Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 12:22 Muž metal [96] - Cichlidy
dodam este,ak to maju po celom tele tak to bude krupicka.tie akne byvaju tak 2.tecky,ale nie po celom tele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 12:07 Muž metal [96] - Cichlidy
mozno to nebude krupicka ale akne su to biele tecky , su neskodne niekedy to terce mavaju.tieto tecky su ras tak vacsie velkostou ako krupicka.ale bez foto sa tazko radi.ak to nemaju ine ryby ,tak mam mozno aj pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 11:58 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Štěpánka
Možná by to chtělo fotku..Jinak bych postupoval jako píše Haimdol palec Můžeš ještě zkusit o trochu zvednout teplotu...Pokud to krupička opravdu je??Co ostatní ryby mají to také???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.05.2010 11:00 R Muž Silent [5949] – Re: Štěpánka
V případě krupičky se chemii nevyhnete. Je třeba použít kvalitní lék, např. eSha Exit v kombinaci s eSHa 2000. Další možnost je Sera med Professional Protazol. V obou případech je třeba dodržet návody. Sůl sama o sobě krupičku nevyléčí, ale jen potlačí příznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 10:50 Štěpánka – Velký problém s terčovci
Ahoj lidičky,prosím o radu.Máme dva terčovce u kterých se nám odjevily po celém těle bílé tečky .Ryby se otírají o rostliny a dělají prudké pohyby.Máme podezření na krupičku,ale nejsme si jisti.Akvárko je 300l.tepl.30stup.Včera jsme přisolili 8pol.lžícemi soli.Žádné zlepšení spíš to vypadá hůř.Ostatní rybičky jsou ok.Terčovci se neschovávají a přijímají normálně potravu.Snažíme se vyhýbat chemii.Děkuji za odpověd sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 13:20 PAvol
este som sa docital ze treba zvysit teplotu....sice aj pred tym som ju zvysil a aj som o tom vedel a dal som vzdy asi plus 2 stupne......docital som ze zvysenim teploty a dost urychlz metabolizmus krupice/parazitov a hynu vo vode o dost rychlejsie tak teraz nebudem zvysovat z 24 na 26.. ale zvysim z 24 na 30...snad to preziju ale ryby aj rastliny......aspon dva dni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 10:25 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
v aq sa mi objavila krupicka asi pred dvoma tyzdnami.... Odvtedy som liecil costapurom,ktory mi uz raz pomohol ...mam43litrove akva a kvoli krevetkam som zacal s mensou davkou ...10kvapiek....bodky do jedneho dna zmizli ale na druhy den rano tam zase boli...tak som potom zvysoval davku, aj teplotu aj vzduchovanie... Po tyzdni som pridal aj sol ale moc nepomohla....odlovil som krevety a kupil som eSHa exit a 2000 . Davkoval som podla navodu, po prvom dni bola prec ..objavila sa zase na druhy den. Davkoval som aj treti den a dnes na stvrty den uz to maju dost rozvinute....neviem co s tym mam slabsi filter aby som nemal tornado....nemoze to byt tym ze nerozozenie pripravok uplne do celeho akvarka? Nezvykli si krupickove bakterie uz na pripravky???
Neviem ,moje srdce puka pri pohlade na pekne akva s chorymi rybami....
Poradte prosssiiiiiiim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 19:39 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetky
je to krupicka..... Urcite kup eSHa 2000 a EXIT......sice mam dobre skusenosti aj s costapurom....ale jednu krupicku nevyliecil tak som siel na eSHa....dost dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 12:51 Muž Yirka [9126] – Re: justinik
Je to opravdu krupička jak vyšitá. Nedej na doporučení na zvýšení teploty, ona sice zmizne, ale za pár dní se objeví znovu. Najdi si v sekci nemoci léčení této nemoci a postupuj dle osvědčených návodů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 10:46 Fredy – Re: justinik
Písni zde na foru do vyhledávače krupička a ono ti to vyhledá zdejší založená fora. Je tam toho o téhle nemoci hafol...... Ať se daří. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 10:13 Muž justinik [9] – Choroba
Fotka k příspěvku Dokupil som par nových rybiek a prepukla mi choroba. Podla mna je to Krupička ale niesom si tým isty.. na krupičku mi bolo poradene zvyšit teplotu na 29 C a vraj za tyzden by mala zmyznut.. Co by ste mi poradili????? Pripajam fotku.

dakujem za rybky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 15:01 Žena Linduš [166] – Re: koala20
jak léčí přípravek na úpravu vody krupičku, prosímtě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 12:30 Žena Kaala [0] – Re: Bob66
no to kupim najskor v pondelok a ked to tu u nas vobec budu mat co pochybujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2010 11:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Gabriellka
Jsou různé druhy krupičky a některé jsou dost odolné proti běžným léčivům, kup eSHa exit+ eSHA 2000, tato kombinace zabere spolehlivě a nemusí se ani zvyšovat teplota ani přidávat sůl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 10:26 Žena Kaala [0] – Krupicka neodchadza
mam problem s krupickou vyskytla sa dost necakane...mam 100l takze som dala asi 90 kvapiek toho anti-ichtinu ci jak sa to vola pridala som do vody sol a tvysila teplotu na 30 stupnov...krupicka je akva od stvrtka ale neodchadza stale neviete co este treba spravit??? ci to stale tak dlho trva???? predtym ked sa mi vyskytla krupicka postupovala som rovnako a celkom rychlo zmizla ale toto je uz trochu dlho

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 15:21 Muž JUCHA [82] – Re: Yirka
Tak jsem byl také "šťastným" kterému v AQ řádila krupička :-(
Jako první jsem vodu osolil a zvedl teplotu a až po víkendu otevřeli v obchodě koupil jsem "Malachite Green od Dajana Pet" ovšem tento přípravek nezabral tak jsem aplikoval "Sera Costapur" a ten měl výsledky daleko lepší... samozřejmě nasledovalo vše okolo vyměnit vodu atp...
Takže doufám že už budu mít pokoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 12:52 Muž Yirka [9126] – Re: jasanek29
Zásady jsou v podstatě dvě: důsledná karanténa po nákupu nových rybek, dobrá péče o nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 12:45 jasanek29
Lidi,slyšim tady čím dál tím častěji slovo krupička,čtu o ní ,co se dá,jak se jí dá vyhnout,aby nepostihla mé AQ?? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 12:34 Muž voko [9] - Živorodky
Ano pořád měň vodu a čekej. Teplotu dej nad 28 stupňů, teda pokud tam nemáš náchylné rostliny. Lepšíje počkat, protože "čím dříve dáš nové ryby, tím dříve si můžeš koupit nové." citace z horacovoakvarium.cz Opravdu raději počkej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 23:28 Muž karelpavel [18] – Re: Pavel
14 dní je málo, nové rybky bych nasadil alespoň po 3-4 výměnách vody ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 23:40 Pavel – Doba regenerace akvária
Ahoj,

mé akvárium bohužel zastihla krupička donesená z obchodu "pet center - nákupní centrum Anděl, Praha". Akvárium mi spolehlivě vymlátila, ačkoli jsem použil Exit (rybky mám holt náročnější).

Chtěl bych se zeptat, jak dlouho může trvat "vyčištění akvária". Jestli to dobře chápu, nový parazit po vylíhnutí musí do několika hodin najít nového hostitele, jinak hyne. Teoreticky bych tedy mohl řekněme s 14 denní rezervou bezpečně vysadit nové ryby. Je to tak, nebo se pletu?

Díky a přeji menší smůlu na tyhle neřády.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 19:48 Muž voko [9] - Živorodky
Vodu musíš vyměnit určitě. A rybky - když je nebudeš "trápit" tak ti chcípnou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 17:29 Žena Irwiny [0]
Zdravím všechny, prosím o radu ohledně léčení ryb léky SERA. Nedávno jsem koupila rybky - mřenky a tetry a pár dní po vložení dostali mřenky krupičku. To mě nepřekvapilo, léčí se poměrně dobře, po týdenní kůře vypadají skoro v pořádku. Ostatní ryby ale zatím dostali bakteriální zánět ploutví, s léčením této nemoci mám daleko horší zkušenosti.
Co mám tedy dělat? Vyměnit vodu po starém léčení a léčit jinou nemoc a doufat, že přežijí? Stádium zatím není moc pokročilé.. Lze vůbec ryby trápit tolika léky? Jiná nádrž není k dispozici.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:26 marcusss – Re: Yirka
no to mas pravdu,no uvidime ako to bude vyzerat.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:21 Muž Yirka [9126] – Re: marcusss
Já ti rozumím, akorát že ty rybky stálými změnami stresuješ a jak sám vidíš, latentní nákaza v nádrži trvá. Proto je lepší použít cíleně lék, který ji může totálně zlikvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:14 marcusss – Re: Yirka
no uvidim , ale ja som vzdy zasiahol len ked som videl priznak mozno to bola vyhoda no uvidim ,no vcera mali dnes uz ani bodky , ja som cital ze pri teplote 25 sa mnozia idelne ,pri 28 sa degenruju cysty ,a 30 sa rozmnozenie zastavuje ,este stastie ze mam neonky cervene tie este tu teplotu znesu .ale tetry neonove by uz asi neprezili hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:06 Bart Simpson – Yirka
přesně,já měl krupicu u 5ti neonek přidal jsem sůl a teplotu na 29 stupňů a krupica zmizla do dvou dnů ale zase za den byla zase a ve větším množství... od zítřka začínám léčit costapurem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:03 Muž Yirka [9126] – Re: marcusss
Když vždy pomůže, tak to znamená že ne na dlouho. A v tom je ten problém léčby-neléčby solí a teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:59 marcusss
ja som mal vcera u neonky krupicku dal som teplotu na 30 a uz neni , ziadna chemia stara finta co ma este nezklamala newiem ako u inych mne to vzdy pomoze X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:53 Bart Simpson – Re: boaconstrictor
já to nějak udělám no..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:52 boaconstrictor – Re: Bart Simpson
ten filtr by částečně mohl "vyčistit" vodu od toho léku. Na rozvíření použij vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:45 Bart Simpson
ještě tu čtu vypnout filtr a nechat ho filtrovat v kýblu a proč bych ho měl vypnout a vydělat?? nemá ten filtr náhodou jet aby ten lek rozvířil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 10:42 Bart Simpson
já používám Sera costapur ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 09:33 boaconstrictor
já úspěšně bojuju proti krupičce přípravkem od Dajany "Bioicht"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 18:45 Muž Yirka [9126] – Re: Janinka77
Víš, o léčení krupičky opravdu sofistikovaným způsobem je tu tak tisíc příspěvků. Ty sis zvolila léčbu naprosto krkolomnou, která situaci v nádrži spíš zhorší. Proto byla moje reakce taková jaká byla. Pokud se ti tvým tpůsobem podaří rybky vyléčit, určitě nejen já uvítám podrobný popis případu. Pokud ne, vrať se k osvědčeným prostředkům na přímou léčbu a zaléčení krupičky léky eSHA EXIT a 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 18:14 Janinka77 – Re: Yirka
Děkuji za velice přínosnou odpověd ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 11:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Yirka
Při léčení MZ se osvětlení vypíná. Ale jinak souhlas - o výsledku mám také pochybnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 11:34 Muž Yirka [9126] – Re: Janinka77
Tvé léčení asi nedopadne dobře....A osvětlení je v těch souvislostech dost irelevantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 10:06 Janinka77
Dva dny mám u neonek krupičku, dala jsem malach.zelen a sůl, mám dávat obojí každý den?? Teplotu si nemůžu dovolit moc zvednout. Vypnula jsem filtraci, jak dlouho má být vypnutá? A co osvětlení??
Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 21:57 Muž ČUPR [204] - Tetry
Čím krmíš, kdy jsi nasadil poslední rybky, kdy jsi dával nové rostliny, použil jsi místo těch chemikálií osvědčený a doporučovaný eSHa EXIT, jakou máš teplotu vody, kolik ryb máš v akváriu? Dodržuješ karanténu....? Je toho hodně, co může "návrat" krupičky způsobit. I když... tohle onemocnění je fakt prevít a NIKDY neodhalíš přesnou příčinu jak se ti to do akvária dostalo. Příště nebuď líný a prolistuj fórum - mohl jsi to zařadit třeba sem: rybicky.net/forum/9006…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 17:12 Muž Yirka [9126] – Re: RAZGY
Ano, přemíra chemie určitě škodí. Proto jsem ti navrhl léčbu šetrnými prostředky, jejichž nasazení nevyžaduje žádné tebou popsané krkolomnosti.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 16:35 RAZGY – Re: Yirka
díky za radu. jak léčit jsem se tu dočet. milion příspěvků - vesměs to stejný. mě jde o to, že se mi vrací a vrací. dával jsem costapur, malachytovou zeleň. po doléčení start plus a biofiltr. písek jsem převařil, kytky dal do lázně se zelení .... koupil nový rybky v jiným zverimexu, abych se vyhnul stejnýmu problému. a stále krupička.
ředit akvárko chemií každých 14 dní asi nikoho nebaví ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2010 16:19 Muž Yirka [9126] – Re: RAZGY
Jednak je tu stovky odkazů na léčbu krupičky a věřím, že to některý ze správců spojí a´t není zybtečně nové téma.
Dále pak nedáváš žádné informace o rybkách, nádrži, a předchozí léčbě tak je těžké říci něco jiného než že: na krupičku je eSHa EXIT a eSHa 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 16:14 RAZGY – krupička
Ahoj, potřebuji radu, mám cca 1-2 měsíce založený akvárko. jako první se mi objevila krupička, která zlikvidovala skoro celou osádku. po doléčení a založení nového, se mi objevila plíseň a opět krupička. i toho jsem se zbavil. cca týden rybky byly v pohodě. po týdnu jsem odkalil a okamžitě vyběhla krupička. už nevím, jak se jí zbavit. dokáže někdo poradit? Díky Razgy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 19:07 Žena darka [520] – Mám vyměnit vodu?
V pondělí téměř ihned po výměně vody se rybky osypaly krupicí :-(, před výměnou určitě byly v pořádku. Bez většího přemýšlení jsem okamžitě aplikovala Esha Exit i 2000 v počáteční dávce, dnes je pátek,léčiva dále aplikuji dle návodu, rybky mají teček méně, jsou vitální, žádný úhyn, dnes by měla přijít pátá dávka, protože krupička ještě není vyléčená. Jenže dnes jsem zjistila, že podobný problém nás mělo po víkendu víc coze , včetně jedné akvaristiky, kde jim po větší výměně pomřela do rána polovina osazenstva tone Takže asi bylo něco ve vodě :-( Co byste poradili? Mám vyměnit část vody ( pokud ano, tak kolik?, mám odstátou, ale jak mám vědět, že ta voda je už o.k.?), léčivo v případě výměny vody dát ve startovací dávce? A ještě jeden dotaz ;-) V pondělí jsem chtěla po výměně dosazovat kytky, kvůli krupici v akva jsem je nechala v kýblu na okně, ať ryby nestresuji, ale už mají namále, mám je vyhodit nebo mohu sadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 15:48 duchnren – Re: NASREDDIN
No ja si myslim, ze byla, hodne to mela jen jedna mecovka (male bile tecky na ploutvich) a pak trosku neonky.. ridila jsem se vasima radama a sla koupit ten pripravek, ale v akvaristice mi doporucili ze mam pouzit tohle, ze je to ucine a stoji to 10x min.. jeste jsem osolila vodu, to jsem zapomnela napsat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 15:33 Muž NASREDDIN [1383] – Re: duchnren
A byla to opravdu krupička?
S malachivovou zelení opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 15:07 duchnren
me bylo doporuceno Malachite Green, zvysila jsem teplotu, pouze jsem vzduchovala a nesvitila.. po prvnim dni byla krupicka pryc..zvysenou teplotu jsem nechala jeste jeden den... pak vymenit pul obsahu vody a odkalit... (Malachite stoji pouhych 19 korun a dava se 25-30 kapek na 100l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 14:51 Muž xpekos [0] – Re: pietro
No smaozrejme ze co se mi podari najit, odlovim. Ovsem kdyz po nich nejsou ani sebemensi stopy, tak nebudu rozebirat bridlicove pozadi... Mohou byt jen nekde v jeho utrobach... je mi jasny, ze to neni dobre a rad bych je tam odtud dostal, ale to asi nepude. maximalne muzu pridavat do vody desifekci, abych tomu alespon trochu pomohl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 14:48 Muž xpekos [0] – Re: Wrata
No tak to urcite ne. to ze sem pred pouzitim exitu zvysil teplotu a prisolil je bezny postup, ktery mi navic pak zpetne doporucily ve zverimexu, kde jsem kupoval exit...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=2901