Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 13:27 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: vrlenin
taky jsem se na nej dival. Ale anti ichtin je cisty roztok M. zeleni a z toho jsem mel strach, navic pisou ze pri ph pod 7 je pro ryby toxicky. Pro me byl exit jasna volba, sice dost dlouho trvalo nez zabral , ale uz zabira.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 13:18 vrlenin Re: hawok
Poprvé krupička.Pročetl jsem na foru všechny možné rady,klady,zápory.Koupil jsem obyčejnej ANTI-ICHTIN,zvýšil teplotu na 27°C,každý den výměna 1/3 vody.Výsledek po třech dnech-krupička ustupuje.Cena 44.-kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 11:59 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: RadioactiWe
Clanky jsem cetl. Kombinaci sul a zvysena teplota by pravdepodobne nesnesly me ryby a ani rostliny. Kazdopadne dnes zacla krupicka stagnovat, tak exit sice zabral pozdeji, ale nastesti uz zabira.
Leku typu FMC jsem se bal. Iz i v tom exitu je zelen a zda se, ze se exit taky zrovna nelibil.
Cetl jsem i napady pouziti entizolu, ten doma mam, ale pred nedavnem jsem lecil proti bicikovcum a je mozne, ze proto se nemoc projevila pozdeji a mohla byt rezistntni.
Jinak dekuju vsem za pomoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 06:49 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: hawok
Ja som sa nedávno tiež prvý krát stretol s krupičkou a tiež to bolo z ničoho nič. Vyliečiť sa mi ju podarilo multimedikalom.

Odporúčam ešte prečítať články
rybicky.net/clanky/674-ichtyophthirius-multifiliis-krupicka
rybicky.net/clanky/101-krupicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 00:00 Muž hawok [64] - Čtverzubci – KRUPICKA
taky si myslim, ze dnes uz existuje tolik rezistentnich kmenu. Forum jsem procetl, davkuju exit 4. davka s 2000 dle doporuceni podle letaku. Zdvihat davku jsem nechtel kvuli nahromadeni skodlivin a kvuli pritomnosti ryb dna a taky dle doporuceni, ze se ma davkovat presne. Jenze se obavam, ze rano uz nebude co zachranovat.
Mam akvaria nekolik let a muzu rict, ze jsem mel asi vic stesti nez rozumu(doted) a s krupickou jsem se setkal poprve. Exit byl v zasobe pro jistotu vzdy.
Ryby dekoraci a rostliny mam minimalne mesic v akva a najednou bum a krupicka. Zadne znamky nemoci jsem nevidel.
Neznam ani puvodce ryby, od ktere to prislo a ani nevim, jestli jsem nekoupil rybu od chovatele, ktery leciva pouziva preventivne a mam ''vypestovany" odolny kmen.
Nejake posledne zde zminovane lecivo nakoupim a bud se neco stihne zachranit nebo minimalne do zasoby.
Kazdpopadne ted bych vas pozadal o radu, co udelat v pripade neuspesne lecby a vymreni ryb, sice se stim nehodlam smirit, ale pomalu si zacinam pripoustet, ze se to muze stat. Mam akva zalozit znova? prevarit, vysafovat, co vymenit, obetovat rostliny? Nebo nechat napr mesic bezet akva bez ryb se zvysenou teplotou a pak zkusit dat testovaci rybku?
Dekuju mnohokrat za odpovedi a drzte mi palce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2011 18:14 R Muž Silent [5949]
Obávám se, že máme co dočinění s několika odlišnými kmeny krupičky. Některé jsou už rezistentní na běžně používaná léčiva. Mně naštěstí zatím vždy zabral eSHa Exit, ale některým už nezabírá. Takže nezbývá než vyzkoušet jiné nové léky jako zmíněný Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol nebo JBL Punktol ULTRA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:06 Žena darka [520] Re: hawok
Bohužel musím souhlasit s Hawokem, taky jsem už 2x neúspěšně léčila krupici Exitem, byl to zatím vždy lék první volby. Dodržení dávkování i současné přidávání Eshy 2000 bylo samozřejmostí. Zabral mi až tento přípravek www.akva-exo.cz/… .

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 17:52 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Bob66
Diky za info, diskuzi o krupicce i exitu jsem cetl.
Davku zvednu a budu doufat.
Jen dnes to schytali 4 tetry cervenouste(spis bych rekl na reakci na exit) a perovec vypada hodne spatne, je nejvice napadeny diky absenci supin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 17:52 Muž Honzzin [0] Re: hawok
Taky záleží na tom, jestli jsi je nezačal léčit moc pozdě.

Jinak co se týče té výměny vody: asi by bylo lepší to vydezinfikovat – některé druhy můžou být v akváriu dost dlouho, aniž se musí projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.06.2011 17:34 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: hawok
Pokud dodržuješ postup i dávkování tak exit zabere, u odolných kmenů krupičky to trvá déle a dávkování je dvojnásobné X-) Účinnost zvýšíš použitím zároveň s eSHou 2000 ;-) rybicky.net/clanky/674-ichtyophthirius-multifiliis-krupicka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 14:46 Muž hawok [64] - Čtverzubci – odolna krupice
Zdravim. V akvariu se mi rozbujela krupicka, leciva nechcou zabirat a ryby nevypadaji dobre.
Chtel jsem se zeptat, co kdyz se nepodari prelecit. Ma se akva zakladat znova a vse desinfikovat? Nebo nechat bezet treba mesic bez ryb? A jak s rostlinami?
Lecim exitem od eshy ale zatim bez vysledku.
dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 08:39 Muž donleo [1] – re ČUPR
ťo máš pravdu, ale sháněl jsem to v půl devátý večer, tak jsem byl rád aspon za to...navíc nevím, kde ho mívají v Plzni a Hornbach nám tu otevřeli teprve ted nějak o víkendu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 08:31 Muž ČUPR [204] - TetryRe: donleo
Tak to se omlouvám, já jsem názvu sera costapur nevěnoval dostatečnou pozornost, protože s tímto přípravkem nemám zkušenost a na krupičku je nejlepší a několikrát zde protřásaný a doporučovaný přípravek eSHa EXIT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 08:26 Muž donleo [1] – re ČUPR
díky, ale název mého příspěvku je sera costapur, to jsi asi přehlédl, takže jsem neléčil ESHOU. mám venkovní filtr, tříkomorý, 1x vata, 2x molitan, 1x keramické kroužky a 1 takové plastové duté kuličky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 08:06 Muž ČUPR [204] - TetryRe: donleo
Ahoj! Bakterie ve filtru určitě zůstanou - není důvod, aby vyhynuly. Záleží také na tom, kolika komorový máš filtr a jaká je jednotlivá náplň (molitan, keramika, plast. ježci apod.)
Jinak pokud jsi aplikoval eSHa EXIT tak nechápu, proč "obden". Dávkuje se po dnech a to tak, že první den aplikuješ 20 kapek/100 litrů vody, druhý a třetí den pak 10 kapek/100 litrů vody. Je dobré potom ještě přeléčit přípravkem eSHa 2000 - ale o tom je zde již x-krát psáno na nejrůznějších místech. Pokud nemáš "akvarijní vodu" můžeš bez obav filtrační náplň vyprat pod proudem studené - maximálně mírně vlažné vody z vodovodního řadu (studny apod.) Po vyprání filtru a částečné výměně vody (s odkalením dna) můžeš aplikovat SERA AQUATAN nebo SERA TOXIVEC a cca po hodině SERA NITRIVEC 20 ml/100 litrů vody. Rozhodně se nejedná o marketingový tah,a ni reklamu - pouze moje osvědčené doporučení!
Přeji hodně úspěchů v chovu! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 07:51 Muž donleo [1] – sera
fakt nikdo neporadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:50 Muž donleo [1] – sera costapur
zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda po 3 léčebných dávkách obden zbyly ve filtru nějaké aerobní bakterie? dále si nejsem jist jak vyprat filtrační media, když nemám akvarijní vodu bez léčiv.... stačí voda z řadu a do toho prevent od dajany? ještě jsem si koupil sera bio nitrivec, tak jestli to k něčemu je nebo je to jen marketingový tah? díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 12:20 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: ton
Tak to ste asi prvý komu sa podarilo vyliečiť trecie vyrážky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 07:20 ton
ja som to liecil FMC a solou a dostala sa s toho i ked to uz vyzeralo ze pojde ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 21:06 Leeone Re: Tomas Enderson
Díky, trochu mě z jiných článků mátlo, že to mělo být na hlavě eventuelně na žáberních víčkách, tak jsem to hledal především tam. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 20:55 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Leeone
Zkus si přečíst tenhle článek třeba ti to pomůže.

www.akvarista.cz/…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 20:11 Leeone
Fotka k příspěvku Potřeboval bych pomoc se závojnatkama. Na dolních ploutvích se jim objevily bílé tečky a to pouze na hraně ploutve. Vypadá to jako bradavičky. Cca 4 dny jsem léčil solí a anti ichtinem, zvýšenou teplotou (cca 27) ale bez reakce. Na radu kolegy akvaristy jsem vhodil nyní nějakou žlutou tabletu do akvária (na tři dny). No po dvou dnech žádná změna. Tečky jsou pouze a jenom na hranách ploutví, jinak jsou rybky čisté. Potravu přijímají.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 21:07 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Kocajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 21:55 Kocajs – re
Dobry vecer dneska sem obevil v akvarku krupicku ale neni este tolik rozjeta na rybach jsou 1 max 3 tecky..Jak to vyhubit?Zda se mi ze betaka to skolilo nejak se mu nechce plavat :/Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 14:51 Muž vlacek [402] Re: romant
No zrak uz nemam nejlepsi od toho permanentniho cuceni do obdelnikove placky, tak se radsi zeptam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 14:30 R Muž romant [27987] Re: vlacek
Ale o žádným přehlédnutí tady nemůže být řeč. To spíš bychom měli poděkovat za logický dovysvětlení. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 14:10 Muž vlacek [402] Re: Fugee
Teda panove at na tu fotku hledim jak hledim, nic zvlastniho nevidim :-( Na prave strane jsou ty bile carky videt, protoze je osvetlena a fotak to dost doostril. Mrknete treba do me prezentace na fotku otika (detail hlavy). Telo je poseto takovymi brvami a ty pri urcitem nasviceni a dotatecnem detailu mohou vypadat jako bile tecky nebo carky. Nebo jsem neco proste prehledl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 13:55 Fugee
Jo, to na pravý straně. Právě jsem se divil, že to má jen on, navíc, doteď jsem neměl žádnou rybu, co by měla krupičku (už 9 měsíců žádné úmrtí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 13:51 R Muž romant [27987] Re: Fugee
Ne není, je to normálně vybarvenej pěknej samec, kterej se snad někde lehce odřel, jestli máš ny mysli to co je vidět na pravým boku. Za pár dní mu to zmizí. Můžeš preventivně vyměnit vodu, ale krupička to rozhodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 13:50 Muž vlacek [402] Re: Fugee
Myslite ty doostrene "chloupky" na bocich? To urcite neni krupicka ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 13:47 Fugee
Fotka k příspěvku Zdravím, není tohle krupička?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.04.2011 16:07 Muž Yirka [9126] Re: donleo
Nezlob se, ale teorie o citlivosti na 1° rozdílné teploty je zcestná. Myslíš že v přírodě také padá déšť stejné teploty jako je voda v nádrži-řece? Tak malý rozdíl je zcela nepodstatný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 11:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: donleo
To asi ne. Krupicka bud je, a pak se objevi, nebo neni, a uz se neobjevi nikdy, dokud se do akvaria zase s necim nezavlece. Vykyvy teploty s timhle nemaji souvislost. Ryby mohou z prudke zmeny teploty dostat sok, ale rozhodne ne krupicku, protoze to je zivy organismus.

Dokonce jsem nekde cetl o leceni Neonek tak, ze se neustale prehazovaly po flaskach s cistou vodou. Ono je to logicke, kdyz si clovek precte, jak funguje. A jiste, kdyz jde o ryby z trosku vetsiho akvaria, uz se to neda ani za pomci dosti kyblu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 10:57 Muž donleo [1] – re bezoadam
jestli to nemáš proto, že když měníš vodu, je rozdíl v teplotě přidávané. na radu jednoho zkušeného akvaristy když měním vodu, tak do 20l přileju litr vařící vody zamíchám. rybky mohou být citlivé i na rozdíl jednoho stupně, kor když ta přidávaná je studenější. možná proto se ti to furt vrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 10:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: bezoadam
No hlavne ji musis dolecit, ne ze jak zmizi, tak hned nechas leceni, pac dokud ji totalne nedorazis, bude se stale vracet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 10:18 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
caute.. uz ja neviem co mam spravit.. po stvrty krat mam krupicku.. teraz to uz bolo dobre uz 2-3 tyzdne skoro nic a teraz pozeram a zase krupicka... tak zase som dal sera costapur a sera fishtamin a cakam :( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 11:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Masoxik
A proc si za nejakych 25Kc (plus minus) nekoupis zelen s jasnym davkovanim?
www.dajanapet.cz/…
www.dajanapet.cz/…

Osobne bych ale pouzil radeji:
www.sera.de/…
on ten mix zelene a formaldehydu ma dost co do sebe, a nakonec drsnejsi lecivo (Co v tom asi podle nazvu muze byt?):
www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:52 Muž kortezhugo [983] Re: Masoxik
no zalezi kolko % ten roztok ma....
ale bude to asi tak teda 1kvapka na liter

lebo na rozdiel od acriflavinu je zelen ovela toxickejsia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:38 Muž kortezhugo [983] Re: NHKG
"Jinak ta zeleň je nepěkné svinstvo"

...mozno aj preto sa uz v podstate z akvaristiky "vytratila"
ked neratam viaczlozkove veci ako napr. FMC a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:31 Muž Masoxik [12] - Cichlidy
mno vypada to prave ze je to mysleno jako cele baleni.

mam totiz od stejneho vyrobce jeste acriflavin a tam je to takto: "balenie 25ml je na 250-300l vody (1ml - 25 až 27 kapek)."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Masoxik
Taky tomu nerozumím, ale na zeleni jiného výrobce mám napsané dávkování 1 kapka na 1l. Takže oni to asi myslí tak, že 1ml je dávka na 200-300l akvárium.
Jinak ta zeleň je nepěkné svinstvo, snad tvoje ryby tu léčbu přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:05 Muž Masoxik [12] - Cichlidy – DAvkovani
Ahoj, koupil jsem malach zelen na parazity a absolutne nechapu popis davkovani na etikete. na etikete je presne toto: "baleni 25ml. Koncentrace roztoku je vhodná pro 200-300l vody (1ml - 25 až 27 kapek)." znamena to ze cele baleni 25ml je vhodne na 200-300L vody, nebo 1ml na 200-300l vody?

jedna se o tuto: www.ammazonia-shop.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 08:49 HaDaS Re: ladis
Ahoj i Tobě. Tady máš odkaz a článek od Bob66 rybicky.net/clanky/674-ichtyophthirius-multifiliis-krupicka . Mělo by Ti to zodpovědět vše základní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2011 21:47 ladis – kancici
Ahoj dneska jsem zjistil ze moji kancici maji asi krupicku jak se toho z bavim aby my neposli dik za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 19:33 R Muž romant [27987] Re: Gunguy
www.catfish.cz
Tady se dočteš, že Tvoje zamýšlená metoda léčby solí nebude nikterak Tvým chovancům jako jsou Pancéřníčci a nebo krunýřovci nikterak vadit, ba právě naopak. Studuj a vzdělávej se, soli se ve správném množství není třeba bát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   09.04.2011 19:08 Muž Gunguy [2]
já chci solit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 17:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Gunguy
Sůl není proti Krupičce moc účinná. Nechceš investovat 250Kč do nákupu Exit Esha a Exit 2000? Tyto léky jsou účinné a vůči rybám včetně krunýřovců neškodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 17:37 R Muž romant [27987] Re: Gunguy
Jako prevence se dává jedna polévková lžíce na 50 litrů vody. Co Tě vede k tomu, že to bude vadit krunýřovcům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 17:27 Muž Gunguy [2]
nejde o to , co to je, ale už jsem to v minulosti léčil solí a pomohlo, je top krupička, protože to má i na zádech

jde o to, kolik mohu sumsům přisolit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=2501