Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 13:34 Azurit – dusičnany?
říkal mi známý že na snížení dusičnanů skvěle funguje řasokoule zelená,že se mu to osvědčilo ale jak říkám mám to z druhé ruky,za pokus by to možná stálo i když v měřítku jezírka to asi bude horší,nemám představu kolik by jich muselo být..Držím Ti palce at na to přijdeš!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 13:24 Žena zabina [7] - Jezírkové ryby
Korienky má dlhé hádam aj 30cm...toto sú iba dohady, typu jedna babka povedala. Niekedy to pomôže niekedy nie. Ale aj tak dík za rady, iste vyskúšam viacero rastliniek.A asi budem musieť teda investovať do iných testov. :-O aspoň na tie dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 12:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: DonJuanKarlos
Nevím, jak je tomu u pistií a nechci spekulovat. To s těmi kořínky se tvrdí o okřehku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 11:42 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Sid
Je pravda, že když je ve vodě dostatek dusíku, mají pistie delší kořeny? Podle toho by se dalo to množství taky určit :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 11:36 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: zabina
...mám aj pistiu aj Eichhorniu, ale nedarí sa im, žltnú im priveľmi listy, pistia mi ženie aj mladé, ale aj tie sú také vyblednuté,niečo im chýba...
A nechybí jim dusík? :) Když jsou na něj tak náročné... :-) (Papírovým "testům" se věřit nedá. ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 11:11 Žena zabina [7] - Jezírkové ryby
dík za link :) mám aj pistiu aj Eichhorniu, ale nedarí sa im, žltnú im priveľmi listy, pistia mi ženie aj mladé, ale aj tie sú také vyblednuté,niečo im chýba. Ale vydržím a iste ešte dokúpim, možno sa predsa len rozbehnú. Ešte chcem aj vodný mor skúsiť. Idem sa pokúsiť tej závojnatke toho červíka vybrať pinzetou, lebo dobrovoľne nechce odpadnúť. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 10:50 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: zabina
Na snížení dusičnanů (NO3) je nejlepší Pistia stratiotes - rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes. Tady je seznam kytek co nejvíce spotřebovávají NO3 a PO4: pmdd.mrp-cz.com/….
Dávám si přebytky pistie z akvárka do jezírka a rostou tam skvěle, ale na zimu musejí dovnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 06:49 Žena zabina [7] - Jezírkové ryby
Tetuša v aqua vravela, že z rastlín nie. Takže žiaľ od suseda, ktorý myslím si ani netušil, že ich tam má.Upozornila som ho včera, lebo kupoval nových KOI, viem, že vypúšťal aj vodu, ale postup čistenia jeho jazierka nepoznám, tak som mu pre istotu povedala, že tam má červíkov, aby nebol aj on potom tak nemilo prekvapený ako ja.Tak som tam tu gebudzinu včera so slzami naliala. :-( samozrejme, okamžite bolo po priezračnej vode:( pri zapnutom potoku sa na hladine robí hrozná pena, omniPUR fakt ako pur:((( tak teraz len dúfam, že to zaberie, rybky bez ujmy prežijú a ja tam už nikdy nebudem musieť liať žiadnu chémiu:( Teplotu mám ok, to viem, skôr by som potrebovala znížiť tie NO. Bolo by mi treba ešte rastlinky, ale teraz počkám týždeň, nebudem do toho nič sadiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 20:46 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: zabina
23°C je OK já mám v jezírku 26 °C a u dna kolem 24 °C a ryby sou v pohodě. Možná byly osabený přelovem do jiného jezírka. Ty červy jsou asi z toho sousedova jezírka nebo mohou být i z rostlin. Tak snad pomůže to léčivo palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 15:19 Žena zabina [7] - Jezírkové ryby – Re: DonJuanKarlos
teplota vody cca 23stupňov, mám iba paierové testy : NO3 : 10-25, NO2 : 0-1, GH 16, KH 10, PH 7,6
. Rybky mám od suseda. Tie závojnatky sú už staršie, koi sú malinký. Túto som si všimla, ostatné som sledovala , ešte jedna závojnatka sa mi zdala trošku apatickejšia ako ostatné, al enepodarilo sa mi ju udchytiť, a odchytiť tých koi je nemožné :( ale zatiaľ sa chovajú normálne a nič na nich nie je vidieť... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 15:05 Muž DonJuanKarlos [30]
Jestli je to krupička, tak by bylo dobré najít příčinu, protože zdravé ryby jen tak krupičku nedostanou, musí být oslabené (vysoká teplota, mnhoho dusičnanů ve vodě atd.). Jiný závojnatky to nemají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 12:38 Žena zabina [7] - Jezírkové ryby – ach!
tak idem aj s rybkou z aquaristiky :-( krupička, červ, a začínajúca vondatieľka, pravdepodobne ako následok tých dvoch predošlých sad Teta mi predala SERA omnipur, žeby to malo zabrať, a poradila soľ a manganistan ešte. sad Neviem ako to dopadne, ale asi iné východisko nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 11:38 Žena petrys [107]
nadávkuj do jezírka anti-ichtin dle návodu, po týdnu znovu a po dalším týdnu ještě jednou, to by mělo stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 10:30 xx – Re: zabina
To přisáté vypadá jako Lernea - kotevní červ.

images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 09:35 Žena zabina [7] - Jezírkové ryby
Fotka k příspěvku ja mam na jednej zavojnatke nieco prisate:((( a tiez ma podobne biele bodky... sad neviem co s tym, odlovila som ju a dala do akvaria, cca 50l vody, 4 kavove lyzicky soli.Netuším čo s tým :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2008 07:45 Jaja – Krupička v jazierku
Fotka k příspěvku Ahojte, nasla som v jazierku zavojnatku, posiatu bielymi bodkami.Myslim, ze je to krupicka.Viete niekto poradit ako to liecit v jazierku ???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2008 07:00 Muž Yirka [9126] – Re: @
Firma zřejmě nabízí i odměřovací pipety. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2008 02:07 @ – Re: langosh
ale navic jeste obsahuje Kristallviolett,Acriflavin a rivanol...takze opravdu nic zazracneho...jediny nad cim vzdycky premejslim je davkovani...To opravdu zkouseli,ze ty malachitky ma byt 0.31 mg a ne jenom 0.30 mg..???a nebo methilenky 3.98 mg a ne 4 mg....Premejslim jestli opravdu zalezi na takovychto nepatrnych odchylkach a pomerech leciv a nebo je to jenom "obhcodni " trik...??Vzdyt davkovani je zavisle na druhu ryb,kmenu viru i hodnotach vody a presto je zadna firma v navodech nezohlednuje,ale pak mi tvrdej,ze zalezi jestli tam je o setinu miligramu min malachitky??? ;-) neco tu nesedi,nezda se vam??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2008 10:58 katja
Diky(topitko jsem nasla u filtru, holt nejsem technicky talent, o akvarko se stara syn), vcera jsem aplikovala protazol(eshu nemeli), zatim to vypada nadejne.Pri svem zaucovani na synove akvariu jsem pochytila typ, ktery se muze mnohym hodit: pri aplikaci leciva odstrante na nekolik dni uhlikovy filtr, aby lecivou latku nestahl z vody.A drzte mi palce, aby syn(na11lety nadsenec) nenasel po navratu ze skoly v prirode akvarium prazdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 06:51 Lorsson – Re: katja
Teplota se zvysuje pridanim teploty na topitku. Pokud topitko neni, leda pridanim teple vody pri vymene ale to moc nepomuze, za par hodin se teplota srovna na puvodni hodnotu. Vetsina lidi co leci krupicku si chvali kombinaci Esha Exit v kombinaci s Eshou 2000. Vyhoda je ze se nemusi zvysovat teplota ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 01:19 katja
V akvariu meho syna jsem nasla po navratu z cest nekolik mrtvych ryb. A stale umiraji dalsi.Podle vsech priznaku maji krupicku. Dala jsem sul, pujdu zitra kkoupit leky,jak zabranim do te doby dalsimu uhynu?Jak se zvysuje teplota akvaria?Dekuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2008 17:01 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: kasal
Drzim palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2008 16:56 kasal
teplotu somnechal na povodnych 29C, aby to zvaldlo aj ostatne osadenstvo a aj rastliny. Zatila vsetko v pohode skor sa mi zda ako by im to prospelo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2008 14:26 Muž metal [96] - Cichlidy
ja som pri krupicke zdvihol teplotu na 33.c.a neonky a tetri cervenouste to nesvladli.do 12 hodin bolo po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2008 14:05 Muž Yirka [9126] – Re: kasal
Poku jsi přesně dávkoval tak se to za pár hodin srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2008 13:19 kasal
tak som som to dnes aplikoval podla navodu, esha2000 + exit, voda je zeleno zfarbena!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 22:29 kasal
ok dakujem Vam obom za radu !,zajtra pojdem kuknut do obchodov ci maju tie lieciva..dufam ze ano!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 22:28 miro03 – Re: kasal
Dahak Ti to napísal za mna a aj ja som vyššie napísal že vysoku teplotu znesu len terčovce nie zvyšok osádky akvária takže najlepšie bude dat tam tie dva spomínané liečivá bez zdvihnutia teploty.Plutvičky dorastu tak ako písal aj Dahak.Tie testy na no2 a no3 urob aby si mal istotu nestačí len to že pravidelne robíš výmenu vody,stačí jedno prekrmenie a možu ti hodnoty vody vystrelit hore. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 22:20 kasal
ok, no ako som pisal, skusim zajtra pri normalnej teplote eSHa2000+EXIT
pokec o tychto liecivach vyzera zaujimavo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 22:18 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: kasal
Ploutve dorostou ale s tou teplotou na 35 nevim.Neonky a pancerničci to asi nezvladnou delsi dobu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 22:15 kasal
este jedna otazka, dorastu potom aj ostatnym tercovcom na plutvach tie male diery po prelieceni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 22:08 kasal
No2 a No3, mozem zmerat iba testovym papierikom, ale standardne vymienam 2x do tyzdna 20% vody a odkalujem takze necakam ziaden problem....
nedobre som porozumel tvojej odpovedi navrhujes pouzit eSHa EXIT a nemusim zvysovat teplotu?
a pouzit to normalne do nadrze...mam sa drzat navodu na pouzitie alebo mas nejake ine davkovanie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 21:59 miro03 – Re: kasal
Nezmeral si tie najdvoležitejšie hodnoty a to no2 a no3.Liečivo esha2000 a exit je šetrné i voči iným druhom rýb,teplota nie takže ked sol a teplota tak jedine u terčovocov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 21:58 kasal
inak dychaju oboma ziabrami a nebadam nic vynimocne, inak dnes zacali aj zrat..keby som to nezbadal na tom jednom tercovcovi tak si to nevsimnem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 21:56 kasal
ok, teplota 29 C - ph 6,8 - 8 dKH - 20 mgCo2/l
nemam liecivo eSHa EXIT, mozem ho ist zajtra niekam kupit, ale ide mi o to aby to bolo setrne aj voci ostatnej osadke akva a aby sa aj ona preliecila....
pri zvyseni teploty na 35 C neskapu rastliny?
inak AKVA ma 280 litrov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 21:42 miro03 – Re: kasal
Zmeraj hodnoty vody a daj ich sem.Možeš ich v klude zaliečit na krupičku tou esha 2000+exit no stačí zdvihnut teplotu na 35 stupnov pridat na vzuchovaní a dat trochu soli.Oba liečenia mám odskušané na terčovcoch.Pozri sa však na terčovce či dýchaju oboma žiabrami alebo ich nemaju príliš roztiahnuté? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 21:33 Muž Yirka [9126] – Re: kasal
No v tvém případě máš asi jedinou možnost, léčit. Na krupičku je nejčastěji doporučován eSHa EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 21:32 Muž ghostik [81]
Mne na krupicku nesklamal Esha EXIT + Esha 2000 ale neskousel jsem to s tercovcema protoze je nemam :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 21:30 kasal – Tercovce - maju krupicu? co s tym?
Fotka k příspěvku Vsimol som si na jednom tercovcovi tri bodky , vyzera to na krupicu, ostatne som prezrel niektore maju ako keby vyzrane zadne plutvy v tvare bodiek ale nie biele ako tento. Co poradite na liecenie?? nemozem ich odlovit lebo mam jedno akva a som v panelaku, v akvarku mam este panciernickov, neonky, a otocinlusov...
poradte ak mate skusenosti?
vykazuju priznaky : lapanie po dychu , a nezeru...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2008 16:20 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Sid napsal: Tetra cointraix...?! Nějaká novinka?
Nemáte na mysli TETRA Contra Ick?!


Sid je to celkom možné. Ten názov som až tak neštudoval a napísal som to len tak z pamäti.
Čiže žiadna novinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2008 15:37 Žena hanika [1]
Ahoj, stejně jako všichni jsem nemoci začala řešit léčivama. Costapur je na krupičku výbornej, ale je fakt, že oslabení ryb léčivama už se pak u většiny projevilo natolik, že mi stejně chcíply. Ikdyž jsem používala fishtamin. Dnes už rybičky při jedné tečce na boku nepřelovuji zvlášť a neléčím chemií. Prostě vyměním polovinu vody v akvárku a naliju tam solný roztok (1 polévková lžíce soli na 30 litrů) a do max. dvou dnů je vše OK. Potom dám se solí chvilku pauzu a když se to vrací tak dám preventivně při výměně vody 1 lžíci na 60 litrů, když to nepomůže do dvou dnů, tak koncentraci soli zvýším zase na těch 30 litrů. Od té doby mi na krupičku nechcípla ani jediná rybička. Ale chce to bedlivě sledovat a chytit to ze začátku. A hlavně ta sůl v tom akva je asi tak měsíc, když vodu měníte 20 % týdně. Tak na to pamatovat, aby z toho nebyla přesolená polívka ;-)
Tak Ať plavou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2008 15:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Tokuschew
Tetra cointraix...?! Nějaká novinka?
Nemáte na mysli TETRA Contra Ick?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2008 13:45 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
V poslednom čase máme lepšie skúsenosti s použitím Tetra cointraix, ktorý zaberie aj na nové populácie krupice z ázie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 22:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Horác
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 22:39 Muž Horác [3942]
"Krupička a světlo: Světlo některá léčiva rozkládá a snižuje tak jejich účinek (malachitová zeleň, methylenová modř) a u jiných naopak zvyšuje toxicitu (účinek) (acriflavin). Kromě toho platí, že invazní stádia kožovce hynou až 5 x rychleji při intenzivním osvětlení nádrží. Naopak nejdéle přežívají v tmavých nádržích". (citováno z mého článku o krupičce, který zrovna smolím :o).

Btw, Sera Costapur obsahuje malachitovou zeleň. Takže ... :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 22:15 Nobody – Re: Sid
"skutečně jste si jistý, že světlo nemá vliv na krupičku"

Pokud má,tak jaký,podle Vás? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 20:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Nobody
Světlo nemá vliv na krupičku.
I když už bylo vysvětleno, že se PoLi zajímal o to, zda má světlo vliv na Costapur, přesto bych se vás rád zeptal: skutečně jste si jistý, že světlo nemá vliv na krupičku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 19:21 PoLi
Diky FANTASTO, jj tak sem to myslel X-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 18:40 R Muž Silent [5949] – Re: Nobody
Myslím, že PoLi měl obavu jestli světlo nerozkládá účinné látky v costapuru. Tak nerozkládá. Svítit se může normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2008 18:35 Nobody – Re: PoLi
Svítit.Světlo nemá vliv na krupičku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=3901