Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:51 Muž Skunkiee [3] - Sumci
hele to samý mě napadlo...nezničím ho?? jestli se nemůže zničit tak to hned udělám potlesk jetě že vás tu mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:24 Muž NASREDDIN [1383]
A co z filtru vyndat média a nechat ho běžet bez nich kvůli okysličení?
Tak jako tak o bude po bakteriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:15 Muž Skunkiee [3] - Sumci
ještě jedna věc vdzduchování tam dát můžu ale z biomasy 30L a tu bych musel kvůli tomu mít bez filtrace..mám to risknout? co je menší zlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:13 Muž Skunkiee [3] - Sumci
jinak všem dkuju za reakce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 18:12 Muž Skunkiee [3] - Sumci
nene ta ancistrusi flekatost to neni to sem si jistej..problém je že jsem viděl malého ancistruse jednoho ze dvou a ten to měl..a dnes ho nemůžu najít..vidím jen zdravého..snad ho ještě najdu :-D jo a navíc vzduchování navíc už nemám, jedině zapojit ten filtr.... na návodu píšou dávkujte na noc s vypnutým filtrem při silném vzduchování. po 5 ti dnech opakujte s poloviční dávkou..to mám celých 5dní nefoltrovat to snad ne? to právě nevím když tam prd píšou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 16:36 Muž filipsi [1295] – Re: Skunkiee
Ja bych opet prohledl vsechny dostupne fotky krupicky a venoval pozornost poznamkam Sida a svica, abys nelecil prostou ancistrusi prirozenou flekatost (ktara se meni v zavislosti na stresu, atp. )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 16:36 Muž NASREDDIN [1383]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 16:12 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Mrakoplash
Souhlas, na vzduchování jsem (vzhledem k tomu, že jej nepoužívám) zapomněl. ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2009 15:40 Mrakoplash – Re: NASREDDIN
Spíš než zvýšená teplota bez filtrace, bude nebezpečnější zvýšená teplota bez vzduchování. Čím teplejší voda, tím míň kyslíku.
Doporučil bych zapojit vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 15:23 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Skunkiee
Nejlepší by bylo dodat foto.
Ať je vidět, co vlastně zkoušíš léčit.
A když už léčíš tak nastudovat návod, tam by mělo být vše potřebné uvedeno.
Teplota sama o sobě nebude tak nebezpečná, spíše bude problém, že je zvýšená teplota bez filtrace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 15:18 Muž Skunkiee [3] - Sumci
včera sem tam nalil tu dajana bioicht a od té doby nefiltruju..kdy bych tak mohl začít filtrovat?? a přežijou sekavci 31 stupnu teplo? asi ne co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 15:16 Muž Skunkiee [3] - Sumci
ne to neni ono...má to i na ploutvích a je to vystouplé asi jako malé černé kuličky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 08:28 švíco – Re: Sid
Tak tak.. pokud vypadá nějak takto, tak je to v pořádku:
aquazonie.free.fr/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 08:22 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Skunkiee
...Malý ancistrus gold měl po celém těle bílé fleky vystouplé...
To nebude krupička! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 22:51 Žena bluedream [245]
Esha exit a 2000 - rychlá léčba bez zásahů do akva jako např. vypínání filtru, zvyšování teploty,... Jinak o krupici je tu napsáno dost info, stačí hledat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 22:42 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: avast
tak jsem zvýšil teplotu na 28 jenom radši na 31 se bojim a nedelam zatim nic...rano vymenim pulku vody a uvidime..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 22:37 Muž avast [49] – Re: Skunkiee
Nevím jestli to pomůže, ale tady je o tom dost napsané (rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis) a já krupičku zatím nikdy neměl (ťuk, ťuk, ťuk)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 22:29 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Krupice - jak s ní bojovat? rychle prosím pomoc
Dneska se vymstila chyba (doteď jsem neměl akvárium na karanténu) a přinesl jsem si do akvária krupičku.Malý ancistrus gold měl po celém těle bílé fleky vystouplé - asi krupička co..tak jsem nalil do akvária Dajana BioIcht trochu mě zděsilo jak voda zmodrala.vypnul jsem filtr ale nemám vzduchování jak tam píšou že má bejt...nevadí to? a zabere tento přípravek? a mám ráno vyměnit vodu v akváriu nebo jimám nechat s přípravkem i dál?? a nezahubí mi to rostlinky??? já vím mám moc otázek ale bojim se o ryby.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 12:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: pavliina
V podobné situaci, kdy vinou neúspěšné léčby EXITem (v tomto případě pozdní zahájení léčby a nesprávné dávkování), začaly padat nejcitlivější rybky, jsme začli "znovu" - bez výměny vody 2násobné dávky eHa EXITu v předepsaných intervalech...
Bez záruky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 11:58 Žena pavliina [50] – Re: Tomas Enderson
Ne, ve filtru aktivní uhlí nemám. Včera, tj. 8. den jsem stále dávkovala a situace je stále stejná :-( Nejvíce je postižen sameček pavího očka, sem tam na neonkách... Už mě nenapadá nic jiného, než vyměnit cca 1/2 vody a začít znovu léčit ale teď bych zvýšila o kapku nebo dvě první dávku Exitu. Má někdo ještě nějaký nápad nebo radu? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 10:50 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: ustavprochore
No mne napadá je jen jedna věc doufám že nemáš ve filtru aktivní uhlí to to léčivo docela rychle odbourává. Jinak já krupičku léčím jen Exitem a potom pro regeneraci používám dvoutisícovku.

Tomas Enderson ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 09:52 Žena darka [520] – Re: 6ex
Esha Exit i 2000 je běžně dostupný v každém Hornbachu, mívají ho i v Pet Centrech nebo OBI ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2009 09:36 6ex
Ryby jsou stále horší, eSHa EXIT jsem nesehnal ani v Plzni, doporučili mi náhradu : Sera Costapur F, který používám. Přelovil jsem ryby do jiné nádrže, abych mohl lépe odkalovat. Vodu stále solím a udržuji těsně pod 30ti stupni. Už jsem přišel asi o třetinu ryb. Ještě včera byly ryby velmi čilé, zdá se že jim ubývají síly, Tenhle bo, nevím jestli jde ještě vyhrát....


Poraďte někdo, jestli máte nějaký nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 19:25 Žena ustavprochore [567] – Re: pavliina
Předem podotýkám, že s těmito léčivy nemám zkušenost, ale nemůže být toho Exitu málo? O kapku? Taky mě napadá, že to akvárium je docela dost zarostlé, tak jestli to taky nemůže ovlivňovat účinnost? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 15:27 Žena pavliina [50]
Tak před týdnem jsem začala léčbu krupičky v kombinaci Exit a eSHa 2000. Po prvním a druhém dnu léčby se situace ještě více zhoršila, většina rybek se osypala a byly napadeny všechny rybky a to před léčbou byly rybky bez příznaků, jen sameček pavího očka měl pár teček. Dnes je to týden, stále dávkuji Exit a eSHu 2000 ale nevím jestli už neléčím dlouho :-O V návodu píší, že v těžkých případech se může dávkování prodloužit na 4. a 5. den a dnes už by to byl den osmý... Tak nevím, jak mám postupovat dál? Mám vyměnit část vody nebo ne, výměna vody byly před týdnem před zahájím léčby. Mám dále dávkovat a kolik? Teď dávkuju 5 kapek Exit a 6 kapek eSHa 2000. Ještě mám doma lék Costapur od Sery, mám zkusit ten? Ale zas se bojím o oťase a pancíky :-( Rybky nejsou moc osypané ale furt není doléčeno :-( Moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 17:56 6ex – Re: Yirka
Dnes jsem vyměnil skoro třetinu vody, ryby od včerejška mají o mnoho víc teček, než měly. Teplotu jsem trochu snížil, teď je lehce pod 30 stupňů a soli je zhruba rovná polévková lžíce na 20 litrů vody.
Použil jsem opět Sera Costapur F www.sera.de/… , eSHa EXIT jsem zatím nesehnal. Podle stavu vyměním zítra všechnu vodu. Asi nezbývá než čekat... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 21:54 6ex – Re: Yirka
O.K. zítra měním část vody, pokud se to nezlepší vyměním komplet a dám jinou léčbu. Dík za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 21:44 Muž Yirka [9126] – Re: 6ex
Radikální výměnou vody nic nezkazíš, naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 20:22 6ex – Re: Yirka
Dá se to přidat, když už tam jeden přípravek ( Sera Costapur ) mám ? V letáčku u léku je jasně psáno s jinými léčivy nemíchat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 20:06 Muž Yirka [9126] – Re: 6ex
Doporučil bych jako obvykle netrápit ryby a rostliny a použít eSHa EXIT.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 19:58 6ex
Mám také ramirezky a dostaly krupičku, zvýšil jsem teplotu z 25 na 28 a přisolil, druhý den přidal Sera Costapur a zvýšil teplotu na 30 stupňů. Svítím a vzduchuji, co jen to jde. Momentálně jsem v léčbě třetí den a teplotu jsem zvýšil přes 31 stupňů, zdá se mi, že bílých teček stále přibývá. Je to normální? Co dál... jen čekat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:52 Muž Yirka [9126] – Re: Ondra
Kup a aplikuj eSHa EXIT a eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:51 Muž prisavnik [51] - Rostliny
O tejto chorobe tu je strasne mnozstvo diskusii.
Ked uz tak rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:49 Ondra – nemoc tzv. ,,krupice'' nebo ,,krupička''
Fotka k příspěvku Dobrý Den mám neonky červené všechny mají krupici bílé tečky po celém těle :-(
tetry krvavé
tetry červenohlavé
a Dánio Pruhovaného nevíte někdo jak se to léčí hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 20:29 Muž Yirka [9126] – Re: pavliina
To, že se uvolnila z povrchu rybky neznamená že ustoupila. Zkus si o té nemoci něco najít a bude ti to jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 20:25 Žena pavliina [50] – Re: Yirka
Ale mě právě překvapilo, že poprvé ustoupila bez léčby a teď se opět objevila. Opravdu je to možné? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 20:18 Muž Yirka [9126] – Re: pavliina
Jakmile je jednou krupička v nádrži, těžko ji přesvědčíš aby odešla dobrovolně. Čím dříve přeléčíš, tím méně problémů tě čeká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:48 Žena pavliina [50]
Je možné, aby krupička zmizela bez léčby? coze Před cca 14 dny jsem dokupovala jednu parmičku, za pár dní jsem si na ní všimla dvou bílých teček - předpokládala jsem, že je to počátek krupičky ale neléčila jsem, čekala jsem, co se z toho vyvine ale za tři dny po krupičce ani stopy a na parmičce nic nebylo. Dnes koukám do akva a na jednom samečkovi pavího očka na ocásku zase vidím krupičku, asi 5 teček, ale jen u něj, ostatní rybky jsou OK. Zatím neléčím a čekám jestli to opět neustoupí... Může se to stát? A mám čekat na propuknutí nemoci nebo raději přeléčit celou nádrž???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 14:38 Muž Yirka [9126] – Re: bombicak
Neonky patří mezi rybky s velkou náchylností na krupičku. Pokud již krupičku má, nemá cenu ji přelovovat (nemoc je již v nádrři) ale je lepší účinně přeléčit celou nádrž. Nejlepší zkušenosti u této nemoci jsou s lékem eSHa EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 18:58 bombicak – honza
moje ryba neonka červená má bílé tečky skoro po celém těle dal sem jí do jiného akvária ztratí se to někdy mohl by sem jí dat knormálním rybám prosím o odpověd dík.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2009 16:15 Muž danasos [1]
Zrovna dnes ráno jsem si všiml že na mojich black mollách jsou bílé tečky . Myslíte že to je krupice ??? Na ostatních rybách nic nevidím .Black molly se o nic neotírají tak nevím . Prosím poradte rychle co mám dělat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2009 19:34 Muž Yirka [9126] – Re: Jrk
Pokud to byla krupička, určitě se během krátké doby objeví bílých teček více. Do té doby bych vyčkal a žádné léčivo nepoužíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 19:31 Muž Jrk [143] – Další vývoj
Tak už TO upadlo, zůstala jen malá ranka, teplota v akva je okolo 28°C, tak uvidím co bude dál... Každopádně, jestli mi nikdo neporadí co a jak dál, tak pokud mi to někdo rozumným způsobem nerozmluví asi zítra započne léčba Esha Exit + Esha 2000... Nechci riskovat! Na druhou stranu se mi ale nechce "něco" lít do akva... Nevěřím tomu, že tyto přípravky nikomu neublíží. V akva mám mimo jiné i Nezmary, Chvostoskoky a Ploštěnky a nevím, jestli by toto ocenili... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 15:51 Muž Jrk [143] – Další foto
Fotka k příspěvku Přidávám další fotografii...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2009 15:50 Muž Jrk [143] – Je toto krupička?
Fotka k příspěvku Objevil jsem na svém Ramirézákovi takový výrustek cca 0,3 mm vysoký. Při pohledu z boku vypadá jako pigmentová skvrna, ale ta by nebyla vystouplá a na starších fotografiích ji nemá. Mohlo by jít o krupičku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 14:17 Borek – Re: FranzFritz
Myslím, že je to dost podobný. Akorát u mých 2 je to spíš v horní části a u jedný pak malinká boulička pod tlamičkou. Ve finále to prostě vypadá podobně! Snad bude teď trošku klid! Ty 3 jsem dal zatím vedle a uvidíme! Díky za všechny názory a rady...!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 13:14 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Borek
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 13:13 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Borek
Fotka k příspěvku Pokusil jsem se útvar vyfotit, zkus ho porovnat s tvými neonkami. Na tohle, podle vyjádření, ani žádná léčba není. Buď nechat dožít nebo utratit. Já je nechávám. Mají to více jak půl roku a na další se to nepřeneslo. Utratil bych je jen z estetických důvodů. S léčivy raději opatrně ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 12:10 petulevrtule – Re: hunter
Já jsem si u našich cherryn taky všimla takových miniaturních bílých teček (sem tam se to objeví i nášemu ráčekovi mexickému) ale po svleku jim to vždy zmizí...Vím o tom delší dobu, že to mají a nijak sem to neřešila. Protože je to nijak netrápí, neumírají a nepřijde mi, že by jim to vadilo, že to mají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 10:21 Borek – Re: FranzFritz
Vím, že fotky nejsou nic moc! Ale nafotil jsem asi 50 fotek a tyhle se daly tak nějak vybrat! A to jsem byl přesvědčen, že mám dobrej foťák! Každopádně co teda? Mám léčit zbytek akvárka lékem nebo prevencí? Teplotu vody zatím mám 27 st., tak nevím, jestli ji můžu pomalu dát na těch 25 - 26 nebo raději ještě počkat!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=3401