Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:29 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Sid
Asi něco takového,ale píše se,že se mosí uchytit na rybě do asi+-4dnů jinak nenávratně hyne.Doporučená dezinfekce nádrže - ryby na týden jinam a je po zdroji.To vše by neplatilo.A úspěchy s eshou v mém případě taky jen velmi částečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:58 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: leontin
Myslím, že to může souviset s tím, co jsem napsal - kožovec přežije v latentní formě a "spustí se" stresem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:29 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Sid
Komplikovaná léčba - nic neuhynulo,teček bylo jen pár a ryby byly vitální.Jen ,ale hlavně,ta neústupnost nemoci při použtí esha exit a 2000.Znovu objevení při přelovu do výtěrky.A návrat nemoci do hl.akva. po přidání nových karanténou prošlých ryb.Ramirezky reagovaly okamžitě,tam nemohla proběhnout ani inkubační doba(to je jen sl. obrat).Myslím,že je to jen důsledek,ale nevím čeho! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:24 Muž Mike [3] – Mike
dej tam sůl ale spíš mořskou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: leontin
...To by znamenalo po každém nasazení do výtěrky léčit krupici...
To si nemyslím. Reagoval jsem na váš konkrétní "příběh" - léčil jste (asi komplikovaný případ) krupičky u gupek. Po (zdánlivém) vyléčení jste rybky přestěhoval, (přelovení = stres), čímž mohlo dojít ke spuštění reinfekce.
S přelovováním rybek do vytíracích nádržek nemá moje poznámka nic společného.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:42 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Sid
To by znamenalo po každém nasazení do výtěrky léčit krupici.Což asi nikdo jiný z praxe nepotvrdí.Já osobně jsem před pár lety krupici vůbec neznal.Nemá to spojitost s velmi měkkou vodou -2gh; 4kh.Když jsem do 24h. odstáté vody dal do tření dania p. do pár hodin uhynuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:05 Jakubqo814 – KRUPIčKA !!!
mne sa už rybičky z krupičky vyzdraveli ale 6 rybiek mi zdochlo :( sad :) sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 09:27 hatreder – Re: Danila
Díky. Neonky červené se zatím drží a ancistrusové také, ale pořád toho mají na sobě dost, ale pomalu se zdá, že to ustupuje. Na mečovkách to je hezky vidět, ty moc osypané nebyly. Snad už nebudou žádné ztráty na životech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 02:13 Žena Danila [4489] - Sumci
hatreder napsal: Tak všechny neonky černé pošly. Dneska je to třetí den, co podávám dvojtou dávku exitu a pořád na sobě rybky mají tečky. V letáku u exitu píšou, že se má podávat max 5 dní. Mám ještě ty dva dny podávat dvojitou dávku exitu? A co když budou mít ryby krupičku déle, jak těch 5 dní. Mám pokračovat s podáváním exitu a esha 2000 až do úplného vyléčení, i když to bude déle jak těch 5 dní?

Exit mi výborně fungpval, ale někdy jsem musela léčbu protáhnout o pár dní. Bez následků pro ryby a to i pro ty citlivé(sumci) Držím palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2010 23:05 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: leontin
...Je to divné přelovit znamená nová krupice...
Přelovení = stres. Stres = reinfekce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 21:59 Muž leontin [46] - Cichlidy – Krupice dokola
rozzureny Založil jsem akvarko,koupil gupky i s krupicí.Esha exit + 2000 zabral až po třetí kůře pětidenní.Tu jsem pak zakončil 32°C a 0.5kg soli do 300l.Po 2 měsících jsem dal paví oka do výtěrky s vodou z jejich akvarka a po 4 dnech sebou mlátí o dno - krupice.Budu zkoušet Sera Protazol až dojde.Z karantény jsem přendal zdravé ryby do hl.akva a Ramirezky sebou brzy začly mlátit o kameny,pak i původní odrost paví oko.Je to divné přelovit znamená nová krupice.
Esha 2000 se dávkuje podle tvrdosti vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:15 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Jsou napadené docela dost...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 16:58 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Přinesl jsem si v týdnu z akvaristiky asi 10 neonek do akvária s krevetkama...Dal jsem je do karantény...A dneska jsem zjistil výskyt krupičky. 2-3 neonky jsou krupičkou dost napadené..Znovu jsem aplikoval Sera med Professional Protazol,který jsem už jednou úspěšně použil...Dám vědět jak jsem dopadl i při druhém případě lečby tímto léčivem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 14:21 frogale
Treti den lecby Exitem, zadne osazenstvo s tim nema zatim problem.. bohuzel ale i ichtyaci.. asi to bude chtit jeste pockat.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 12:07 R Muž Silent [5949] – Re: lucy
Jó dobrá rada nad zlato :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 22:28 hatreder – Re: Sid
To je fakt. Bohužel hned jak jsem uviděl na dvou rybách po jedné tečce, hned sem nasadil costapur, jenže tento přípravek absolutně zklamal. Mezi tím se krupička pěkně rozjela a jak píše Bob66, neonky černé to odnesly nejdřív a začínám mít strach i o neonky červené. Neonkám černým napřed začal mizet černý pruh a to pak padala jedna za druhou. Problém je, že neonkám červeným začíná blednout červený pruh a obávám se, že to dopadne stejně. Blbý je, že před nasazením nových ryb jsem je vždy měl 10 dní v karanténě. Jenže krupičku jsem si donesl nejspíše na kytkách z akvaristiky a to jsem je měl 20 minut namočené ve slabém roztoku hypermanganu. Hold smůla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.12.2009 13:23 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hatreder
Jednu možná "knížecí" radu, ale neodpustím si ji:
Čím dřív se krupička začne léčit a čím spolehlivější prostředek se použije, tím větší šance, že celý problém "vyšumí" bez následků pro ryby, rostliny, bezobratlé a akvaristu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 13:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hatreder
Neonky a celkově tetry jsou jedni z nejcitlivějších ryb na krupičku a padnou jako první, nevydrží tolik co jiné druhy ryb X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 11:08 hatreder
Díky moc za rady. Moc si toho vážím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 11:01 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Filtraci nech na úrovni jaká je běžná. Však ono se akvárko nakonec z toho dostane. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:57 hatreder
Tyhle hodně osypané neonky černé už bohužel nejsou mezi námi. Ty neonky červené jsou na tom lépe. Měčovky to maj trochu na zadních ploutvích, SAE zatím nic, ancistrusi mají taky dost teček. Budu tedy dávkovat exit dvojnásobně až do úplného vyléčení. Nemá se třeba snížit výkon filtrace, aby to léčivo zústalo déle v akva? Nebo má zústat filtrace na plném výkonu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:51 Muž Yirka [9126] – Re: hatreder
Tak jak píše Haimdol, podle fotky jsou ty rybky totiž opravdu hodně napadené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.12.2009 10:41 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Raději pokračuj v tomhle dávkování až do úplného vyléčení i kdyby to trvalo déle než doporučených 5 dní . Pokud je to takhle rozjeté je lepší se toho zbavit pořádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2009 10:35 hatreder
Tak všechny neonky černé pošly. Dneska je to třetí den, co podávám dvojtou dávku exitu a pořád na sobě rybky mají tečky. V letáku u exitu píšou, že se má podávat max 5 dní. Mám ještě ty dva dny podávat dvojitou dávku exitu? A co když budou mít ryby krupičku déle, jak těch 5 dní. Mám pokračovat s podáváním exitu a esha 2000 až do úplného vyléčení, i když to bude déle jak těch 5 dní?

Díky za rady, už sem z toho fakt zoufalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 13:40 Lin
hlavně z toho nedělej neonkárium, ty potřebují prostor :-|
koukni tady do atlasu ryb na minimální rozměry nádrže, je to snad u každé ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 10:09 hatreder
Fotka k příspěvku Tak sem včera vyměnil cca 70% vody a nasadil dvojnásobnou dávku EXIT s normální dávkou 2000. Ale už je asi pro některé ryby pozdě. Přes noc pošly 3 neonky černé a ostatní jsou pořád hrozně osypané. Neonky maj sem tam nějkou tečku, měčovky maj tečky je na ocasních ploutvích a SAE jsou zatím v pohodě.

Přikládám fotku těch neonek černých
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2009 10:05 Muž Yirka [9126] – Re: Jakubqo814
Otázka je co bylo příčinou úhynu. Já bych si spíše tipnul na náhlé zvýšení teploty a přebytek soli. Co je to za lék, který jsi použil?
Edit: Teď jsem kouknul i na tvoji prezentaci a dle informací tam, je asi další příčinou kompletní přeďělávka akvária před pár dny. (Rovněž ty ryby co tam máš do té velikosti nepatří).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 09:58 Jakubqo814 – Krupička
Ahojte,mne sa asi pred 4 dnami ojavila krupička v 25l ale až pred 2 dnami som zistil že je to krupička pridal som sol 1g na 1l a zvýšil teplotu na 31 stupnov včera som si kupil nejake liečivo moj kamarat mi ho ponukol a dostal v takom istom čase krupičku do akva ako ja to liečivo-tekutina v nom je modrej farby 1 kvapka na 1 liter takže ja som dal 25kvapiek včera a dnes tiež 25 kvapiek ale včera mi už zdochly 3 neonky,2tetry bleherove... sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 09:37 harpunar – ESHA Exit
Naprosto bezproblémové léčivo-v nádrži(140l),kde mám chovné Red crystaly jsem doplnil stav gavůnků Werneri a po dvou dnech jsem u nich objevil krupičku. Po čtyřdenní léčbě exitem je po problému beze ztrát jak ryb,tak krevetek.Myslím že je to nejšetrnější léčivo vůči rybám i krevetkám.Mohu jen doporučit!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2009 21:53 frogale
Dik.. Byla by skoda mit z exitu exitus :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2009 17:53 Lin
ahoj, někde jsem četla, že s exitem se nemusíš bát o krevetky.
teď si nevzpomenu, kde to bylo, asi v "léčba krupičky" či tak nějak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2009 17:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: frogale
eSHa Exit je vhodná i pro citlivé druhy ryb, léčil jsem s ní u kolegy a krevetky to vydržely bez úhony X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2009 17:48 frogale – Léčba krupičky s krevetkami
Ahoj.. Objevila se mi v akvariu (26L, neonky, ocka, krevetky) krupicka. Nemate nekdo zkusenosti s lecbou kozovce za pritomnosti krevetek? Na netu jsem nasel dobre ohlasy na Asha Exit nebo Costapur, ale nikde se moc nepise o krevetkach. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2009 19:41 hatreder
Tak o.k.

Zítra jdu na to. Snad se to podaří.

Moc vám všem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hatreder
Zrovna nedávno jsem léčil krupičku u kamaráda a výsledek mě hodně překvapil, běžně doporučená třídení léčba vůbec nezabrala a po poradě od jiných probíhala léčba cca 10 dní dvojnásobné dávky jak Exitu tak eSHy 2000, až po těch 10 dnech bylo po krupičce, bohužel padly neonky a polovina teter, ostatní druhy ryb beze ztrát X-) Takže předpokládám že některé druhy krupičky jsou čím dál odolnější a běžná léčba přestává zabírat hmm Vladislav léčil krupičku Sera med protazolem a byl dost spokojen s výsledkem a rychlostí léčby palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:48 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Asi tak nějak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:46 hatreder – Re: Haimdol
Díky. Konečně mám ve všem jasno. Takže následující léčba bude probíhat takto, kdyby tam bylo něco špatně, prosím opravte mě.

Vyměním 2/3 vody v akva (1/3 odstátá a 1/3 vhodné teploty rovnou z kohoutku)
Pak dám dvojnásobnou dávku exitu: 1.den : 40 kapek na 100 l
2.den : 20 kapek na 100 l
3.den : 20 kapek na 100 l
když se to nezlepší, tak ještě 5. a 6. den 20 kapek na 100 l
K tomu budu dávkovat normálně esha 2000
Teplota v akváriu se nemusí zvyšovat.
Filtrace může jet naplno.

Je to v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 18:27 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Třetina odstátá a třetina čerstvá (vhodné teploty) je dobrý kompromis. Ohledně dávkování bych dal dvojnásobnou dávku Exitu ale eSHa 2000 normální. A ještě k tomu uhlí z Fluvalu. Pokud jsi ho používal týden nemá už prakticky žádnou adsorpční kapacitu a je tudíž na houby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 18:06 hatreder
Když budu dávkovat exit dvojnásobně, mám taky dvojnásobně dávkovat esha 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 17:22 hatreder
Ryba zatím ani jedna nepošla, normálně žerou, akorát nejhorší jsou neonky černé, ty jsou osypané šíleně.
A když jeden den vyměním 1/3 vody a dám léčivo, atk když druhý den vyměním další třetinu vody, tak ale bude i s léčivem a účinek se sníží, nebo ne?

Kdyby šlo vyměnit 1/3 vody a nasadit exit, bylo by to ideální. Nebo dát 1/3 odstáté a 1/3 normálně z kohoutku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 14:45 Muž cenega [1]
1/3 vody je podle me dost malo,kdyz nemas moznost nechat vodu odstat v takovym mnozstvi tak bych to udelal vickrat za sebou,rozhodne bude rybam milejsi cerstva malo odstata voda nez ta s lecivem.ja mel s costapurem taky spatny zkusenosti, EXIT a 2000 nemaji chybu a k rybam jsou podle mych zkusenosti opravdu setrne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 14:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hatreder
Asi bych to takto riskl. Vyměnit 70 lt vody a nasadit EXIT. (Možná i zvýšené dávkování.)
Už vám padají rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 14:32 hatreder
Šlo by vyměnit 1/3 vody jak normálně a dát ten EXIT? Costapur mám dávkovat zítra, tak bych ho už nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 14:31 hatreder
Aktivní uhlí mám ještě původní z filtru fluval. Používal jsem ho asi týden a pak nahradil bioaktivními zeolitovými ganulemi. Ty 3 sáčky aktivního uhlí jsem vysušil a schoval. Zajímalo by mě, kdybych tam zase dal nazpátek to uhlí, co mám dělat s těma granulema? Mám je propláchnout a usušit, abych je tam pak zas mohl dát místo uhlí? Potřebuju to rychle vyřešit, aby mi ryby nevymřeli. Jde mi o to, jak dlouho by trvalo, než uhlí dotraní staré léčivo. Moc času už nezbývá.
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 14:24 hatreder
Akva má 300l. Costapur se má požívat 3 dny a vždy obden. Při silném osypání pak pořád obden pokračovat, jak dlouho, to nepíšou. Costapur nezabírá, tak bych chtěl použít exit. Léčbu costapurem už aplikuji 5 dávkum, což je už o 2 navíc. Jenže problém je v tom, že kdybych měl nechat odstát 80% vody na výměnu. To je nějakých 240 litrů ne Nádoba, do které dávám vodu odstát při týdenní výměně má 70l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:12 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
Tak s tím můžu jen souhlasit. Vzhledem k tomu jak dlouho ten problém u hatredera s krupičkou trvá bych taky nasadil klidně i dvojnásobnou dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 13:04 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Haimdol
Ptám se na velikost akva právě kvůli výměně větší části vody. :-)
A asi bych to risknul a zvedl dávkování EXITu o 50%, podle okolností možná až na dvojnásobek...
Tady sice hrozí, že to neustojí některé kytky, ale to jsou právě ty "okolnosti" - jestli mi stojí rybky, resp. kytky za to... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2009 12:59 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Rozhodně bych léčbu nekombinoval. Buď dojeď terapii Costapurem, nebo prožeň vodu přes aktivní uhlí (případně vyměnit 80% vody) a aplikuj Exit a eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 12:58 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hatreder
Jak velké je to akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 11:46 hatreder
Tak Exit se mi podařilo sehnat. Můžu ho tedy nasadit, když jsem doteď požíval costapur? Zítra by měla být další dávka costapuru, tak bych místo ní dal exit s esha 2000. Může to být? A jak s tou výměnou vody?

Prosím poraďte.

Děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=3201