Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 15:22 R Muž afc1886 [14681] Re: andrea94
Neboj, frakce 1-3 mm bude super a odkalování je jen o šikovnosti. Na konci hadice budeš používat prst na regulaci průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 14:29 Žena Drea94 [6] Re: Sid
Super, takže nemusí to mať nejak špeciálne vlastnosti, môže to byť takýto "obyčajný" kremičitý piesok čo sa používa aj v stavebníctve a rastlinky sa tam zakorenia bez problémov? palec Bála som sa že to nebude stačiť a že tam musí byť nejaká výživa pre ne.
Edit: Našla som si jednu stránku kde to vyzerá fajn, majú tam 1-3mm alebo 3-5mm. Láka ma viac ten menší, nebudem mať problém s odkalovaním? Že mi to bude ťahať tie menšie kamienky? Či to sa nemôže stať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2020 14:17 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: andrea94
www.epicentrumhome.cz/…
Jen si najděte nějakého prodejce tam u vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 14:12 Žena Drea94 [6]
Dobrý deň, som dosť začiatočník čo sa týka akvaristiky a celkovo zakladania akvária so živými rastlinami, no chcela by som to skúsiť. Už čo to naštudované mám, no som úplne v koncoch z toho, čo mám dať na dno. Niečo som teraz googlila ale zdá sa mi to všetko trochu drahé na to, koľko som si vypočítala že asi potrebujem. Akvárium mám 85x43x43cm, a keď tam dám priemerne 7cm substrátu (okolo 10 dozadu a 5 dopredu) vychádza mi to na 25l s tým že chcem kúpiť viac a prerobiť si aj menšie akváriá (dokopy budem potrebovať asi okolo 35-40l). Poraďte mi prosím ktorý substrát si mám takto na začiatok kúpiť aby mi nerobil problémy pri odkalovaní dna ani pri sadení rastlín (budem mať čo najviac nenáročné, zatiaľ ešte ale neviem aké). Prosím ak by ste mohli byť pri odpovedi čo najviac konkrétny lebo naozaj sa z toho neviem vysomáriť :-O sad Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2020 17:05 R Muž romant [27987] Re: Smetany
Vzhledem k tomu, že je Platinum sušený materiál, potom ho odkalování degraduje velmi účinně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2020 15:13 Muž Smetany [1226] Re: MomoPB
Fotka k příspěvku Na fotce je platinum soil po třech letech v akváriu. Krom toho že jsou v něm zbytky mechu a kořenů nepozoruji rozdíl od nového. Ale nikdy jsem neodkaloval ani jinak nesahal do dna. Nevím jak moc ho odkalovaní degraduje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 22:24 Muž MomoPB [33] Re: nekdo
Prave sa tiez rozhodujem medzi platinum japanese soil alebo rataj profi soil. Rataja som mal a vyhovoval, chcel by som skusit platinum ale bojim sa, ze do dvoch rokov z toho bude blato.

Je tu niekto co ma dlho platinum a drzi mu? Lebo ono sa rozpadava medzi prstami, co som videl na youtube.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.11.2020 18:49 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Phaia
Záleží jak dlouho budeš akvárium se substráty ze sušené zeminy provozovat, jsou totiž primárně určené pro aquascaping což je záležitost několika měsíců až rok. Svoje vlastnosti dříve nebo později ztratí. Pokud chceš akvárium ve které nebudeš zakládat co rok znovu tak bych šel do nějakého inertního substrátu z páleného jílu nebo písku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2020 17:45 Muž nekdo [355] Re: Phaia
manado je paleny jil...tedy lehci nez pisek, ale inertni substrat.
platinum soil je suseny jil, tedy tezsi, ale je tezce neinertni (obsahuje strašně moc indgrediencí, které se uvolňují neřízeně... Protože je pouze sušený, časem se z něj stane bláto. Jinak čistě z hlediska odkalování je platinum soil lepší (o dost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2020 17:38 Phaia – Platinum soil
Ahoj, budu zakládat druhé akva (rostlinne) a plánovala jsem použít Platinum soil. Má někdo prosím porovnání s JBL Manado a jejich váhou? Manado mi prakticky nejde odkalit-i při minimálním průtoku mi ho odkalovačka nasaje. Připouštím, že to může být i rukama, ale... hmm Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.10.2020 09:03 Vadalbert Re: spajk17
A kdyby pro vás byla důležitá cena, pak můžete jít do tohoto:
e-pisky.cz/…
Případně do jiné zrnitosti:
e-pisky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2020 08:28 R Muž afc1886 [14681] Re: spajk17
Obyčejný křemičitý písek ti bude v pohodě stačit. Mě se nejvíc líbí od Hagenu, protože je trochu tmavší. www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 08:24 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, chystám se koupit akvarko 126 litrů. Chtěl bych se zeptat jaké dno zvolit. Koukal jsem na UNISOIL ale pořád nevím jaké zvolit abych neudelal hned že začátku chybu. Chystám se pěstovat nenáročné rostliny. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   21.09.2020 21:22 Žena Dinecek [205] Re: Anubis
Já ti to řeknu, jak se chová. Jako úplný amatér jsem do svého Trhlíkova dala Platinium Soil v domění, že je to to nejlepší, co můžu udělat pro rostlinky. Lituji toho každý den. Kluci ti tady radí dobře. To není substrát pro amatéra. Podívej se na Jardenovu nádrž a poslouchej, co ti říká. Evidentně to s takovými substráty umí. Mně kvůli Platiniu Soil v kombinaci s nevědomostí umřelo strašně moc ryb. Vždy po výměně vody. Měnila jsem 30 litrů. Teď už vím, že můžu měnit max. 15 litrů za den. Jinak ryby otrávím. PH se drží okolo 6.5 a KH mám 0.5. NO3 se mi drží pod 10 mg/l, když nepřihnojím. Teď jsem to dotáhla po pravidelném hnojení na 10 mg/l. Echinodorům se bez hnojení nedařilo, stejně tak cryptocorynám. Dokonce mi uhnila i sagittaria subulata. Oproti tomu v Pokladu je křemičitý písek. Co tam zásadím, roste krásně. Každý týden měním skoro 60 litrů a ryby se jen množí. Úmrtí žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.09.2020 23:02 Muž Shimi [682] Re: Anubis
Já moc dobře vím, co je v tvém prvním příspěvku napsané. Pro mě je ale stěžejní informace, že bys tam dal nejraději klasický křemičitý písek/štěrk. No a já, a nejen já, se ti tady celou tu dobu snažím naznačit, abys ho tam dal a neřešil blbosti s aktivními substráty. Tvé obavy, že se kvůli pár kg štěrku propadneš k sousedům, jsou liché. Chápeme se? Použij to, cos měl původně v plánu a s čím máš největší zkušenosti a celou tuhle diskuzi hoď za hlavu, tečka.

A mimochodem, 200 kg písku/štěrku = 120 kg Platinum soil, takže Platinem si, co se hmotnosti týče, fakt moc nepomůžeš. 80 kg tě od pohromy pádu bytovky fakt nezachrání.

Edit: Jo a ještě jedna technická, když se tak dívám na rozměry toho tvého akvária. Vzhledem k výšce 70 cm předpokládám, že bude použito sklo o tloušťce minimálně 15 mm (pravděpodobnější bude 19 mm) a v tom případě nebude vážit "něco přes 100 kg", ale bude vážit regulérních 200 kg. Čistý objem vody mi vychází na 750 litrů, takže počítej s tím, že jenom samotné akvárium naplněné vodou, se bude blížit 1 tuně. Teď k tomu připočtěme stojan, substrát (je jedno jaký) + dekorace a vychází nám, že investice do statika by asi nebyla úplně od věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 22:27 Anubis Re: Shimi
Ja se tě nechtěl nějak dotknout !
Ale když už jsi se rozhodl na tady to téma odpovědět - tak právě že mi šlo - o ty zkušenosti jaké máš - opravdu v tom prvním mém příspěvku bylo psano .....................................


Jenom prosím nepište mi tady -proč tolik anubiasu,jak to bude vypadat,proč řeším hmotnost .... zajímá mě čistě jenom SUBSTRÁT - DĚKUJI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2020 22:19 Jarden Sk Re: Anubis
PLatinum znižuje Ph a tvrdost, ak máš mäkšiu vodu, tak ph sa môže dostať aj nižšie ako 6,5, je kyslý a spomaluje nitrifikáciu, potrebuješ poriadny filter s objemom pre baktérie, časom sa rozpadá a aj tak obsahuje na dne akva dosť prachu, neodkaluje sa. Pri nedostatočnej nitrifikácii kumulácii org odpadu-vyššej produkcii amoniaku je problémový pri výmene väčšieho množstva vody zvyčajne zásaditej/amónium sa premení na toxický amoniak-možná otrava rýb/. Býva pri ňom trochu vyššie NO2.Viaže živiny, hlavne fosfor.

Edit: Ešte ma napadlo skúsiť skombinovať Agrosubstrát /naspod/pre vodné rastliny so štrkom/navrch/, tak dáš menej štrku a znížiš hmotnosť. 4-5cm Agro a 5 cm štrk. Skúsenosť má Papík vo svojom akva/podrobne v denníku/ Pokustón rybicky.net/nadrze/31593 Má to podrobne zdokumentované aj s hodnotami a kolísanie živín s výmenami vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2020 22:17 Muž Shimi [682] Re: Anubis
Vzhledem k tomu, že jsem ti to spočítal (to je těch 200 kg vs. 12 cm vrstva), tak to asi musím vědět, co myslíš? A Platinum soil jsem ti nedoporučil ne z důvodu hmotnosti, ale z důvodu složení, které je pro tvoje účely naprosto nevhodné. Až si o něm něco nastuduješ, páč o něm víš evidentně kulové, tak mi dáš za pravdu. Nebudu ti psát, jak velké zkušenosti zrovna s Platinem mám, protože by to bylo jako házet hrách na zeď. Ty víš evidentně všechno nejlíp. A znovu ti opakuju, nepotřebuješ 200 kg písku/štěrku, bohatě ti stačí 50 kg i za předpokladu, že budeš dávat rostliny do dna a tím pádem odpadá tvůj hlavní "problém", kvůli kterému je celá tahle "diskuze".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 21:57 Anubis Re: Shimi
Tak ještě jednou !
Víš kolik váží 1l štěrku a kolik váží 1l Platinum soil ?????

Nic proti - JA JENOM CHTĚL PRO BOHA NĚJAKÝ POZNATEK O TOM DANÉM SUBSTRÁTU !!!!!!! Dělejte si to všichni jak jenom chcete. Je mi tady někdo ochoten říct jak se chová PLATINUM SOIL - za nějaké časové období-své poznaty,zkušenosti....... bez tady těch bezvýznamných písmenek kolem - to nikdo tady ten substrat nepoužívá ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 21:24 R Muž ctibum [6895] Re: Anubis
Řešit u tunového akvárka 50-100 kg písku mi přijde už úplně mimo. Dáš liapor, abys ušetřil kila, ok. Ale až ti přijde návštěva, budeš řešit, aby se u akvárka nepotkali dva lidi najednou...?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 21:20 Jarden Sk Re: Anubis
Mal som kedysi anubiasy v akva zasadené v štrku, preto viem, že dokážu vytvoriť velmi slušný koreňový systém , ktorý sa v štrku pekne rozrastie a ak ich je dostatok tak je to slušný kobercový porast, keď som to vyťahoval tak jak Echináče, krásne jemné biele korienky z hlavných, takže dokážu vyplnit komplet celé štrkové dno.To čo bolo nad štrkom však je zelené. Keď tomu dáš CO2 a svetlo, tak to ozaj musí šlapať, možno sa raz k tomu zase vrátim, skúšam nové a nové, veď uvidíme...Ak teda zasadené Anubiasy, tak aj 5cm bude asi málo-teraz už chápem prečo trochu hrubšie dno a menšia hmotnosť. Určite by som volil niečo inertné aby to neovplyvňovalo vlastnosti vody a nekomplikovalo hnojenie. Ešte niečo hádam vymyslíme..Ale malo by to byť aj lacné a to bude už fakt oriešok.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 21:16 Anubis Re: RAP
Si nemyslím smich
Čím víc člověk do přírody zasahuje,tím víc se to sere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 21:14 R Muž ctibum [6895] Re: Anubis
To, co se tam píše, jsou informace o rostlině. Co a jak. Pro kohokoliv. A já neřekl, že to nejde, nebo že se nesmí sázet do substrátu. Což se také píše v atlasu. A je celkem buřt, čím svítíš a jak hnojíš a měříš. OK, umíš to, jde ti to, super. Mě jen překvapilo, že nevíš a že tě tak pobavilo, že se dá (a většinou i dělá) anubias přichytit na kořen / kámen a nic mezi "zahrabat" a "plavat" neznáš...
A když tvrdíš, že je děláš přes 20 let, tak tuplem... hmm
Tak ať se daří, ať už vymyslíš cokoli... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 21:12 Muž RAP [1553] Re: Anubis
Anubis napsal: .... Když jsem byl jako malej kluk,nic takove nebylo jako dneska,nikdy jsem neřešil nějaké řasy a vše kolem,co dneska řeší 80% procent lidí ..
Fajn, ale byla i jiná kvalita vody. Neobsahovala spoustu chemikálií, které projdou i přes filtry RO a podobných zařízení.
Jen úvaha, ale před lety bylo jednodušší vytvořit biologickou rovnováhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 21:03 Anubis Re: RAP
Liapor jsem 1 měl a nikdy víc- práce kolem něj aby neplaval a pak aby se člověk bál u akva zakaslat,aby to tam nezačalo lítat smich nikdy víc rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 21:00 Anubis Re: Jarden Sk
V pohodě filtraci používám jenom vnitřní vlepenouv v akva a na bordel na dně nepoužívám n8c jiného než zmiňované pancose,ti to skvělé rozemerou na malé částečky které nasaje filtr - dej 10-15 pancerniku do akvárka + piskorky,dobrou filtraci a nemusíš řešit zahnivani DNA . Když jsem byl jako malej kluk,nic takove nebylo jako dneska,nikdy jsem neřešil nějaké řasy a vše kolem,co dneska řeší 80% procent lidí a nabaluji se na tom firmy co to vyrábějí- stačí si zachovat selský rozum ... neprerybnovat,nehnojit vším možným,když ani nevim co tam vlastně leju,nesvítí jako kráva,když nevím jaké mám prametry vody .... vše ti ukážou rostliny samotné !!!!
I ten anubias miluje světlo,ale chce vědět jak na to a pak ti ukáže jak svižně roste!

Edit: Hlavně nepoužívejte kvanta techniky,hnojiv a kdo vi čeho všeho a nečekejte do hodiny výsledek,když nevíte jak co na sebe navazuje. Používejte víc přírodu,v každém akvarku mám docela hromadu sneku - piskorky,okruzaky - podívejte se někdy na dokumentu o životě pod vodou a popřemýšlejte u toho,někdy i když si někdo řekne,že ja na to peníze mám,tak si udělat TOP akvarko,mrknu na youtube šak to dám ..... hmmm a pak čumím,že vono to nefunguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 20:24 Muž RAP [1553] Re: Anubis
OK, bydlíš v bytovce a nechceš zbytečně zatěžovat podlahu pod akva.
Co dát na dno Liapor o hrubosti 1-4mm? Kdysi jsem ho zkoušel a byl jsem spokojen. A to mi v akva plavaly ryby rodu Heros.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 20:21 Jarden Sk Re: Anubis
Jo to by šlo, na 200l. Môžem sa opýtať na filtráciu ako si mal vyriešenú?Nechcem viac zbytočne do teba vŕtať, ale prevádzkoval som high tech asi 10 rokov bez výmeny dna a štrku, ale s odkalením a údržbou, ale proste prišiel čas, kedy sa to už nedalo udržať s odpadom, nabitým na miestach, kde sa proste ani odkalovač a ani prúd nedostane, preto tá skepsa najmä s dlhodobím udržaním takého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 20:16 Anubis Re: Jarden Sk
Cca 30 mecovek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2020 20:11 Jarden Sk Re: Anubis
Ja ti to verím, ale stále nepíšeš ako bolo to akva zarybnené.Ak tam nebolo veľa rýb, tak ani s tým odpadom by to nebol problém. V rastlinných akváriach, kde Anubias netvorí skoro žiadne odumreté listy, nemá moc z čoho vznikať veľa odpadu, max z odumretých baktérii a s tým si akvo hravo poradí, ale ak to poriadne zarybníš a ešte aj živorodkami, takto vôbec nemusí byť tak nevinné ako to popisuješ. Kolko teda bolo rýb v akva na jeho objem? A ďalšia vec ak boli Anubiasy zasadené v štrku, tak pracovali ako iné rastliny a využívali rozložený odpad na svoju výživu aj z dna, hovoril som ak nebudú rastliny zasadené v dne, no i tak ak nebude veĺa odpadu z rýb, tak je to reálne, prečo nie...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 19:55 Anubis Re: ctibum
To co v těch popiskach píšou,je pro všechny lidi a taky pro začátečníky.
Uvedu jeden můj projekt který trval rok.
200l akva
10cm kremiciteho štěrku 3-5mm
Světlo- sodíková výbojka 400w 20cm nad hladinou
Co2
Testy na měření hnojiva
Jednoslozkove hnojivo jsem si doma míchal sám a měřil parametry všech hnojiv.

Anubias rostl doslova před očima a chlape div se - bez řas a odkalovani dna smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 19:35 Anubis Re: RAP
Problém je v tom,že samotné akvarko bude vážit cca přes 100kg a objem je 840l - což bude taky přes 800kg napustene - celkově to bude kolem tuny a jsem jakoby v bytovce,proto nechci záměrně navysovat celkovou váhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2020 19:24 Anubis Re: Jarden Sk
Fotka k příspěvku Anubias 6 měsíců po zasazení,hromada nových lístků a ani ždibeček řasy. Co se týče anubiasu,tak se o něj zajímám přes 20let,nikdy jsem za tu dobu ani 1 neodkaloval,vše funguje jak má,před měsícem jsem dal synovci od mojí 300l akva plné,ale doslova plné akvarko anubiasu do nového bytu,kde nebyla ani znamka po rase. Nepoužil jsem ani 1 ml hnojiva,bylo tam možná přes 1000ks krevetek a vše šlapalo bez problémů. To,že někomu zahniva dno,rostou mu rasy - je známka toho, že to neumí!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 17:59 Muž RAP [1553] Re: Anubis
Základní otázka, proč je problém s váhou?
Něco podobného, co plánuješ: www.akvarista.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2020 13:33 Muž Shimi [682] Re: Anubis
Že by ti to zvedlo hmotnost o cca 200 kg? Proboha, jak jsi na tuhle blbost přišel? To vychází na 12 cm vrstvu písku/štěrku! Vzhledem k tomu, že to chceš pro rostliny, které se nesází do dna, tak na co takovou vrstvu? Koukám, že máš v hlavě pěkný zmatek, když přemýšlíš nad Platinum soil a podobnými substráty, které jsou pro tvoji potřebu naprosto zbytečné a v konečném důsledku dokonce i nevhodné (řasová kalamita, ostré hrany, atd.). Vem rozum do hrsti, kup dva 25 kg pytle klasického křemičitého písku frakce 1-3 mm, což ti udělá 3 cm vrstvu, a máš vystaráno. Na štěrk se vykašli, pokud nechceš odkalovat, což je blbost, ale budiž, tak si do budoucna zaděláváš akorát na velké problémy s dusíkatými látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 13:00 R Muž afc1886 [14681] Re: Jarden Sk
Jestli chceš poradit, tak bys měl zmínit, že volcano má ostré hrany a je tudiž nevhodný k přemýšleným pancéřníčkům. Ty jsi to neudělal, tak jsem tě doplnil, aby nebyl tazatel nemile překvapen.
- Ano, doporučil jsem mu tenkou a i přesto cca čtyřicetikilovou vrstvu flexiobkladu.
- Ne neopravuji, jenom doplňuji jako ty doplňuješ informace v jiných tématech.
- Plánuje akvárium pro pancéřníky a ty napíšeš toto.
Jarden Sk napsal: No tak tam Pancierničkov nebude mať
- Tímto se už nebudu zabývat. Svůj názor jsem napsal a věřím, že tak jako se najdou lidi, co s ním budou souhlasit, tak se najdou i ti, co ne. Stejně nakonec bude rozhodnutí na Anubisovi.
Užij si zbytek víkendu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 12:43 Jarden Sk Re: Anubis
Anubis, sprav si ako chceš, veď uvidíme -neodkalovať dno je podľa mňa blbosť ak tam nebudú rastliny zasadené v dne.
A aké máš v tom 2m akva ryby?-tiež to neodkaluješ? Ono sa to ľahko hovorí, keď sa ti to tam začne množiť a bez odkalenia a udržby, sa mi to ani nechce veriť, ale veď som iba upozornil na možný problém, ako niektorí ostatní-veď to si chcel...tak vyberaj z možností...
To svetlo som nespomenul nie kvôli tomu, že by to Anubias nedal, ale preto, lebo pri vyššom org.odpade a vyššom svetle sa to zariasi na 100pr. Z hnojenia ti riasa nevznikne, ale z bordelu v akva áno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 12:26 Jarden Sk Re: afc1886
A ty ma opravuješ..Sa pozri čo si mu doporučil ty-flexiobklady.. Anubis napsal: nejraději bych za substrát dal obyč křem.štérk,ale to by mi zvedlo hmodnost celého akva o cca 200kg což nechci.
No tak tam Pancierničkov nebude mať, určite je to lepšie ako sa trápiť s Platinom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.09.2020 10:23 R Muž ctibum [6895] Re: Anubis
coze
"Rostliny rodu Anubias jsou běžně používané v akváriích, obvykle přirostlé na kameny nebo kořeny".
Tohle ti v různých obměnách píšou snad ve všech kartách anubiasů v atlasu. Čekal bych, že to milovník anibuasů ví... hmm
Ale jestli ho chceš nermomocí zahrabat, tak pokračuj v diskusi, je to tvoje akvárko, já jen řekl svůj názor... pivo
Na ten bordel bych plánoval spíš ty šneky... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   19.09.2020 10:02 Žena tramtra [3202] Re: Anubis
Od kdy pancéřníčci žerou ho.na živorodek? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2020 10:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Anubis
Anubis napsal: Anubias dno nepotřebuje- to bude jako volně plavat,jo smich ?!
To je taky možnost, ale zpravidla se přichytává sponami k nějakým kořenům.

Anubis napsal: A bordel po zivorodkach,od toho tam budou ty pancose smich
Jenomže pancoš potřebuje dno s jemným pískem a vodu s nízkým obsahem dusíkatých látek (které se budou uvolňovat z toho bordelu po živorodkách v míře nemalé). Ale konej, jak rozumíš. Jen si pak nestěžuj, že ti to předem nikdo neřekl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 09:09 Anubis Re: Jarden Sk
Na chodbě mám 2m dlouhé akva 30cm vysoké,mam v něm 400ks anubiasu a zadna rasa se tam nenachází. Svítim 12h denně a světlo mám cca 20cm od rostlinek,na dně mám 6cm štěrku- docela svižně hnojim.Anubias je rostlina jako každá jiná,pokavad ji dáš co potřebuje a vybalancujes hnojení,můžeš svítit docela fest a anubias povali jako blázen.

Edit: Jaké jsou vaše zkušenosti po nějaké době cca 1-2 let - mění se časem parametry vody,stalost substrátu (rozpadá se) je těžší než liapor,vulcano ... jiné zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 09:03 Anubis Re: ctibum
Anubias dno nepotřebuje- to bude jako volně plavat,jo smich ?! A bordel po zivorodkach,od toho tam budou ty pancose smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2020 08:24 R Muž afc1886 [14681] Re: Jarden Sk
Jarden Sk napsal: Ahoj, ja by som išiel do www.rataj-spk.cz/… je hnedý a ľahký, Anubis napsal: Chci něco černého né lehkého- pálený jil ?!?!?!

Anubis napsal: Rybičky budou živororky,nějaký ten pancoš a šneci.Jarden Sk napsal: alebo trochu ťažší www.rataj-spk.cz/… za mňa ale vhodnejší.
Volcano má zase ostré hrany a nejen pro "pancoše" to nebude nejvhodnější dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 08:12 Muž RAP [1553] Re: Kawasaki
Kawasaki napsal: Tak tam dej jen nízkou vrstvu obyč štěrku (písku).... Když dáš dva cm po celé ploše tak to zas taková váha nebude. Cca 40kg. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 07:55 R Muž afc1886 [14681] Re: Anubis
Já bych ti doporučil tenkou vrstvu www.krevetkus.cz/… , mám ho už mnoho let a barvu vůbec neztratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 07:50 Jarden Sk Re: Anubis
Ahoj, ja by som išiel do www.rataj-spk.cz/… je hnedý a ľahký, ale problematickejšie sadenie, alebo trochu ťažší www.rataj-spk.cz/… za mňa ale vhodnejší.
Platinum by som ti rozhodne nedoporučil, nie je pre začiatočníkov a má vlastnosti ktoré komplikujú prevádzku akva najmä ak má akvarista skúsenosť len s low tech akváriami a znižuje Ph, no a živorodky radšej 7 a viac.
Anubiasy sú pomaly rastúce rastliny a tomu treba prispôsobiť prevádzku a svetlo, pretože bez odkalovania, poriadnej filtrácie a s hromadením odpadu /živorodky/ z toho za chvíľu bude samá ruducha a liať tam tekutý uhlík a otravovať ryby a baktérie by som tiež nerobil.
Zvolil si si komplikovanejší štýl, ale dá sa...no bez odkalovania a poriadnej údržby to nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 07:13 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Anubis
Tak tam dej jen nízkou vrstvu obyč štěrku (písku). Účel je dekorace a taky se v něm usídlí bakterie. Když dáš dva cm po celé ploše tak to zas taková váha nebude. ( Škoda takového akva pro živorodky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2020 05:51 R Muž ctibum [6895] Re: Anubis
Anubias dno nepotřebuje, řekl bych, a při takovém množství rostlin stejně nebude vidět, tak nedávej žádné. Bude se ti líp uklízet bordel po živorodkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 23:42 Anubis – Substrát pro anubias.
Zdarec všem tady,
řeším akva plné anubiasu,samotné akva bude 240x50x70 (dxšxv). Toho anubiasu bude docela hromada,počítám tak cca 1800ks - 80% budou tvořit malé rostlinky,zbytek 20% budou větší. 70% jich bude v substrátu a těch 30% bude na kořenech. Chtěl bych cca víc než 10 druhů Anubiasu. A teď co vlastně řeším,nejraději bych za substrát dal obyč křem.štérk,ale to by mi zvedlo hmodnost celého akva o cca 200kg což nechci. Uvažuji o Platinum soil,nebo něco němu podobnému-hlavně něco černého a né moc těžkého.Nevim jak moc se časem u tady toho substrátu mění vlastnosti a následně paramtery vody,stálost substrátu ( zda se rozpadá nebo né) odkalovat nikdy nebudu ani jsem to nikdy nedělal. Rybičky budou živororky,nějaký ten pancoš a šneci. Přečetl jsem toho si myslím dost o tady tom substrátu,ale všude je buď cajk a nebo úplně na h...o . Chci něco černého né lehkého- pálený jil ?!?!?! Jenom prosím nepište mi tady -proč tolik anubiasu,jak to bude vypadat,proč řeším hmotnost .... zajímá mě čistě jenom SUBSTRÁT - DĚKUJI.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=201