Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 10:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Wrata
Proč dělat věci jednoduše, když se mohou dělat složitě, že? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 09:48 Muž Wrata [21] – Re: Skanky
tady typek perfektne vysvetluje pro vyssi teploty..http://pmdd.mrp-cz.com/index.php?stranky=nemoci
proste zamezujou dalsimu sireni parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 08:14 Muž Yirka [9126] – Re: hf
Není to prevence, ale odborníky doporučené zakončení léčby. Preventivně používat léky bych nikdy nedoporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2009 01:43 Muž hf [54] – Re: Yirka
Tak Esha 2000 jsem si přinesl taky, ale používat to preventivně mi přijde z logiky věci jako holý nesmysl. Zejtra tedy vyměním vodu, odkalím a pak se rozhodnu, zase lejt cokoliv do akva když to není nezbytně nutné se mi moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 21:55 Muž Yirka [9126] – Re: hf
Pokud cítíš nutně potřebu vyměnit část vody tak ji vyměň, ale po výměně bych nakapal ještě jednu dávku. Tuším že ta možnost je popsána i v návodu. Úplně ideální je zakončit léčbu EXITEM ještě dodáním eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 21:37 Muž hf [54] – Re: Yirka
Tak visuálně je krupička minulostí. Dneska jsem nakapal 3tí dávku Exitu (rybyčky už nemají ani tečku). Mám už zítra vyměnit vodu nebo ještě počkat? Akva potřebuje už nutně vyčistit. Zatím nechcipla ani ploutev (ani čerstvý potěr gupek a black mollyn, ani pancéřníčci ani krunýřovci (který byly napadený nejvíc). Ale na jedný gupce a všech krunýřovcích je vidět že nejsou ve své kůži, sice žerou a šmejděj ale přijdou mi trochu schlíplí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 13:59 akar77 – Re: Skanky
100% jistotu ti nikdo nedá a ani nezaručí žádný výrobek. V přírodě obecně je každá reakce a následek podmíněn tak velkým množstvím kombinací faktorů, že se apriori nedá vyloučit žádná možnost.
Na ten eSHA EXIt jsou ale vesměs pouze kladné reakce a dobré zkušenosti, jedno z mála léčiv, které jak se zdá ve většině případu funguje velmi účinně a šetrně, což mohou i já z osobní zkušenosti jen potvrdit.
Co na to říct, no krupička v té či oné podobě snad potkala a potká každého, mít doma ve skříňce to léčivo je vhodné, obzvlášť když na tom nejsi jako třeba já, že to máš do Hornbachu kde ho mají 15minut:-)
Držím palce, to zvládneš a víš co se říká, co tě nezabije, to tě posílí:-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 13:36 Muž Skanky [26] – Re: akar77
prave se ptam proto ze tam budu chtit opet ryby kdyz uz to ramirezi zabilo a ne aby to opet chytli.
rad bych si je opet koupil az se mi uklidni akvarko. byli tam i hlistice ktere uz pomalu zmizeli po diete ktere jsem bettam naordinoval ale samec ma priznaky krupice z nedolecene vody. zitra si skocim pro exit. snad se uz do toho kramu dostanu. stve mne ze primo kde bydlim neni akva prodejna, hned by to lip probihalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 13:31 akar77 – Re: Skanky
No v příbalovém letáku u EXITu píšou, že to hubí všechny vývojové stádia kožovce, tak by to mělo fungovat a zlikvidovat vše. Někdo doporučuje trochu pročeřit dno aby se léčivo dostalo dobře i do dna. U mě na krupici zabral po dvou dnech skvěle, jestli ale ve dně něco přežilo to nevím, snad ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 13:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Skanky
S eSHa EXITem mám jen ty nejlepší zkušenosti. Dokonce zafungoval tam, kde jiné postupy selhaly a rybky už začaly padat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 13:24 Muž Skanky [26] – Re: Sid
takze pridanim exit se to da vylecit i z akvarka? anebo nekde ve dne to preziva i tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 13:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: akar77
:-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 13:15 akar77 – Re: Sid
Ahoj. Ano máš pravdu, právě jsem si doplnil vzdělání,díky za upozornění. Může opravdu vytvářet latentní stádia, která mohou přežívat ve dně i po týdny či měsíce. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 12:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: akar77
Někdy může parazit skrytě přežívat v akváriu a nemoc propukne např. po přidání nových, zdravých(!) ryb, jako následek vzniklého stresu. Zdánlivě to pak vypadá, že jsme si krupičku přinesli zvenčí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 22:22 akar77 – Re: Skanky
Doporučoval bych tedy v tvém případě toto:
- vylov toho Ancistruse a nechej nádrž bez ryb, zvyš teplotu klidně na 30st.C. Zvýšením teploty se urychlí životní cyklus parazita. Jakmile nemá hostile, tj.ryby tak hyne.Do akvária bez ryb nemá moc smysl dávat sůl, sůl spíše než coby lék způsobuje u ryb zvýšenou tvorbu kožního sekretu čímž je pak tělo ryb odolnější proti uchycení parazita. Po min. 3 dnech,ale spíš tak po 5ti bych tam dal zpět ryby, ale ty by již měly být přeléčené, jinak si to tam zavlečeš zpět.
Odpověď na druhou otázku je taková, že je to infekce, tudíž musí existovat zdroj nákazy a tím je nakažená ryba, rostlina, kámen, voda. V 99,9% se nákaza přenese do akvária při zakoupení nových ryb, které jsou již hostiteli parazita, pak může trvat dny,ale i týdny než se nákaza rozjede. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 21:26 Muž Skanky [26]
u mne je to porad bida. mam nepojizdne auto takze se do kramu nedostanu minimalne jeste tyden. v akvarku zustal ancik a ten je zatim bez priznaku. kazdopadne vsak potrebuju vylecit i vodu. jinak do ni nic nemuzu dat. kazdopadne by me zajimalo jestli je mozne tohle svinstvo chytnout kdykoliv anebo jen kdyz to pritahnu odnekud i s rybama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 20:39 Muž Yirka [9126] – Re: hf
Ano, barva vody se postupně vrací do normálu. Tečky se začnou ztrácet po 2-3 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 20:37 Muž hf [54] – další člen klubu
Tak se také hlásím do klubu krupičkářů...

Včera večer jsme zjistili, že všechny tři bettyny mají několik (3-4) různě umístěných bílých teček. Když pak vylezli při krmení i ancící tak bylo jasno, ty jich mají ještě více. Dle návodu zde ve fóru jsem dnes dopoledne v Praze sháněl Exit (a sehnal) a kolem 11:00 nakapal 40 kapek (200l akva). Voda lehce zezelenala.

Nicméně teď, tzn. po 7mi hodinách už mi přijde že je voda zase normální bez zelené barvy. Další dávku (20 kapek) mám podle návodu dát až zase zítra v 11. Je to normální že se ta barva tak rychle ztratí? Rybičky mají puntíky zatím stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 09:57 Muž XMartin [20]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 09:54 Muž XMartin [20]
Zdravím je tohle krupička??? nedá se to moc vyfotit ale ryba má na sobě bílý tečky no.. je to rybky z mojeho jezírka... :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 13:54 Bouda – Re: Yirka
Můžu jen souhlasit od doby co používám při krupičce eSHa EXIT, tak mi na krupičku neumřela jediná ryba a léčení snášejí i náročnější ryby. palec
Zvednu trochu teplotu a občas přidam trošku soli. Ale Exit prostě zabírá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 13:27 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
V latentním stádiu nemoc přetrvává v nádrži a bez řádného přeléčení přejde na jiného hostitele. Proto doporučuji na léčení této nemoci eSHa EXIT, který dle nejen mých zkušeností vykazuje nejlepší výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 09:49 Muž Skanky [26]
ahoj,
tak nase ramirezky neprezili krupicku. ze 4 zustala jeste jedna ale ta asi taky pujde. jeste mame v tom aqua 2 anciky na kterych nemoc nepozoruju. chci se tedy zeptat jestli je potreba nejak osetrit i vodu ve ktere zili napadene ryby a jestli je mozne do toho akva prelovit bojovnice ktere mame v 37 l akvarku zatim bez osvetleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 19:16 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Bob66
Můžeš i kombinovat esha exit a esha 2000, esha 2000 je širokospektrální léčivo a je dobré to mít doma X-) Bylo mě to doporučeno i třeba při nákupu nových ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 19:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dinamit
eshu exit snesou i náročnější druhy bez problémů natož ancíci X-) Osobně vyzkoušeno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 19:07 Žena Dinamit [68] – Re: Bob66
A nevis jak to pusobi na ty anciky, jestli to preziji, nebo se je mam pokusit odlovit? Se mi do toho prave moc nechce, jsou desne zivi a uz jsem kvuli nim znicila nejednu sitku...
Už mám koupený costapur, tak to zkusím s ním. Ohlasy jsou tu na něj dobré. Takže k němu sůl přidávat nemusim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dinamit
Sůl na krupičku se používá třeba u terčovců + teplota 34°C, na tvém místě bych dal esha exit a nepotřebuješ ani zvedat teplotu, funguje spolehlivě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:48 Žena Dinamit [68]
Docela dost se mi rozmohla krupička. Všimla jsem si toho až v pátek, kdy byly rybky hrozně osypané. Podle mě to ale nastartovalo přes noc. Nicméně jsem začala léčit teplota na 31 °C a sůl. Moc to nepomáhá, tak jsem dneska koupila Costapur. Spíš na těch prvních, co byly napadené tenhle parazit zmizel, ale oběvil se na jiných rybičkách.
Chci se hlavně zeptat jestli rostlinky přežijí takovouhle extra vysokou teplotu (riccia a bacopa) a jestli se mam pokusit odlovit anciky a panciky.

K tomu dávkování soli - tady v nemocech se píše 1 g na 1 l vody ;-) Ja dala 80 g/ 100 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 11:44 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Pokud má filtr dobrý průtok, moc bych do něj nesahal. A vůbec bych řekl, že čím méně zásahů do nádrže, tím lépe. Je to o trpělivosti, pokud je vše správně materiálově a technicky, časem si to sedne a bude to fungovat. Výrazné změny ze dne na den, dokonce z týdne na týden se moc nedají očekávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 10:44 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
kazdopadne mi akvarku nastal pekny bordel. tak hnus jsme v nem pred prestavbou nemeli co bylo cca 2 mesice po zalozeni. dokonce i ty bile hlisti tam obcas proplavou. nedokazu si predstavit co mohlo zpusobit takovyto sajrajt ve vode rozzureny
voda ne a ne se procistit a to uz bezi 14 dni po predelavce.
jeste me napadlo ze jsem filtr necistil asi mesic jestli to nebude i tim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 10:16 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Filtr bych nechal běžet, trocha soli mu neublíží. Jak již jsem psal lék EXIT se aplikuje za normálního provozu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 10:14 Muž Skanky [26]
jo a jeste co s tim filtrem. nechat bezet anebo vypnout? docetl jsem se nekde ze muzu vyndat molitani a nechat bezet jen bez molitanu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 10:10 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
tak to skusim snad aspon trochu zabere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 10:07 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Pokud myslíš tu sůl, tak nejlépe bude před aplikací léku provést klasickou výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 10:03 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
udelam alespon tu prevenci do zitra. jinak z vody to pak dostanu vymenou nebo staci filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:58 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Někdo doporučuje zvýšit teplotu na 28-30°C a přidat sůl. Ale to je spíš prevence, protože tím se zvýší tvorba kožního sekretu zabraňujícího přichycení parazita.
Já to moc nedoporučuji, ale ve fóru učitě přes vyhledávač najdeš dávkování soli pro tuto starou metodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:52 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
problem je ale v tom ze dnes uz nikde nic nekoupim a na rybkych se mi to zjevovalo uz vcera. akorat to nebylo tak vyrazne tekze to neslo ani poznat. je nejake nahradne okamzite reseni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:49 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
V tom případě platí co jsem již napsal. Vzhledem k tomu, že ramirezky jsou poměrně senzitivní rybky bych opravdu začal s léčbou co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:45 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
jo vypada to tak nejak jak na te tmave rybe. jakoby to meli usazene na tele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:30 Muž Yirka [9126] – Re: Skanky
Bez fotky ti to těžko někdo na 100% potvrdí, ale najdi si nějakou fotku v nemocech a porovnej.
Pokud to krupička je, radím ihned v začátcích zaléčit eSHa EXIT. Je šetrným lékem bez nutnosti změn teploty, výměny vody a ohledům na ostatní obyvatele nádrže.
Edit: třeba zde www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 09:25 Muž Skanky [26] – asi krupicka
ahoj,
takze po vcerejsi radosti z nalozeni jiker prislo dnes rano sklamani. jikry jsou pozrany ale co je hrsi spozoroval jsem na ramirezkach pravdepodobne krupicku. jedna se o zminovane bile tecky. muzete mi vsak bliz rict jestli je to skutecne krupicka. na tech rybach to vapada tak ako by to meli na povrchu tela. ne skrvnu na tele. jakoby na ni skutecne padlo zrnicko hrube mouky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 22:50 Muž Bubi200 [19]
Ahoj, mam taku otazku, mozno to ani neni choroba, ale moj samec bojovnice ma hned pri chrbtovej plutve bielu skvrnku. akoby 2-3 biele supinky. Co to moze byt? Mam byt nervozny? Normalne nahana samice, zerie, akoby nic. Co si o tom myslite? Len sa suchol o daco, ci co? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 14:11 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: 18simona03
krupičku jsem léčil vždy malachytovou zelení a zvíšení teploty na 30 st.pomohlo to vždy.Sůl je spíš prevence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 21:27 Muž mnammnam [23]
ahoj dostal sem se k cihavcovy zlatemu ale uz bohuzel zo zacinajici chorobou na tele sa mu tvoria male ranky a zacal som ho liecit s multi medikalom pomoze to alebo mam si zohnat neco lepsiho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:33 Žena ustavprochore [567] – Re: 18simona03
Simono, já nechci strašit, ale dokud neupravíte podmínky pro své rybky v akvárku, krupička nebo jiné nemoci se budou opakovat. Ten počet závojnatek a karásků je na minimálně 300 litrový akvárko, ne na 60 l hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:26 R Muž Silent [5949] – Re: 18simona03
Určitě bych se přiklonil taky k Yirkou doporučenému eSHa Exitu, případně při větší nákaze bych to zkombinoval s eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 15:46 18simona03 – ok
ok dufam ze to zaberie sad sad palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 15:29 Muž jajaapaja [174] – Re: ježeček
Mě vždy zabral ANTI-ICHTIN. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 15:22 ježeček – Hlavně klid
18simona03 napsala: pomozte mi pls som z toho hotova !
Nezmatkuj hlavně. To co Ti radí Yirka je spolehlivá informace. I mne navštívila poprvé krupička a díky EshaExitu jsem se jí během 4 dní zbavil spolehlivě. Ty hlavně nezmatkuj a nezamoř si vodu více přípravky, v jeden den.
Jestli se rozhodneš pro EshaExit tak tu teplotu klidně postupně uveď do normálu(pří léčbě exitem není třeba mít zvýšenou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 15:14 18simona03 – pomooooooooooooooooooooooooc
pomozte mi pls som z toho hotova !

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=3551