Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 16:44 Anonym – Re: Sid
no pokud jsou atm kytky tak zrejme jo...ja uz sem psal ze kytky v nadrzich nemam a kdyz tak prendavaci na kamenech ci plovouci.....navic kdyz sem lecil v zarizenem akvariu s vypnutym filtrem tak za pet dni tam byla takova srac... ,ze ta plisen je nevyhnutelna...
ale mate pravdu,kdyz maet kytky,musite lecbu prizpusobit hlavne jim,protoze zpusobu jak vylecit krupicku je hodne....
ovsem ze je na krupicku nejlepsi teplota nad 30 stupnu je pravda....zadna chemie nic...pohoda.-..
jo a ten druhej Amazonstar nejsem ja ale nejakej blbecek...:() tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 16:05 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Amazonstar
Nemusíte se durdit. :-)
Já s vámi jednoduše nesouhlasím. ;-) Najděte mi jediného akvaristu zaměřeného na pěstování rostlin, který by si při léčbě kožovce nasypal do vody (relativně) kvanta soli a huntoval kytky dlouhotrvajícími vysokými teplotami. Já vám najdu hafo těch, kteří pomocí eSHa EXITu (+ eSHa 2000) rychle a pohodlně (pro ryby, rostliny i bezobratlé) kožovce poléčili.
Když napíšete "sůl a teplota", měl byste dodat: "Ale pozor! V rostlinných nádržích raději ne!".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 15:30 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Danila
Já vím, že se v tomto shodneme palec :-) ,psal jsem to hlavně kvůli Amazonstarově soli a vysoké teplotě. Jeho metoda může fungovat a třeba v "holých" akváriích by se s ní mohlo experimentovat. Ovšem tak, jak vy máte eSHu odzoušenou u sumců, mám ji já odzkoušenou u rostlin. A funguje. Přitom v rostlinném akvišku bych si sůl a "teplotu, kolik ryby snesou", nelajstnul... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 15:11 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Sid
Jsem téhož názoru jako Sid a hlavně - mám to vyzkoušené a nepřišla jsem o žádnou rybu potlesk Doporučuji dbát návodu výrobce a přidat Esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 15:10 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: Amazonstar
Podle mě je na krupičku nejlepší eSHa EXIT bez soli a bez zvyšování teploty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 15:08 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Amazonstar
Zkusila jsem tuhle metodu - zvýšit teplotu a sůl a akriflavin a nebyla k ničemu - alespoň u mých ryb.Údajně jsou některé kmeny kožovce čím dál odolnější. :-O rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 13:47 Amazonstar – Re: adraj
podle me je nejlepsi na krupicku vysoka teplota...nad 27 a vic kolik ryby snesou a neco na lehkou desinfekci vody treba sol kdyz ji ryby snasej....malachytka nebo jiny jedy jsou na krupici zbytecny...problem u kozovce je takovej ze se casto zaplisnuji poskozeni po parazitovi ale muze to byt bez problemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2008 12:47 adraj – Re: Mirda
Díval jsem se na stránky Sery, ale to, co píšeš tam není. Na krupičku tam nabízejí Sera costapur, což je možná jedno a totéž. Dej vědět, zda to u tvých ryb zabralo či ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 22:35 Mirda – krupička
zdarec,
chtěl jsem se jen zeptat, dostal jsem v akva-krámku přípravek SERA Costa Med F na léčení krupičky. Prosím zná někdo tento přípravek a opravdu mi pomůže?díkes,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 12:15 Muž chicko [124] – Re: rolandmynar
Vím, že pozdě, ale nechci aby tady začátečníci zabíjeli rybky solí a teplotou 32C, to ať si klidně děla zkušený akvarista, který zná základní pochody v akváriu. Dneska je pro začínající, ale i pro mnohé pokročilé lepší opravdu ten Exit, než sůl a teplota o 6 stupnu nahoru ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 12:05 rolandmynar – Re: chicko
Trochu pozdě ale trefně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 10:26 Muž chicko [124] – Re: Marťásek
Do 10 dnů ti taky můžou pochcípat všechny rybky, totálně si odrovnáš rovnováhu v akva. Kdy už se konečně naučíte na krupičku používat léčiva. Já bych doporučil jedině Exit od Eshy. Tři dny bez zvýšení teploty, přidání soli taky žádné zhasínání atd. a je po krupičce. palec Neberte to jako reklamu, ale jako mojí nejlepší a nejjednoduší zkušenost s léčením vůbec. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:08 rolandmynar – Re: Věra
Může to být stresem, změnou prostředí, rozdílnými hodnotami vody karantény a nádrže apod. Foto by pomohlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 19:00 Věra
Máme bojovnici-samečka a má na sobě jemné bílé tečky,ale nejsme si jistí jestli je to krupička.Má je až ode dneška když jsme ho dali z karantény do akva.Může to být stresem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2008 14:21 adraj
Už mi je také jasné, že výrobce pro nic za nic nedoporučuje k Exitu přidat ESHA2000. Ten rozpad ploutví se také dostavil. Zkusím tedy nasadit 2000, což kdybych nebyl "šetřílek" jsem udělal rovnou. Zatím jsem 6 dnů po léčení Exitem a rybky získaly svou předchozí čilost, kterou jsem po skončené léčbě postrádal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2007 21:15 rolandmynar
Moje zkušenost: léčil jsem EXITEM a eSHou 9 kančíků příčnopruhých při 25-ti stupních bez soli, bílých jako sníh. Za 6 dní byla nákaza pryč a nikdy se nevrátila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2007 20:08 Muž chicko [124]
různé zkoušení tohoto typu, bylo podle mě záležitostí minulosti. myslím si, že když nějaká firma uvede na trch léčivo, tak ví jak působí ne? ano tak cotak si přečíst návod a postupovat jen podle něj. podle mě lepší, než zbytečně trápit rybi solnéma lézněma, sauna v akva atd. když to není v návodu. pokud léčivo nezabere, to jezase věc jiná. tone tone tone

Naprostý souhlas-konec sauně rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2007 15:40 Muž chicko [124]
Tak a je to zase tady teplotu nezvyšuj(rybám to moc nepomůže) a použij Exit od Eshy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2007 15:12 Pavlína – Re: Kamekh
Fotka k příspěvku Mám uplně stejný problém, jen je ale parazit vidět. Řekli mi, že se jedná o krupičku, ale už většina rybek i čistící zemřeli. Našla jsem asi 20 čerstvě vylíhlích a 0,5 cm rybek, dala jsem je bokem opět nakapala prostředek na krupičku . Můžete poradit jestli to přežijí nebo je čeká to samé jako velké? Zůstalo mi jen pár zebřiček, pár černoušků, mečovka, rybička viz. foto (je z těch co zatím přežily nejvíc zasažená) a sumeček potřebuji poradit. Zdá se, že přípravek na nemoc co mi dali ve zverimexu na ně nepůsobí jedná se o Malachite green, není něco jiného nebo se jedná o úplně jinou nemoc? Oběvilo se to asi týden po úplném vyčištění akvária a přidání nově koupených rybek úplně z jiného obchodu než ty před tím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2007 01:19 Žena Danila [4489] - Sumci
miniakvaristka: aktivní uhlí ti zneutralizuje léčiva, tudíž je to možná příčina toho, že costapur nezabírá.Ale asi bych změnila léčbu. Moje zkušenost s teplotou a osvětlením - nechat v původním stavu. Držím palec palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2007 01:52 Žena Danila [4489] - Sumci
Jen doplním- společně s Exitem jsem dávala i Eshu 2000, nejen kvůli návodu, ale druhotně se mi ke krupici přidal i bakteriální rozpad ploutví, tudíž nebylo co řešit. Podrobnosti bitky s krupicí tone jsou v deníku akva.Ať vám plavou, držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2007 15:09 adraj
Několik dnů před vánočními svátky jsem objevil u svých rybiček krupičku. Studoval jsem, kde co, abych zjistil, kdo jaké má zkušenosti s úspěšnou léčbou. Nakonec mě přesvědčil Sidonius. Zpočátku projevil poněkud skeptický názor na Exit, ale nakonec potvrdil názory jiných, že je bezpečný a úspěšný. Byl jsem docela v časové tísni, protože o svátcích byl mimo domov a léčbu nešlo odkládat. K mému překvapení jsem Exit nesehnal v běžné akvaristice, ale shodou okolností existuje v HK akvarista, který na svých stránkách nabízí prodej léčiv od eSHa. Okamžitě jsem ho u něj koupil a bohužel jsem udělal chybu, že jsem si nevzal od něj ještě eSHa2000 (cena naprosto bezkonkurenční palec ). Skutečně, jak už tady bylo několikrát řečeno, do tří dnů byla nákaza patrná pouze v malém rozsahu na jedné rybce. Po svátcích už neměla žádná rybka viditelné napadení, tj. šestý den od zahájení léčty (1 den použit Bioicht a 3 dny Exit). Bohužel se nemůžu pochlubit tím, že by se to obešlo u rybiček bez ztrát, které však nedávám za vinu Exitu, ale asi pozdě zahájené léčbě. Jak se uvádí v literatuře, tak to odnesly v plném rozsahu (celkem 9 ks) Paracheiredon innesi (Tetra neonováná) a 5 ks Tanychthis albonubes (kardinálka). Posledně uvedený druh je podle literatury i podle mých dosavadních zkušeností na krupičku dost náchylný. Větší rybičky, jako čichavci, u nichž se nemoc viditelně vůbec neprojevila, přečkaly nákazu i léčbu bez jakýchkoliv následků. Nyní budu s napětím vyhlížet návrat nákazy. :-| Jak se říká, všechno špatně je na něco dobré. Za prvé jsem získal zkušenosti s Exitem a za druhé se trošku ulevilo mé poněkud přerybněné nádrži i když bych radši úbytek, než u neonek, viděl u jiných druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 23:50 Kamekh – Jaké onemocnění ?
Zdravičko ! Potřebuji nějakou radu, ohledně pravděpodobného onemocnění. Některé rybky se otírají o předměty vakváriu, jsou apatické, pobývají na jednom místě. Dvě živorodky už uhynuly za posledních 16 hodin. nemám lupu, takže jsem nemohl provést žádná bližší pozorování. Další příznaky byly : rybky plavaly hlavičkou nahoru, uhynulý sameček měl rozpadlé ploutve (další postižené rybce se již také trhají ). Otírají se téměř všechny rybky, některé jakoby ztrácejí barvu a blednou. Jinak žádné vnější příznaky na povrchu těla rybek nepozoruji. Tedy žádné společné znaky.Nevim co s tim a budu vděčný za jakoukoli radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 18:55 Muž zikyc [79] - Sumci
Víc než jací sumci?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 18:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Miniakvaristka
Vzduchování je možné přidat. Pokud léčíte Costapurem již 5 dní a nic, zkusil bych změnit léčbu, já mám také dobrou zkušenost s EXITem od eSHi.
Pokud se léčí pomocí léčiv, není potřeba nijak výrazně zvyšovat teplotu vody, 26 stupňů je akorát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 18:40 Miniakvaristka – Re: PaDa
Dobře, děkuju ;-) a co vzduchování? Mám ho tam dát? Co světlo? A co teplota, mám zvyšovat, nebo nemusím (trvale 26°C)? A krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 18:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Miniakvaristka
Aktivní uhlí teď rozhodně nedávat, to je až na závěr na odstranění zbytků léčiv z vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 18:10 Miniakvaristka – Re: Danila
Momentálně mám jenom molitanový filtr, ale mám tu ještě jeden, ve kterém to uhlí je! A vodu jdu zčásti měnit zítra, tak jsem uvažovala, že tam ten filtr dám (ten je dokonce v kombinaci se vzduchováním). A ten Costapur - fakt mě to štve, páč asi před rokem jsem akvárko měla, a úplně stejnej problém s tetrama neonovýma - tehdy to Costapur zvládl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 18:05 Žena Danila [4489] - Sumci
Nejsem odborník, já nevzduchovala vůbec, neb nemám vzduchování. Jestli costapur nezabírá,asi bych to zkusila. Jen nevím, co to udělá v kombinaci, možná vyměnit třetinu vody. Aktivní uhlí nemáš ve filtru, vi'd? Moc držím palce, já z té krupice byla zoufalá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 17:56 Miniakvaristka – Re: Danila
Krunýřovci jsou úplně v pořádku, podle mě u nich to bylo jen stresem z nových rybiček. Ale ty neonky... mám jich tam 10 a jsou osypaný všechny a spíš mi připadá, že je to den ze dne horří... mám s Costapurem vůbec šanci? Mám ho něčím doplnit, nebo radši rovnou zkusit Tvou metodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 17:27 Žena Danila [4489] - Sumci
Peřovci jsou mimořádně citliví na chemii, dokonce více, než sumci. Já je léčila exitem a eshou 2000 a jsou v pořádku. Jen osobní zkušenost, žádné dogma. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 17:23 Žena Danila [4489] - Sumci
já mám krunýřovců plný akva a tohle je zkušenost po třech dnech léčby:
Dnes je to třetí den, co dávám exit a esha 2000 do akvária s několika druhy sumů a krunýřovců napadených krupičkou. Resumé:Nejhůře postižený sumec sklovitý má na sobě už jen dvě tečky. Thorakátům krupice ubývá. Gibbíci neonemocněli stejně jako peřovci a ancistrusi skvrnití a gold vůbec. Hemiloricarie a loricarie jsou bez krupičky.Neonky - setrvalý stav,nelepší se, tetry krvavé taktéž.Obsypanej betťák je bez krupice.
Pozorovala jsem zvýšenou chuť ke žrádlu, jinak nic výjimečného - žádné křeče nebo namáhavé dýchání ani plavání u hladiny.
Je stále ještě brzy na závěry.
Jinak nákazu jsem přinesla s jedinou dávkou živých koreter.
V karanténě, kde je asi třicet ryb(kruýřovci, ancistrusi,loricarie, dania a halančíci) onemocněly všechny ryby. Léčeno exitem od včera. V akváriu dravců onemocněly všechny ryby, motýlkovci, trnovci), taktéž léčeno od včera.
V prezentovaném akváriu neuhynula ani jedna ryba. Uvidíme.

----------------------------------------------------------
Krupici jsem vyléčila exitem a eshou 2000 po pěti dnech úplně. Neuhynula ani jedna ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 14:47 Miniakvaristka – Pomoooc!
Ahojky, právě zápasím s krupičkou v cca měsíc založeném akváriu - právě pomocí Sera Costapur, postupuju podle návodu, dneska jsem dala Costapur pátý den a nic :-( Napřed se mi osypali ancíci, ti byli v pohodě hnedka druhý den po použití Costapuru - jenže pro změnu se mi osypalo celé hejno neonek obecných sad v akvárku jsou ještě platy a molly a ty vypadají v pořádku... o ty neonky se bojím a nevím, co mám dělat... může na to mít vliv fakt, že nevzduchuju?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 13:27 Muž draco [5]
nerob si tazku hlavu ja som prave pred 14 dnami krupicku liecil. ziadnu napadnutu rybu nevytahuj z akva. je to zbytocne lebo nainfikovane je cele. rybkam by to iba ublizilo ked uz aj tak maju oslabeny organizmus,kedze su chore. zvys teplotu na 27-28C, pridaj jednu polievkovu lyz. soli /nie kopcovatu/ na 40L vody. bez do aqvaristiky a kup si liek- Sera COSTAPUR stoji asi 150Sk. navod mas na obale. za 7 dni to mas v suchu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2007 12:04 Žena Marťásek [5] – krupička
Já krupičku léčila podle toho, co píšou v sekci Nemoci na těchto stránkách : Ichtyophthirius multifiliis - krupička
Druh onemocnění: ichtyonemoc
Léčení:
* Zvýšit teplotu na 28°C po dobu minimálně 10 dní
* Malachitová zeleň - 1 g rozpustit v litru vody, z toho se 1 - 10 ml roztok na 100 litrů vody
* Trypaflavin - pH > 7; 1 g na 100 litrů vody; každý 4., 8. a 12. den doplnit 0,2 g na 100 litrů vody; po 2 - 3 dnech přidat 0,1 g na 100 litrů vody; 14 dní při teplotě 27°C
* Další: Acriflavin, Antiichthysin, Contraick

Do 10 dní byly rybky ok. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 14:16 oldkiwinka – Re: mat
Hodně štěstí tobě i péřovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 14:10 mat
Dobře díky za rady z léčiv mám koupený pouze preventin takže to budu spíše zkoušet s tou solí a zvýšenou teplotou doufám že to ryby i tostliny přečkají ve zdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 14:09 oldkiwinka – Re: Renata
(není to pravidlem), mě osobně to kytky přežily. ale tak hlavně že rybky přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 13:29 Renata – Re: Oldkiwinka
Sůl ti zlikviduje rostlinky. Mně se osvědčilo krupičku léčit Exitem od fy eSHa. Všechny rybičky se mi podařily vyléčit. Byly mezi nimi i ancistrusy což jsou ryby citlivé na léčiva. Přeji aby jsi vše přestál bez úhony na rybkách :-). Jo a jak budeš zvedat teplotu v akva, tak nezapomeň na vzduchování!!



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 12:53 oldkiwinka – Re: Sidonius
Díky za doplnění:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 12:26 Sidonius – Re: mat
Sůl je vhodné nejprve rozpustit v nádobě s vodou a pak teprve nalít do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 12:11 mat
jo diky za reakce a nezabije mi ta súl ryby 1 lžička na 10l když to tam sypu raby do toho vždycky vplavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 11:36 R Muž Mrakoplash [1776]
Je treba lecit cele akvarium, jinak to nema smysl vice treba tady: rybicky.net/forum/2213
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 11:20 Muž DrSova [28] - Rostliny
Bohuzel toto onemocneni je velmi caste.Proto musite davat pozor pri nakupu.Pokuste se ho odlovit do karanteny a pak lecit podle rad na nize uvedene web adrese.Hodne stesti a neklesejte na mysli palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 11:20 oldkiwinka – Re: mat
marku, s krupicí se setkal každý akvarista, a ne třeba nejednou. Teď už na to existuje dost léků,projdi si fórum, najdi si něco co by mohlo vyhovovat, možná by utáhl i sůl a vyšší teplotu. Jen já mám krupičku za sebou asi 2x .a teď? teď už rybky moc nekupuju a krupička žádná. Kupoval jsi během nejbližší doby nové rybky/kytky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 11:17 mat
Jestli je to fakt tak špatné tak to múžu zrovna celé akvárko vysypat z okna a dat tam nějakeho hada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 11:03 Punisher
okamžitě s nim pryč s akva do izolace. U me to jednou chytil panceřniček a do 14 dnu padlo cele akvarko :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 10:56 Muž DrSova [28] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 10:48 mat
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2007 10:45 mat
Fotka k příspěvku foto
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95118x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=4101