Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 21:36 Muž sportsmen [62] – Re: sportsmen
Fotka k příspěvku dalsi foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 21:34 Muž sportsmen [62] – Re: Romy
Fotka k příspěvku Ale to vubec ne verim vam a poskytl jste mi moc dobre informace, jde jen o to ze vic hlav vic vi a z toho co jsme se kde docetl nejsem moc rozumnej protoze zasahy jsou u dost lidi rozdilne tak chci o veci vedet co nejvice a z dostupnych informaci si to dat dohromady a nejak dobre to vylecit, kdyz jsem lecil krupicku u zivorodek tak mi neslo o tolik jako prijit o okrasne akvarium s rybama a kytkama za tisice korun ... jinak k projevum tercovce ... je stranou od ostatnich ryb, na tele ma spoustu drobnych bilich tecek a na tele zvisene mnozstvi slizu ktery mu z jedne ploutve i vlaje. potravu uz neprijima, i jeho postranni cara je vice vyrazna nez byla predtim ... prikladam dalsi foto i kdyz jeho kvalita je desna bohuzel nmuj fotak neumi udelat lepsi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 21:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sportsmen
Je vidět,že mi moc nedůvěřujete,když se na výměnu vody a nasazení aktivního uhlí musíte ptát znovu,stačí si tyto věci přečíst.Nejste si jistý,zda máte krupici,ale už byste tam dával dvojitou dávku a co se týče solení,je rozdíl zasolit společenskou a chovnou nádrž.Rostliny moc sůl nemusí a o soli se dnes vedou velké polemiky.Pokud se straní,je to nejspíše předzvěst jiné nemoci,nejspíš vnitřních parazitů,žere?,nezměnil barvu?Zkuste se trochu rozepsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 20:29 Muž sportsmen [62] – Re: miro03
Fotka k příspěvku s exitem pro jistotu budu davkovat i eSHu 2000 protoze si nejsem tim kozovcem uplne jistej ... tercovec ma na sobe vice slizu a drobne bile tecky ... chova se tak nejak divne strani se a obcas zatrese ploutvema a zda se mi jako by mel i supiny takove vice odstate a vice slizu na nich ... ale pravdepodobne to je na 90procent kozovec !
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 20:25 Muž sportsmen [62] – Re: miro03
miro dekuji moc za rady ... ten exit tedy zkusim prvni den dvojnasobnou davku a dale budu davkovat jeste 5 dni dle navodu ... jen se te chci zeptat na tu sul ... vim ze jsi chovatel takze spolecenske nadrze asi nemas ale i tak ... akva mam spolecenske jen pro okrasu ne pro chov a mam ho osazene kytkama neznici mi je ta sul??? nebude ted stacit jen zvysit tu teplotu na nejakych deset dni a k tomu pridat ten exit a tu sul radeji nedavat aby mi to neznicilo kytky??? take se te chci zeptat zda mam po lecbe postupne treba za 14 dni vymenit vetsinu vody a zda mam jeste pro jistotu vychytat zbytky leciva uhlim a jeste jsem se nekde docetl ze je dobre po leceni pridavat rybam vitaminy ze jim to jen prospeje !!! moc dekuji za rady love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 19:44 miro03 – Re: sportsmen
Všttko čo ste opísal sú vraždné kombinácie pre terčovce.Patemtkami krmit je riziko nákazy,vnútornými parzitmi(capilarie,tasemnice,spironukleas.atd...).Pkial ním niekto krmí tak sú to odborníci ktorý najprv dezinfikujú patentky v hypermangánovom roztoku aj to majú svoje dobré zdroje patentiek.Druhá varianta krmenia je nakrmit živé patentky concuratom,ked začnú hynút prvé patentky možete krmit.Zvyšné patentky zamrazit.Takto chovatel učiní aj odčervovací efekt.Hygiena je základom zdravého chovu.Zanedbaná hygiena je malým krokom k velkým problémom.Čím je voda staršia tým nižšie klesá hodnota ph čo má vplyv na žravost terčovcov.Čím je voda staršia tým vetšie množstvo odpadových látiek vzniká vo vode.Preto poslúchnite kolegov čo už radili pri liečbe.Niekedy stačí krátkodobo zdvihnút teplotu na 34až35stupnov.Zvýšit vzduchovanie a pridat sol jedna lyžica na 50litrov vody.Je tu ešte slaná lázen.15gramov soli na liter vody.Ja ju robím následovne 10litrov vody napustím do kýbliku,zavediem vzduchovanie,pridám 150gramov soli(bez jodu) a pol hodiny nechám terčovce v tomto kúpeli.Dobrý je aj samotný prípravok Exit.Odporúčam v prvý den dvojitú dávku.Silnejšie kmene kožovca slabšej dávke odolajú. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 19:26 Muž sportsmen [62]
jenze ja nemam v akva 30 ale mam tam pouze 28 stupnu, navic krmim mrazeny patentkama, a jeste ke vsemu tam mam asi vice ryb nez by bylo zdravo a tak se ani nedivim ze se mi kozovec objevil jo a vsemu prispiva i to ze ted odkaluji pouze jednou za mesic takze dusicnany asi budou vyssi ... vsechno to do sebe hezky zapada ... budu s tim muset neco udelat ! jinak moc dekuji za rady strasne nerad bychj o ne prisel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 19:19 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: sportsmen
Krupička v nádrži s terčovci?! coze
Vždyť podle zastánců saunování a solení rybek a rostlin by měl být kožovec při teplotách, při nichž se terčovci běžně chovají, už dávno mrtvý!
A teď vážně: dejte na Romyho a filtr nechte běžet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 19:14 konrad – Re: sportsmen
Já tu krupičku vylečil taky ,,EXIT,,dle návodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 19:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sportsmen
Filtr ať běží dál a po léčbě vyměnit polovinu vody,event.přidat aktivní uhlí pro lepší vyčištění vody od léčiv.Bakteriím se nic nestane,dnešní léčiva jsou už velmi šetrná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 19:06 Muž sportsmen [62] – Re: Romy
a co mam udelat s tim fitrem??? mam ho odstavit??? a jak??? MAm externi fitr Fluval ... kdyz ho odpojim nepujde mi tam kyslik a chcipnou bakterie ... mam ho tedy pripojit nekam jinam??treba napustit jine akva a pustit ho tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 19:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sportsmen
Teplotu zvýšit klidně na 32°C,dají se použít obě eSHy,hlavně podle návodu,vzduchovat ano,solit je zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2008 18:53 Muž sportsmen [62] – krupicka u tercovcu a jeji lecba
Prosim Vas vazene akvaristy kteri mate zkusenosti s chovem tercovcu a bohuzel vas jako me neminul kozovec. Mam spolecenske akva s 7 tercovci a zhruba 100 neonkami a 8 SAE.Dnes jsem objevil na jednom terci pravdepodobne rozbihajici se krupicku. Poradte mi co s tim. Hned zitra chci zvednout teplotu,pridat vzduchovani, pridat polivkovou lzici soli na 10l vody v akvariu a kamarad akvarista mi poradil at tam jeste nadavkuji pripravek od eSHa a to konkretne eSHa 2000 a eSHa EXIT, mete s tim nekdo zkusenosti??? Nekdo mi radil jeste i zhasnout a odstavit filtr ale s tim filtrem nevim co mam delat, je uz hezky zabehli a kdyz ho predci odstavim nepujde tam kyslik a odumrou mi bakterie, prosim poradte mi co mam delat!!! Nechci o ty krasavce prijit!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2008 14:33 Muž stanovsky [29] - Živorodky
zkus měnit častěji vodu. A trochu sniž teplotu jinak newím .... HALÓ někdo skušenější at napoví!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2008 13:19 Yana – Re: stanovsky
stanovsky nie krupicku, ta myslim uz nie je, ale tym ze som zvysila teplotu a ryby mali bakterialny rozpad plutiev, sa bakterie zacali mnozit aj napriek dvojitej davke eshy 2000, takze co s tym? Zatial som prave dolovila vsetky ryby a dala som ich do osobitneho 30lit akva. Planujem tam fuknut baktopur a mycopur... Je mozne ze to svinstvo uz za 2 tyzdne voci eshy zodolnelo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2008 12:44 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Pokud léčiva nezabírají je to zlé. ne Přece musí být způsob jak to svinstvo zničit (krupičku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2008 12:41 Muž Horác [3942] – Re: Yana
Tak v tom případě to beru zpět. Já myslel, že jste si to dávkování upravila sama. Mea culpa. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2008 12:38 Yana – Re: Horác
no asi preto tam davam dvojnasobnu davku, lebo na letaku pisu ze pre velmi chore ryby sa ma davka zdvojnasobit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2008 12:26 Muž Horác [3942] – Re: Yana
... "tu tam stale sypem uz tyzden dvojitu davku kua" ...

To jako že dvojitá dávka je dvakrát lepší (účinnější)? Takže 10x větší dávka bude 10x lepší (účinnější)? A co terapeutický index (poměr účinná dávka/toxická dávka)? Ten Vás nezajímá? Myslíte, že léčivo pro rybičky nelze předávkovat? Proč si myslíte, že tomu rozumíte líp, než lidé, kteří ten lék vymysleli a odzkoušeli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2008 09:29 Yana
No vyborne, som si myslela ze vyssia teplota rozbehne bakterie... Teraz ma vacsina ryb viac ci menej zakalene oci, az sa im to lupe... A co s tym teraz frajeri??? Eshu 2000 mi neradte, tu tam stale sypem uz tyzden dvojitu davku kua rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2008 13:25 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Sid
v pohodě. Zjevně to Yana vyřešila a zdárně. CG palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2008 13:01 Yana
Noo takze akva na slnku vystavene nemam, esha ma expiraciu v roku 2013, filtrujem cez molitan, a na UV lampu nemam. Zdvihla som teplotu na 29 a je po nej!!! Ale keby ste chceli otestovat co to je za kmen, tak vam mozem poslat, v druhom akva kde mam odlovene SAE krupica este je, lebo tam neliecim, lebo tie SAE mam pre svokra :-D Inac to nebol vtip smich Nech odo mna druhykrat nepyta SAE, ale nech radsej odkaluje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2008 10:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stanovsky
Nekomplikujte to. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2008 10:31 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Já ti newím ale osobně bych nefiltroval ničím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2008 10:28 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: stanovsky
Jak u ktereho lečiva, u Exitu může jet filtr, ovšem určitě ne s uhlím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2008 10:25 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Tak UV ze slunce je slabší (musí projít atmosférou a ještě ozonem) než UV světlo z nějakého UV zářiče. A při léčení ryb se píše Nefiltrovat! A silně vzduchovat! (Čili by se nemělo používat žádného filtru ať už UV nebo klasického).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2008 08:45 Muž ghostik [81] – Re: stanovsky
Nikdy jsem to netestoval ale odhaduji ze slunecni svit asi nebude to same jako prutok vody 1-2cm kolem zdroje UV zareni po dobu nekolika hodin. Navic malokdo ma AQ na primem slunci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2008 08:10 Muž stanovsky [29] - Živorodky
UV lampa? smich Dyt stačí když slunce svítí do akva a máte po léčivu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2008 07:28 Muž ghostik [81] – Re: navik
Ona uz priroda takny neni co byvavala :o(
Pokud v miste odlovu je chemicka tak bych se ani nedivil ze ty SAE by byly odolne a mnely dve ocasni ploutve :-D
Ale jinak bych to taky hledal v davkovani, expiraci ,filtracni material a taky co tu nebylo zmineno lampa UV ktera dokaze take dost leciv likvidovat !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 22:42 Muž navik [908] - Sumci – Re: Yana
Nechci Vás obírat o pocit výjimečnosti,ale co se týká odolnosti vůči léčbě, pak pokud bychom srovnávali "přírodní" kmen původce krupičky Vašich rybek, který se s léčivem ještě nepotkal a "akvarijním" kmenem, mnohokráte (a mnohdy nevhodnou dávkou) léčený, pak bych si troufnul vsadit své třiačtyřicítky na to, že odolnější bude ten "akvarijní" kmen ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 22:17 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stanovsky
...možná jsou různé druhy krupičky...
O tom nepochybujte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 20:28 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Kdo ví možná jsou různé druhy krupičky. (např.: jako chřipka typu A,B atd.) A zálaží na tom který druh to je. Takže by nemusely všechny léčiva zabírat. (Teda alespon si to myslím, že jsou různé druhy krupiček). :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 20:23 Muž Yirka [9126] – Re: Yana
To, že SAE jsou z importu pochopitelně vím, nejsem však přesvědčen, že jsou příčinou tvých problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 16:46 Yana – Re: Yirka
a vies preco som vynimka? Lebo SAE sa lovia z prirody a teda aj krupicka je PRIRODNA a tak trosku odolna... A vy si fakt myslite ze ked na to nezabrala esha, ze zabere teplota? Este by som chcela vyskusat Punktol od JBL, ale neviem jak toxicky je na sumce. Inak mam este costapur, ale ten radsej neskusam... A co chinin ci chitin, ci jak sa to vola?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 15:14 oldkiwinka – Re: Yana
A je to krupička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 15:12 Muž Yirka [9126] – Re: Yana
Jsi naprostá výjimka v tom, že zmíněná kombinace léčiv vůbec nezabrala. Proto bych se nejdříve podíval, zda léky neměly prošlou expiraci a pak bych se zamyslel zda jsem neudělal někde chybu při aplikaci léčiv a přesně dodržel pokyny z příbalového letáku.
Pokud jsi rybky kupovala v normálním obchodě, neváhal bych se zeptat na jejich případné zkušenosti od ostatních zákazníků.
Jednou z možností je resistence rybek na toto léčivo a to by znamenalo nasadit něco jiného, zkusil bych to bez chemie zvýšením teploty a přidáním soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 14:59 Yana
keby ste sa radsej venovali teme a poradili mi co este mozem vyskusat, a nerozoberali hornbachy, na to su tu ine temy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 12:39 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Sid
Ano přesně tak nevím jak to v Hornbachu vypadá, sám jsem tam nikdy nebyl, je možné že neteré patří mezi ty dobré, jiné naopak mezi ty zanedbané. Informacích o Hornbachu je tu dost a zatím jsem nenarazil na nějakou pozitivní, až teď ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 11:28 Muž Porcupine [11] – Re: Sid
To sedí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 11:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Imii
Teda kupovat ryby v hornbachu... myslím, že zkušené akvaristy by to nikdy nenapadlo...
Myslím, že pro zkušeného akvaristu je důležité, v jakém stavu rybky kupuje, než - kde je kupuje...
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 11:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: matlala
2.)Nekupovalas ryby náhodou v honrbachu, tam je docela možné dotáhnout si odolné nemoci, páč tam kapou všelijaké léčiva a maj společnou filtraci pro všechny akva-většinou teda
Ještěže jsi, Peťo, uvedl, že vycházíš ze zdejších informací! Realita může být jiná, než co se tu píše...
V první řadě je třeba rozlišovat mezi Hornbachy! Jako ve všem i zde hraje roli především lidský faktor. Co se např. rybek v olomouckém Hornbachu týče, patří spíš k tomu lepšímu, s čím mám možnost srovnávat... (O kytkách nemluvě ;-))
A filtraci společnou pro více nádrží nemají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 11:20 Muž Porcupine [11] – Re: matlala
poradim ti toto
vytahni vše co absorbuje-máš to tam naspané v návodu!
takže ve filtru nechej jen molitan, uhlí, rašelinu, iontoměniče... přijdou ven jinak léčivo nemůže fungovat na 100%


předpokládám že to bylo myšleno ve filtru nechej jen molitan.
Ven přijdou uhlí, rašelinu, iontoměniče. hop

Jinak mě na krupišku skvěle fungovala sůl, teplota 29C a denní odkalování dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 09:25 Muž matlala [798] - Rostliny
poradim ti toto
vytahni vše co absorbuje-máš to tam naspané v návodu!
takže ve filtru nechej jen molitan, uhlí, rašelinu, iontoměniče... přijdou ven jinak léčivo nemůže fungovat na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 09:19 Yana
nie, nie su z hornbachu, ale vcera som vytiahla z filtra ehfisubstrat pro, myslim ze mohol mat vpliv, to by mi ani vo sne nanapadlo... A co JBL Punctol? Ten skodi sumcom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 09:17 Muž matlala [798] - Rostliny
no právě, ještě u nás hornbach není a já se o tom co dělají dočetl tady na fóru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 09:07 Žena Imii [45] – Re: matlala
Teda kupovat ryby v hornbachu ... myslím, že zkušené akvaristy by to nikdy nenapadlo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 09:04 Muž matlala [798] - Rostliny
1.)Nemáš v akva náhodou něco co by léčivo pohlcovalo?
2.)Nekupovalas ryby náhodou v honrbachu, tam je docela možné dotáhnout si odolné nemoci, páč tam kapou všelijaké léčiva a maj společnou filtraci pro všechny akva-většinou teda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2008 08:43 Yana – Krupicka odolava eshy exit+2000
Ahojte. Kupila som si SAE kvoli riasam, tyzden boli v karantene a nevyzerali chore, tak som ich supla do spolocneho akva. Velka chyba! Uz 2 tyzdne ich krmim eshou exit+2000, posledny tyzden dvojnasobnou odporucanou davkou, teplota v akva je 27. Kazdy den je napadnuta ina ryba, jedine ryby ktore este neboli napadnute su sae, ale tie su uz vyhodene, lebo ta krupica urcite pochadza z prirody a fakt sa jej uz neviem zbavit, Ku tomu sa este pridal dajaky divny rozpad iba chrbtovej plutvy u vsetkych ryb!!! V akva mam corydorasy a ancikov, a labyrintky, akva ma 380litrov, a vyzera to ze rozpad je uz na ustupe, ale tej krupici su tam stale aspon 10 bodky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 15:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Azurit
S tou "řasokoulí" je to jen jakási pověra, kterou při životě drží zejména prodejci. :-)
Tahle řasa (Cladophora aegagropila) neroste v porovnání s některými plovoucími a stonkovými rostlinami zrovinka dvakrát rychle, takže ani spotřebu živin nemá nějak výraznou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2008 13:44 Žena zabina [7] - Jezírkové ryby – Re: Azurit
Díky, moc love tu je každá rada drahá. Akurát som sledovala KOIačikov, zdajú sa byť v pohode. Karasy sú zalezení, tak možno večer vyplávajú, verím, že budú všetky rybky v pohode.A tú vodu potom hádam cez aktívne uhlie zvládnem prefiltrovať aby bola čistá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=3851