Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 14:33 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Handour
Čekat ještě pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 13:49 Handour – Krupička
Prosím o pomoc, mám krupičku, léčím eshou exit a esshou 2000 už čtvrtý den. Mřenky pořád nic moc. Může někdo poradit? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 15:58 Keen23cz – FMC
Zdravim.pridam jen zkusenost s lekem FMC. Puvodne jsem tedy chtel taky davat ashu EXIT, ale nebyla u nas k sehnani,tak mi prodejce dam FMC.Vcera jsem aplikoval do vody kde neonky meli dost bilych tecek na ploutvych i tele...Dnes koukam a jsou uplne ciste. Je tedy pravda, ze FMC pry neni tak setrne, ale me zatim pomohlo.Po aplikaci asi 3 hod ryby vypadaly ze se hodne zhorsili, ale dnes koukam a jsou fakt bez tecek a zas plavou jako drive.Jen uplne nevim zda to davat i druhy den a jak s tim pokracovat?Pribalovy letak nikde a info o davkovani jsem taky nenasel..jen vetu aplikovat a po aplikovani a zaleceni vymenit 1/2 vody..ale kolikrat muzu aplikovat?Nepouzival nekdo?diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 13:36 fingerstyle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Možná vidím trávu růst,ale myslíte že je to krupička? Ta skalára jako jediná s celá osádky má zrychlené dýchání.Ale normálně žere,o nic se nedrbe,a jinak je celé aq v pohodě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2017 11:11 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, ještě před pár dny bylo vše v pohodě, ale dneska jsem si všimla na tetrach malých bílých teček, foto. Je to krupička? sad Mám eshu exit a eshu 2000 tak bych asi měla začít s léčbou?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 21:07 Žena radka73 [1] - Rostliny – Krupička
Jak je to s tou krupičkou? 3 roky akva bez problému. počátkem ledna jsem koupila v hornbachu 10 neonek. Vše bez problému. Teď před týdnem jsem zkusila upravit vodu Acidem. Měla jsem PH 8.0. Vstupní vodu mám PH 8.1. Upravila jsem ji na PH 7.6. Postupně. Co den o jeden dílek dolů. Včera mi jedna neonka chcípla. Ostatní byly ok. Ráno jsem si všimla, že ostatní jsou napadené krupičkou!
Odpoledne jsem aplikovala Eshu 2000 a Eshu Exit. Léčba běží teď 4 hodiny. Mám v plánu léčiva aplikovat 4 dny. Uvidíme.
Jak je to se zárodky po léčbě? Zůstanou někde v akva, nebo se úplně vyhubí?
Jak postupovat dál?
Mám tam krevetky red, blue, 2 ancistruse 4 roky, a jednu parmičku černopruhou a asi 18 neonek. Všechny ryby jsou čilé. Neonky jsou otečkované více. Hlavně na ploutvích. Pár teček na těle. Ancistrus sem tam, a parmička má taky asi 3 tečky.
Teplotu vody jsem dnes zvýšila na 25. st. Předtím měli 22st.
Je to tou blbou chemii?
Akva mám 112 litrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 20:50 R Muž romant [27987] Re: Palo11
Každá jedna ryba má svojí imunitu a na to bych vsadil a šel cestou kvality prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 20:49 Palo11
Myslel jsem si to, že to tak asi dopadne :-( Je mozne ze mohl infikovat zbytek rybi osadky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2017 18:48 R Muž romant [27987] Re: Palo11
Šetrně utratit, jsou tam rozjetý bakterie a ten stav je již hodně pokročilý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:43 Palo11
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, nechci nic zakřiknout ale zdá se, že krupička je snad fuč. Za to jsem dneska na jednom otíkovi objevil toto viz. foto. Vypadá to dost ošklivě, tak jsem ho odlovil a dal do karantény, nevíte coby to mohlo být? Manželka říkala že si to u něj všimla už před léčbou krupičky, ale že to nebylo v takové míře.. Jinak otík je taky made by Hornbach :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 18:55 Palo11
Dobre, zitra dam pro sichr 4 davku exitu, i kdyz neonky uz vypadaji vcelku dobre a pozitri vymenim 1/2 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 18:25 R Muž romant [27987] Re: Palo11
Třeba a nebo můžeš měnit i po exitu a doplnit dávku 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 18:11 Palo11
Ok dekuji, dojedu teda jeste 3dny eshu2000 a az teprve potom mam zacit s vymenou vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:38 R Muž romant [27987] Re: Palo11
Jeď to v plný palbě od prvního dne, tedy 2000 den první a exit den třetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:50 Palo11
Chtel bych se zeptat: dneska budu aplikovat treti den esha exit a zaroven se mi dnes podarilo sehnat esha2000. Mam tu eshu2000 aplikovat v davkach od prvniho dne po dobu nasledujicich 3 dni, nebo mam dat davku od druheho dne abych davkovani uloncil ve stejny den jako exit? Predpokladam ze exit budu davkovat i zitra tudiz ctvrty den. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 16:03 Angus68 Re: Urtman
Tak to se omlouvám.Asi sem to jinak myslel a jinak napsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2017 13:48 JoKa Re: Angus68
Hned tři blbosti v jednom příspěvku! Proto tři palce dolů.

krupičku na rybě-odlovit.Poměrně neléčitelná nemoc.Chemie ti na to nepomůže.Jak to chytne další ryba,tak je konec!

Vlastně čtyři... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 12:16 R Muž romant [27987] Re: Palo11
Ten exit je podstatnější 2000 je jenom podpora. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 12:08 Palo11
Tak jsem zahajil lecbu Eshou Exit, kterou jsem koupil v mistni akvaristice, bohuzel Eshu 2000 zrovna nemeli. Nakapal jsem kapek dle navodu - voda zezelenala, tak uvidim. Snad bude vse ok. Pul roku akva fungovalo bez problemu, dokud me kluk v nedeli premluvil v Hornbachu k nakupu 4 neonek - ted se biju do hlavy, jednak neonky nejsou do meho akva moc vhodne a Hornbachu se budu vyhybat obloukem nebo striktne dodrzovat pocatecni karantenu nez si do akva neco dam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 11:28 R Muž romant [27987] Re: Angus68
Angus68 napsal: jakmile poznáš krupičku na rybě-odlovit.Poměrně neléčitelná nemoc.Chemie ti na to nepomůže.Jak to chytne další ryba,tak je konec!Bacha na to.Vcelku slušný pokus o dezinformaci. hmm pokud by se někdo tvojí radou řídil a odlovil, tím by si opravdu "pomohl". :-( Jedinou radu s odlovením bych viděl za účelem utracení daný ryby, ale nádrž kde byla(y) je nutno přeléčit vhodným léčivem, které je zde bezpočetkrát uvedeno. Poměrne neléčitelná nemoc, tedy tak že dokáže likvidovat rybí osádku je krupička v momentě, kdy se podcení její léčba a nechá se rozjet až do stádia kdy onen parazit a následné další komplikace hubí rybí osádku. Drtivá většina ryb se od této, dnes již běžné a velmi rozšířené nemoci, dá spolehlivě a bez úhony zbavit, tedy tím vhodným a včasným započetím léčby, která dnes již dovede být šetrná a to jak k rybám, tak akváriu jako celku, byť jsou používány přípravky na chemické bázi. Jinak latentní přítomnost krupičky lze předpokládat ve velkém procentu našich akvárií a záleží na okolnostech a podmínkách při kterých se tzv. z ničeho nic dokáže tento nálevník na našich chovancích ukázat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:41 R Muž afc1886 [14681] Re: Palo11
Nemáš prezentaci,tak nevím nic o akváriu,takže jen z fotky těžko radit.Nevím,kolik neonek máš v akváriu,ale podle fotky bych řekl,že tam vůbec nemají být,protože to je pro ně malé.Nechce se mi tady psát znova,co už tady stejně zaznělo nejméně 100x,tak ti jenom povím,aby jsi použil ikonu zvednutého palce a přečetl si prvních pár příspěvků,kde bylo všechno nejdůležitější řečeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:39 Angus68 Re: NHKG
Já měl s krupičkou před léty docela problém.Musel sem všechno předělat.Teď už mám klídek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2017 09:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Palo11
Přeléčit celé akvárium. Krupička je jedna z nejsnáze léčitelných a nejsnáze rozpoznatelných rybích nemocí. Při nákupu kvalitního léčiva a dodržení návodu výrobce léčiva nebývá žádný problém... Ale čas je důležitý. Musíš koupit léčivo ještě dnes (Hornbach mívá Eshu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:34 Angus68 Re: Palo11
Pokud nto chceeš mít zdraví,tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:31 Palo11
No nevim, co jsem procital toto vlakno, tak odlovit nepomuze, bakterie uz je stejne ve vode. Vsude se doporucuje prelecit cele akvarko.. Nebo je mam opravu odlovit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2017 09:28 R Muž afc1886 [14681] Re: Angus68
Krupička a neléčitelná?To bys měl vysvětlit všem,kteří ji úspěšně vyléčili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   21.01.2017 09:23 Angus68 Re: Palo11
jakmile poznáš krupičku na rybě-odlovit.Poměrně neléčitelná nemoc.Chemie ti na to nepomůže.Jak to chytne další ryba,tak je konec!Bacha na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 08:49 Palo11
Fotka k příspěvku Dekuji moc. Rostlin mam viz. foto, takže mam radeji davkovat hned o 50% vetsi davky? A mam teda hned zacit davat oba pripravky? Razbory a otici jsou zatim v pohode, tak doufam ze to nikdo neodnese :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 08:10 R Muž romant [27987] Re: Palo11
Jj, máš jí tam. eSHa exit v kombibnaci s eSHa 2000 a nebo třeba Costapur, vše dle návodů. Pokud je více rostlin, dávky hned o polovinu navyšovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 08:07 Palo11
Fotka k příspěvku Tak včeea jsem si vsim ze se neonky "pekne" osypaly. Dneska se mi podarilo kousek neonky vyfotit, tak bych vas chtel poprosit o potvrzeni zda se jedna opravdu o krupicku a mohu zacit lecit. Dekuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 17:35 Palo11
Ted jsem se o ni asi pul hodiny snazil, ale nedari se mi to vyfotit. Budu se snazit dal. Mam tam dve neonky na ktere mam podezreni, dal bych ruku do ohne ze vcera mela jedna z tech neonek dve bile tecky, jednu na hrbetni ploutvi a druhou na ocasni a dnes uz ji ma jen na ocasni.. Druha neonka ji mam jakoby na hlave. Nechci zbytecne zacit davat chemii dokud si nebudu jisty, zase ale nechci nic podcenit a nechat neco zbytecne rozjet. Jdu se snazit o to foto..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 16:21 R Muž romant [27987] Re: Palo11
Chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 07:45 Palo11 – Krupička
Zdravím, včera jsem si přikoupil 4 neonky a bohužel bez předchozí karantény jsem je dal do akva. Asi po dvou hodinách jsem si u dvou z nich všiml bílé tečky na hřbetní a ocasní ploutvi, takže bych to tipnul na krupičku.. Chtěl bych se Vás zeptat jak postupovat dál? Mám ty neonky ještě dneska odlovit a dát do karantény, nebo počkat jestli se udělají ještě nějaké bílé tečky a tím se utvrdit v tom že to opravdu krupice je nebo začít rovnou s léčbou celého akva? Společně s neonkama tam mám ještě razbory hengelovy, otíky šneky okružáky a piskořky. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2016 20:19 R Muž romant [27987] Re: varyska
Ne, není, je to plíseň, takže jenom tu eSHu 2000 a podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 20:01 Žena varyska [22] Re: romant
Fotka k příspěvku Je to opravdu krupička? Ať zbytečně nenasadim léčivo... Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 19:32 R Muž romant [27987] Re: varyska
To si nemyslím, bylo by potřeba pořádně přitopit někde ke 36st.(půjdou do kopru rostliny) Šel bych dnešní modernější cestou použitím některého doporučeného osvědčeného léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 19:26 Žena varyska [22] Re: romant
Děkuji, zatím jsem jenom zasolila...tak se to třeba zlepší samo, bez léčiv...ale děkuji, moooc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2016 10:43 R Muž romant [27987] Re: varyska
Vsadil bych spíš na prověřenou větší jistotu a tou je eSHa exit v možné kombinaci s eSHa 2000 a nebo se nabízí třeba Costapur, jsou to daleko šetrnější léčiva.
Edit: Velmi dobrou zkušenost mám taktéž s přípravkem od JBL Punktol ultra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 10:02 Žena varyska [22] – dotaz
Ahoj, potřebuji poradit, asi jsem si zavlekla krupičku do akva s novou kytkou nebo rybami...objevila se mi u akary hnědé... budu aplikovat Dajana FMC ale nevím jak dlouho ?? Stačí jedna aplikace?? a za jak dlouho se musí vyměnit polovina vody... to v návodu nepíšou, prosím o pomoc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2016 16:28 Maq Re: majosk
majosk napsal: pred 30 rokmi som bol fanatik do akvaristiky. ... Nasadili sa cryptokorenie, javský mach, dodržiavala teplota vody a filtrácia, voda z vodovodu a po 2 dňoch hneď ryby a klapalo to.
A to já si zase pamatuju, že to tenkrát chcípalo úplně stejně a ze stejných důvodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 15:47 majosk Re: Yirka
Prosím neber to ako kritiku, alebo že by som bol povýšenecký, ale presne som vedel, že napíšeš o prerybnení a zakladaniu akvária a nasádzaniu rýb o mesiac. Pravda je taká, že pred 30 rokmi som bol fanatik do akvaristiky a mal som v paneláku akvária od 10 cez 25 až 100 litrov. Neboli žiadne testery vody, nedávalo sa žiadne CO2 ani hnojivá, nevedelo sa nič o nitrifikačných baktériách. Nasadili sa cryptokorenie, javský mach, dodržiavala teplota vody a filtrácia, voda z vodovodu a po 2 dňoch hneď ryby a klapalo to. Práve pred pol rokom som bol u skúseného akvaristu, ktorý mal v 70 l akváriu 18 ks neoniek, tetry citronové 6 kusov a prísavníkov a dokonca pancierníčkov cize 30rýb. Keď som sa ho spýtal, či to nie je veľa odpovedal. A mám sa pozerať na 5 rýb?? ďalej uviedol: Ak budeš meniť vodu každých 10 dní aspoň 40% a mať kvalitnú filtráciu tak nie. Viem, že doba ide dopredu, ale niekedy už to robíme moc komplikovane, moc technizujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 14:44 Muž Yirka [9126] Re: majosk
Jen v rychlosti z mobilu. Jak již píše kolega níže, je přerybněno počtem a ty rbky ani nejsou vhodné do tak malé nádrže. Viz zdejší atlas tybek.
Dále pak si majdi vlákno o zakládání akvária. Rozhodně se nezačíná nasazením rybek, když je nádrž nová. Chemické procesy nejsou ještě dokončeny, proto píšu o problémech, které ještě nastanou. Částečně je vyeliminuješ velmi častou výměnou vody. Úplně, obávám se, ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 13:42 Maq Re: majosk
Dobrá pro minimálně dvojnásobné akvárium, a pokud byste ho začínal osídlovat prvními rybami právě teď.
Jinak těžko radit, nemáte prezentaci, málo údajů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 13:32 majosk Re: Yirka
Prosím o radu a predídenie problémov. Ako si to myslel?? V čom som pochybil?? Skladba druhov rýb je dobrá, či nie???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 13:07 Muž Yirka [9126] Re: majosk
Vzhledem k tomu, jak celou historii popisuješ si zřejmě první invazi krupičky zažehnal, ale přijdou další problémy.
Zakládat nádrž tak, že ji zaplníš rybkami, ještě do 50 litrů nepříliš vhodnými, je nešťastné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 11:20 majosk – krupička vyliečená
Pred mesiacom som zakladal akvárium pre syna kde som kúpil 2 x prísavníkov sp gold, 6 x tetra krvavá a 11 x neonky červené.cca 15 dní dozadu sa na neonke objavila biela bodka o dva dni ju mali skoro všetky neonky. Veľa som študoval aj na tomto webe a nakoľko sa o prísavníkoch hovorí, že nemajú v láske chémiu skúsil som zvýšit teplotu na 30 C a dať soľ. O to viac som bol prekvapený že o 2 dní mali krupicu aj tetry krvavé a neonky úplne všetky a boli riadne obsiate. Keď to nepomohlo ani o ďaľšie dva dni rozhodol som sa pre chémiu. V obchode som zakúpil malachytovu zeleň a iné, ale nakoniec som tú nepoužil ale kúpil som costapure. Teplotu som dal na 28C a vymenil polovicu vody, odstavil filter a dal iba vzduchovací kamienok na plno a dávkoval: aj ja som mal na návode 1 a 3 deň a nie 1 až tretí a preto som sa rozhodol, že liečivo dám iba 1 a 3 deň, 2 deň bude voľný, aj keď to každý ten návod inak chápe. Na 50 lit akvárium mi vyšlo, že mám dať 25-26 kvapiek ale ja som dal iba 22 ako je v návode na 40 l akvárium. Druhý deň nič a 3 deň dokonca iba 20. kvapiek. Výsledky na 4 deň: ani jedna bodka na neonke a ani tetre až doteraz ryby úplne zdravé. Jedna strata však bola a to prísavník ten mohutnejší. Hneď som si pomyslel, že je to pre chémiu, ale napadla ma tiež verzia, a to, že rybam prvé dni založenia akvária nechutilo jesť, myslím všetkým a cez liečbu krupičky som krmivo dávkoval tiež veľmi šetrne, či nezahynul aj na málo potravy. Neviem, ale krupicu som zvládol a ak nerátam chudáka prísavníka tak bez strát. Za tri dni úpne vyliečená a z dávkami ešte menšími ako v návode - ale je pravda že každému zaberá niečo iné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2016 10:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Irbis191
-násobení je x , to znamená třeba 2x20, to znamená 40kapek první den,tedy to je dvojnásobná dávka ,3x trojnásobně dávka je 60kapek atd
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2016 10:29 Žena Irbis191 [13] Re: romant
takže jestli to chápu dobře mám costapur kapat 2x denně (myslím ten 1., 3., a případně 5. a 7. den) ?? nebo to bylo myšleno tak, že mám kapat jen 2x tudíž 1. a 3. den? asi jsem úplně neschopná, ale chci mít v hlavě jasno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 18:02 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Jenom doplnění k tomu dávkování, tedy obecně. Ono je to jako vždy i v těchto případech o jiných faktorech jako jsou třeba množství rostlin, intenzita napadení parazitem atd. Prostě v nádržích s velkým podílem zelené hmoty a v případech kdy již třeba dochází k úhnům a ryby vypadají jak reklama na nějakej mlýn, tak zde se vyplatí hned ze začátku doporučené dávkování(týká se obou diskutovaných přípravků) klidně násobit a to eSHu až 3x a Costapur 2x(to jsou mnou odzkoušený koncentrace bez škodlivých vlivů). Jako další ne nezajímavý, účinnost(negativně) ovlivňující faktor je používání různých vylepšovadel prostředí jako jsou třeba výluhy, zde je účinnou pomocí výměna vody před aplikací léčiva a následného vysazení a použít až v době rekonvalescenční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 16:04 Žena Irbis191 [13] Re: lacewings
díky moc jdu to nakapat. budu kapat 1.,3., případně 5. a 7. den

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=401