Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2009 09:17 hatreder
Je to nějaký divný. Zítra je to týden, co léčím costapurem a ryby jsou stále dost osypané. Asi se někde pokusím ještě sehnat ten exit. Myslíte, že můžu přejít z léčby kostapurem na ten exit? A jak je to s výměnou vody? Prý se po dobu léčení nemá měnit ta 1/3. Ale co když bude trvat léčba třeba 14 dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2009 18:04 hatreder
O.K. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2009 16:46 R Muž Silent [5949]
Costapur jsem už strašně dávno nepoužil, ale mám za to, že při aplikaci se filtr nevypíná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2009 16:41 hatreder
Když léčím krupičku costapurem, má se vypínat filtr? Teplotu jsem dle návodu zvedl o 2 stupně z 24 na 26.

Druhou dávku costapuru jsem dal ve čtvrtek. Má se dávat obden, ale na Vánoce jsem byl u našich, tak jsem třetí dávku dal dnes, tedy s jednodenním spožděním. Ale po příjezdu mi přišlo, že jsou ryby ještě víc osypané, tak jestli něco nedělám špatně :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2009 20:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: maxo
Postupujte přesně podle návodu. Žádné experimenty nejsou na místě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2009 19:41 Muž maxo [9] – Re: maxo
Help,hilfe,pomoc,no poradi mi niekto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 20:47 Muž maxo [9] – krupicka
Tak uz je aj u nas.Na prvy pohlad som to zbadal na dvoch razborkach,okamzite som ich odlovil.Na ostatnych rybach som nic nezbadal.Aj tak som dal sol,+2 st.C a pridal Malachyt od Dajany.To bolo predvcerom.Dnes som vymenil 1/4 vody a aplikoval Malachyt a sol.Kolko krat to mam zopakovat,ked ostatne ryby vypadaju fit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 16:02 kreten – Re: hatreder
Jako prevenci nemá smysl podávat ani acilpyrin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 15:51 hatreder – Re: Haimdol
O.K. Díky. Tak teď budu tři dny podávat COSTAPUR a snad se už nic neobjeví. Díky moc za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 15:49 hatreder – Re: vladislav
Jsem od Havlíčkova Brodu, ale díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 15:25 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: hatreder
Pokud bys byl z Jindřichova Hradce tak bych ti 1-2 ml Sera Protazolu na zkoušku věnoval..U mě zabral okamžitě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 15:05 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Můžeš to tak udělat. A pokud to je více méně prevence nemá smysl pak dávat ještě eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 14:57 hatreder – Re: Haimdol
Takže teď vyřadit ty další dvě dávky eSHA 2000 a nasadit COSTAPUR? Na rybách nic není, ale rád bych to dal jako prevenci, protože předevčírem na třech rybách nějaká malá bílá tečka byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 14:50 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
To by žádný problém být neměl. Jedna dávka ze včera problémy dělat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 14:36 hatreder
A co když už jsem včera dal první dávku eSHA 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 14:32 R Muž Silent [5949] – Re: hatreder
Tohle bych raději nekombinoval. Můžeš po skončení léčby Costapurem a výměně vody zaléčit eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2009 14:16 hatreder
Tak eSHA EXIT nikde neměli. Podařilo se mi sehnat alespoň COSTAPUR od Sery. Můžu ho kombinovat společně s tím eSHA 2000?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2009 19:36 Muž Yirka [9126] – Re: hatreder
Pokračoval bych po 12ti kapkách a přidal EXIT dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2009 18:51 hatreder
Ach jo, tak to abych zejtra zase vyrazil do města. Dneska sem do akva nakapal aspoň eSHA 2000 a zejtra přidám EXIT. Když budu používat obojí dohromady, dodržuje se dávkování v letáku? Nebo se při použití obojího dávkuje jinak? U eSHA se první den dávkuje 25 kapek na 100l a další dva dny už jen 12 kapek. Když jsem dneska dal tu první dávku eSHA 2000, tak zítra a pozítří společně s EXIT už mám dávat těch 12 kapek, nebo mám dávkovat eSHA 2000 jako první den (25 kapek na 100l)a pak zas dva dny po 12 kapkách? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2009 17:46 Muž Yirka [9126] – Re: hatreder
Na cílenou léčbu krupičky je skutečně určena eSHa EXIT, eSHa 2000 je doporučena jako doplňková léčba této nemoci - jak si sám můžeš přečíst na příbalovém letáku, primárně je určena na jiná onemocnění.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2009 17:40 hatreder – Esha 2000
Zdravím.

U 3 ryb v akva jsem našel malé bílé tečky. Druhý den byly pryč. Tak jsem pro jistotu zašel do akvaristiky a tam mi paní dala eSHA 2000. Tady čtu, že musí být i eSHA exit. Je to nutné, nebo stačí, když budu podle návodu dávat 3 dny eSHA 2000? Nevím jistě, zda o krupičku jde, protože na rybách už nic není, pouze 1 mečovka má u ocasu flíček a přijde mi apatická. Nasazuji tedy eSHA 2000 jako prevenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2009 20:31 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak po léčbě přípravkem Sera med Professional Protazol..Ryby všechny v pořádku..Jezdí jako draci i žerou jako divý...Po krupičce ani památka .Mohu jen doporučit.. palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2009 18:00 Muž agent007 [47]
Proto tvrdím. Neshánět Eshu až je problém. Je dobré ji mít připravenou jako prevenci. exit+2000 pomohou ve větším spektru nemocí. Dokonce myslím 2000 se dá aplikovat preventivně, když dáváte nové rybky do akva. Já když jsem donesl neonky = pokaždé krupice, teď jsem kupoval další 4 neonky. Nechal jsem je přes noc v lázni a pak dal do akva k ostatním. Bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2009 17:28 petul – jak na krupicku
do akvarka se nam dostala krupicka vsechny ryby zemreli jak znova akvarko pripravit pro nove ryby vycistit kameny kvetiny moc dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 19:25 patka
Tak se zdá že je krupice na ústupu,s ní bohužel i ancistrus.Ale na to bylo v přibaleném letáku upozorněno že pro tenhle druh ryb je připravek spíš nevhodný(JBL PUNKTOL).Naštěstí je akva zhruba měsíc založené takže mimo dvou záběhových pancéřníčků zelených byly neonky první rybky.A neboštík ancistrus.Zbytek rybek pro které jsem jel 80km do Vivaria v Mělníku jsem naštěstí umístil v jiném akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 19:17 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Tak jsem se taky zařadil mezi akvaristy bojující s krupičkou...Použiji toto www.sera.de/… Jak jsem dopadl dám vědět... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 19:08 patka
Tak se zdá že krupice ustupuje,s ní bohužel jeden ancistrus.Nastěstí to je akva zhruba po 3týdnech záběhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 13:39 Muž DaD [0]
My jsme krupičku léčili EXITem. A úspěšně hop (tedy doufám, že se znovu neobjeví).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 09:53 Muž bolek [5]
Minulý týden jsem taky našel v akva krupičku a lečil jsem ji pomoci Anti ichtinu za 3 dny byly rybičky v pohode obešlo se to bez uhynu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2009 08:24 patka
Díky za vaše reakce,zatím jsou ty modrý drobkové pořád osypaný ale doufám že ta zázračná vodička od JBL zabere.Dnes dle návodu další dávka,snad bude vidět nějaké zlepšení.Jsem na to zvědavý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2009 23:50 Lin
taky jsem nemohla hned sehnat exit.
nejdřív jsem trochu přisolila, zvedla teplotu, nakapala modř. ta nezabrala vůbec. po třech dnech jsem vyměnila část vody, nakapala fmc.
při modři padli dvě očka, pak už nic, neonky absolutně v pohodě. akorát zbledly, nelíbila se jim ta teplota. po snížení jsou jak nové ;o)
držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2009 17:47 Muž Miras [111] – Re: patka
já když léčil neonky, tak jich cca. půlka padla, ale nemusí to tak být u každého. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.12.2009 17:26 patka – neonka obecna krupička
Zdravím,donesl jsem si z akvaristiky neonky obecné ktere se po dvou dnech silně osypaly,krupička jak z učebnice.Nežádám radu jak léčit,je tu plno rad a názorů které mě pomohly ale hodně tu čtu že konkrétně neonky se léčí velmi obtížně.Tak je šance?Pro informaci používám Punktol od JBL druhý den dle návodu.Bohužel Esha jsem tu narychlo nesehnal a lečbu jsem chtěl zahajit co nejdříve.Díky za případné odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2009 19:32 Skorica
Esha je dobra, kupoval sem anti-ichtin ale ten vubec nezabral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2009 16:14 Lin
obávám se, že bude pozdě, než to seženu.
přesto dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2009 15:42 Muž Yirka [9126] – Re: Lin
Aby byla karanténa trochu účinná, doporučoval bych alespoň 3 týdny. O léčení krupičky jsou zde popsány stohy stránek, je jen na tobě kterou cestu si vybereš. Budu se opakovat, ale doporučín ti léky eSHa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2009 14:38 Lin
tak a mám taky průser. v mém akva je krupička a střevní parazité. všimla jsem si toho včera. jednu gupku (nejspíš příčina) jsem našla ráno mrtvou, teď už to chytli další očka i na mečovkách jsou tečky.
na střevní červíky mi zrovna dneska přišel flagellol, ale ta krupička je asi akutnější? sad
zatím jsem vyndala filtr do kýblu, nalila jim modř, zhasla a topím na 28 stupňů.
mohli byste mi, prosím, poradit, co a jak dál?
dalo práci sestavit takovou osádku, byla by jí škoda :-(
a ještě mám otázku: jak dlouho nechat nové ryby v karanténě, aby se to neopakovalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2009 11:25 Muž NASREDDIN [1383]
ondrasheq napsal:Prave jedu 6. den na soli a Anti-Ichtinu - viditelne priznaky zmizely, uz jen dolecuju. Za desetinu penez oproti eSHa lecivum. NENI tedy pravda, ze malachitka je "prakticky na nic", ba prave naopak.

Myslíte, že to co popisujete, je zásluha té malachitky?
Původně jste zmiňoval i zvýšenou teplotu.
Při "léčbě" jen solí a teplotou, by příznaky byly také pryč.
Což je odzkoušeno a nikdo to tu nepopírá.
Jen je to dlouhodobá a ne vždy účinná záležitost.
Zatímco léčba pomocí Esha , jako účinná již prokázána byla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2009 09:28 Muž cenega [1]
ja osobne mam s esha exit spolu s esha 2000 jen ty nejlepsi zkusenosti a o tom ze je to zatim asi nejsetrnejsi lecba bych nepochyboval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.12.2009 08:59 Muž Yirka [9126] – Re: ondrasheq
Aniž bych přiložil ruku k dílu máš tam -4 a důvod je jednoduchý.
Ostaní naznali, že to že to jednotlivému člověku pomohlo nelze zevšeovbecňovat a povyšovat osobní dílčí úspěch nad zkušenosti desítek akvaristů. A nepleť si auru s karmou, jsou to dvě dost odlišné věci. Ta mínus nemusí být jen to co píšeš, ale zcela prostě také mohou vyjadřovat nesouhlas s prezentovaným názorem. Osobně vyjadřuji (tak jako teď) nesouhlas raději příspěvkem než karmou. Proto znovu opakuji dvě skutečnosti a to, že nejlepším a nejšetrnějším lékem na krupičku je eSHa EXIT (nejlépe v kombinaci seSHa 2000) a že sůl a zvýšená teplota nejsou lékem, ale maximálně preventivním opatřením.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2009 19:12 Muž Yirka [9126] – Re: ondrasheq
To chce klid. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Zrovna dnes jsme stejnou situaci konzultovali s kolegou, který dělá akvaristiku přes 50 let a dlouho ho již živí. Ten mi potvrdil, že dříve fungující antiichtin je proti krupičce dnes prakticky na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2009 19:00 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: Haimdol
Vidite, citlivym rybkam jako sumeckum prusvitnym je skoro hrich lit anti-ichtyn... Neni to prilis snesitelna chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2009 16:37 R Muž Silent [5949] – Re: ondrasheq
No vidíš. A já mám negativní zkušenost s tvým postupem. Léčbu Anti-ichtinem nepřežili sumečci průsvitní. A to není jediný případ. Oproti tomu léčba eSHa Exit je naprosto bezproblémová i u citlivějších druhů ryb. Toť zase má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2009 16:33 Muž ondrasheq [10]
Všem pochybujícím - sůl, +2 stupně, Anti-Ichtin a po třech dnech razantní zlepšení. Osádka to snáší v pohodě, včetně pancéřníčků. Léčba za 1/10 ceny oproti eSHa Exit kitu. Příště zkoušejte, než začnete rozdávat negativní auru :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2009 21:38 R Muž Silent [5949] – Re: doklwnik
V pořádku. Šlo mi jen o to, že použití jakýchkoli sloučenin je prakticky použití chemie. Ale to bylo jen na okraj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2009 21:36 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: Haimdol
O FMC ani rec v mem prispevku nepadla,omlouvam se,zda to tak vyplynulo.Je to vicemene jako dodatek.
Sul, ale jo, ovsem dle vyctu slozeni proti Eshe ani ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 19:51 R Muž Silent [5949]
Sice taky nejsem hodnotící, ale nedá mi to nereagovat. Oba popsané způsoby bývají efektivní. Jen terapie eSHa výrobky je přece jen šetrnější k obyvatelům akvária. Látky obsažené v těchto lécích jsou stabilnější než metylénová modř, melachytka nebo FMC. Proč nevyužít moderní metody když jsou k dispozici. Pro doklwnik: použití FMC a soli není chemie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2009 19:37 Muž SAA [9] – re:ondrasheq
Průnikem těchto skupin chovatelů bude asi prázdná množina:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 19:37 Žena doklwnik [347] - Halančíci
Nejsem hodnotici. Nevidim problem, pokud nemate rybky, ktere jsou citlivejsi. Tato lecba vyjde levneji a je tez efektivni... Navic, pokud jde o par ryb a nemate v planu opet kupovat nemocne rybky, nebude hned potreba lecit znovu. Ovsem v nynejsi dobe nabyvaji lide dojmu, ze chemie je na prvnim miste.
Po pouziti Eshy muzete mit lepsi pocit, ze se vase rybky tolik nezapotily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2009 19:16 Muž ondrasheq [10]
Mohl by mi někdo znalý, nejlépe však hodnotící, objasnit negativní karmu u příspěvku od SAA? Obzvlášť pokud má s tím postupem dobrý zkušenosti...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=3251