Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 93 Žádná další stránka   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 16:07 Česílko – krupička
Zrovna včera jsem spláchnul poslední nakaženou rybku. Ty co už byly obsypané jsem přelovil do lavoru postupně vychcípaly. Do akvárka jsem rozpustil kávovou lžičku soli a to jen, že jsem někde dřív četl, že někdo tim léčil neony, ale jestli to mělo nějaký vliv na rybky, to teda netuším, zatím vypadaji dobře, snad je to už pryč. Držim palce, sám sem zvědavý co kdo poradí čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 15:58 kiiki – kolik litrů???
Jo dávej.Kolikalitrové máš akvárko????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 13:27 Katka – Sůl při Krupičce
Ahoj. Mám při krupičce přidávat sůl do akvárka? A kolik? Koupila jsem si Anti-ichtin, ale nevím po jaké době mám dát další dávku. Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2006 10:18 langosh – to neo
Sůl i zvýšené teplota by naopak stačit měla a to
teplota - při teplotě vody nad 28 C je rozmnožování přerušeno degenerací cyst (zdroj aquar.cz)
sůl - dochází ke zvýšení produkce kožního sekretu, což parazitu znesnadňuje přichycení na rybě.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.08.2006 09:46 langosh – to Roman
Nevím, ale cena např. okolo 140,- (eSHa 2000) mi též nepříjde jako malá, zvláště když obsahuje běžné přípravky jako metylénovou modř, malachytovou zeleň, Proflavin...
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2006 21:03 Roman – krupice
Neo nekecá.Věci od eSHa jsou ok.Není to takovej drahej toxoshit jako od tetra či sera.I když to dělaj taky dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2006 19:19 neo – jen sul nestací
Jen sůl a zvýšení teploty nestačí, ta sůl by měla být jako prevence. Ale když některé z vašich rybiček onemocní, všem vřele doporučuju : EXIT od eshy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2006 18:46 Muž [] – sůl
Na těch 30L bych dal tak půl kávové lžičky já dávám sůl pravidelně rybky už sou zviklé na sůl z krámu kde je kupuji mnohdy je to lepší než ňákej drahej preparát od Sery atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2006 18:17 Kvítko – sůl nad zlato
Kolik tak soli do jak velké nádrže? mám jen 30l. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2006 16:34 Buri – sul
Souhlasim s Lucii, pridat sul a zvednout teplotu o 2 stupne potom i vice a je po infekci, ale i po plzich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2006 12:28 Lucie :-) – .
nejlepsi je sůl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.08.2006 22:39 Roman – krupička
Krupička je nálevník Ichthyophthirius multifiliis neboli kožovec.Cizopasí na rybách ve fázi vegetativního cyklu tzv. trofont.Živí se poškozenou buněčnou tkání,kterou vytvoří při zavrtávání do těla ryb(tím dochází k udušení ryby).Po dosažení určité velikosti(až 1mm) se uvolní a na jakémkoliv předmětu ve vodě a udělá si kolem sebe slizovou schránku.Tak není problém se dostat do aqa např.na rostinách nebo na tělě plžů.V ty slizké schránce se buněčně rozdělí až na 2000 nových zárodků a celej cyklus se opakuje.
Takže pokud člověk zakoupí třeba nějaké nové rybky a jedna z nich má kožovce usazeného na těle či v žábrech kde to vidět není,tak si zavleče do nádrže první impuls k nepěkné epidemii.
Likvidujeme ho běžnými akvaristickými preparáty(malachitová zeleň,Entizol-na recept atd.)Nad 28'C se přestává množit.Při léčbě je dobré všechny rybky dát do karantény a zlikvidovat veškeré plže.
Pokud v původní nádrži nově vylíhnutí kožovci nemají alespoň 3 dny živočicha,na kterého se usadí tak hynou hladem.
Před cca 3 roky jsem si ho natáhl s novou rostlinou nebo krmením do aqa.Polovina obsádky uhynula(přes vánoce jsem neměl léčivo) a ta druhá se z toho dostala sama.Dodatečně jsem přeléčil v karanténě.Rybky vrátil zpět asi až po3-4 týdnech a vše ok.
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2006 21:11 Freeze – Krupička zničehonic
Můj kámoš si zařídil nové sladkovodní akvárium měl v něm dobře
zasazený rostliny kameny prostě všechno na pohled čistý a dobrý ryby vybíral pečlivě a tejden asi se jeho akvárku vedlo dobře najednou zničehonic dostali krupičku a polovina z nich mu pochcípali! údržbu dělal pravidelně. nevíte z čeho se to dělá? díky předem za odpověd!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2006 11:16 Muž [] – vzduchovat
Jo a ještě při tak vysoké teplotě musíš v každém případě vzduchovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2006 11:14 Muž [] – vstupní karanténa
Mohl ses tomu vyhnout umístěním ryb do vstupní karantény, alesoň týden. Občas se to opravdu vyplatí!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2006 11:13 Muž [] – krupička
Při krupičce nemá izolování ryb význam, vždy se musí léčit celé akvárium. Mně na vyléčení krupičky zabral Bioicht, jestli máš zájem, pošlu ti i podrobné dávkování. Zbytečné otálení se v tomto případě nevyplácí!! Je pravda, že neonky na to trpí dost hodně. Samotné zvyšování teploty problém neřeší, pouze zkracuje vývojový cyklus kožovce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2006 00:07 bobeshek – krupice
no nevim co to je. rybky maji male bile krupicky po celem tele, maji to i ancistrusi. jedna neonka uz uhynula, teplota je ted nejakych 31°C.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2006 13:55 moni – zas ta krupička
tak jsem tu zas :-( . zdálo se mi, že jsem to zvýšením teploty a solí zlikvidovala, ale pancéřníčci to mají znovu. Vím, že mají tečky i normálně, ale tihle to mají po celém těle i na ploutvích. chci se ještě zeptat, jestli můžu tu sůl opakovat a jestli filtrovat či ne. jiné rybky to zatím nemají, ale když to v tom akvárku je tak to asi nebude dlouho trvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2006 20:21 brzka – krupička..
Ale nebyls jedinej,i mě po té chemii chcípli ancistrusi :-( Plavali hore nohama,chudáčci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2006 18:51 Killer – To kajina
to ale neplatí u všech nemocí,platí to jen u krupičky,teda co já vim..jinak zaplísnění je lepší léčit v karanteně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2006 18:18 Kajina – Killer-dotaz
Takže když mají rybky nemoc mají se nechat ve společném akváriu? A já myslela že bude lepší když budou v karanténě.Hmm,jsem zase o něco chytřejší ;-) Myslela jsem že kdybych je nechala společně se zdravýma nakazí se. Oddělené parmičky umřely a rybky ve společném akvárku se mají k světu. Stačila jen ta sůl a zvýšení teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2006 14:34 Killer – krupice
panceřničci kropenatí maj občas bíle tečky na kůži...krupička vypadá tak že ty tečky jsou jakoby nalepené..dávat rybky pryč z tohoto akvaria je blbost,jestli tam máš krupici,tak tu teplotu zvedni klidně na 31 °C a přisol,můžeš přidat kostapur,ale mě na to léčivo chcípli ancistrusy,ale jak se dozvídam tak sem bnyl takovej asi jedinej..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2005 12:53 Dracula – Nepochopitelná úmrtí
Tak o nepochopitelnych umrtiach mi nemusis nic rozpravat... Vyliecil som krupicu, za obet padli 3 gupky, ale vyliecil som ju... tyzden vsetko v poho, odrazu som kazde rano nasiel mrtvu rybu......kazdy den padly asi dve.....pritom den pred tym sa mi zdali uplne v poho... obete = 3 kardinalky, 4 gupky, 1 prísavník... skusam vsetko mozne... uvidime...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 92 ...... [93]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95137x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=4601