Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 88 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 17:39 KIKA
neviete niekto co to moze byt???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 17:37 KIKA
moja zavojnatka ma nieco biele na hlave a neviem co to je . vyzera to ako biele vyrasky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 13:15 LuXy
To čo som napísal o tom zrýchlenom vývyne som nevymyslel ja ale niekde tu vo fóre som čítal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 13:03 miro03
ja odchovávam terčovce i ramirezky,teplotu u terčovcov mám 30stupnov,ramirezky 28stupnov.Krupičku liečim zvíšením teploty uterčov na 36 a ramireziek 33 a po pár hodinách vidím jak odumiera a potom po pár dalších hodinách odpadne s liečenej ryby.Pokial niekto napíše že teplota pomáha k jej rýchlemu vývimu tak to píše blbosti treba si prečítat o tejto chorobe a tam sa dozvie že krupica neznáša vysoké teploty podla mna s mojich skuseností je to najlahšie liečitelná choroba akvarijných rýb.Čo sa týka soli tak nie každej akva.rybe je možné ju pridávat do vody,vela druhom rýb škodí na srdce a játra. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 11:23 Muž Miky [14]
Já dávám kuchyňskou jinou nemám a v poho ještě můžeš koupit mořskou ale asi je to zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 11:23 LuXy
Treba sa sem tam kuknúť aj do fóra, krupička je tam rozoberaná viacej, ako je zdravo napr.:
rybicky.net/forum/1617
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 11:22 Muž Miky [14]
No není to zas až tak pravda když se pustí a vznáší se volně ve vodě, tak ji ta sůl zabije prej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 11:15 Muž Sprachys [48]
mam sera cosapur ale bojim se to dat k ramirezkam.... a sul staci kuchynska?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 11:03 LuXy
Zdvihnutie teploty samotnú krupičku nelieči, len urýchľuje jej vývoj k štádiu, keď larva spadne z nositeľa. Liečivá, aspoň soľ, sú aj tak potrebné!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 10:55 Muž Miky [14]
Ahoj zvedni teplotu tak na 30-32C vzduchuj a přidej do vody sůl já dávám jednu polévkovou lžíci s kopečkem na 20l vody sůl do akva nesyp rozmíchej ji v hrnku a postupně přilejvej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2007 09:41 Muž Sprachys [48] – ramirezky - krupička
zdravim, cim se da lecit u ramirezek krupicka? vcera jsem si privez jeden parecek domu a zda se mi ze samec ma na boku 2byli tecky... jsou v karantene. jsou pry nachylny na chemii takze staci zvysit teplotu? prosim poradte :-( diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2007 20:09 Jirka
To fakt člověk žasne co všechno kozlíci šikulové nevymyslí.To určitě jim ten sliz částečně setřel,teď by to chtělo osolit,protože sůl urychlí tvorbu slizu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2007 15:19 Jana
Jozo.... no to je zajímavý způsob. ne Když ještě vychytáš ty zárodky co jsou v té vodě, tak to určitě klapne. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2007 20:02 Muž Onďa [32]
No jo, ale nesetřels jim náhodou také ochrannou slizovo vrstvu? Mohly by chitit plíseň. hmm tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2007 19:06 Muž Eff [417] - Rostliny
No vidiš, takovej způsob léčby tady eště nebyl... a já blbec to řešil Exitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2007 19:06 Muž matlala [798] - Rostliny
jej krupička se tu řešila milionkrát běž na forum a zadej do vyhledávače výraz "krupička" a vyjede ti hafo témat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2007 19:02 jozzo – krupička
prosim vas vsetkych oradu ohladom krupicka viskytla sa my v akvarku ked som doniesol novu rybu a kedže som zazrel na nich tu krupičku tak som ich chytil a rucne som im ju dal dole pomôže to :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2007 11:52 Chaotic
Asi jako každý i mé rybičky měly krupičku. Nejdříve jsem zkoušel preventin, který nijak nepůsobil, jen se všechno v akva obarvilo do modra... Asi po týdnu neúspěšného léčení jsem koupil sera costapur, po cca další 5 dnech bylo po krupičce. Jediné co to trochu odneslo byly rostlinky, ale ty se vzpamatovaly. Ancíci, se kterými jsem si krupičku přinesl přežili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 20:51 langosh – to Jana
Léky s obsahem malachitové zeleně jsou pro krunýřovce nevhodné - viz např. stránky Dajanapet www.dajanapet.cz/… "...toxická pro některé druhy málo domestifikovaných ryb, zvláště pro většinu ryb dna." Stejně tak nedoporučuji používat léky s obsahem formaldehydu (FMC) nebo mědi.
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 19:55 Žena Mája [40]
Rostlinám by nemělo, ale ancíky nemám, takže nevím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 19:02 Jana
A nevíte někdo jestli Costapur škodí ancistrusům a rostlinám? V návodu o tom nic nepíšou, ale některá léčiva jsou pro ancistruse jedovatá. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 18:44 Žena Rypka [12] – bohu
Moje tetry červenohlavé tiež napadla krupička a tento prípravok im pomohol - z krupičky sa vyliečili asi za 3 dni, žiaľbohu v priebehu ďalšieho týždňa všetky uhynuli. Asi boli oslabené plus neboli vhodné do môjho akvárka (pre nich malé). Sú to moc citlivé rybičky, tak ti držím palce, aby to v tvojom prípade dopadlo inak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 15:36 Žena Mája [40]
Mám s tím dobré zkušenost... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 15:29 Žena yama [25] – Zkusenosti
mam s tim dobre zkusenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 12:31 langosh
Pro info složení eSHa Exit: 6,3 mg Diaminoacridine (Proflavin); 0,31 mg Malachitgrünoxalat (malachitová zeleň); 0,79 mg Methyl-rosaliniumchlorid; 3,98 mg Methylthioniniumchlorid (metylénová modř)
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 12:26 Vip
Zkušenost s tím mám dobrou.Myslím,že to obsahuje i jód,dávkoval jsem o něco méně,než doporučuje výrobce.Krupička úspěšně vyléčena.Exit je možná šetrnější(nevím složení),dost lidí ho používá a doporučuje.Nijak bych to ovšem nedramatizoval a když už máte doma Costapur,léčil bych tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 10:38 pomocnik
tady sezenes vsechny leciva: www.akvarista.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2007 10:11 bohu – krupička a sera costapur f
ahoj.tetry červonoústé nám napadla krupička (ostatní ryby zatím v pohodě)(první příznaky jsme objevili v neděli, tak jsme tam dali aspoň preventin.nicméně dnes jsme vylovili první mrtvolku :-( ).v místním akva jsme dnes esha EXIT nesehnali...tak jsme použili od sery costapur f(je to na bazi malachitového oxalátu).máte s tímhle léčivem dobrou zkušenost nebo máme přeci jen rychle někde sehnat exit?dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2007 17:08 Muž isamik [180]
Ted na muj dotaz koukam a mozna to vyznelo ironicky, skoro az nabubrele. Tak to rozhodne nebylo, jen me to zaujalo a nemel sem cas to hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2007 17:05 smajlik
Myslím si,že 14dnů až 3 týdny.V této době by se měli projevit nějaké případné nemoci.Upřímě řečeno,pro spoustu z nás je to trochu problém.Představuje to ještě jedno akvárko s pokud možno stejným životním prostředím.(chemizmus vody,teplota apod.)A když si koupím např.hejno teter kosočtverečných (cca.10-15 kousků),myslím,že 20 l karantena je přinejmenším malá.A ruku na srdce...kdo z nás je takto vybaven.Na dva párky endlerek mi moje karantena stačí,ale když jsem si koupil pět mřenek macracanta,měl jsem co dělat,abych jim v karanteně (18 l)neublížil.Po týdnu šli do akvárka.Možná,že stres z týdeního pobytu v karanteně vyvolal tu krupici,kdo ví... :-) .Hlavně,že osádku mého akvárka mám naplněnou a nebudu muset protahovat karantenou další ryby.Aspoň v nejbližší době.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2007 15:42 Muž isamik [180]
Je to trochu mimo misu, ale mohu se zeptat jak dlouho maji byt ryby v karantene nez je vypustim k ostatnim? Diky za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2007 15:20 Muž Eff [417] - Rostliny – Jipijáé jipijijooouu
Fotka k příspěvku Já si přinesl krupičku z Hornbachu. Všechny tři ryby, které jsem tam koupil se odporoučely jako první, ostatní se zdály že vydrží a začaly dokonce vypadat líp a líp, jak jsem psal v předchozím příspěvku. Ale před chvilkou jsem se dověděl z domova, že během dneška padly všechny tetry. Ostatní ryby - motýlovec, skalára, anténovec a sevilie vypadají, že se jich to netýká, tak snad aspoň ty přežijí.
A ještě jedna zajímavost. Když jsem krupičku objevil, volal jsem do Slorexu, jestli mají Exit. Řekli že ano, ale já ten den tam nestihl dojet před zavíračkou, chtěl jsem začít léčit co nejdřív. Jel jsem tedy zase do Hornbachu, kde mi milý prodavač sdělil, že Exit by taky doporučoval, je to prý výborné léčivo, ale oni ho museli, právě protože funguje, vyškrtnout z nabídky, neboť se to neslučovalo s jejich obchodní politikou. Docela jsem na něj valil oči. Statečnej chlap, že to přiznal. Domyslete si podtím co chcete, ale asi bude všem jasné, co za tím vězí.
Takže Jipijáé jipijijooouu. rozzureny Stavba-dílna-zahrada rozzureny ryby-ani-omylem rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2007 13:41 smajlik
Nedá mi to,přidám svou zkušenost.Před nedávnem jsem "tajně" loudil nějaké rady přes vzkazy,od zdejších přispěvatelů,o krerých si myslím,že jsou natolik zkušení akvaristé,že rady od nich by mohly mít nějakou váhu.Tady je opravdu každá rada drahá,ale na jednom bychom se mohli shodnout.Je dobré na 7-10 dnů zvýšit teplotu někam ke 30°C (chudáci některé kytičky),silně vzduchovat(teplá voda to potřebuje)a potom se rozhodnout pro nějaké léčivo.Buď sůl (opět chudáci kytičky)nebo něco jiného.Mám mřenky (velmi náchylné na kožovce),použil jsem poprve eSHa Exit s eSHa2000.Do čtrnácti dnů se zdálo všechno OK,ale po asi třech týdnech opět reinvaze.V tomto stádiu jsem znervozněl a hledal rady zkušených.Na váhavé doporučení jsem opět použil eSHa Exit(už samotný),před aplikací jsem "zkypřil" dno dřevěnou tyčinkou,abych uvolnil parazita i ze substrátu,přitom řádně odkalil,zvýšil teplotu na 29-30°,silně vzduchoval.Dávku jsem podle návodu aplikoval až do pátého dne.Po deseti dnech jsem vyměnil asi polovinu vody (prý se to nemusí,přesto jsem vyměnil),a po čtrnácti dnech jsem jemě vyplách fitrační náplně (jsou zabarvené od oxalátu mal.zeleně) a na 48 hodin dal do filtru aktivní uhlí.Zatím je vše v pořádku,snad se to už nebude opakovat.Ryby jsou všechny zdravé,rostlinky také.(Až bude toto akvárko vystavovatelné,přidám ho do presentace)Tolik má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2007 13:17 Sidonius
Miky: "...Jinak když je akva bez ryb tak parazit zemře sám do třech týdnů..."

Na to bych moc nespoléhal... Myslím si, že jde o jedno z tradovaných tvrzení. Na netu lze najít informace, hovořící i o několikaměsíčním přežívání tohoto parazita v prostředí bez ryb. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2007 12:46 Muž Miky [14]
Ahoj při léčbě krupičky je dobré zvednout teplotu v akva na 30c ale záleží taky na rybách a rostlinách co vydržej vysoká teplota zabyje parazity, kteří se volně vznášej ve vodě taky je dobré pustit filtr na vyšší výkon - parazit nemá rád pohyb vody také je potřeba zapnout vzduchování vyšší teplota = nižší obsah kyslíku. Jinak ten EXIT opravu zabírá ale já ho už nepoužívám stačí sůl jedna zarovnaná polévková lžíce = 30l vody po léčbě EXITEM i solí je potřeba vyměnit vodu v nádrži ale ne najednou doporučuji po třetinách během třech týdnů. Jinak když je akva bez ryb tak parazit zemře sám do třech týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2007 08:19 Muž Eff [417] - Rostliny
eSHa EXIT léčí krupičku, ale doporučuje se jej kombinovat s eSHa 2000, který léčí dalších 18 onemocnění - je to proto, že ryby oslabené krupičkou jsou náchylnější k plísním atd. Já tuto kombinaci používám právě teď. Zabralo mi to po 3 dnech - tím myslím ne to, že bych se krupičky zbavil, ale to, že se nemoc přestala šířit a ryby jsou klidné a je vidět že ta mrcha krupice je na ústupu. Mělo by se používat 3-5 dní. Po ukončení léčby se doporučuje použít vitamíny pro rychlejší regeneraci přeživších ryb. Já osobně bych doporučil Aloe gel (myslím že je od Tetry). Pomůže obnovit ochranný sliz ryb a tím i jejich obranyschopnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 22:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – reaver
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 22:06 SUBMARINE – krupicka
Ja jsem mel po kazdy kdyz jsem si koupil ryby s velkopestirny,myslim ze jsem s tou nemoci nikdy nevyhral ale co hodne dobre funguje a kdyz se to chytne vcas(nesmi byt hodne osypany)od eSHa EXIT.Leci az 18onemocneni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 20:24 Muž reaver [16] - Rostliny
ma niekto fotku ryby s krupickou?

vopred dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 20:19 oldkiwinka
krupička-hrozná nemoc,taky jsem ji měla asi před měsícem, dala jsem malachitovou zeleň, ale nedoporučuju!!!!!to já jenom z toho,že v litovli nemají skoro žádná léčiva,jinak zabírá kuchyňská sůl,asi 1 polévková lžíce na 10litrů,ale když dáš méně,nic se nestane. A solí nic nepokazíš, já mám akva 85litrů a dala jsem tam jenom 4 špetky,ale až po malachitcea a je to dobré. Zkuste tu sůl, nic jiného bych nevěděla. Někdo to totiž léčí léky a někdo zase solí. No a někdo se zbaví akva :-(
tak držím palečky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 20:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
nové ryby by se pravděpodobně změnily na nové mrtvolky :-(
Nejprve musíš vyléčit až do vymizení příznaků, pak nějakou dobu (alespoň týden) počkat a až pak nové rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 20:11 Žena Mája [40]
Teď ryby nekupuj!To určitě ne.A jestli Ti zůstalo jen jedno paví očko, nevyplácí se ho léčit, protože tahle léčiva stojí kolem 100,-Kč, takže...
Jo a stalo by se asi to, že by to taky dostali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 20:08 Lukas
a vyplati se léčit jedno paví očko co by se stalo kdybych ted dokoupil nové ryby.???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 19:57 Lukas
No docela dost. ale newim jestli bude koho lecit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 19:49 Žena Mája [40]
Bereš to moc zhurta, nejdříve to musíš vyléčit!Koukni sem do nemocí.Ale tady na foru taky doporučují přípravky např.:EXIT nebo Costapur.Zajdi do akvy a trochu se poptej.A máš to už hodně?Nebo ještě málo? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.04.2007 19:41 Lukas – Krupička. a co s ni???
Do mého akw jse dostala krupicka. Napadla všechny rybicky, až na Tetry vláknoplitvé. Neonky uz vychcípali a to docela brzo asi dva dny po objevení prvního příznaku. Paví očko, už je napadANÉ taky. Co mám dělt až mi všechny ryby vychcípou??? Vyčistit nebo vyvařit??? Co mám dělat?? když mi všechny ryby vychcípou, ale tetry vydržej můžu k nim dokoupit další ryby???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2007 19:55 smajlik
Myslím si,že tady se jednoznačné odpovědi nedočkáš.Na zvýšení teploty spolu se vzduchováním se shodnou skoro všichni (28-30 stupňů) asi na 7-10 dnů.Příznivci soli tě budou odrazovat od jakékoliv chemie,příznivci léků tě zahrnou mnoha zaručenými značkami léčiva,rohodně ti budou rozmlouvat sůl.Přečti si příspěvky v sekci nemoci a pro něco se budeš muset rozhodnout.
A ještě něco,pokud máš krupičku ve společenském akvárku,budeš muset léčit celé akvárko.Infikované je totiž celé.Držím ti palce,až to dopadne,dej vědět jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2007 19:09 neo
jo tem kere odlovíš kapni dle návodu zelen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2007 19:09 neo
nepožkozuje náhodou malachytová zelen silikon? má se používat v karanténě ne v spol, AQ napadené ryby odlov, a zdravým dej sůl palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2007 16:20 Skalár
Jo a sůl jsem dávala ale nepomohlo to vůbec a to se v tom máčeli přez tejden.Tak jak?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [88] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=4351