Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 20:08 R Muž Silent [5949] – Re: Dahak
Pokud to je Oodinium tak to je parazit rostlinného původu. Na to jsou speciální léky. Přípravky na klasickou krupičku nezabírají. Ale snad to nebude. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 19:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: fantasta
On se prave neotira ani tenhle.Jen zalezl a prestal zrat.Ostatni jsou uplne v poradku.Ted jsem se docetl ze je mozny to na ryby prenest kdyz krmim artemii.Zacal jsem s ni(mrazenou) nedavno krmit prave proto ze jsem myslel ze z ni je prenos parazitu na ryby minimalni.Presunul jsem ho do karanteny zvedl teplotu na 35°C a zasolil jsem.Nic vic ted vecer delat nemuzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 19:52 R Muž Silent [5949] – Re: Dahak
Zkoukni ostatní ryby jestli se otírají o dekorace nebo rostliny. Oodinium v počáteční fázi není vidět, ale ryby to svědí. Jinak je dost nakažlivé. Tím nechci strašit. Podle fotky se těžko diagnostikuje. Záleží na chování ostatních ryb. Těžko by měl Oodinium jen jeden terčák a ostatní nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 19:49 Lorsson – Re: Dahak
No jako krupicka to opravdu nevypada :-O ... Oodinium se resilo zde rybicky.net/forum/4564
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 19:45 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: fantasta
Je mozny ze to ma jen jedna ryba ?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 19:40 R Muž Silent [5949] – Re: Dahak
Já to vidím spíše na Oodinium. Pokud to vypadá jemněji než krupička je to jasný. Velikost teček bývá asi 0,3mm. Ryba vypadá jako pomoučená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 19:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Foto 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 19:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Foto 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 19:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Muzete mi nekdo potvrdit jestli se jedna o krupici?.Ja jsem se s tim v zivote nesetkal tak si nejsem jistej.Je to strasne jemny a ma to jen na hlave a na bocich na ploutvich neni nic.Prestal zrat tak jsem si ho poradne prohlidnul a malem me trefil slak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 14:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pavliina
Jestli ti nabizeli Tremazol tak maj v hlave nadelano.Tremaozol je na zabrohlisty ne na strevni parazity.

www.sera.de/… : Zabrohlisti

www.sera.de/… : Strevni paraziti

Takze pokud se ti bude chtit zainvestovat tak urcite flagellol mam ho vyzkousenej a funguje stoprocentne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 12:26 Žena pavliina [50] – Re: Dahak
Co jsem se dočetla na netu, tak léčebná lázeň může trvat 3 - 6 dnů. Nechávám to raději na 6 dnů, nejdříve mě rybky nežraly vůbec, nebyly aktivní, teď už potravu přijímají a už si zase nosí bublinky od vzduchování :-D , jen ty bílé výkaly :-( U nás v akvaristice mě nabízeli Sera med Professional Tremazol www.exo-eko.cz/… Tak nevím, počkám ještě ty 2 dny a když se to nezlepší, zkusím to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 11:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pavliina
Entizol mas ve vode rozpoustenej.Rybam se tak dostava do krevniho obehu a tim padem je i v travicim traktu.Pokud stale maji bile vykaly muze to byt tim ze napadeni je vetsiho rozsahu a tam uz entizol moc nezmuze.Entizol se pouziva v prvnim stadiu napadeni potom uz to chce neco silnejsiho treba flubenol ale ten bohuzel sezenes jen v 600gramovem baleni za zhruba 900kc(flubenol se pouziva presne tak jak pise fantasta).Nenechavej v lazni ryby dyl jak 4 dny neni to pro ne moc dobry(pri delsi nebo casto opakovane lecbe se ryby muzou stat neplodny)Vymen vodu a znova lek pouzij za 4-5 dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 11:22 Muž styv [10] - Amerika
Ja mám dojem, že nie je len jeden druh, nemyslím tú drobnú.Lebo ja som dostal z velkoskladu labea, ktoré vychcípali na krupicu v úspešnej reklamácii som preventivne nasadil anticht plus teplotu 32C a do troch dní sa objavila. V samozrejme akv bolo pred tým sterilné.Bežná krupica sa nerozmnožuje pri vyžších teplotách.Neviem, či costapur likviduje aj cysty.Lenže Medra lieči solou a teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 11:13 R Muž Silent [5949] – Re: pavliina
Stačí odebrat vodu z léčivé lázně nechat nacucat a celý to pak vylejt zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 11:09 Žena pavliina [50] – Re: fantasta
Dobrá, když tedy budu chtít ty dafnie namočit v léku, tak v jak velkém množství vody mám ten lék rozpustit? :-) Když dávkování je je jedna tableta na cca 50 l vody, nebo stačí když tabletku rozpustím v hrníčku a pak v tom budu máchat ty dafnie? Abych rybky trošku nepředávkovala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 11:05 R Muž Silent [5949] – Re: pavliina
Teoreticky stačí ve vodě, ale s Entizolem to vůbec není špatný nápad. Alespoň se lék dostane i to trávení a může cíleně působit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 11:04 Andynka – Re: styv
Ano, ale to po první várce krupičky. Všechny ryby mi vychcípaly, protože jsem na to přišla pozdě. Když se mi objevila po druhé. Léčila jsem jen kapičkami a pak nechala akvárko normálně fungovat a už se nic neobjevilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 11:02 Žena pavliina [50] – Re: fantasta
Děkuji, zkusím ty dafnie, mám sušeně ale moc jim nejedou :-( tak je zkusím namočit... jen v čem je mám namočit? V akva vodě nebo v rozpuštěném léku Entizolu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 11:00 Muž styv [10] - Amerika
Andyka, však si akvarko 14 dní máčala v save.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 11:00 R Muž Silent [5949] – Re: pavliina
Jestli můžu poradit, tak mě se při léčbě osvědčili jako krmivo dafnie. Pokud nemáš živé tak nechat nasáknout sušené. Obsahují hodně balastu který pročistí trávící trakt. Málokteré vločky ryby dobře stráví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 10:56 Žena pavliina [50] – Re: Dahak
Včera jsem jim vyměnila 1/3 vody a dodala jsem ještě půl prášku entizolu a počítám nechala bych je v tom asi tak 2 nebo 3 dny a pak znovu bych vyměnila vodu ale pak raději už asi bez léku. Krmím zatím jen vločkama, takže z toho by bílé výkaly být neměly. Ještě bych jim mohla dát mražené patentky, ale nevím jestli můžu při stávající léčbě :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 10:51 Andynka
Mě se po léčení chemií nevrátilo vůbec nic. rybky jsou zdravé a je jim hej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 10:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pavliina
Pokud dobre pocitam mas je v entizolu dneska ctvrtej den takze by to chtelo vymenit vodu:).Cim je krmis?.Napadlo me jestli nemaj bile vykaly po koretrach nebo grindalech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 10:44 Žena pavliina [50] – Re: Dahak
Jakou léčbu myslíš? :) Tak krupička je úspěšně vyléčena. Ale ty bičíkovci... :-( Nejhůře na tom byly ramirézky ale už se zajímají o žrádlo a sem tam něco zobnou a jsou čilejší ale stále mají bílé výkaly :-( Tak nevím, jak mám pokračovat dál. Zatím mají lázeň v Entizolu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 10:05 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: pavliina
Jak ti dopadla lecba ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 09:56 Žena pavliina [50]
A nebo se nevrátí krupička ale objeví se něco jiného, třeba bičíkovci hmm Což se stalo u mě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 09:10 xx – Re: styv
Souhlas: Nejčastější odpověď krupičky po 3 denním "vyléčení" chemií. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 08:47 Muž styv [10] - Amerika
"Bacha,až sa podmienky zlepšia ,ja sa vrátim."Tvoja krupička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2008 08:43 Medra
tak jsem úspěšně vyléčil solí a teplotou, přežilo všechno !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 16:20 Joxa
Ahoj, chci se zeptat jestli ta sůl neblíží rostlinám a ancitrusovi. Dík :-O coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 16:19 Joxa
Ahoj, chci se zeptat jestli ta sůl neblíží rostlinám a ancitrusovi. Dík :-O coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 15:31 Medra
Zůstal jsem u léčby teplotou a solí a zdá se že je krupička na ústupu, určitě počkám do zmizení poslední tečky, ale nevím jak dlouho pak ještě držet teplotu a kdy vyměnit vodu. Prosím někoho ze staré školy o rady. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 14:55 Žena pavliina [50]
Teď si nevím rady, krupičku léčím Costapurem, dnes je 4. den. Dávkovala jsem 1. a 3. den podle návodu, už jsem si myslela, že bych 5. den mohla vyměnit část vody, protože krupička rychle ustupovala ale dnes je jestě jedna krupička na samičce ramirézky. Tak nevím, mám raději zítra ještě nadávkovat a vodu zatím ještě neměnit? Nechci, aby se mi to vracelo ale taky nechci moc škodit rybkám a kytkám :-O A ještě jedna otázka, bude Costapur vadit jikrám? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 11:44 Eli – Re: Pavel
Dík. Když jsem objednávala, tak mi bylo celkem jedno odkud, hlavně, aby to bylo rychle. A na těch pár korunách mi nějak moc nesejde... Důležité je, že to pomohlo a ma klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 18:45 pavel – Re: Eli
šmarjá, to je drahej krám .. nakupuj tady: www.akvarista.cz/… , www.akvarista.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 18:15 Žena pavliina [50]
S Costapurem je vidět zlepšení už druhý den. Možná, že exit by byl šetrnější pro ancíky a pancéřníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 11:42 sara
Ahojky prosím vás neporadil by mi měkdo s krupičkou objevila jsem jí před měsícem. lěčím to MULTI-MEDICALEM a taky BIOICHTEM, ale pořád nevidím že by ta krupička ustupovala zvýšila jsem teplotu na 28. někdo říká že na to pomáhá COSTAPUR od SERY a taky EXIT tak nevím poradíte mi jak se té krupičky zbavit jsem už zoufalá díky!!! sad :-( no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 09:53 Muž ghostik [81]
Exit maj skoro vsude na netu v shopech a jinak ho ma kazdy Hornbach v akvaristice ( alespon co jsem byl ve dvou tak mnely celou nabidku od eSha )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 09:27 Muž Diego [72]
Já doporučuju (ze své zkušenosti) EXIT.Je pravda,že se shání hodně špatně. rozzureny U mě už do 2 dnů bylo po krupičce. ano palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 09:20 Eli
Ve zverimexech se Exit shání blbě (u nás ho nekde neměli a objednání bylo tak za týden). Já ho objednala přes internet a druhý den ho měla doma. mojeakvarium.vltava2000.cz/…
mojeakvarium.vltava2000.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 10:23 Žena pavliina [50] – Re: Yirka
Děkuji za rady ;-) Teď jsem vyměnila 1/3 vody - bohužel nebyl čas ji nechat odstát, tak snad to rybky chroupnou :-) , teplotu jsem nastavila na 27 st. vzduchování nechala běžet a nadávkovala jsem Costapur od Sery, nic jiného jsem bohužel nesehnala. Tak se uvidí. A ještě jednou všem děkuji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 08:26 Muž Yirka [9126] – Re: pavliina
Já bych postupoval tak, že bych normálně vyměnil 1/3 vody a teplotu postupně snížil na normál a potom začal léčbu. Jelikož další otázka by byla jak radikálně snižovat na normál-odpovídám tak dlouho, jak bylo zvyšováno nad normál. Předpokládám, že to také nebylo skokově-šokově. Přeju hodně štěstí - to rozhodnutí je určitě správné a přinese výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 07:49 Žena pavliina [50] – Re: Yirka
OK, je rozhodunuto, ráno mrknu do akva a je to stále horší. Takže teď půjdu a koupím nějaké léčiva, nejraději bych Exit, uvidíme, co nabídnou. Jen mi prosím poraďte, co s tou osolenou vodou? Mám nejdříve provést výměnu vody? A kolik? A hlavně, vyměním ji za studenější, tak aby to nebyl pro rybky šok :-( A v akva mám teplotu 31 st., co s tou teplotou? Pomalu snižovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 07:41 Muž Yirka [9126] – Re: pavliina
Filtr nech běžet, nakonec v návodu píší, že se mají zachovat běžné podmínky v AQ. Já jsem tedy určitě nevypínal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 23:02 Žena pavliina [50] – Re: pebe
No nevím, vypínat filtr se mi tedy nejeví jako nejlepší řešení. A když vyměním polovinu vody, tak nevím jak budou rybky reagovat na chladnější vodu, přeci jen to pro ně bude šok :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 22:48 Muž pebe [2] – Re: pavliina
já bych teď vyměnil tak půlku a začal bych znova z tou eshou. Teplotu bych nechal na standartu. Dodrž dávkování v návodu. Jen jsem zcela vyjmul filtr a pouze silně vzduchoval. Já pak ani po léčbě neměnil vodu prostě se to vstřebalo a bylo to ok. Večer byly rybičky úplně kropenaý a ráno už byly normální jen na pár bylo pár teček. je to fak účinný. Jen nevím proč chcíply mi oba krunýřovci skvrnití. A přitom tu krupičku neměli. Zdá s emi, že to dalo trošku abra kytkám, ale ne moc. V Praze jsem jsem ten přípravek kupoval v nuslích. stojí asi 120 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 22:40 Žena pavliina [50] – Re: pebe
Díky, zítra zkusím skočit do zverimexu, jestli to ale seženu :-( Ale co potom s tou osolenou vodou a teplotu na 30 st., kdybych tedy nakonec přidávala chemii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 22:36 Muž pebe [2] – Re: pavliina
esha exit naprosto bezkonkurenční. Za tři dny jsem měl vyléčeno ve společenské nádrži. Kamarád řešil to samé, půjčil jsem mu eshu a za 4 dny vyléčeno. Žádnou sůl a podobný zlepšováky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 22:28 Žena pavliina [50]
Tak fakt nevím, jsem na vážkách, jestli nesáhnout po chemii. Krupička je teď na většině ryb a na ramirézkách je určitě víc než včera :-( Je to tím, že jsem zvýšila teplotu na 30 st. a osolila? Nebo to prostě nezabírá a šíří se to dál? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2008 18:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Medra
"Vedle" na Akvárku.cz právě probíhá diskuse na toto téma...
(Ještě není u konce! :-D )
www.akvarko.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95135x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=4001