Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2019 11:15 Muž Luky13 [60]
Ahoj, je po léčbě krupičky dobré použít eSHa Optima?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2019 08:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Luky13
-přípravky eSHa jsou jedny z nejšetrnějších ve vztahu k prostředí akvária ,s určitou negativní reakcí k prostředí je nutno počítat
-nehnojit po dobu léčby
-pouze stagnace růstu řas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 21:51 Muž Luky13 [60]
Moc děkuji za pomoc. Ještě mám poslední dotaz. Když se léčí krupička s eSHa 2000 a exit jak mám hnojit? Mám jet klasicky jak jsem zvyklíý, nebo ubrat hnojení? Zahubí toto léčivo řasy a celkově potravu čím se živí krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2019 19:09 R Muž romant [27987] Re: Luky13
I trojnásobnou koncentraci zvládají i krevetky v pohodě. Čím více zelený hmoty, tím vyšší koncentrace. Tedy bavíme-li se o eSHa exit a 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 18:35 Muž Luky13 [60] Re: Anthrax
Mam 240 akva a pocital jsem to na 200 litru. Ano ted uz to prelecit musim, ale uz tam nikdy nehodim ryby rovnou. Vsechny krevtky maj mlady, vim ze z nich nic nebude, ale neni to na skodu? Asi to shodej po tech lecivech co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 18:26 R Muž Anthrax [4765] Re: Luky13
U mě byly japoniky v pohodě. Počítal jsi to na čistý objem vody? Jestli jo, tak by to mělo být ok.
V případě krupice stejně máš přeléčit celou nádrž, takže teď už ti marodka nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 18:24 Anďaska Re: Luky13
To dají v pohodě. Já je tam měla taky a neuhynula žádná ;-) Ale menší nádrž na karanténu je dobré mít po ruce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 18:19 Muž Luky13 [60] Re: Anďaska
Ty krevety to asi nedávám dobře, začali se plašit. Kupuju si karanténu tohle už nikdy! Děkuju za třošku uklidnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 18:16 Anďaska Re: Luky13
Neboj, ta barva je normální ;-) Máš ty eshy obě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 18:07 Muž Luky13 [60]
Ta barva po aplikaci přípravku je strašná coze snad to vyléčim, neboť jsem z toho vykulený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 15:11 Muž Luky13 [60] Re: Anďaska
Jdu to koupit. jste zlatý. Moc děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 15:05 Anďaska Re: Luky13
Kombinace eshy 2000+exit je na krupičku osvědčená kombinace. Taky jsem ji aplikovala v nádrži s krevetkami a šneky a vše bylo vpořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 14:59 Muž Luky13 [60]
Moc vám děkuji. Nejvíc mám strach o krevetky. Mám 15x japonica a 2x moluckou. Sera phyto med tedy nemám použít na léčení krupičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 14:51 Anďaska Re: Luky13
Po ukonceni léčby s eshou stačí vyměnit 1/2 vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2019 14:48 R Muž afc1886 [14682] Re: Luky13
Šneci budou v pohodě. K odstranění léčiv ti potom pomůže buď aktivní uhlí, nebo výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 14:46 Muž Luky13 [60] Re: Anthrax
Děkuji za reakci. A šneci? Jak se pak léčiv zbavit? Já se ještě bojím do filtru sahat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2019 14:43 R Muž Anthrax [4765] Re: Luky13
Já měl úspěch s kombinací přípravků eSHa 2000 a eSHa EXIT. Dávkování dle návodu. Rostliny ani krevetky po tom neodešly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 14:40 Muž Luky13 [60] Re: Luky13
Tak je to krupička. Jen nevím jak ji vyléčit, když mám v nádrži krevetky. Moc prosím o radu. Zatím to pozoruji na dvou rybách.
Dostal jsem sera phyto med a tam je psáno, že je špatně snášen bezobratlími.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 11:32 Muž Luky13 [60] Re: jamajcan
Pěkný.. co s tím? Já ty ryby hodil do zarybněný nádrže :( jsem z toho hrozně naštvaný. Už tam mám hodně ryb bojim se rozšíření. Mám rostlinné akvarium a nechci tam dávat léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 11:28 jamajcan Re: Luky13
Mohla by to být ichtyobodóza.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2019 11:10 Muž Luky13 [60]
Fotka k příspěvku Ahoj, koupil jsem nové ryby a tohle má na zadní ploutvi. Neni to krupička? Bojim se rozšíření tak bych rybu raději utratil. Jak se to dá spolehlivě určit?
Děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 17:43 - Re: Jrk
Exit ani 2000-ka nie je tak agresívne liečivo.Ja robím len bežnú výmenu vody raz týždenne.Liečivo nijak inak ani uhlím nelikvidujem.Možno práve preto pôsobí dlhšie a podobných problémov sa zbavujem jednoduchšie.Čiže ak aj napr.od pondelka začínam liečbu, normálne vodu nechávam tak ako je až do soboty či nedele(do bežnej čiastočnej výmeny vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 14:59 Muž Jrk [143] Re: Jrk
Jenom info a doplnění, aby bylo vidět, co se ještě dělalo a jak to dopadlo: Léčivo bylo dávkováno ještě 3 dny, vždy na noc. Poté byla provedena výměna 50% vody a teplota postupně snížena na normálních 23°C. Dnes nejsou viditelné známky nemoci. V případě recidivy si určitě vzpomenu a dám vědět do tohoto tématu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 23:17 - Re: romant
Sera liečivá(ak som niekedy po nich siahol) používam len v extrémnom prípade.Po osobných skúsenostiach ich považujem za príliš silné(často aj pri dodržaní dávkovania padajú i ryby)
S Tetra liečivami skúsenosť nemám.Najviac sa mi osvedčili prípravky od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2018 18:47 R Muž romant [27987] Re: kus5,Prašan
Ono to bude chlapci asi tak, že každej z vás máte co do činění s jiným kmenen parazita. To co u jednoho bezproblémů řeší Exit a jinde nezabírá si lze vysvětlit tak, že koktejl jenž je namíchám v exitu na ten daný kmen parazita prostě zabere a ma jiný ne a nebo je slabá koncentrace. Tedy je zde řešení koncentraci doporučenou výrobcem navýšit(silně závislé na množství zelené hmoty v nádrži) a to i klidně v bezpěčném trojnásobném dávkování a nebo použít jiný, obdobně účinný lék na danou chorobu, tedy v tomto případě třeba Costapur(Sera) a nebo Punktol ultra(JBL) a nebo Contralk(Tetra).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 09:57 Muž kus5 [3] – osvětlení
Osvětlení nemá vliv na parazity, ale na účinnost malachytky, která je hlavní složkou exitu. světlo ji odstraňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2018 09:50 - Re: kus5
Ja mám zase opačnú sksenosť.Pridaním eSHa Exit + 2000,na druhý deň sú rybky ok.Liečba trvá
3 dni.Liečivo podám len vtedy ak opätovne pozorujem na dákej rybke problém,inak nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 09:47 Muž kus5 [3] – esha exit
Mám stejné zkušenosti, na rybkách jsou tečky i po léčbě, počkám, až to z nich spadne a pak znova naleju exit. Podle mne nemá cenu tam pořád lít lék.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2018 12:47 Andaska Re: Jrk
Po vymizeni priznaku uz se lecivo nedavkuje. Osvetleni nema vliv na parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2018 21:19 Muž Jrk [143] – Léčba Krupičky Esha Eit + Esha 2000
Ahoj, prosím o radu. Pro léčbu krupičky jsem použil léčivo Esha Exit + 2000 dle návodu, nemoc stagnovala - proto jsem poloviční dávky (takové ty opakované z návodu) protáhnul ještě o 3 dny, stále stagnace, možný náznak ústupu, ale nikterak razantní. Následovala výměna poloviny vody a opakování použití s tím, že se dávka zvýšila o 50% oproti doporučení v návodu - 3 dny a rybky nenesou příznaky choroby - bez teček. Léčivo bylo dávkováno vždy na noc - po vypnutí osvětlení, teplota byla zvýšena na 27°C o cca 4°C oproti normálu, během asi 2 dnů, pozvolna, pro rychlejší průběh vývojových stádií parazita. Nejsem si jistý, zda se jednalo o Ichtyophthirius nebo Oodinium - léčivo by mělo být účinné proti oběma. Mám 3 otázky: Jak dlouho po zmizení příznaků choroby ještě léčivo používat, vzhledem k možné recidivě způsobené vývojovým cyklem prazita?, druhá otázka: Má vliv osvětlení na tyto parazity (z některých zdrojů jsem nabral dojmu, že možná ano) a hlavně má vliv na léčivo Esha Exit + 2000? a třetí otázka: Jak dezinfikovat nástroje, které přišly do styku s vodou z napadeného akvária? Stačí oplach vodou? Nejedná se o žádnou nádrž, kterou mám v prezentaci. Za odpovědi předem děkuji :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2018 12:31 Žena lenkalor [580] Re: Wanderer
Už jsem dělala cyklus 3 dny Esha Exit a Esha 2000 - výměna vody - znovu 3 dny Esha Exit a Esha 2000. Pak už byly ryby bez krupičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2018 09:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Použití Esha Exit maximálně pět dnů, že? Nebo se to dá ještě prodloužit? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 13:52 Muž AsusKD [85] Re: Láďa
Bez fotky je to strľba na slepo rozzureny :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2018 12:17 Láďa – Prosím o rodu ..
Prosím co to muže bít , mám Enadlerky a objevili se jim bílé tečky na ocasní ploutvi.Ne moc tedy zatím ale u dvou mladších sem zpozoroval že o ní částečně přišli .Nemají to tedy všechny rybky ale jeto nejspíš začátek. Nemohu to ani vyfotit tel.na snímku to není vidět .Teplotu mám 24 a ted sem ji pro jistotu zvedl na 27 jestli to pomůže .A začnu výměnou vody 50% akva je malé 20 l Mám tam jen Endlerky a pár šněků a samozřejmě i živé rostliny i plovoučky. Poradí někdo co stým a nebo to vylejt a vše založit znova ? Mám to 3roky a zatím vždy pohodě. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 19:29 Muž Krtecek [9] Re: pavel1234
Ta kombinace je vhodná, píšou to i v tom odkazu nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 18:36 pavel1234 Re: Krtecek
Je ESHA 2000 zapotřebí? Nebo takhle dohromady to je rychlejší, více účinnější? Díky za štěstí, budu ho potřebovat, nikdy jsem se s tím nesetkal ale o ryby přijít nechci, takže budu nakupovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2018 18:25 Muž Krtecek [9] Re: pavel1234
já krupičku zrovna řeším, první tři dny mi ta eSha nezabírala, ale teď s ní lečím 6den a už jsem se jí z 99% zbavil, 4-5 den to začalo mizet.
Používal jsem eSha exit + eSha 2000,podle toho co jsme se dozvěděl já, přendavat napadenou rybičku je k ničemu, musíš léčit celé akva. (spíš moje zkušenost než rada :-) )
Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 17:25 pavel1234 Re: pavel1234
A mám tu rybu s krupičkou přendat do prázdné 75ti litrové nádrže a zkusit to FMC? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 17:22 pavel1234 – Krupička na oku
Dobrý den,
mám akvárium 150ti litrové s daniema malabarskýma, pavíma okama (nakažení), pancéřníčci skvrnitý + jeden tečkovaný, parmičky černopruhé, ancistrusy. Jedno oko má na sobě krupičku, jedno je strašně vyhublé má dvě černé tečky na těle. Na tu krupičku mám jenom Multi-medikal s FMC a ještě jednu podobnou přímo na krupičku ale nejsou moc spolehlivé, mám spíše koupit ESHA exit. Zítra mám v plánu jít do mé oblýbené akvaristiky, kouknout po té Eshe. Co když ji tam nebudou mít? Tu druhou bych asi utratil, jako nemoc to nikde nevidím. Jinak když použiji tu ESHU, je možný úhyn citlivých pancéřníčků? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 18:39 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Krtecek
Ja ti bohužel asi vic neporadím, jen s krupickou jsem ted mela čerstvou zkušenost a stacila mi jen sul a teplo, ale asi jsem to chytila v začátcích. Jo a soli jsem dávala až gram na litr, to 0,3g moc nezabralo. Z toho článku jsem pochopila, že právě zasolením změníš osmòzu tak, že popraskají ty cysty, ze kterých se to líhne, takže zabráníšz zvyšování nákazy, takže pozdě asi není nikdy + ztížíš přisávání již vylíhlých krvesajů. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2018 17:17 R Muž romant [27987] Re: Krtecek
Tak není-li k dispozici nic jiného je zde možnost dávky exitu navýšit a to i několikanásobně, tedy klidně dát dvojnásobnou koncentraci než je doporučené dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:12 Muž Krtecek [9] Re: romant
Ja když to vidím naživo, tak podle toho co jsem viděl u jiných na obrázku, tak si to myslím také, ale ta eSha po třech dnech nic, spiš je to horší (hlavně dnes odpoledne) a teď si nevím rady , jestli pokračovat s tím že se to třeba 4-5-6 den zlepší nebo něco změnit, přes noc čekám že další neonky padnou a ty platy taky už nevypadají dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2018 16:58 R Muž romant [27987] Re: Krtecek
No, já se kloním k té krupičce.
Edit: Nabízejí se zde přípravky jako je Cospatur od Sery, Punktol ultra od JBL a Contralk od Tetry, tedy když by se jednalo o ten odolnější kmen parazitujícího nálevníka, stálo by to za úvahu a vyzkoušení. Jde o přípravky na obdobné bázi jako je exit, tedy ve smyslu té šetrnosti k prostředí. Ostatně ono i ta účinost na případné oodinium by zde měla tímto způsobem býti pokryta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:54 Muž Krtecek [9] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posílám dalši foto, možná to poznáte líp
Diky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 16:35 R Muž romant [27987] Re: Krtecek
Oidimol od Dajany na to zabírá velmi dobře. Tu výměnu a odfiltrování zbytků léčiva bych rozhodně udělal. Je zde stále možnost, že jde o "obyčejnou" krupičku, na těch fotkách je to nejednoznačný, vykazuje to znaky jak krupičky, tak oodinia, tedy mohlo by se jednat o odolnější kmen krupičky, na který nezabírá exit a je v těchto případech nutný použít jiné léčivo určené primárně na krupičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Krtecek
Jsou přípravky přímo na Oodinium. Třeba Sera Oodinopur A.
Čistou malachitovou zelení jsem léčil krupičku před 20 lety a ryby to nenesly moc dobře. Dnešní léčiva ji sice často taky obsahují, ale mají více látek a jsou k rybám šetrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 15:49 Muž Krtecek [9] Re: Xlienka
ok,jestli to zítra nebude lepší, tak vyměním 1/2 vody a dám tam uhlí na pár hodin, mám pak zkusit tu malachitovou zeleň, nebo máte jiné doporučení?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 13:48 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Krtecek
Taky bych řekla spíše Oodinium. Jinak pokud se to po nasazení léčby ještě takhle hodně zhoršilo, tak léčba opravdu neodpovídá. Zkusila bych propláchnout nádrž (několik větších výměn), případně pak ještě pár hodin filtrovat přes úhlí a jinou léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 10:37 Muž Krtecek [9] Re: wolavka
Diký to jsem četl, přemýšlím ještě o té soli jestli nepřidám..(jestli už není pozdě)
Teď jsem dával třetí davku eShy, zlepšilo se to jen malinko, teplotu jsem zvýšil na 29-30stupňů. neonky jsou na tom, ale špatně, některé už to nezvdladly sad
A teď mám strach o Platy Mickey mouse, maj na sobě taky dost těch teček..
V léčbě budu pokračovat. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 12:07 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Krtecek
www.akvarijni.cz/… Léčba podrobně :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=251