Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 08:41 Muž Yirka [9118] – Re: jalea
Alespoň vidíš, že když jsi "léčila" solí a teplotou, že to není to pravé ořechové když se nemoc vrátila. Stále zastávám názor, že sůl a teplota je jakousi prevencí či podporou, ale ne plnoprávnou léčbou. Navíc v kombinaci s většinou později (a pozdě) nasazenými léky pak rybky to prostředí ještě více vysiluje a trpí i rostliny. Proto včas nasazená léčba léky přímo určenými na tuto nemoc ( osobně bych preferoval eSHa EXIT+eSHa 2000 pro snadnost aplikace) je to jediné co může pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:34 Muž chicko [124] – Re: Sid
Napsal sem v každém zařízeném akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.02.2011 22:29 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: chicko
...Zdroj krupičky je v každém akváriu...
Tohle jste napsal. A pokud nechápete smysl toho, co jste napsal, škoda dál plýtvat časem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:29 R Muž Silent [5949] – Re: chicko
Je to trochu jinak. Ty cysty co máš nejspíše na mysli, tedy ty silnostěnné, vznikají z jedinců kteří se uvolnili předčasně z uhynulé ryby a tudíž nedospěli. Tito jedinci se pak rozmnožují pohlavně a takto mohou vzniknout tyto diskutované cysty. Vyspělí jedinci se totiž dělí nepohlavně v obyčejných cystách v řádu desítek hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:26 Žena jalea [3] – Re: Haimdol
na ploutvi by to bylo. Rybku do rána nechám na samotce ted už s ní nešachuju a uvidíme ráno. Kdyžtak zaléčíme znovu akva. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:24 Muž chicko [124] – Re: Sid
Rozmnožovací cysty kožovce, které při nepříznivých podmínkách zůstávají zapouzdřené velmi dlouho. Psal sem k každém zařízeném akváriu, protože se původce krupičky může dostat do akvária s vodou s akvaristiky, v kořenech rostlin, cest je hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2011 22:23 R Muž Silent [5949] – Re: jalea
Karanténovat v případě krupičky nemá smysl. Tam je třeba zaléčit celé akvárium. V případě postižené neonky se nemusí nutně jednat o krupičku. Zvláště pokud je tečka jen jedna. Pak může jít o malý vřídek který se zhojí sám. Krupička se většinou projeví nejdříve na ploutvích a ve větším množství. A málokdy jen na jedné rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   11.02.2011 22:21 Muž chicko [124] – Re: jalea
Podle mého názoru (jen názoru) se nemusí nemoc na ostatních rybách projevit, pokud jsou v kondici, většinou se ale projeví - ryby jsou ve stejných podmínkách. Já bych teplotu nezvyšoval dokud se neprojeví nákaza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.02.2011 22:19 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: chicko
A co myslíte, že je zdrojem krupičky, když "je podle vašeho názoru zdroj krupičky v každém akva"?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:18 Žena jalea [3] – Re: chicko
dobře děkuji. Je mi ted tak nejak celkem jedno kde se tam vzala jako spíš co mohu udělat ještě pro ryby aby se to nerozšířilo-i když to je asi bezvýsledný boj pokud je zdroj nákazy přítomen je jen otázkou času kdy se projeví i na ostatních rybách. Vodu jsem preventivně zlehka přisolila a zvýšila teplotu. Ryba je v karanténě uvidíme ráno. kéž by to byl jen planý poplach
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:15 Muž chicko [124] – Re: Haimdol
Myslím, že na tohle téma se tady už několikrát vedla dlouhá debata a byla taktéž bez výsledku, proto moje vyjádření berte tedy jen jako názor na tuto problematiku - myslím, že se najdou odpůrci i příznivci tohoto názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:14 Žena jalea [3] – Re: Haimdol
já si právě také říkám. Už jsem jednou krupičku v akvárku léčila, takže její opětovný návrat-ještě nepotvrzený přičítám nějakým zbytkovým formám nákazy když jsem akvárko stěhovala do většího. To ž v osolené vodě e to má první neonka je poměrně typické-jsou na to citlivější. Je v karanténě v osolené vodě teplota 30. Počkám do rána a kdyžtak zasáhnu costapurem. Minule jsem to taky chytla včas a všichni obyvatelé nádrže přežili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:11 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: jalea
No tak pitomost to rozhodně není já mám vytíračky pro terče naročné to ryby jikry jsou v poho ale samice chytla krupičku a to i když je akva hygienické a v podstatě holé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:10 R Muž Silent [5949] – Re: chicko
Honzo, není to pravda. Pokud znáš vývojová stadia krupičky pak jistě víš, že v závislosti na teplotě se uvolnění jedinci uchytí na dně kde se zapouzdří a ve formě cysty dojde k dělení které trvá cca 20 hodina posléze se paraziti uvolní a cyklus se opakuje. Velmi vyjímečně se vytvoří tlustostěnné cysty, ale ani ty nevydrží v nádrži déle jak rok. Aby byly všechny nádrže latentně zamořené muselo by docházet ke stálým infekcím u všech akvaristů a k tomu zaplaťpánbůh nedochází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 22:09 ushinka
no vypadá to, že se nikomu nechce mi poradit.. :-) vaše mlčení budu brát jako souhlas.. léčím celé akvárium, zvýšila jsem teplotu na 29°, přidala dvě čajové lžičky soli, akvárko jsem zatemnila.. zátra půjdu pro esha exit, pokud nebude, koupim costapur od sery. budu vás informovat o léčbě.. zatím je tedy napadená jen betta - cca 4 flíčky.. doufám, že zase nedělám nějakou blbost.. jsek akva začátečník, nikdy jsem rybu nechtěla, ale po svých šílených zkušenostech už o ní můžu klidně napsat knihu.. humornou samozřejmě.. doufaám, že i toto dobře dopadne..držte mi palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.02.2011 22:04 Muž chicko [124] – Re: jalea
Ne není, ani to není můj výmysl, zárodky krupičky se vyskytují v každém zařízeném akváriu, to jestli se projeví nemoc u ryb záleží na jejich kondici a podmínkách v akváriu. Nemusíte můj názor brát na vědomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 21:54 Žena jalea [3] – Re: chicko
pardon tedy jestli budu reagovat nějak nevhodně, kdyžtak mě omluvte já jsem blondýna, ale není tohle pitomost????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2011 21:50 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: chicko
...Zdroj krupičky je v každém akváriu...
To nemyslíte vážně?! coze :)
No a zbytek vašeho výroku taky "stojí za to"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   11.02.2011 21:29 Muž chicko [124] – Re: jalea
Zdroj krupičky je v každém akváriu, nemoc se projeví při oslabení imunity ryb (přeprava, voda - důvodů může být mnoho). Ostatní ryby tudíž nemusí vůbec onemocnět, v tomto případě se dávají nemocné do karantény hlavně z důvodu aby se zbytečně neaplikovala léčba na ty zdravé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 21:14 Žena jalea [3]
dneska jsem objevila na neonce bílou tečku velice podobnou krupičce-s kterou už jsem měla tu čest. Neonka je v karanténě,s osolenou vodou a uvidíme jak se to bude dál vyvíjet. Co je mi ale jasné je to že zdroj nákazy je ve velkém akvárku kde plavou ostatní ryby. Můžu pro ně něco udělat aby to nechytly?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 21:08 ushinka – krupička na bettě ve 25 litrech
Dobrý den,

prosím o radu, popíšu situaci, vzhledem k většímmu počtu otázek je očísluji. Mám bettu skoro rok, na vánoce jsem jí pořídila větší akvárium - 25 litrů, minulý pátek jsem přikoupila několik neonek, protože jí okusovaly ploutvičky, tak jsem je vyměnila za 8 (7samic + 1 samec) razbor klínoskvrných. To bylo v úterý 8.2., ted večer (11.2.) jsem si všimla, že má betta na sobě pár žlutobílých teček.
1) Je to krupička? Jak se pozná kožovec od obrněnky? Nebo je to jedno a můžu to léčit stejným lékem - jakým?
2) Razbory napadené nejsou, ale zřejmě tam tu nemoc přivlekly.. Mám léčit všechny ryby v akvárku nebo jen bettu? Pokud ano, mám odlovit z akvárka bettu nebo jen razbory?
3) Navrhuji tento postup: Zvýším teď teplotu vody na 29°, přisypu 3 čajové lžičky soli. Tady v diskuzi jsem se dozvěděla, že to je málo, ale mám strach dát víc. Schválujete tento postup?
4) Mám jít hned zítra koupit nějaký další přípravek nebo to nechat jen na soli a teplotě? Pokud ano - jaký přípravek mi doporučíte? Jsem začátečník, proto prosím uveďte i značku výrobce, pokud to jde.. A když budu užívat přípravek, mám dát teplotu zpět na 26°?

Myslíte, že ji vyléčím? Četla jsem tady hrozné příběhy mrtvých ryb, to nemohu dopustit, bettu mám už skoro rok, jedinou rybu, je to skoro jako mé dítě.. Prosím pomožte..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 18:54 R Muž Silent [5949] – Re: flipas
Stačí to tu trochu pročíst a odpovědi najdeš. Ale abys neřekl, že nechci pomoci. Co nejdříve si pořiď eSHa Exit a okamžitě začni léčbu podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 18:54 Muž Yirka [9118] – Re: flipas
Když už jsou ve stadiu úhynu, je to těžké. Ale jinak, zdá se ti v tomto tématu málo rad na léčení krupičky? Nic nového se snad ani již napsat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 18:51 Muž flipas [0] - Amerika – krupicka
Dobry den prosil bych o radu mám v akváriu krupičku rybky na toumiraji prosim o radu sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:53 R Muž Silent [5949] – Re: Bára
Krupička mírně vystupuje nad povrch pokožky. Myslím že snad vše o krupičce je tady v tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:33 Žena Bára [2]
a je ta krupička taková vystouplá? v článku nic takového není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 18:48 Muž boumi [0]
Tak už je to skoro za námi krupička zmizla skoro ze vševh rybek až na 1 ramirezku ta toho mahá už jen minimum a to jsem použil nějaký neznámí přípravek od sery- konkrétně sera costapur a mizí to rychle po 3 dnech je to skoro pryč doporučuji. palec
Poznámka"Není to až zas tak levné ale dá se to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 18:47 R Muž Silent [5949] – Re: Bára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 18:41 Žena Bára [2]
Myslím že moje neonky mají krupičku. Koupili jsme je asi před měsícem na burze. Co mám pro začátek dělat? Ještě mají na sobě takové pruhy našedlých šupin. To patří ke krupičce? Nemohl by jste sem někdo prosím dát fotku jak krupička vypadá abych si mohla být jistá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:09 talema – Re: Haimdol
Tisíceré díky :-) Ten Exit bych taky ráda-ovšem že ho nemají ve dvou obchodech mě překvapilo a čekat na dodání,tak mám všechno břichem vzhůru. Že já radši dětem nekoupila toho psa(vtip) :) Hodně zdaru ve všem ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:43 R Muž Silent [5949] – Re: talema
U Bioichtu se opravdu po celou dobu léčení nefiltruje. Z výňatku návodu k použití bych uvedl: Před aplikací vyměníme ½ - 1/3 akvarijní vody za čerstvou. Vyřadíme fíltraci a jen silně vzduchujeme. Zvýšíme teplotu o 2-3˚C proti normálu ale ne více než 28˚C.
Za 3 dny vyměníme cca ½ vody za čerstvou a přidáme plnou dávku BIOICHTU.
6. a 9. den totéž zopakujeme.
12. den (odezněla-li nemoc) přidáme ještě poloviční dávku BIOICHTU bez výměny vody a poslední 3 dny necháme působit.
Zlatý eSHa Exit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:41 R Muž romant [27982] – Re: talema
Selským rozumem bych vydedukoval, že to nefiltrování bude souviset s tím, že ten přípravek bude likvidovat nitrifikační bakterie, což se u některých léčiv stává, tak proto to nahrazení filtrace tím vzduchováním, ale můžu se mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:30 talema – Bioicht
Velmi prosím o radu.Jsem začátečník a bohužel jsem objevila u rybek krupičku.Exit jsem nesehnala,zato mi prodali Bioicht.Máte s ním někdo zkušenost?Po jednom dni tečky viditelně mizí,ale nejsem moudrá z návodu.Píšou přidat na noc bez filtrování a hodně vzduchovat,po pěti dnech opakovat 1/2dávkování,ale nikde jsem se nedočetla,jestli se nemá filtrovat celou dobu"expozice"-to je asi blbost ne :-O A jestli mám odkalovat a kdy a jak měnit vodu.Už tady visím spoustu času a fakt jsem to nikde nenašla.Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:43 Muž Frno [0] - Tetry – Krupica?
Prosím o radu.Pred dvoma týždňami sa mi na neonkách objavili biele bodky hlavne na plutvách.Nasadil som Costapur,znýšil teplotu na 29°C.Po troch dňoch žiadny výsledok.Nasadil som EXIT ktorý som aplikoval asi týždeň.Výsledok 35 neoniek uhynulo,zostala jedna.Horšie na tom je že sa to objavilo na Parmách čienopruhých a Mrenách nádherných.Neviem čo mám robiť.Poraďte. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 17:36 Muž fila [0] - Živorodky – Re: Kocajs
JJ dik za radu a ty rybky uz mam dva týdny a až dnes jsem si všimnul těch teček. :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 14:54 Kocajs
no to je to nejhorsi prave kdyz koupis ryby tak do 14 dnu se ukaze jestli je nemocna nebo neni nejspise to bude krupicka kup esha exit to je asi nejlepsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:43 Muž fila [0] - Živorodky
Ahoj, muj black moll má na sobě asi pět bílích teček bojím se, abyy neměl krupičku, ale jinak se chová normálně žádné příznaky krupičky až na ty tečky. A nemám zatím žádné léčivo mám rybky teprv dva týdny a nemůžu pro žádné jít jsem nemocný poradte prosím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 21:37 Muž chicko [124] – Re: SharpeR(Kamil)
Vypadá to na krupičku, vykašli se na sůl a nasaď Exit (od firmy eSHa) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 20:25 SharpeR(Kamil) – Bíle tečky
Ještě dodatek ty tečky jsou strašne mililinkaté tak nevím jestli u krupičky jsou ze začátku taky malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 20:16 SharpeR(Kamil) – poradte
Ahoj mám 2rybky hádam to na samce a samičku podobne jako parmička čtyřpruhovana akorat maj 3pruhy.
Chtěl jsem se zeptat jestli maj krupičku nebo se třou?
Mají maličke tečky všude možně otíraji se o kámen taky se aji nevim jak bych to řekl ocucavaj ale ne po puse zatim jsem nic takovího nevidel no voda je 26 stupnu takze jsou tam nejspis priznaky krupičky tak jsem tam dal par lžiček soli a zítra jim vymenim trošku vody studenější a odkalim.

Tak jen tak pro zajmavost jestli je to krupička? nebo příznaky tření díky předem.
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:59 Kocajs
diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:53 R Muž Silent [5949] – Re: Kocajs
Výrobek se jmenuje eSHa Exit a jako doplněk se používá eSHa 2000. Nejdůležitější je eSHa Exit. Ten je určen přímo na krupičku. Druhý lék eSHa 2000 v tomto případě spíše prevence proti možným sekundárním infekcím. Edit: Yirka byl rychlejší- opět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:53 Muž Yirka [9118] – Re: Kocajs
eSHa Exit je název pro jeden přípravek.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:48 Kocajs
staci me esha nebo musim mit i exit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2011 14:44 R Muž Silent [5949] – Re: Kocajs
Já bych použil moderní přípravky které co nejméně zatíží již tak oslabené ryby jako je eSHa Exit nebo Sera med Professional Protazol, případně JBL Punktol. Ovšem eSHa mi přijde nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:32 Kocajs
to co myslis je to dobry pripravej nebo mam koupit jiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 14:08 R Muž Silent [5949] – Re: Kocajs
Tady máš návod www.aquapage.cz/… ovšem mně se moc neosvědčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:53 Kocajs
Zdravim mohl bych pouzit na krupicku anti-ichtin?Nemate nejaky navod jak aplikovat?Diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 11:57 xx – Simi
Na to je jediná rada, přiotrávenou rybu dej do nádoby s minimálně 10 litry čisté vody a přidej jí tam vzduchování. Buď to přežije nebo uhyne. Nic víc se s tím dělat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:10 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Simi
Koukl jsem ted na navod www.akvarista.cz/… k eSHa EXIT, a co uz jsem mnohokrate cetl, po pouziti malachitove zelene bezne nektere ryby hynou, pry na selhani jater, pise se tak za 3 az 4 dny po pouziti treba u Ancistrusu, zminky o sumeccich jsou na webu taky. Myslim tedy, ze ho (je) zabila ta lecba.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=2651