Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 86 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 20:38 Muž XMartin [20]
spíš to vypadá že je to třecí vyrážka moje zavojnatky to taky měly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 20:10 Žena petrys [107]
obrněnka je o dost menší, skoro jako prach, takhle velká by nebyla, to spíš tak krupice, ale také bych ještě čekala, jestli se to nerozšíří na ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 17:53 Muž georged [44] - Živorodky
Obrněnka může vypadat jako krupučka(ale objevuje se i na ploutvích) nebo jako "šedá místa na kůži". Dost často se zaměnuje s krupičkou... ale těžko v tomto případě poznat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 16:30 Muž filipsi [1295]
Na to se mi to zda prilis velike. Nevim, osobne bych to nechal a pozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 16:17 Žena petrys [107]
obrněnka to nebude, krupice možná, ale netroufám si říct, spíš by to mohla být ta vyrážka, jinak je můžeš přes zimu klidně nechat v jezírku, jen jim dycky udělej díru do ledu a občas jim tam hoď něco k papkání a budou v pohodě, určitě to pro ně bude lepší, než v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 16:01 Muž georged [44] - Živorodky
Taky by to mohla být obrněnka hruškovitá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 15:58 Muž WarezMan [4]
tak sem to teda ješte zkusil vyfotit ve vodě... ale jelikož je mám teď ve starým akvárku co je po želvách tak je to sklo dodřený a můj foťák taky moc dobře nefotí tak nablízko...

fotky.ivenka.eu/…
fotky.ivenka.eu/…

jinak bych měl ještě otázku na zimování závojnatek...
doteď se ty velké závojnatky skladovali přes zimu ve vance ve sklepě voda tak cca 7 - 10°C max... teď sou v akvárku cca 100l voda kolem 20°C

kde jim bude lépe v tom akvárku nebo v tom sklepě... taky sem četl v jedné knížce že závojnatky přežijí zimu v dostatečně hlubokém jezírku pře zimu (což se mi teda moc nezdá) Jinak přes léto je mám v jezírku cca 6.000 - 7.000l s hloubkou 1.2m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 15:43 Žena petrys [107]
ahoj, zkus je vyfotit v akva, kromě krupičky by to mohla být třecí vyrážka, která se tvoří samcům na skřelích, prsních ploutvích a hlavě v období tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 15:39 Muž WarezMan [4] – Je to Kožovec rybí (krupička)?
Zdravím všechny akvaristy

vytáhl jsem závojnatky z letního jezírka a v akváriu sem si všimnul že dvě na sobě mají takové bílé tečky... Dočetl jsem se že by to mohl být "kožovec rybí" (krupička), ikdyž všude psali že se tečky objevují na žabrách a ploutvích, zatímco ja je pozoruju jenom na vrchu hlavy těch dvou závojnatek.

Nikdy sem to neviděl tak bych potřeboval jiný názor jestli to je nebo není krupička...

tady sou nějaké fotky....
fotky.ivenka.eu/…
fotky.ivenka.eu/…
fotky.ivenka.eu/…

u těch posledních dvou to nejde moc vidět na souši ale ve vodě je to celkem patrné...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2007 11:20 SEKAC
MĚL JSEM STEJNÝ PROBLÉM KOUPIL JSEM STEJNOU ZNAČKU LÉČIVA DÁVKOVÁNÍ JE Z BOKU NA TÉ LAHVIČCE A PO TŘECH DNECH BYL KLID ALE JE NUTNO ODPOJIT FILTRACI A PŘIDAT VZDUCHOVÁNÍ A POTOM PROVÉST VÝMĚNU VODY TEPLOTU VODY JSEM NEZVYŠOVAL
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2007 08:18 lavaso
tech znacek jsou mraky a snad funguji i stejne, s touto firmou nemam zkusenosti, ale pokud si das pozor na davkovani je to ok. S tou teplotou opatrne 30°C je celkem dost a pri dlouhodem zvyseni by to mohlo uskodit nekterym druhum rostlin, a sul bych dal pouze jako prevenci ne na leceni ikdyz se da samozrejme lecit i soli ( idealni je kuchynska sul bez prisad ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2007 17:04 Muž XMartin [20]
tak ve zverimexu měli jen tetramedica (Contralack) neví někdo o tom něco ?? Jake to je ?? vypnul jsem filtr zvýšil teplotu.... vyměnil 1/4 vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2007 16:55 oldkiwinka
nebo 1 polévková lžíce na 30-50 litrů(podle závažnosti) a teplota 7-14 dní 30°C , podle závažnosti. na fóru je toho o krupičce hodně, stačí hledat. chemii moc nemusí ancistrusi a pancéřníčci. když už použijete sůl, tak každý den vyměňujte 1/4 vody za čerstvou odstátou a sůl dosypejte. nač zakládat znova akva,když to jde jednoduše vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2007 13:35 lavaso
zkus pouzit akriflavin od dajany je levny a nemusis se bat ze to prezenes, hlavne nezapomen vypnout filtr tak na 2 dny a pridat vzduchovani. Po 3 dnech dej lzicku kuchynske soli na 100l a behem leceni zvys teplotu na 28°C. Rostlinky by meli prezit bez jakekoliv ujmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 22:44 Muž XMartin [20]
jj dík.. za radu ... hodně by mi to pomohlo no .. nechce se mi to zakládat znovu ...:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 22:42 Muž Jestr64 [8]
jj zkus, jak říkám od tý doby co to mám nemám problém s krupičkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 22:41 Muž XMartin [20]
díky skusím sehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 22:35 Muž Jestr64 [8]
vyrábí to esha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 22:32 Muž XMartin [20]
ustoupí ale za tyden je zase zpátky.. jaka firma to vyrábí nevíš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 22:16 Muž Jestr64 [8]
exit a kurpička ustoupí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 22:14 Muž XMartin [20]
Ok celkem mě ta krupička štve mam ji poprve...:-( a mam tam hrotnočelce ktereho jsem zháněl pul roku :.( ale ten to zatim nemá ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 22:10 Muž emkei [1]
podle me pokud nechas rostlinky v delsi karantene tak by to nemuselo vadit.. ale nejsem odbornik pockej na dalsi vyjadreni zkusenejsich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2007 22:06 Muž XMartin [20] – krupička
Tak krupička neustoupila :( už jí dostala i jedna parmička čtyřpruhá ... no asi to necham osudu.. a pak skusim založit nové akva .. chtěl jsem se zaptat rostli co jsou ted v akvariu jsou už pak k ničemu ?? Nebo je mužu umýt a zase vrátit do čistého akva ?? nepřenáší se tak nemoc ??? :-( dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2007 07:48 Žena katunka [158]
Marťo jak dlouho ti ta výměna zabere? Já měnívám přes 30 litrů a i s odkalováním a protrháváním rostlin mi to nezabere víc než půl hodiny...ty jenom samotnou výměnu musíš sfouknout za deset minut (i když si pamatuju, že "zamlada" jsem kvůli škole taky nic nestíhala smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 22:28 Muž XMartin [20]
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 21:46 Muž XMartin [20] – Krupička :-(
pls pisněte někdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 21:25 Muž XMartin [20]
a pot te Seře musim pak měnit vodu ??? No ono jinak každy druhý den je celkem mazec měnit vodu :-( tedka mam do včera školu to je na prd... Ok skusim zitra něco koupit.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 21:21 Metz
nu jak chceš ty ale mi to zabira uz jich mam par vylecenych par to jeste ma ja mam akva 54l a dal sem tam 1,5dkg mořske soli kazdy druhy den menim vodu a trochu prisoluju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 21:20 Frigo112
skus kupit od sery costapur. moje to vyliecilo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 21:14 Muž XMartin [20]
Zatim ji maj jenom mečovky asikždá 3-4 tečky.. a dania se začinají prohánět a oškubávat ploutve ty brdo nak se mi to hroutí ... sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 21:10 Muž XMartin [20]
ahoj taky se mi objevila v mem akva krupička... je to hrozné mám akva asi 55l. mam to zkusit s tou solí ??? A nebo jaký přípravek mám koupit ??? Díky :-(:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 19:54 Metz
jo ale ja jsem tu samicku gupky koupil uz s tou ploutvi ukousnutou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2007 13:50 Metz
dekuji moc ze jste mi poradili ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 20:07 R Muž Silent [5949]
Buď je někomu nabídnout a nebo si zařídit ještě biotop Amazonky. Je to nádhera! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 20:03 Metz
neva ;-) ale i tak dik a jeste jsem se chtel zeptat nevis,co ted s temi ostatnimi mam delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 20:00 R Muž Silent [5949]
Jasně. palec na ty jsem nějak pozapomněl. sorry!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 19:57 Metz
díky jo a mečovky sou taky živorodky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 19:12 R Muž Silent [5949]
Na chov trochu jednoduší jsou živorodky. To znamená paví očka a platy. Může tam zůstat i Ancistrus, ostatní bych dal pryč. Neonky a skaláry jsou hejnové to znamená aspoň 10ks od druhu. Záleží taky na tom jaká voda teče z kohoutku abys jí nemusel pracně upravovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 18:15 Metz
mam v akvarku vodu z kohoutku(odstatou)ktere rybky mam dat pryc a ktere si nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 17:31 Metz
NOJO nejak sem to potentil,je tomy prvni akvarko i rybky sem zacatecnik muzes mi poradit,ktere rbky mam dat pryc a ktere nechat? :-( :-( ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 17:29 R Muž Silent [5949]
Souhlasím. Tohle složení je opravdu dost nešťastný. Je to směs ryb s odlišnými nároky na životní podmínky.Skaláry a neonky jsou hejnové ryby z jižní Ameriky a potřebují kyselou vodu s rašelinou. Platy a paví očka jsou ze střední Ameriky a potřebují vodu neutrální až mírně zásaditou. Takhle to nebude nikdy dělat dobrotu a ryby budou náchylný k nemocem. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 17:04 bulit
velmi divne a dost nestastne zlozenie ryb hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2007 17:01 Metz – krupička
chtěl jsem se zeptat moje rybicky maji krupicku,ja je lecim solí neonky maji takove jakesi prokousane ploutve ne derave ale vykousle.myslite ze se ty rybky nejak kousaji?nebo je to tou krupickou?pak jsem si jeste koupil paci ocko samicu a ta ma ukouslou hrbetni ploutev vsiml sem si, ze ji kouse samec(paci ocko) je to v poradku?mimochodem mam tam ancitruse,mecovky 2,neonky 3,skalara 1,pavi ocka 2,plata koralova 2,sumecek zraloci 1. dik za odpovedi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 15:23 Žena Gabi [11]
On už umřel, ostatní rybičky jsou zatím v pohodě, tak uvidím, jak se to bude vyvíjet dál. :-( Akvárko sleduji několikrát denně... Možná byl prostě jen oslabený, co já vím. Doufám, že to nebude pokračovat. Od té doby, co omarodil, to je už 6 dní, tak mám maličkou naději, že se to na ostatních neprojeví. Ale vyhráno ještě zdaleka nemám... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 13:56 Sárík
Ahoj, krupičku jsem si taky přinesla s kytičkama. Jsou to paraziti a jejich vývojová stádia přežívají na dně, takže rybičky co jsou u dna jsou, napadený mezi prvníma. Stačí zvýšit teplotu vody klidně až na 30 stupňů a trochu přisolit. Než jsem dostala tuhle skvělou radu, zbyli mi v akvárku jenom 2 rybky. :-( Držim palce, doufám, že to zabere i vám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 10:52 Muž filipsi [1295]
Ne. Neexistuje nic, co by zabilo vsechny nemoci a parazity a ryby vydrzely. Proto je nezbytna karantena, mit je mimo a pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2007 09:24 Jannis
Asi blby dotaz, ale muzu nejak takhle "vydezinfikovat" i rybky, ktere si donesu z akvaristiky a chci je dat k jinym? Druhe akvarko na karantenu nemam :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 07:58 langosh
Možná to bude znít tvrdě, ale kvůli jednomu "ancíkovi" bych baktopur nekupoval....
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 00:25 miro03
Pokial má rozpadnuté plutviřky tak má bakterku.Ak máš uv lampu tak ju pust a je za 2 dni po probléme,ak ju nemáš tak kup baktopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 09:20 Žena Gabi [11]
Teplotu mají 29 stupňů, osoleno, přidaný lék, ten jediný nemocný je separovaný, protože už se asi nevyléčí, nejspíš se k tomu přidala i jiná nemoc. Má nafouknuté břicho a rozpadlé ploutvě. Ostatní ryby jsou zatím v naprostém pořádku, kéž by to tak vydrželo. Co myslíte? V sobotu večer jsem přijela domů (byla jsem pryč jen přes noc) a našla jsem tam toho napadeného ancíka, dnes už je úterý, ráno byly všechny pořád čisté. Projevilo by se to už na ostatních? Teplotu jsem zvýšila hned, osolila jsem taky hned, lék jsem dávala až včera...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [86] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=4251