Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:03 Muž felin28 [0]
Já jsem dneska nasadil eSHa EXE na krupičku,tak uvydím co z toho bude. Mečovky jsem vyléčil solí ale neonky to nezvládli tak mají léky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.04.2012 20:24 Muž Miras [111] Re: felin28
taky jsem léčil solí (nic jiného jsem neměl) a jak to dopadlo. Poučen z předchozích nezdarů jsem ihned Eshu objednal a jedno akva se zdá, že se podaří. Kup to taky a je to, nic lepšího asi na krupičku není.

EDIT: Esha není jen na krupičku, příště ti možná pomůže i s jinou nemocí (ne že bych chtěl něco přivolávat :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 20:19 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
No a někdy se stane, že ani ta eSHa nezabírá. Doba jde kupředu a stejně tak se vyvíjejí i nemoci, nejen akvarijních ryb, takže někdy je nutné použít jiných osvědčených prostředků, zde v tomto vlákně taktéž nespočetkrát zmíněných. To není konkrétně k Tvému problému, ale spíš obecně pro ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 20:14 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: felin28
a je to opravdu krupice?ten esha se mi líbí když použiju tu kombinaci exit a 2000 že by to mělo pokrýt více problému které to můžou být.Někdy je asi těžko říct mě třeba zabrala poprvé jenom sůl bez zvýšené teploty,ale asi to jen potlačilo příznaky.stejně jsem musela léčit a je zajímavé že mi to vždycky dostaly jen Molly které byly i nositelé a teď když se mi to objevilo znovu opět začala samice.všichni ostatní vypadají ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2012 20:13 R Muž romant [27987] Re: felin28
Kup ty léky, o kterých jsem Ti psal. Jenom solí to nevyléčíš, taky jsem to psal. Pokud už rybky začaly padat, tak Tě bude stíhat čas a s aplikací účinného léčiva opravdu neváhej, jinak to dopadne s rybkama neslavně.
Edit: Ano Martine, lidé jsou pravdu, neřekl bych že tupší, ale línější. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   09.04.2012 20:12 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Povzdechnutí
Tak tohle už je fakt síla. Posledních asi 1000 příspěvků je vždy na krupičku doporučováno použít eSHa Exit a v lepším případě i kombinovat s eSHa 2000. I přesto, se stále někdo snaží dělat ze sladkovodního akvárka mořské tím, že solí vodu a přidává na topení. Tohle možná bylo jediné řešení, v dobách kdy se nedalo nic sehnat a kdo ví jestli bylo úspěšné. Dnes má popsaná léčiva v nabídce snad každý E-shop a každá druhá kamenná prodejna. To jste lidé tak tupí, nebo jen tak líní trochu něco přečíst.

Tohle není narážka na nikoho osobně, ale jen povzdechnutí kam ta akvaristika dneska spěje.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 20:03 Muž felin28 [0] – Sůl
Takže jsem včera dal tu sůl a mám tam lék BIOICHT na krupičku a dneska je to ještě horší jak předtím.Už dvě šli k pánu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 18:24 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
no mě to zabralo ale vrátilo se to a teď koukám na mollaka a leží si na břiše na dně a ten na sobě nic ani neměl a jednomu panceřníčkovi se taky moc nechce no tak snad se jim nic nestane jsou krásný byla by Jich škoda nevím jestli se to nemohlo vratit i díky tomu že jsem dosazovala rostliny a i akvárko se trochu zakalilo tak jsem jim dala trochu půst a dnes už bylo čistší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 18:12 Muž EiFFeL [39]
mě doporučené dávkování nechtělo zabrat - tak sem je odlovil do solo nadrzky, nasadil dvojnásobnou dávku, ryby to ustály a krupice zmizela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2012 17:11 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
U mě se nikdy nic nestalo a když to takhle přežili moji ancáci co do teď krásně rostou a jsou tlustý na tři prsty tak bych se toho nebál, Esha má velmi šetrná a dobře snášená léčiva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 17:03 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
tak zase tři dny jak je psáno nechtěla bych rybám ublížit.jestli to i tak nebude na ně moc akvárko je poměrně čerstvé tak s ním asi hodně mávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   09.04.2012 17:01 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Nejlepší je dodržovat množství podle návodu a prodloužit dobu aplikování na 5 dní a vodu vyměnit až za další 2 dny ale bežnou týdenní třetinu vody, žádné vylévání 3/4 nádrže a podobné nesmysly. Kombinace Esha Exit + Esha 2000, žádná sůl, teplotu nechat jaká je. Takhle jsem krupici zaléčil zatím vždycky a bez recidivy. Bez poškození pro Ancistruse atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 16:32 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Dodrž návod u obou, jak medikaci, tak časy, to je to nejrozumnější. Výměnu vody, byť je napsáno, že se po ukončení léčby činit nemusí, tak bych jí z preventivních důvodů udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 16:27 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
no já jsem léčila podle návodu jen 3dny tak tedy mám léčit radši déle?a celou dobu léčby samozřejmě neměnit vodu že?tu esah2000 tedy použít znovu poprvé jsem je aplikovala současně 3dny dnes ráno jsem znovu nasadila exit tak tedy přidat i 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 14:23 Muž fido16 [631] Re: slunecnice54
Tu eshu EXIT bych aplikoval podle návod s výjimkou druhého dne bych dal stejné množství jako den první. 3 a 4 den bych dávku dal podle návodu na druhý den léčby. Já jsem krupičku léčil cca 7 dní než úplňe zmizela. Doporučuji léčit společně s esha 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 08:27 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky
no tak já jsem zaléčila rybky exitem byly ok a teď po asi 10dnech zase pozoruji na jedné rybce flíčky tak to vidím že budu muset asi začít znova.mám dvě akvárka přeléčila jsem obe vše co s akva souvisí jsem vydesinfikovala hypermanganem no tak teda nevím asi to bude běh na dlouhou trať. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:47 Muž felin28 [0]
Dík za radu. Vyskouším a uvidíme. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.04.2012 20:36 R Muž romant [27987] Re: felin28
Použij osvědčený recept a tím je léčivo eSHa exit, popřípadě v kombinaci s eSHa 2000, je to tady popsaný už tolikrát, že to až hezký není. Jenom solí a zvýšenou teplotou krupici nevyléčíš, ale pouze urychlíš její vývoj a lehce znemožníš, aby se parazit zachycoval na těle rybek. Takže vsaď na jistotu a sežeň tu eSHu a bude klid. V současnosti bych častěji měnil vodu, tím nic neskazíš, ba právě naopak, ten bioicht se mohl podepsat na nitrifikačních bakteriích.
Edit: Když nebudeš moci sehnat tu eSHu, tak třeba protazol od sery. Rozhodně dodržet návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:32 Muž felin28 [0] – Sůl
Zdravým. Máme krupičku a léčil jsem BIOICHT od DAIANY a nic,rybky jsou natom pořád zle. Četl jsem o soli tak jsem aplikoval 100g. na 100 L. a teplotu nastavil na 29 stupňů. Chci se zeptat jak postupovat dál jestli měnit vodu a jak často a teplotu snížit mám kdy a jak na krmení,skoušel jsem jim dát trošku a ony by se zabili jak jsou hladný.Jo a jak na osvětlení jestli svítit nebo ne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 15:34 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: romant
ok díky...vitamíny jim dávám pořád, takže už jim snad dávkování stačí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2012 12:06 R Muž romant [27987] Re: omnihash
Můžeš přidat nějaký vitamíny, třeba www.akvarista.cz/… . Huminy a třísloviny jsou taktéž dobrou rekonvalescenční terapií a působí zároveň jako prevence. Samozřejmě, že dodržování hygieny nádrže a pravidelný týdenní výměny vody ničím nenahradíš, to je taktéž výtečná prevence. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2012 11:50 Muž omnihash [95] - Rostliny – doléčení
V neděli sem chytnul krupičku, od pondělí léčím eshou exit+2000 za zvýšení teploty na 29 stupňů. Nemoc krásně ustoupila, jedna tetra má na sobě poslední skvrnku, jinak je zbytek posádky zdravej. Chtěl sem se ujistit - kromě výměny vody a snížení teploty už následně nemusím provádět žádný extra opatření, až dodávkuju eshu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2012 20:43 R Muž romant [27987] Re: Miras
Osobně bych to akvárko bez ryb přeléčil eSHa exitem, nic rozumnějšího mě nenapadá. Po ukončení léčby dle návodu, bych několikrát po sobě vyměnil vodu a za další týden tam postupně nastěhoval rybí osádku, kterou můžeš mít po dobu léčby třeba v karanténně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:33 Muž Miras [111] Re: romant
no tak teď nevím, abych po týdnu nedal ryby a nebylo to znova :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:16 R Muž romant [27987] Re: Miras
To bohužel nemusí být úplná jistota. www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:11 Muž Miras [111] Re: romant
no jestli jsem to dobře pochopil, tak pokud nejsou ryby tak není parazit. Tu dezinfekci chci udělat spíše pro dobrý pocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 20:11 RAP Re: scorpion075
scorpion075 napsal: Ještě jsem nezažil ani neslyšel o tak rychlém průběhu krupičky.....
Já ho od minulého pondělí prožívám. V neděli odpoledne jsem ještě v 17hodin krmil a ryby při tom pozoroval. Všechny byly v pořádku. V pondělí v 10hodin před prvním krmením jsem nevěřil svým očím. polovina osádky jak vyválená v krupici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 19:52 -
Najjednoduchšie riešenie.Veď je to vodný parazit či nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 19:47 R Muž romant [27987]
Položím možná hloupou otázku. Co se stane s parazitem, když se daná věc, co přišla do styku s tím akváriem kde přebývá, nechá prostě uschnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 19:45 - Re: Miras
Chloramin som nikdy nepoužíval,tu ti neporadím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 18:38 Muž Miras [111] Re: scorpion075
možná jsem si té krupičky předtím nevšiml, to už je teď jedno. Takže co pude vykoupu v chloraminu (pak opláchnu) a nádrž nechám týden bez ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 18:33 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Miras
Ještě jsem nezažil ani neslyšel o tak rychlém průběhu krupičky. Zřejmně se na úhynu rybek podílelo ještě něco. Pokud chceš dezinfikovat chloramínem klidně můžeš. Předpokládám, že vše pak opláchneš pod čistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 18:25 Muž Miras [111] Re: prasan
mám doma chloramin, šla by případná dezinfekce pomůcek udělat s ním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 18:22 Muž Miras [111] Re: scorpion075
no nebyl jsem 3 dny doma a když jsem včera přijel tak už jsem měl jen oči pro pláč. Jediné co jsem měl doma byla sůl, ale ta nezabrala, teď už tam plave snad jen jedna mečovka :-( Eshu už jsem objednal, pozdě ale přeci. Takže nádrž nechám dejme tomu týden bez ryb, výměnou vody snad nic nezkazím. Co ty potřeby, musím je tedy dezinfikovat když je nebudu týden potřebovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2012 18:17 - Re: scorpion075
Súhlasím.Už XY krát tu je spomenuté učínné liečivo eSHa exit+eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2012 18:09 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Miras
Pokud to byla opravdu krupička, tak stačí nechat nádrž (ne míň jak týden) bez ryb. Parazit má asi 4-5dní na přichycení. Pokud nemá žádnou oběť, zajde. Vhodné je v této době zvednout teplotu vody, abys uryhlil vývoj parazita.
Záhadou mi je, že sis nechal vymřít všechny rybky. Copak jsi neléčil? Krupička je sice noční můrou akvaristů, ale je vcelku dobře léčitelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 18:07 - Re: Miras
No napríklad tak,že si hypermangán rozrobíš do lavóra,tú hadicu ponoríš a zaťažíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:23 Muž Miras [111] Re: prasan
nojo, ale jak ponořím třeba hadici na výměnu vody, neztratí se to samo za několik dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:22 - Re: Miras
Celú nádrž preliečiť podľa návodu na liečive.Pomôcky dezinfikovať napr.24hod ponorením v hypermangáne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:18 Muž Miras [111]
Tak mi krupička vymlátila celé akva. Pravděpodobně se to stalo po výměně vody :-( co udělat pro znovu rozjetí nádrže? Nechat ji několik dní bez ryb, měnit vodu? Co s pomůckami - stratí se to z nich např. za týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:49 R Muž Silent [5949] Re: slunecnice54
Je ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:49 Muž Ad@m [1051] Re: slunecnice54
manganistan draselný=hypermangán
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:47 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: Sid
nejsem žádný chemik tak se blbě zeptám je to hypermangan? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 10:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: slunecnice54
K desinfekci pomůcek použitých v nádržích s nemocnými rybkami se dá použít nádoba s roztokem manganistanu draselného, do které je po použití "uložíte" a před dalším použitím opláchnete pod tekoucí vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 09:21 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: kacka142
Já jsem si léčivo eSHa objednala přes net www.akvarista.cz/…
jen nevím jestli máš možnost dak dlouho čekat než to příjde aby si o rybky nepřišla.Nám pomohla nejdřív sůl ale objevilo se to znovu.Myslím že když jsem si rybky s nákazou přinesla, že byli přelečeny v obchodě proto to nebylo tak akutní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 09:09 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – Krupička
Tak se mi zdá že my už jsme krupičku snad zvladli.Použila jsem exit v kombinaci eSHa 2000 3dni jsem přelečovala teď jsem prozatím vyměnila 1/3 vody ryby vypadají ok spokojené žerou voda je pěkná čistá.Přeléčím i druhé akvárko pro jistotu ryby tam dříve byly a noví nájemníci zatím neprojevují žádné příznaky ale pro jistotu to udělám ať si nezavleču nákazu znovu.Jak dlouho může tento cizopasník vydržet na suchu ptám se kvuli stěrkám a síťkám jak je desinfikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 13:48 Muž p7701 [331] - Labyrintky
v utery uz take muze byt pozde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 07:10 Žena kacka142 [5] Re: romant
Dobrá děkuji ;) pokusím se to jiné léčivo v úterý (jedem na víkend pryč :( ) v tom zverimexu kde jsem to kupovala právě měli na krupičku jenom todle :( tak jsem to vzala no ale kouknu se někde jinde ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.03.2012 17:03 R Muž romant [27987] Re: kacka142
Je to tady v tom vlákně provařený už tolikrát, tak znovu. Velmi dobrá zkušenost a účinnost při léčení krupičky je s přípravkem eSHa exit, popř. v kombinaci s eSHa 2000. To zasolení a zvýšená teplota je nápomocno při opravdové léčbě, třeba tou eSHou. Sůl zapůsobí na vyšší tvorbu slizu na povrchu těla rybky a ten parazit potom má menší šanci se uchytit, ale stejně zůstává v nádrži a je nutný tu nádrž přeléčit jako celek. Vždy je dobrý doržet návod ať už toho, či onoho léčiva.
Edit: Než já se vymáčknu, tak to Honza napsal jednou větou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.03.2012 17:00 R Muž Silent [5949] Re: kacka142
Stačilo použít hned od začátku kvalitní léčivo. Z nejlepších jsou kombinace eSHa Exit a eSHa 2000 nebo Sera costapur F případně Sera med Professional Protazol.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=2101