Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 92 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 11:24 richard – krupička
Když se objevi krupička je problem. Mě se to doposud podařilo řešit přidáním malachytové modře do akvária. Dával jsem trochu víc, než je napsané na návodu, tak o 1 kapku na 10 litrů. Teplotu jsem nezvyšoval, sůl mepřidával. Vypnul jsem filtr. Dva dny jsem to takhle nechal a sledoval. Naštěstí u krupičky jde vidět, jestli ustupuje nebo ne. Po dvou dnech bylo většinou po problému, zapnul jsem filtr, vyměnil 1/3 vody a nechal akva v provozu. Pro jistotu vždy ještě přidám malachytovou modř dle návodu a přecházím na standartní chod akva, tzn 1 x 14 - 21 dní výměna 1/3 vody s odsátím detritu.

Dlouhodobá teplota kolem 30 stupňů rybám škodí. Nejsou na to zvyklé. Možná nezdechly na krupišku, ale na vysokou teplotu vody. Tohle bych určite neriskoval.

Rybyčky za 1400 kč bych určitě nekupoval v akvaristice, kde je téměř jistota donešení nemoci. Lépe je najít na webu chovatele a koupit od něj. Snad pro příště.

Každopádně držím pěsti a dejte vědět, jak jste dopadli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2007 22:37 Muž Sprachys [48] – .
ja si prines krupicku na mrenkach nadhernejch tak sem je hned vylovil ze spolecensky, dal do sklenice, dal jim tam vzduchovani, nejakej kus kytky a kameny ptz byly plachy tak aby se mely kde schovat... a ta flaska plavala v nadrzi privazana aby neputovala v proudu filtru. zvysil sem teplotu na 28 nebo 29 tusim a daval jim tam naky kapky po 2 dnech jednu kapku ptz tam meli necelej litr vody. neuhynula ani jedna rybicka na krupicku a mrenky po 5 dnech plavaly ve spolecnym akvarku... zajimavy ze vam vsem vychcipavaj akvarka a mne se drzej... holt mam asi zacatecnicky stesti :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2007 22:30 Linux – krupicka
Ahoj, to je mi lito, ale nejsi sam, koho to uz potkalo... Jednou jsem si prinesl z akvaristiky parek pavich ocek, tenkrat jsem jeste nemel karantenu, tak jsem je supl do spolecenskeho akva a dalsi den skoro vsechny ryby krupicka... Tenkrat vymrelo 3/4 akva:-( nu ale k veci, sul je dobra, voda by se mela drzet nad 30 stupnu minimalne 8 dni. Hodne stesti pri leceni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2007 22:19 Muž [] – Krupička
Dobrý den. Včera se mi objevila na rybce krupička. Ráno ji mělo už šest ryb.Proto jsem dnešního dne zakoupil Punktol 1000 a dle návodu aplikoval. Taktéž mi bylo doporučeno, abych na 70-ti litrové akvárkou rozředil ve vodě dvě polévkové lžíce soli bez jodu a vlil do akvárka. Dále jsem vyhnal teplotu na 30 stupňůno.Kontroluji Ph NO, ale rybyčky jsou celé unavené, neplavou, válí se po dně a dokonce všechny Betty ztrácí své obarvení na čedobílou barvu. Žluté rybyčky začínají bít do bíla. Je to škaredý pohled. V akvárku se mi teď nic nehne. Hodně okysličuji. Ale asi to vzdám. Mám v tom nějakou smůlu. Rybyčky za 1.400,- a nic. Uvidím zítra, asi budou sestovat mrtvý. sad Nevíte jak dlouho bych měl teplotu kolem 30 stupňů udržovat? a Co výměna vody, popř. odkalování? Někdo říká ne, jiný ano, kdo si pak má vybrat? Je to vůbec normální že se rybky ani nehnou? Děkuji za odpovědi. sad sad sad sad :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2007 15:01 Logmann – re
postup- zvýšit teplotu na termostatu na 30 stupňů celsia a dávkovat soli= 1 kavova lžička rovná se 50 litru vody. Za týden sem měl po krupičce-nic jiného sem nepoužil... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 19:26 zoo – leky?
vidis, to me nenapadlo, ale na leky treba ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 19:21 R Muž Mrakoplash [1776] – .
protoze nemaji radi chemii a vysokou teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 19:20 honky – ....
nevilecis, protoze sou choulostivi na chemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 19:08 zoo – to plash
jakto? nevylecis?


a uz jste tu nekdo meli krevetky v nemocnym akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 17:28 R Muž Mrakoplash [1776] – .
asi nee a jestli jo tak to nevylecis
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 16:41 zoo – ??
hmm, tak to by me taky zajimalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2006 14:33 Mirek – Krevetky a krupička
Zdravím vás. Mám na vás dotaz. Můžou Red cherry dostat krupičku? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2006 10:40 Gerrik – Krupička
Díky za reakce, vypadá to že mně to zatím minulo. Rybky OK, teplotu snížím. Teď si budu sakra dácvat pozorna to co si pouštím do aqua.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2006 16:13 tomas j – Ne do akva s sumci
Ten Costapur bych nedoporučoval do akvária se sumci nebo krunýřovci no Obsahuje látky pro ně jedovaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2006 15:06 kacka – krupicka
mi taky mame neonky,taky meli krupicku tak jsme jim tam dali toto lecivo COSTAPUR a ty ryby se vylecili.Nebylo to zrovna nejlevnejsi,ale stoji to za to ano hodne STESTI!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2006 12:30 Muž [] – teplota a kytky
Já jsem teď taky měl sůl a 29 stupňů kvůli krupičce a docela to odnesly malý echinodory (angustofilus a quadricostatus). Po snížení teploty se už jejich odumírání zastavilo, tak snad se vzpamatujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2006 09:41 Muž [] – teplota
já bych nedramatizoval, některé druhy kytek vydrží. Např. Echinodorus nebo Valisneria. Záleží na tom, jaké kytky má v akva. Vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2006 09:32 diax – krupicka
Jestli máš v akva teplotu cca 30 stupňů a přidáváš sůl, pak vřele doporučuji rychle vytáhnout všechny kytky, ty to určitě nerozdejchaj (vlastní zkušenost) !!! Diax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2006 22:01 Gerrik – krupička
Ahoj, koupil jsem neonky, protože dříve jsem s touto prodejnou problémy neměl, tak jsem je asi po hodině pustil do aqua. Sypu si popel na hlavu, moje chyba. Už tam nikdy nepujdu.
Ale k věci. Asi po 5 - 10 min jsem si všiml že ty dvě rybky nejsou zrovna Ok, tak jsem je okamžitě vylovil. V aqua s ostatními rybkami jsem přidal teplotu o 5 C na 30 C, a nasypal jsem pro jistotu sůl. Mám to ještě nějak pojistit?
jo, a ty marody mám ve sklenici, snad nepojdou, zítra je jdu vrátit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2006 10:19 paulinn – ještě
jo a zvýšit teplotu na 30°C, urychlí se tím vývoj nemoci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2006 10:13 paulinn – krupice
myslím, že nespolehlivější je eSHa EXIT spolu s eSHa2000. Krupičku jsem měla 2x vždy s novýma neonkama, po 5ti dnech po ní ani vidu ani slechu. Solit se nemusí (ale je to lepší, ryby si vytvářejí více slizu jako ochranu).Mělo by stačit dávkovat 3 dny, pokud neustoupí, tak 5 dní podle návodu. Vlastní zkušenost, vřele doporučuju, i když cena za balení je kolem 130,-.Někdo píše, že to moc nesnáší krunýřovci, ale já mám ancíky i krunýřovce, a neumřel mi žádnej. Důležité je i hodně vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2006 09:57 Janvac – krupička
Já jsem léčil Multi-medicalem (pokud se podíváš na složení tak všechny přípravky proti krupičce mají stejné složení, liší se jenom cenou), dávkování 5 kapek/10litrů. Každé 3 dny odkalit 1/3 vody a doplnit 1/3 celkového množství léčiva. Plus teplota 29°C. Po cca 7 dnech krupička začala mizet, po cca 14 dnech jsem přestal dávat léčiva a postupně snižovat teplotu. Ryby přežily, jsou O.K. a přestal jsem nakupovat v jedné akvaristice.
držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2006 22:42 křemil – malachitka
ještě kte malachitce dávkování je určitě v návodu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2006 22:40 křemil – krupička
nesolil bych nechal bych to na teplotě a malachitové zeleni maš dost malé akva takže každý den odkalit tak deset litrů hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2006 22:17 Havel-st – krupička
Ještě bych týden vydržel, dával jsem sice Bioicht, ale bude to podobné - důležité je překlenout celý inkubační cyklus nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2006 21:02 Petra – Malachit - krupička
Prosím, kolik kapek malachitové zeleně na 30l akvárka, které je napadené krupičkou? Asi dávám málo, protože se krupičky už týden nemohu zbavit, přitom hodně vzduchuji, teplota je 28-30°, solím, měním část vody z akvárka... Nevím, kolik si mohu dovolit dát, abych rybičkám neublížila. Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 10:19 Muž [] – díky
už som tam dal malachitovu zeleň dal som aj soľ. Vďaka za upozornenie! Ahoj! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 10:07 Žena katunka [158] – ...
Ahoj, já jsem měla na závojnatkách krupičku teď. Začalo jim to taky na ploutvích, na tělo se rozšiřuje až když to neléčíš. Dala jsem zarovnanou polévkovou lžíci soli na 30l, malachitovou zeleň podle návodu (stála 16 Kč) a zvýšila teplotu na 28. Za tři dny tam neměly vůbec nic. Hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 08:48 Muž [] – soľ
koľko mám dať soli na 50 litrové akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 08:36 Muž [] – k
vďaka :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 08:07 Havel-st – krupička
Nejspíš je, já to měl u teter císařských, méně a později u neonek a ostatní ryby nic.
Přeju úspěšnou léčbu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2006 08:00 Muž [] – je to krupička
Mám závojnatku a má také biele bodky na chvoste a aj ten chvost má nejaký roztrapkaný. Nikde inde po tele žiadne bodky nemá a nemá to žiadna iná ryba. Je to krupička v začiatočnom štádiu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2006 18:47 R Muž Mrakoplash [1776] – Krupicka
Zdravim lidickove staci na lecbu krupicky teplota 28°C malachytova zelen a trocha soli ? :) nebo je potreba jeste neco provest ? vypada to ze jsou mazlicci nemocny :( :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2006 22:45 bobeshek – teplota
Podle mne neni teplota 28 dostatecna. V prvni fazi minimalne 30 aspon na 2 dny. Plus dat lek nebo alespon tu sul. Teplota urychluje proces pri kterem zije a umira kozovec. Sul dela sliz na kuzi ryb, tim padem se nemuzou dalsi chytit = nemaji z ceho zit a umiraji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2006 16:18 GAGAL – SŮL
Já dávám 4-5 polévkových lžic na 20 litrů. Ale pozor jen u ryb ,které dokáží snést větší salinitu a pouze do nádrží s holým dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2006 16:17 GAGAL – SŮL
Já dávám 4-5 polévkových lžic na 20 litrů. Ale pozor jen u ryb ,které dokáží snést větší salinitu a pouze do nádrží s holým dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2006 06:37 pirát – sůl
při léčbě se dává 1 polévková lžíce na 30l vody,neplést s objememn akva,odpočítat výšku dna a to ,že voda není až po okraj,jinak teplotu min 28 st.,sůl opravdu vyprovokuje rybku,aby tvořila více slizu nebot dráždí její pokožku,má to ten následek ,že se kožovec hůře na pokožku přichycuje a ti co jsou přichycení se zase hůře udržují,teplota potom dokoná své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2006 22:34 leos – ako
Ako poznám tu kru pičku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2006 20:33 Marccello – sůl
No, u mně nezabralo ani zvýšení teploty(z 25 na 29°C) ani přípravky z obchodu používané přesně podle návodu - FMC,Acriflavin, - a to jsem léčil asi dost dlouho na to aby to pomohlo - kožovec se množil a přenášel na další rybky. Zabrala vážně až ta sůl.Ale každej máme jiný zkušenosti. Já už vím,že ty dva přípravky co píšu mi nepomohly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2006 14:27 leopold – tág ju
Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2006 14:21 blek – jak
už to tu bylo asi milionkrát...
například, zvýšením teploty, nebo použitím vhodného léčiva, dávkovaného podle návodu.
pokud umíš hledat na internetu, způsobů najdeš tolik, že je do vánoc nestačíš prostudovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2006 14:09 leopold – jak
A jak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2006 13:29 blek – sůl
sůl krupičku neléčí. kožovci ani nijak nevadí. sůl podráždí rybě pokožku a vyprovokuje větší tvorbu ochranného slizu, a té se pak ranky způsobené parazitem lépe hojí. kožovce musíš zahubit nějakým jiným způsobem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2006 11:10 bobeshek – krupicka
Zvys teplotu az k 30, dej 2-3 lzice soli. Potom jsem koupil Contralck od Tetra a pridal ho tez. Odnesla to jen 1 neonka. Podruhe jsem dal jen lek a zvedl teplotu. Prezily vsechny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2006 10:20 langosh – -
Při léčbě krupičky není sůl to podstané - důlužitá je teplota min. na 28 st.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2006 09:28 Marccello – sůl
Měl jsem krupičku u neonek, zkoušel FMC, potom Acriflavin, chcípaly dál a krupička se na nich jen množila - pak jsem přidal sůl a to podle rad zkušenějších akvaristů z tohoto fóra - 100 g na 100 litrů, do tří dnů se vše zlepšilo, už žádná další rybka nechcípla a do týdne vymizely všechny příznaky krupičky. Tak držím palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 20:11 KačkaB – Anti-Ichtin
na Anti-Ichtinu máš návod,jak dávkovat-1 kapka přípravku na 1 lvody. V zarostlém akváriu a při větším množství detritu druhý den vyměnit vodu a dávku opakovat do vymizení příznaků nemoci... tolik k Anti-Ichtinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 17:37 Logan – Krupicka
Kup si Sera Costapur. Stoji to asi 140 korun a je to pro 800 litru. Ja tam dal davku podle navodu a za tri dny uz na zadny rybce nic nebylo. Chcipla jen jedna z 30 a to jen kvuli tomu, ze zrovna ta vsechny nakazila. Kdyby i po 3 dnech tam neco bylo na tech rybkach, tak muzes jeste jednu davku. Vsechno je na navodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 16:38 kiiki – asi tak 2
Tak to tam dej tak 2 velké lžíce.Já mám 350 a dávám 3 a něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2006 16:32 Katka – ...
Mám 250 litrové. Začalo se to objevovat na akarách hnědých, které jsem si nedavno koupila a nemohla jsem je dát do karantény, protože v ní teď mám malá paví očka. Prostě jsem to riskla a nevyšlo to :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [92] 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=4551