Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 21:15 Omimi
nabuduce to teda skusim s karantenou. predsalen, s akva som zacal pred 2 mesiacmi a este sa mam asi co ucit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 21:04 Muž fido16 [631] Re: Omimi
Ale nevsázej na to že jich zachráníš jelikož tahle krupice je hodně pokročilá. Mě samotnému se krupici na 3 mřenkách vyléčit nepodařilo přežila jen jedna. A to na sobé měli sem tam 3-4 tečky tohle už je moc. Mřenky jsou na krupici háklivé. Pokud si je koupil měl si je nechat tak měsíc v karanténě a sledovat je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 20:59 Omimi
OK, necham ich teda tam kde su. Ratam s najhorsim, vsetko ostatne uz len prekvapi. Diky za reakciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.09.2012 20:48 R Muž romant [27987] Re: Omimi
Když do karantény, tak do funkční a zařízený, jinak ty ryby doděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 20:46 Omimi
dnes tu eshu uz asi nikde nekupim :( liecim to uz tyzden costapurom, dnes som dal 1,5 nasobnu davku, vsetky ryby su zdrave az na tie dve botie :( mam ich dat radsej do nejakeho uhorkoveho pohara ako kvazi do karanteny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 20:32 Muž fido16 [631] Re: Omimi
Jaj to je krupice jak bejk! Tak této rybce už určitě nepomůžeš :-(. Nasaď eshu exit společně s eshou 2000. První a druhá dávka může být stejná. a další dny slabší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 20:27 Omimi
Fotka k příspěvku Ahojte, pridavam foto. Je toto urcite krupica? Podla mna ano len tie botie na liecbu vobec nereaguju :( divne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2012 12:52 R Muž Silent [5949] Re: Omimi
Jen na doplněnou. Pokud akvarista úspěšně vymýtí nákazu krupičkou tak bych doporučil nasazovat nové ryby ne dříve než po alespoň 6 týdnech. Přece jen je možné, že nějaké trvanlivější cysty v nádrži zůstaly. Sice některé vydrží i dlouhé měsíce, ale naštěstí to není pravidlo a šestitýdenní odstup se mi dle mých zkušeností jeví v naprosté většině případů jako dostatečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 12:29 Omimi
OK, diky za tipy, dnes sa do toho pustim. Pekny den Vam obom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 12:19 Muž micz [132] Re: romant
No když sem si naposled přinesl krupičku tak nezvýšit u eshy trochu dávku o den prodloužit léčbu tak jsem jí snad nevyléčil, dvakrát se mi to vrátilo.... nevím jak je costapur účinný už si to nepamatuju používal jsem ho naposled před 10ti lety
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 12:14 R Muž romant [27987] Re: Omimi
Nemíchal bych to. Udělal bych řádnou výměnu, i několikrát po sobě a teprve potom dával jiný lék, toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 12:12 Omimi
Diky za odpovede :) Mam k nim jednu otazku - mozem do vody v ktorej je costapur zacat "len tak" kvapkat dalsie liecivo ci je potrebna vymena aspon casti vody? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 12:04 R Muž romant [27987] Re: Omimi
Pokud již nezabírá Costapur, tak je možné použít třeba Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol nebo JBL Punktol ULTRA. Samozřejmě, že osvědčenou klasiku v podobě použití eSHa exit s možnou podporou eSHa 2000, taktéž nelze opomíjet. Určitě doporučím pozorně číst příbalové letáky a správně dávkovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 11:55 Muž micz [132] Re: Omimi
Zkusil bych ještě zvýšit dávku léčiva případně prodloužit léčbu.Ta krupička může být třeba odolnější kmen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 11:19 Omimi – A znovu krupicka
Ahojte vsetci. Pred troma tyzdnami som uspesne vyliecil krupicku costapurom. Pred cca tyzdnom som dokupil dve botie na likvidovanie slimakov. Samozrejme zacali rozhrabavat cele dno, po dvoch dnoch boli uplne obsypane krupickou, par neoniek to tiez schytalo. Zacal som znovu liecit (klasika - zvysena teplota na 29, vzduchovanie, costapur). Vsetky ryby uz vyzeraju zdrave ale tie botie nie a nie vyliecit. Akrarko cistim 1x tyzdenne + menim asi 1/3 vody. Viete niekto poradit ako dalej? P.S. Pouzivam vonkajsi filter - uhlie som vybral...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 08:45 Muž micz [132] Re: David
Řek bych že tato léčba je opravdu dost zastaralá navíc málo účinná. Krupice se většinou vrací. Lépe použít šetrné léčivo než sůl a zvyšování teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 07:21 Muž Miras [111] Re: David
tak to buď rád, že se povedlo, až se příště nepovede (nechci nic přivolávat) tak poběžíš fofrem pro Eshu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 17:15 R Muž romant [27987] Re: David
Tak učit se jistě ještě co máš, to je pravdou. Podívej se třeba na nějaký Razborky, nebo třeba Živorodka Endelrova, určitě by se dalo vybrat i mezi tetrama, chce to hledat. Podívej se do prezenací ostatních účastníků, co oni v akváriích podobné litráže mají a inspiruj se u nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 17:11 David – re
Já vím, ale tak co se hodí do tak malého akvárka ? stejně se mám ještě co učit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2012 16:45 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: David
Neblbni, nejprve bych ti rád řek, že po takové léčbě a tři dny nic neřeší a neonky v 30L je zrovna tak hloupost, tady budeš nemoci ryb řešit dokola a dokola... :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.09.2012 16:38 R Muž romant [27987] Re: David
Přeji Ti aby jsi měl to štěstí a bylo to definitivní a nemoc se nevrátila, nechci bejt špatným prorokem ale řekl bych že byla pouze potlačena, ale třeba se mýlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 16:32 David – Krupice
Ahoj, je to 3 dny co jsem zjistil že mám v akvárku krupici tak jsem prolezl tohle vlákno a zkusil co všichni píšou. Solit a zvýšit teplotu vody. Jsem uplný lajk mám jen 30L akvárko a nějak sem to zkusil. Na tvrdo sem tam nasypal dvě a půl lžičky (taková obyč. na jogurty :) ) soli, druhý den sem vylél 50% a dolil jsem nomálně napuštěnou z kohoutku, a znovu dosypal sůl. Po třech dnech se nemoc uplně vymítila. Nepřežili to jen 2 neonky. A tak nějak sem si jist že nepřežili po tom co sem tam vlél o 6 stupňů teplejší vodu :-D Nicméně chemie je v nekterých případech fakt zbytečná. A ta sůl je obyč. z kauflandu s fluorem. Žádná neonka už na sobě nemá ani jednu tečku po krupici a vrací se jim barva :) takže Solit, měnit vodu solit ........ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 20:00 tami123 Re: romant
podmienky tam maju rybky dobre ale nebola som tyzden doma rodina kupila novu rybku a ta so sebou priniesla aj krupicku :-( ale uz som kupila eshu exit aj 2000 takze uz len dufat ze im to prejde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 11:56 R Muž romant [27987] Re: tami123
Velmi důležitý jsou dobrý podmínky v tom akváriu, tak aby k propuknutí krupičky(nemocí obecně) nedocházelo. Rozumějme tomu tak, že nemoc může být latentně přítomna, ale tím, že je akvo v dobrý kondici, svojí šanci nedostane, tak je to myšleno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2012 11:37 tami123 Re: romant
dakujem vam obom :-) dufam ze sa z toho dostanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:15 Muž fido16 [631] Re: romant
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:15 R Muž romant [27987] Re: tami123
Léčit všechny, celý akvárko nejlépe léčivem eSHa exit, možno v kombinaci s eSHa 2000. Sůl a zvýšení teploty je podpora léčení a směřuje to k vyšší tvorbě slizu na těle ryb, čímž se tomu parazitovi znesnadňuje přichycení na těle ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:15 Muž fido16 [631] Re: tami123
Takže být tebou přeléčím celé akva parazit se může projevit i u zdravých jedinců. Nasadil bych eshu exit společně s eshou 2000 první dva dny bych dal dávku stejnou pak už ubral podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 20:11 tami123 – gupky
prosim vas ked vacsina z mojich gupiek v akvariu trpi krupickou mozem liecit vsetky v slanej vode s teplotou 31 stupnou alebo mam dat do karanteny iba tie na ktorych za mi zda ze su postihnute krupickou? prosim pomozte mi dik :-( sad :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2012 17:13 Muž fido16 [631] Re: IrskyVodni
Nasadil bych Eshu exit + eshu 2000 a za pár dní je po krupici. Taky jsem teď léčil bohužel mi to nerozchodily už 3 mřenky a nevím z jaké příčiny jinak všechny rybky ok
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2012 08:27 Muž Yirka [9126] Re: IrskyVodni
Pokud si jsi jist diagnózou, tak léčit. Léčba je v tomto vlákně popsána do mrtě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 11:00 trebor – KRUPIČKA
mám kančíka je posety bílymi tečkami co s ním aby ostatní ryby neš li do kšá koupil jsem ho od zkučeného chovatele dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.06.2012 23:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MíšaV
ta smrt totiž nemusela být vůbec způsobena krupičkou. Krupička se dost často objevuje u ryb něčím stresovaných, třeba v nevhodných podmínkách. Jestli za to mohly jen dusičnany, nebo i něco jiného, těžko říct bez víc informací. Ale většinu z toho tu už napsal romant. Určitě když už se objevila ta krupička, tak bude nejlepší ji nějak léčit.
Jen mi příjde divný, že by krupička za dva dny sklátila tolik ryb, když na nich nebylo nic vidět a i přeživší ryby mají jen sem tam nějakou tečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 17:44 Muž Ad@m [1051] Re: MíšaV
Ja ryby neliečim(aj keď chorých som moc nemal :-) ), takže by som to ukončil v perlivej vode. Ale ak si typ, ktorý ryby radšej lieči, tak esha exit, esha 2000 ako Ti tu už kolegovia radili. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 17:12 R Muž romant [27987] Re: MíšaV
To jak a čím léčit netřeba opakovat. Použít jiný zdroj vody než tu podezřívanou studnu je dobrý nápad, stejně tak jako aplikace Nitrivecu, protože, je-li rozhoupaná voda, tak podpořit nitrifikaci je krok tím správným směrem, ovšem o Tvém akváriu není toho moc známo, takže to jsou všechno jenom lehký dohady, ale obecně platí, že nemoc a krupička obzvlášt se velmi rychle projeví v momentě, kdy je prostředí v akváriu nestabilní, zhoršené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 17:06 MíšaV Re: micz
No dusičnany určitě mohli být zvýšené, po těch deštích tam může mít zvýšený hodnoty víc věcí.
A léčitelná snadno možná, ale šlo to hrozně rychle a zezačátku to tak vůbec nevypadalo. Nic na sobě nebyly, až dnes to šlo vidět a to už bylo půlce populace. Prostě stačili dva dny a bylo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 14:43 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: micz
kontaminovaná dusičnanmi,nie krupicou.preto som radil premerať tú vodu na dusičnany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.06.2012 14:40 Muž micz [132]
Kontaminovaná může být ale rozhodně ne krupičkou,pokud nechováš ve studni ryby.Navíc nechápu proč někdo nechá krupici zajít až do stádia kdy začnou ryby umírat,vždyť je to snad nejsnáze léčitelná nemoc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 14:14 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: MíšaV
Výmenu vody za vodovodnú by som určite doporučil,poprípade nasadil liečivo proti krupičke-Esha 2000+Esha Exit popr.iné na to vhodné liečivá.skús premerať tú studnčnú vodu na NO2,NO3.tá studňa može byt po tých daždoch kontaminovaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 14:09 Muž micz [132] Re: MíšaV
O léčbě krupičky je tu napsáno opravdu hodně, částečnou výměnu vody můžeš aplikovat tou nic nezkazíš.Použij třeba Esha exit v kombinaci s Esha 2000...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 14:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MíšaV
jakým způsobem to akvárko čistíš a jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2012 14:00 MíšaV Re: LiborSprysl
No i kdyby to nebylo studnou. Což je úplně nejmenší detail mého dotazu. A vodou ze studny to být opravdu může. Aspoň že tě to pobavilo. Ptala jsem co dělat ne jestli s tím má něco společnýho studna! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 11:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: MíšaV
MíšaV napsal: Předevčírem jsem došla dom a 4 neonky ze 6 mrtvé, druhej den další dvě, včetně pavího oka a 2 pandiček. :-( Jedině černé tetry jsou v poho, ale poseté sem tam krupičkou taky. Zbylá dvě paví oka jsou na tom špatně, jednomu dokonce uplně skoro odpadala zadní ploutev. sad
Vodu mám ze studny, jenže teď asi jak lilo, tak bůh ví co v tom bylo.
Pomůže jen výměna vody za městskou a třeba Bio Nitrivec?
Mám udělat nějaká další opatření? Prosím poraďte. :-O

smich to nebude studnou... smich tedy pokud v ní není například průsaková voda z rybníka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 11:56 MíšaV – No jo, je to krupička
Předevčírem jsem došla dom a 4 neonky ze 6 mrtvé, druhej den další dvě, včetně pavího oka a 2 pandiček. :-( Jedině černé tetry jsou v poho, ale poseté sem tam krupičkou taky. Zbylá dvě paví oka jsou na tom špatně, jednomu dokonce uplně skoro odpadala zadní ploutev. sad
Vodu mám ze studny, jenže teď asi jak lilo, tak bůh ví co v tom bylo.
Pomůže jen výměna vody za městskou a třeba Bio Nitrivec?
Mám udělat nějaká další opatření? Prosím poraďte. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 12:50 Muž Karel z Tábora [21] Re: romant
Stim počítám naštěstí jsou napadené jen neonky a paví očka nejvíc jsou ty neonky ... Zvedl jsem teplotu na 28 a přidal jsem na vzduchování nakapal jsem ten šmejd od sery tak uvidím jak to bude fungovat ... Minule když sem si zavlekl krupičku z krámu tak sem jí měl za 4 dny pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2012 10:41 R Muž romant [27987] Re: dvorak002
Jistě, každý akvárko je originál a o co fungovalo posledně, teď prostě nezafungovalo. Prostě jak píšu, ve zhoršeným prostědí se nemoc daleko snáze projeví, ona může být latentně přítomna a tzv. čeká na svojí příležitost. Teď je nutný to akvárium léčit celé dle návodu. V takto čerstvým akvárku, kde jsou rybky napadeny krupičkou bych očekával další úhyny, bohužel. I když běží léčba, tak těch mínusů je docela dost a některý rybky to prostě nezvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 10:15 Muž Karel z Tábora [21] Re: romant
Použil jsem Dajana Start plus a Dajana Biofiltr.To akváro bylo už založený ale komplet sem ho předělával.Předtím když sem akva zakládal poprvé tak sem nechal vodu odstát 3 dny a pak sem nakupoval rybky a bylo to v pohodě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:57 R Muž romant [27987] Re: dvorak002
A co dělají ryby v 6 dní založeným akváriu? Pokud nebylo při zakládání použito podpůrných prostředků na bakteriotvorbu a denně měněna voda, tak výskt nemoci není nic nenormálního, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 08:53 Muž Karel z Tábora [21]
Tak se mi dnes projevila krupička ... 6dní po založení nové nádrže ... Nepřidával jsem nové rybky nic a vodu jsem měl 2dny odstátou Zajímalo by mě kde jsem k tomu přišel ... Nakapal jsem tam Sera Costapur přidal vzduchování a zvýšil teplotu na 28stupňů tak sem zvědav zatim mám ztrátu jen 1 neonku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 19:41 R Muž romant [27987] Re: Dwarfy
Vodoléčbě zdar. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95137x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=2001