Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2022 08:53 Muž Filip58 [17] – Krupička
Ahoj, co použít na krupičku v akva s pancéřníčky malými. Šáhl bych po Esha exit, ale není nikde k dostání. Zatím jsem zvedl teplotu a použil Esha 2000, co jsem měl doma skladem. Použít nějaké slabší dávkování malachitky? ANTI-ICHTIN? Ustojí to pancíci? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2022 22:34 Muž Jozef [311] Re: Holub1
Stačí hodiť do googlu... Podľa shrimp.sk sa na krupicu použiť dá a asi aj funguje, ale tento prípravok je dosť zabijak a ničí všetko (na slimáky, nezmary, ploštenky...). Ak neuškodí rybám priamo, treba rátať s rozbitou biologickou rovnováhou. Taktiež asi bude problém pri kyslejšej vode.

Väčšina tu odporúča na krupicu Esha Exit + 2000, ktorý je šetrnejší. Pred rokom som u neteri úspešne použil Costapur, ale ten tak isto rozbíja biologickú rovnováhu (ničí baktérie).

Popis z Invital: Stophydrin zbaví Vaše akvárium v ​​krátkej dobe nevítaných hostí - nezmarov, plošteniek a ostatných bezstavovcov.
Likviduje tiež väčšinu parazitov zavlečených so živou potravou z prírodných zdrojov. Likviduje premnožené slimáky. Nedá sa použiť v akváriách s poterom a u druhov citlivých na meďnaté ióny. Možno použiť v neutrálnej alebo slabo alkalickej vode. Pre meranie pH použite BEN-TEST. STOP - Hydrin používajte maximálne 1 x mesačne. Po likvidácii bezstavovcov vymeňte vodu za čerstvú, najlepšie s prídavkom AKVAREGULÁTORU.
Chemické zloženie: roztok síranu meďnatého, síranu zinočnatého a metylénovej modrej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2022 17:53 Holub1
Dobrý den ,objevila se nám v akvárku krupička u neonek ,byl nám ve zverimexu doporučen STOP-HYDRIN ,po podání (včera)vše v pořádku ,ale bohužel dnes pošly 4 parmičky čtyřpruhe(společné akva) . Snimi tam jsou ještě mečovky,pqví očka a ancintrusy. Mohlo by podání tohoto přípravku za odpadnutí parmiček????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2022 08:10 Žena N+L [0] Re: Adzo
Děkuju moc, za rady, v akvarku jsme vyměnili větší část vody. Přidali esha-exit a vše by mělo být v pořádku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2022 15:03 Muž Adzo [6] Re: N+L
Anti-ichtin je na neonky nevhodný. Tiež mi po ňom všetky padli. Esha exit+ Esha 2000 sú overené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2022 22:12 Muž vlka [3453] Re: N+L
Nejlépe založit podrobnou prezentaci akvária, která poskytne veškeré informace pro rady zkušených akvaristů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2022 20:45 Muž skypi [248] Re: N+L
Ach jo... hmm Co tak podrobný popis nádrže a osazenstva v prezentaci? Pro začátek bych opatrně vyměnil větší část vody za temperovanou a přibližně stejného pH a přestal tam okamžitě lít sajrajt typu "tekuté CO2" v kombinaci s malachytovou zelení (Anti-ichtyn).
A na léčbu "krupičky" - pokud je to tedy krupička - použil podle návodu to, co je osvědčené, a s minimem negativních účinků - ESHa Exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2022 18:04 Žena N+L [0] – Dotaz
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o Váš názor.
Jsme akvaristé začátečníci a máme hned několik problémů, s kterými si nedokážeme poradit.
1) Máme žluto-zelenou vodu, odumírali nám listy tak jsme začali používat tekuté CO2 a Rataje na shnilé listy.
2) Rybičky dostali krupičku všimli jsme si to poté co jsme začali dávat mražené krmivo, dnes nám umřelo 8 neonek, včera jsme použili Anti-ichtin.
teplotu jsme ted zvedli na nejakych 26 stupnu, vodu menime 1/3 kazdy tyden.
Budeme rádi za vaše zpětné reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2022 17:40 Muž Adzo [6] Re: Brodys
Mne pomohlo na druhý krát esha exit 20;10;20 kvapiek/100L vody plus esha 2000 podľa návodu tj tretí deň jej znova podkúriť. Teplotu zvýšiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 15:29 Brodys – Postup?
Zdravím všechny akvamaniaky. Prosím o radu jak dál postupovat s krupičkou u neonek. Potýkám se s ní cca 3 měsíce od dusitanové kalamity s laborovaním při hnojení. Stabilizoval jsem akva, nechal asi měsíc bez léčby se zvýšenou teplotou, ale rozsah byl plus mínus stejný. Aplikoval jsem proto Eshu exit v kombinaci s 2000,rovnou protáhl na 6 dní. Krupička se zlepšila,ale úplně nevymizela. Řekl jsem si ok, slabší kusy to odnesou,silní si poradí, ale postupně se zdá, že krupička se opět rozrůstá. Jak by jste postupovali dál? Nejsem zastáncem přehnané léčby, ale nerad bych zbytečně trápil celou osádku. Zatím se to týká výhradně neonek. Zkusit znovu Eshu s teplotou nebo jen teplotu, sůl a pak až Eshu?Rovnou všechny neonky eutanázovat? Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 17:30 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Ondřej47
Na těch fotkách je to dost špatně vidět. Může to byt parazitární, bakteriální onemocnění nebo počínající krupička. Použil bych širokospektrální léčivo esha 2000 v kombinaci s esha exit.Je třeba přeléčit celé akva. Mají to v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2021 13:03 Muž Ondřej47 [39] – Je to krupička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych poradit, na rybičce viz foto, se mi objevila bila skrvnka na zadní ploutvičce tak jsem ji separoval a po par dní zmizela, dnes jsem se všiml, že najednou jich na zadní ploutvičce má víc, jednu má i na boční, může se jednat o krupičku, popřípadě jak postupovat? Normálně jí a plave si, nepozoruji divné chování. Předem se omlouvám za kvalitu fotky, ale nejde mi to líp zachytit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2021 20:17 Muž pajajezek [0] Re: Yirka
Jasně, tak jsem to začal dělat, ale po dnešku odešly i zbylé neonky :-( Takže opět jen jedna nádrž. Zbytek vypadá v pohodě. Dal jsem tam esha 2000 a esha exit, snad to zabere a přežijí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.12.2021 10:18 Muž Yirka [9126] Re: pajajezek
Aha. Abychom si tedy dobře rozuměli. Léčit je třeba obě nádrže, tu s viditelně nakaženými i tu kde byla nemoc iniciována. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2021 08:47 Muž pajajezek [0] Re: Yirka
Právě na stěhovaných jsou tečky na všech, šly do prázdného akvária. Díky, snad zachráním alespoň zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.12.2021 07:23 Muž Yirka [9126] Re: pajajezek
Krupička jako vyšitá, návody na léčbu najdeš v příslušném tématu. rybicky.net/forum/2223
Ovšem přestěhováním rybek do jiné nádrže sis moc nepomohl, i když sis na stěhovaných ničeho nevšiml, šance na rozšíření nákazy do další nádrže je veliká.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2021 23:23 Muž pajajezek [0] – Krupička na neonkách
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes mi umřelo 5 neonek. Na zbytku jsem si všiml, že mají nějakou krupičku. Co na to a co se zbytkem rybiček? Neonky jsem přendal do jiný nádrže, na zbytku osazenstva se nemoc zatím naštěstí neprojevila. Vodu jsem měnil po založení akvária každý týden, teď jsem na nic měsíc nesáhl, zítra ráno jí ihned vyměním. V akváriu je (byla) řasa, již odumírá a nová se netvoří (příliš bohatý substrát, málo rostlin).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 21:50 Muž Kikos [5] Re: Kawasaki
No asi budeš blízko, půlku jsem jich koupil v prodejně akva a půlku od chovatele, nevěděl jsem, že je chovatel tak blízko a vypadá to , že z prodejny jsou ty vadné kusy a furt se to opakuje. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 20:51 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Kikos
Zas recidiva. A jen Neónky. Ja ti nevím,asi bych zkusil se jich na půl roku vzdát. A následně koupit od jiného chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 20:11 R Muž romant [27987] Re: Kikos
Tetra Contralk, JBL Punktol, Sera Costapur. To jsou relevantní léčiva od konkurence.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 19:50 Muž Kikos [5] Re: Sid
Věřte mi že tyto stránky mám nastudované křížem - krážem a návody jak by smet. Spíše bych ocenil nějaký zázračný postup či návod, který by mi na rozdíl od striktních návodů co jsem aplikoval pomohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 19:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kikos
Krupičku v akváriích jsem nemusel už pár let řešit, takže vás odkážu na studium těchto stránek, případně příbalových letáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 18:34 Muž Kikos [5] Re: Sid
No přesně jsem ten tonoucí...ještě dotaz má se nejdřív dávat Exit a pak 2000 nebo je lepší to nějak míchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2021 18:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kikos
Samozřejmě eSHa Exit a eSHa 2000.
Co zkusit zvýšit dávkování? Není to ideální řešení, ale tonoucí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 17:57 Muž Kikos [5] Re: jakaf
Přesně takto jsem vše provedl 3 x po sobě použito ESHA Exit a ESHA 2000 nevím , kde dělám chybu. (nebo je myšleno jen Eshu 2000 ? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 17:55 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Kikos
Zvednout teplotu vody na maximum co snesou rostliny a živočichové v daném akváriu a aplikovat dle návodu přípravek Esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2021 17:27 Muž Kikos [5] Re: Kawasaki
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem tu zas necelé 3 týdny, Neonky absolutně čisté výměna cca 1/3 - 1/2 vody co 6 dní ráno vše v pořádku a teď odpoledne opět krupice pokud to teda je ona. Opět cca. 4 kusy ze 43 kusů zbytek se zdá netknutý. Zkoušel jsem vylovit, ale marný boj honím je zprava do leva po 3 hodinách jsem to vzdal a jdu opět už po 6 za půl roku léčit. :-(

Edit: pokud někdo poradí co s tím platím zlatem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 15:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Kikos
Počkal bych a pak zkusil jiné hejnovky. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2021 11:48 Muž Kikos [5] Re: Info po dvou týdnech :-(
Takže jak jsem slíbil dávám info týden velmi poctivé léčky + teplota + světlo+ výměna vody, po té cca.3-4 dny pauza a pokračování v léčbě (ESHA Exit) opět výměna víc jak 1/3 vody a po 4 dnech od výměny 2 Neonky opět bílé tečky jedna dokonce větší než obvykle, takže mám chuť to nechat žít svým životem co pojde/pojde a uvidím, to že stálo už pytel peněz po 6-7x procesu léčby mě tak neštve jako to zklamání a nervy kolem toho vracení nemoci. Ostatní ryby jsou mohu-li takto říct ve skvělé kondici. Prostě nechápu jak se to může objevit zpět v průběhu léčby. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 23:13 Muž Kikos [5] Re: Kawasaki
Díky moc dám vědět jak jsem dopadl a díky za rady. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 23:09 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Kikos
Pokud není jiná možnost nic jiného ti nezbývá. Tak hodně zdaru. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 22:56 Muž Kikos [5] Re: Kawasaki
Super díky moc, čili takto opět zaléčím jak jsem prováděl, zkusím častěji což můžu max 1-2 týdně odsát dno od detritu, kde ti sviňáci asi budou nalezlí a léčbu vydržet 2-3 týdny protože odlovit ryby nemůžu mám kolem 80 kusů a ani je nemám kam dát .... může takto být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2021 22:07 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Kikos
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ofotil jsem ti to z chytré knihy. Léčivo použij to co máš.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 21:57 Muž Kikos [5] Re: Adzo
Tak počet kapek záleží kolik máš litrů vody, já ji mám už zpět po páté :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 21:49 Muž Adzo [6] Re: Kikos
Tiež sa mi krupička po týždni vrátila. Dvihol som teplotu na 28 a dal Esha 2000 podľa návodu plus Esha exit prvý deň 20 kvapiek,druhý 10 kvapiek a tretí som jej osolil zas 20 kvapiek a už sa nevrátila. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 21:46 Muž Kikos [5] Re: Kawasaki
Běžně mám 25-26°C teď zase zvyšuju a zítra poběžím pro další ESHA Exit a 2000 už páté balení :-( - takže krupička jo ? Ale proč se to pořád vrací, doléčím dle klasika návodu Esha + teplota pak výměna vody, ryby úplně čisté léčím ještě 4-5 dní po odeznění a zase je to zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 21:36 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Kikos
Po týdnu to pěkně časově vychází. Diagnostikoval jsi dobře. Jaká je teplota v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 19:14 Muž Kikos [5] – Krupička po týdnu zpět
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem tu po týdnu od doléčení zpět a zpět je i krupička. Podařilo se mi pořídit i foto, tak prosím odborníky na tento problém o názor jestli je to krupička nebo něco jiného pokud to půjde. Už jsem to léčil asi 5x. Někdy po 2 měsících někdy dříve, už jsem bezradný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2021 21:47 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: romant
Napadlo mně to vzhledem k okolnostem tohoto případu. Samozřejmě, že zároveň přeléčit i hlavní nádrž. Jen v karanténní nádrži lze cíleněji a opakovaně zasáhnout a eliminovat vedlejší účinky léčby.Vyloučit podezření na možné příčiny onemocnění atd. A v neposlední řadě máme menší spotřebu léčiva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2021 18:33 R Muž romant [27987] Re: Kawasaki
Pokud je jak krupička, tak třeba oodinium přítomno v nádrži, bude lepší léčit celou nádrž, protože a připouštím, že to není 100%, je potřeba likvidovat zapouzdřená stádia parazita. ;-) No,je to klasická otázka Být či Nebýt. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2021 11:01 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Kikos
Tak Patentky vynech a dej Koretru,Artemii a Černého komára. A nebo zkus změnit značku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 10:58 Muž Kikos [5] Re: Kawasaki
No už jsem jednou honil rybky, ale v těch 500/410 litrech je to pro všechny obyvatele takový stres, že to nechávám jako poslední variantu. Zdá se mi, ale možná se pletu, že vždy když nakrmím zmraženými patentkami, tak se to objeví i když proplachuju jak to de. Zkusím krmit jen suchou stravou a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 23:11 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Kikos
Co zkusit léčbu v karanténní nádrži. Pak bych tam ryby ještě měsíc pozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 22:46 Muž Kikos [5] Re: romant
Díky za info, no koukal jsem a ten Tetra Medica ContraIck je trošku složitější, nedělá prý dobře šnekům a mechům což je na prd. Uvidíme momentálně mi nemoc ať už je jakákoli po Esha zmizel do dvou dnů, tak uvidíme snad bude klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 21:32 R Muž romant [27987] Re: Kikos
Ano, ten přípravek od tetry je v pohodě. ;-) Pokud by se mělo jednat o oodinium bude ryba vypadat jakoby byla poprášená moukou a pod určitým úhlem pohledu je viditelný takový mléčný povlak na těle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2021 19:34 Muž Kikos [5] Re: romant
Díky moc za rady, zrovna dnes jsem pročítal fórum a některým prý pomohl přípravek Tetra Medica ContraIck má někdo zkušenost, jinak zkusím dle rad. Podle popisu jsem si myslel že je to krupička malé stříbrné tečky, co když přehlídnu a neléčím, tak se to zhorší na bílé tečky po těle. Foto bohužel nemůžu dodat, zrovna jsem doléčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2021 17:12 R Muž romant [27987] Re: Kikos
Je tedy otázkou, zda-li jde opravdu o krupičku? Mohlo by se docela dobře dobře jednat o oodinium, kde je pravdou že by 2000 dokázalo potlačit, ale vyléčit si myslím, že ne, tedy jsem s tím jednou bojoval a zabral až Oidimol od Dajany. Pokud bude oodinimum vyloučeno, potom se nabízí možnost zkusit přeléčit jiným léčivem na krupičku, je klidně možné,že jde o rezistentní kmen vůči přípravkům eSHa. Jako obdobně šetrný by se mohl nabízet přípravek Costapur od Sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2021 23:10 Muž Kikos [5] – Vracející se krupička
Mám ten samý problém jako hellmut .. vždy když vyléčím Esha Exitem a 2000 tak mám cca. měsíc pokoj a pak se to vrátí. Obyčejně to napadne tak 4-6 rybek ze 40-ceti kusů a jen u Neonek. Už jsem z toho nešťastný. Mám cca 80 ryb skaláry nějaký paví oka, ale chytá to jen Neonky. Jen tak mě napadlo - Nemůže to být z mražených patentek ? Jinak parametry vody v pořádku, teplota stálá 25-26 °C, čistím 3-4 x měsíčně odkal + 1/3 výměna. Naštěstí to po 2-3 dnech pře-léčím rychle, protože to chytnu při malých stříbrných mikro tečkách na ploutvích.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 10:58 Muž hellmut [144] - Cichlidy – Krupička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj je to "jen" krupička nebo i plíseň?
Už jsem asi před týdnem možná 14 dní aplikoval 5 dní eSHa EXIT dle návodu.
6 den to snad zmizelo a teď je to tam zas.
Mám koupit i eSHa 2000. Mají to jen Neonky a jen asi 3-4 z 20 .
Skaláři mají zrovna jikry tak nevím jestli tam zas dávat ten EXIT... hmm
Asi hodinu jsem seděl u akvárka a snažil jsem je fotit.Lépe to nešlo... ne
Fotka číslo 2 bude spíš nekvalita než tak šedá, nicméně nějaký povlak tam možná bude. A některé mají trošku vyboulené šupiny prostě hrbolky na těle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2021 12:06 Kytka97 Re: Sid
Jsou to jediné ryby v nádrži a nemám jinou nádrž kam bych ryby dala. Ale zajdu dnes koupit eshu a začnu hned léčit. Snad když jsem to chytla na začátku se to vyléčí bez větších ztrát. Jo a ještě jsem tam dnes našla pár nezmarů, aby toho nebylo málo. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=51