Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 20:50 Martin Re: romant
Děkuji za reakci.Akvárko mame 2 roky,ale není to pořád ono.Tu krupičku tam dotáhly neonky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2012 15:29 R Muž romant [27987] Re: Martin
Ta rybka mohla bejt načatá a podmínky v akvu jí udolaly. Nevíme o Tvém akváriu nic, tak těžko soudit. Teď je období, kdy můžou bet trpět na nižší teploty a když je teplota pod 25 stupňů, tak to už je dobrá podpora rozvoje nějaké choroby. Nevíme jak je to akvo "starý" a jestli je to nějakej čerstváček tak se to všechno jenom násobí, do toho to léčení, to taky kondici akvária nepřispívá, byť je použit sebešetrnější přípravek. Takhle by se dalo jěště dlouho pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 15:22 Martin Re: Martin
Martin napsal: Ta beta už leží na boku a kolem krouží šnek. :-( A co je vlastně příčinou,nevíte někdo???? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2012 15:22 R Muž romant [27987] Re: Martin
Ukonči to, silně perlivou vodou, pokud to ještě nemá za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 15:20 Martin Re: Danila
Ta beta už leží na boku a kolem krouží šnek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 15:07 Martin Re: Danila
To je na návodu na tom leku na krupicku.Děkuji už jsem to ubral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 13:39 Žena Danila [4489] - SumciRe: Martin
Martin napsal: .Jen bojoivnice zakoupená na burze plave nahoře a jen kolem filtru,nevíte prosím z jakěho duvodu???Teplotu jsem zvedl na 30 a vzduchování naplno.Děkuji . coze
Zvednout teplotu je v pořádku, ale vzduchování naplno je u betty naprosto zbytečné,navíc vzniklé proudění jí výrazně uškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 12:37 Žena baletka [624] Re: Martin
Je tady spousta zkušených akvaristů, třeba ti nějaký řekne jiný názor, ale dvě takové betty už jsem, bohužel, viděla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 11:30 Martin Re: baletka
Tak děkuji.Jsem nerad. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 21:50 Žena baletka [624] Re: Martin
Jestli betta plave na jednom místě a u hladiny, mám špatnou zprávu. Řekla bych, že za pár dní bude po ní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 21:19 Martin – Krupička
Před 14 dny jsem zakoupil 5 neonek.Po týdnu se mi objevila krupička a než jsem zareagoval 3 uhynuly.Na burze v Ostravě jsem koupil Dezin od Aquaru a podle navodu ho přidávám a měním ob den třetinu vody v 50 l akvarku .Po 3 dnech to zabralo a rybičky jsou žive a čisté.Jen bojoivnice zakoupená na burze plave nahoře a jen kolem filtru,nevíte prosím z jakěho duvodu???Teplotu jsem zvedl na 30 a vzduchování naplno.Děkuji . coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 20:48 Žena baletka [624] Re: romant
OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 20:06 R Muž romant [27987] Re: baletka
Návod je návod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 20:05 Žena baletka [624]
OK. Pokusím se to Eshou pořešit. Dala jsem dvojnásobnou dávku a budu léčit pět dní. Je to dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 14:30 Veveruška – Esha+šneci a krevety
Esha v kombinaci s krevetami Macrobrachyum a piskořkami - bez problému. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 13:29 R Muž romant [27987] Re: baletka
Teplotu netřeba nijak hnát nahoru, normální obvyklou v akva. Nevím o tom, že by léčbu eSHou měla neblaze působit jak na ryby , tak na šneky, nepleteš si to s nějakým jiný léčivem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 13:26 Žena baletka [624]
A co se týče léčby Eshou, chtěla bych se zeptat: zaznělo tu, že léčbu nemusí přežít ancíci a plži. Proč? Vysoká teplota nebo samotná Esha? Mám plže vyndat nebo se musí také přeléčit, i když za cenu případné smrti? Děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 23:11 Žena baletka [624]
Já nechci rýpat, ale pokus jste ji měl už x-krát... tak to Esha moc nevyléčila, ne? Pokud tedy byla ta krupice x-krát v jednom a tomtéž akva..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:39 Muž fido16 [631] Re: Lutien
Jinak ta Esha Exit je na tohle výborná. Krupici jsem měl už x krát a pokaždé zabrala a 5 den po krupici ani památky. Jinak tu výměnu vody nepodceňovat. Já vodu měním každé 4 dny čtvrt akva (od oka). A každý 8 den vyměním půlku společně s odkalením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:36 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Ta dávka eSHy se dá použít rovnou dvojnásobná, je to odzkoušeno, ale to uvidíš, jak to bude postupovat, spíš ustupovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:34 Žena Lutien [12]
Oka:) díky moc za pomoc. dám vědět jak to dopadlo:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:34 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Tak nějak, vodu bych neměnil všechnu, ale polovinu, klidně denně, jak píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:33 Muž fido16 [631] Re: Lutien
Celou vodu neměň vyměň jen část.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2012 16:32 Muž fido16 [631] Re: Lutien
Jak píše Romant možná bude nutné změnit přípravek. S tou výměnou vody má Romant taky pravdu klidně měň častěji vodu. Jinak do té doby si sežeň Eshu Exit + Eshu 2000, ta by měla zabrat spolehlivě. Někdy léčba trvá dýl než píšou na krabičce od léku :-). Chce to trpělivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:31 Žena Lutien [12]
Takže když v dám v pondělí poslední dávku (asi den po té plánuji odkalení a výměnu vody, jak se píše v návodech) a pokud v úterý budou mít některé pořád krupičku, tak udělám také výplach, ale vyměním celou vodu, další den taky, a další den taky a pak zahájim léčbu tím Esha 2000 a Esha Exit. je to tak?
Asi jsem natvrdlá, ale nikdy jsem se nesetkala s takovou silnou krupičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:26 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Pokud příznaky neodezní ani po aplikaci kompletní dávky, tak bude nutné změnit medikaci a použít jiný osvědčený lék, ale nedělal bych to bezprostředně po ukončení toho Costapuru a akvárium nejdřívě řádně vpláchnul několikerou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:25 Žena Lutien [12]
To Fido - díky za reakci. Budu ho určitě dávat týden, jak je v návodu. ale zaráží mě, že po 4 dnech (no spíš třech) je na nic pořád tolik krupice. a nevím, jestli je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:24 Žena Lutien [12]
To Romant- razantní nástup byl zřejmě protože ancík byl koupení ve čtvrtek večer a vypuštěný do akva. Musím se přiznat, že jsem věřila, že je v pořádku a neprohlídla si ho pořádně (zanedbala jsem to vím) a v pátek jsem odjela a přijela v neděli večer (ryby byly krmené z krmítka-máme to ozkoušené a na víkend to stačí), v neděli jsem našla mrtvého ancíka a krupice jsem si všimla až v pondělí na denním světle. Proto se to tak rozjelo.

Musím přiznat, že jak ty ryby kontroluju všechny a každý den u krmení, tak v ten čtvrtek večer a neděli jsem koukala ledabyle jen na nějaké a nevypadaly, že jim něco je.

V pondělí, ale bylo už vše vidět dostatečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:21 Muž fido16 [631] Re: Lutien
Ještě ho přidávej. Neonky na krupici trpí celkem často a taky chvilku trvá než se jí zbavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 16:20 Žena Lutien [12]
No všechny ryby byly v pohodě dokud jsem nedostala dárek - ancíka s pořádnou krupicí, které si můj dárce nevšiml.

Akva už půl roku nemělo žádnou vadu a ryby krásně prospívaly.

Nevíte někdo, za jak dlouho má zabrat ten Costapur?dávám ho od pondělí a na většině ryb krupice zmizela, na péřovci se zmenšila, ale mám dvě neonky černý, které jí mají pořád a fakt hodně (vypadají jako některé na fotkách v tomto fóru - z toho usuzuji, že to je fakt krupička) Mám jen obavy aby to nebyl resistentní typ.

V něděli přivezu foťák a jestli těm rybám pořád něco bude tak vám je vyfotím..ale fakt je to krupice:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 21:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Lutien
Ja myslim,podle tveho popisu,ze ti dva neumreli na krupicku,ale na neco horsiho!!Takhle ryby nevypadaji,kdyz umrou na krupicku,to bude nejaky interni problem!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 19:38 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Vzhledem k tomu, že Tvoje akvo nemá prezentaci, tak si dovolím jenom tak zauvažovat. Proč vlastně krupička má tak razantní nástup po přidání infikované ryby? Osobně si myslím, že se na tom z velké míry podílí méně vhodné prostředí pro život ryb, prostě to akvo není v dobré kondici jako celek a tudíž dostane nemoc šanci, která bezezbytku využije, takže po současném léčení následků, bych se zaměřil na příčiny. Ovšem to co jsem napsal je jenom úvaha, třeba se pletu, což bych rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2012 19:12 Žena Lutien [12] – krupice a porad jen krupice....
Ahoj všem!
Tak jsem zahájila před dvěma dny léčbu Costapurem a teplotou 30 stupňů.
zatím to odnesl jeden ancistrus a jedno paví okčko.
Péřovec je chudák celej poďobanej, ale možná už míň. Ale chová se divně, krom toho, že je nervózní jako statní ryby, tak má občas takové děsné záškuby, jakoby se po něčem ohnal a schovává se víc než jindy. Snad to není zlé.

Ten ancistrus co mi přinesl krupici z Hornbachu měl po smrti hodně nafouklé břicho a u řitního otvoru jakovy vyhřezlý kousek střeva ( růžové cosi), to paví očko byla těhotná samice a našla jsem ji dneska - měla břicho zevnitř jakoby krvavé. Je možné že třeba měla rodit, ale kvůli krupičče to nebylo možné?

myslíte si někdo, že mám přidávat při takové léčbě sůl?

Díky za odpověď:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 15:13 Žena Lutien [12]
Děkuji za odpověď:) dám vědět za týden, jak to dopadlo:)
jinak nákaza byla z ancistruse z Hornbachu na černém mostě.
nekupujeme tam ryby, tohle byla vyjímka a bohužel bez karantény vypuštěná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 14:55 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Zkusil bych ještě dneska sehnat tu doporučovanou kombinaci eSHa exit a 2000 a když nebudeš úspěšná tak ten Costapur, jak radí kolega a už nemíchat s žádným jiným léčivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 14:49 R Muž Silent [5949] Re: Lutien
Z toho co máš k dispozici použij Costapur a to podle návodu. Ideální by ovšem byla kombinace eSHa Exit a eSHa 2000. Předpokládám, že to poslední uvedené není SMC, ale FMC což se dá použít též, ale já bych použil raději ten Sera Costapur. Acriflavin je protiplíšňový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 14:33 Žena Lutien [12] – AKUTNÍ POMOC!
Ahoj všichni akvaristi,
moc Vás prosím rychle mi poraďte! Mám v akvárku asi krupici (bílé fleky na ploutvích, ale i tělech ryb, jako by byly posypané zrníčky mouky). ta nemoc se rozvinula rychle, včera jsem si ničeho nevšimla a to ryby kontroluju pravidelně.
Mám péřovce - po celém těle má tečky a flegmaticky polehává, tetry na tom nejsou o nic líp a čichavec líbající je úplně obsypanej a hrozně nervózní a akční. Paví očka měly mladé a ti jsou v síťové porodničce v akváriu. mám tam i ancistrusy a pancéřníčky.
Poraďte čím léčit, prosím! nechci si zabít ty ancíky.
Mám k dispozici Acriflavin, costapour a SMC

Jinak je to akvárko 100 l, externí filtr EHEIM 2211010

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:01 R Muž romant [27987] Re: loox
Teď Ti karanténa už nic neřeší, teď je důležitý léčit celý akvárium. Ještě mě napadá, je to opravdu krupička? Nebyla by fotka? Nemůže se jednat o nějaké, třeba zaplísnění v následku po té reorganizaci nádrže? Hodila by se prezentace, aby ten kdo poradit chce a umí měl lepší výchozí pozici, ona jedna fotka má kolikrát lepší vypovídací schopnost než sáhodlouhý slohový cvičení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 09:49 loox Re: romant
Dekju za radu, ryby kupovat nebudu a akvárko se budu snazit zachtánit. Dnes jsme jeste našel napadenou parmičku mám jí dát do karantény? A mohu dál medikament i přes to,že v nádrži je ancostrus....prý jsou na jakou koliv chemii dost náchylní?
Jeste jednou dekuji. Vím, že bych si mel přečíst celé vlákno než neco začnu psát, ale zaptat se rovbnou je snažší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 09:38 R Muž romant [27987] Re: loox
Tohle vlákno je doslova nacpaný radama, jak se s krupičkou poprat. Takže ve skratce. Vyměnil bych polovinu vody a aplikoval ten Costapur dle návodu, nic jinýho. Pokud máš dojem, že nezabral, nezabírá, tak použít osvědčenou klasiku v podobě eSHa exit v možné kombinaci s sSHa 2000, dle návodu. Vodu lehce osolit můžeš, podpoří se tím tvorba slizu a parazit má tak menší možnost se na těle rybek přichytit, teplota 26 je v pohodě.
Edit: Po léčbě, jakékoliv, řádnou výměnu vody a nechat akvárium stabilizovat a nový rybky tak měsíc nepřidávat a stávající osádku sledovat, stává se že se krupice vrací, nechci strašit, jenom informuji. Je dobrý mít nějakou karanténní nádrž, jenoduše zařízenou a tam nejprve novou osádku umístit, aby se předešlo možnému zavlečení nějaké nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 09:24 loox
Ahoj tred cca 14 dmy jsem provedl "překopání" akvárka(112l). Po týdnu se na rybičkách začali objevovat bílé tečky a některým se dokonce rozpadali ploutve.
K dnešnímu dni je v akvárku zbytek přežitých rybiček (2x čichavci, 3x parmička pětipruhá a mečovka) bohužel skoro 16 rybiček nepřežilo. sad sad
Léčbu jsme začal co nejdříve výměna vody, sůl, kapičky multimedikal a topítko přidáno na 26 a občas i trochu více.
Dnes se zbytkem rybiček nevím co dál? PROTO PROSÍM O RADU! V akvaristice poradili: vyměnit trochu vody + odkalení dna, přidání trochu soli. Prodali mi kapičky SERA COSTAPUR a poradili at do vody přidám trochu bílé křídy, i když nevím proč?
A co dál? Mohu dát multimedikal+seracostapur+ sůl najednou? Mám nechat zvýšenou teplotu? Vymenit více vody či méně? Vůbec nevím co mám delat toto se mi jete nestalo :-( Člověka strasne naštve když se stím piplá, aby to kněčemu bylo a ono si to potom chcípne ze dne na den :-( Za jak dlouho mohu oddat nové rybičky? Vím, že krupička je infekční a šíří se vodou – proto nevím zda vám nechat vodu a přidat kapičky nebo odendat více vody a začít znova od začátku. Moc děkuji za rady. Řešil jsem to na jiném vláknu,ale moc rad jsme neodstal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:05 Stistko Re: romant
No už je to v plánu..jen co se přestěhujeme, tak bude karanténa z kostky 30 litrů, kterou mám ve sklepě...bude to muset jako karanténa stačit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:01 R Muž romant [27987] Re: Stistko
Karanténa by to měla do budoucna řešit, je to potom škoda když se musí s pěkným akváriem dělat takovýhle brekule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:58 Stistko Re: LiborSprysl
Protazol by byl fajn, ale ten už jsem neměl teď šanci sehnat. Takže jsem aplikoval eSHu ve dvojnásobné dávce. Uvidíme, co to udělá. Nová nádrž to není, ale na začátku měsíce jsem přidával novou rybu...potom se rozjela poprvé a costapur zabral. Teď ale nezabíral vůbec, tak jsem hledal jiné řešení hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 19:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Stistko
No raději ten Protazol...nevím, jak je to s těmi krunýřovci v nádrži...ale rozhodně ho snáší podle mne lépe...
Jak se to přihodilo, to není přece nějak nová nádrž? Co je příčina? Nová ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 09:00 Stistko Re: Haimdol, romant
Díky za reakce...tak já vyměním 1/2 vody a vrhnu se na tu eshu. Pravděpodobně to bude něco odolného, protože jak jsem četl, tak sice třeba tečky ještě zůstávají, ale postupně blednou. Tohle jsou sytě bílé nové tečky. Není jich mnoho, ale drží se hlavně na perleťovkách hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2012 08:58 R Muž Silent [5949] Re: romant
Pravda. Ještě velmi dobře zabírá sera med Professional Protazol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2012 08:56 R Muž romant [27987] Re: Stistko
Podle toho jak to popisuješ, tak to vypadá, že máš nějaký odolnější kmen na nějž Costapur nezabírá, takže bych léčivo změnil na tu osvědčenou kombinaci exit+2000. Jinak když odroluješ tohle vlákno, tak jsem sem nejen já několikrát dával i jiný léčiva, který se dají použít, když to co používáme nezabírá. Před změnou rozhodně akvárium řádně vypláchnout.
Edit: Naprostej souhlas s Honzou s tou dvojnásobnou dávkou eSHy. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2012 08:52 R Muž Silent [5949] Re: Stistko
Já bych provedl následující postup. Vyměnil bych polovinu vody, aplikoval dvojnásobnou dávku eSHa Exit, to kvůli opakované infekci, a to klidně po celou doporučenou dobu léčby (je to vyzkoušené a ryby to ustojí), teplotu udržuj na běžné hodnotě a hlavně léčbu prováděj dokud budou patrné jakékoli tečky na rybách. Rozhodně bych léky nemíchal, tedy kromě eSHa Exit a eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 08:46 Stistko – Krupička
Ahoj, stále bojuju s krupičkou. Léčil jsem na začátku září a teď se vrátila znovu. Začal jsem opět aplikovat Costapur od Sery. Včera jsem dával druhou dávku, ale když jsem si posvítil na ryby, tak mi přijde, že spíše krupice přibývá, než aby byla na ústupu. Ryby se chovají normálně, neotírají se o dekorace, nejsou apatické, žerou. Léčba doplněna o zatemnění nádrže a zvýšení teploty na 28-39°C.

Mám doma ještě Esha Exit + Esha2000 nebo od Dajany Malachite Green. Chtěl jsem ještě pokračovat v léčbě Costapurem, ale mám obavu, jestli to vůbec bude účinné a neměl bych raději po výměně vody přejít na jiné léčivo. Díky za reakce!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=1951