Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 08:49 Muž Wrata [21] – Re: xpekos
je mozny zes ryby proste umoril kombinaci leciv, soli a zvysene teploty.
Mrtvy ryby pokud jich je vic, vyhod..Kazdpadne to chce asi vymenit vetsi cast vody nez budes cokoliv delat, odkalit,provest nadrze lecbu jednim lekem !! dle navodu !! (ta krupicka tam muze jeste byt)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:56 pietro – Re: xpekos
Vážený kolego, pokud nenajdete uhynulé ryby, může se stát že dojde na nejhorší.Určitě bych se pokusil to řešit nebo se voda zamoří různými nálevníky,kteří se přiživí na uhynulém těle ryby.Také je možné,že je pozřeli jiné ryby, např. ancitrus. Může dojít k lokální otravě vody důsledkem rozkladu tkáně uhynulých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:17 Muž xpekos [0]
Tak jak sem neska rano psal, aplikoval sem lecivo a pak sem sel do prace. tet sem se vratil a z prezivsich 8 neonek plavala uz jen jedna:( horsi je, ze uhynuly kusy az na 2 nemuzu najit. Asi budou nekde v utrobach bridlicovyho pozadi, z e kteryho je nevimdam:( jak moc to ovlivni vodu? kdyz je tam budu muset nechat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 13:41 pietro – Re: Patrik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 13:18 Muž Patrik [0] - Cichlidy – Re:Wrata
Wrata má pravdu s tou eSHou 2000.eSHu 2000 můžeš dávat preventivně např.když si přivezeš ryby. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2010 09:24 Muž Wrata [21] – Re: xpekos
Lecba Eshou Exit +2000 trva pouhe 3 dny.. Nemusis mit zvysenou teplotu v nadrzi..
Ppisu ti co jsem delal pri posledni nakaze..
1 den krupicka na cichavcich (kupodivu ne neonky)- nemam lecivo ani sul.. zvysuju teplotu na 30°C (pri teto teplote se znacne zrychli vyvoj parazita na tele a zaroven ty zarodky ktere plavou ve vode degeneruji..) a zacinam vzduchovat
2. den snizuji teplotu o 3 stupne a nasazuji Esha exit +2000 krupicka semtam i na ostanich rybach,ale sporadicky
3. den snizuji teplotu na normalnich 25°C -2.den lecby -krupicka
4. den. 3 den lecby krupicka mizi..
5. den..uz bez leku.. krupicka zmizela..

To byla praxe..tady je nejaka teorie..
www.akvarijni.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 09:10 jankaskodka – Re: xpekos
ja som liečila krupicku min. tyzden so sera costapur imroved a je po krupicke a to som im zvysila na 29 a trosku soli ....neonky asi nic nevydrzia lebo podlahli vsetky ale ostatne su cule a jasia sa jak dive tetry aj mecovky aj gold molly aj black molly aj pavie ocka, prezila aj rastlina :))))))))) tak sa tesim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 08:48 Muž xpekos [0]
Ty podmínky jsem zmenil az po techto priznacich. Pavy oka byly line uz pred zmenou podminek (sul + zviseni teploty. Jinak prave sem donesl ten exit za 127Kc, celkem dobra cena, cekal sem vic. Jinak uz 4 neonky podlehly krupicce:(a to uz 3 den po vyskytu. Snad se ostatni rybky zachrani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2010 20:46 Muž Yirka [9126] – Re: xpekos
Když najednou změníš silněji podmínky v nádrži, teplota, chemie, někde se to může projevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 20:44 Muž xpekos [0]
Ale to sem u tech pavych ok pozoroval uz pred zvysenim teploty. Muze to byt jakesi predznameni krupicky??? Vazne nevim...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 20:39 Muž Yirka [9126] – Re: xpekos
Při té teplotě se nediv že se necítí nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:35 boaconstrictor – Re: xpekos
já teď mám to samý. Krupička se objevila na bojovnici a čichavcích. Bojovnice je líná a pořád leží na dně, často na boku nebo hlavou ve štěrku. Jen když krmím, tak je čilá. Pancéřníčci, přísavka a ancitrus jsou zatím v pořádku. Vyměnil jsem padesát procent vody a přidal Biochin od Dajany, tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:27 Muž xpekos [0]
tak dik za rady. A co s tema pavyma okama?? nemel jste nekdo neco podobneho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 19:16 Muž Patrik [0] - Cichlidy
Haimdol má pravdu určitě bys to neměl zanedbávat! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:35 Muž BAKrv [2]
když jsem ji měl tak jsem léčivo nepoužíval a bylo to bez problému. proto jsem psal ať to nekupuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:30 R Muž Silent [5949] – Re: BAKrv
Rozhodně bych nedoporučil se vyprdnout na léčivo. Při krupičce by se takto dostal do kolotoče opakovaných infekcí až by mu to vymlátilo celou nádrž. Jak napsal Patrik. Léčiva eSHa Exit a eSHa 2000 jsou na tuto nemoc odzkoušená a fungují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:24 Muž Patrik [0] - Cichlidy – Re:xpekos
Jestli ti můžu poradit tak kup eSHu EXIT ta je na tu krupičku a preventivně jim můžeš dávat eSHu 2000. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 18:01 Muž xpekos [0] – Krupička a co dál?
Včera ráno sem objevil krupicku u neonek. Parada:( No co, neska sem vycistil nadrz (1/3 vody + sera aquatan, odkaleni), prihral vodu na 30 stupnu a prisolil, jak sem se tu docetl. Zitra dojdu pro nejake lecivo do zveraku. Problem je v tom, ze ostatni rybky se mi nezdaji zrovna fit. Hlavne teda pavy oka. Na tech teda vizuelne krupicku nepozoruji, ale jsou abnormalne line, kdyz nemusi tak se nepohybuji. Jen tak se vznaseji nade dnem, ploutve stazeny. Moc ani neprojevuji zajem o krmeni, jako driv... Nevite co by to mohlo byt??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 10:27 Marekkt
ja este ked osm bol mensi som bol pozriet na rybníkoch ked mali akurat mape pstruhy krupicu a to ti poviem ked ma 10 000 ryb krupicku po celom tele ze to je dost silni liek a si zober ze to je v 16 stupnovej vode najviac a mi tu na 28 vyhrievane .. take cudne mi to pripada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 09:40 jankaskodka – krupicka
ja prave liecim krupicku treti den a vyzera to nadejne...doniesla som si ju tam asi preto ze som mala rybky od roznych chovatelov a vypuklo to ked som doniesla machovu gulu od dalsieho v chovaleskych mi predali 100ml Sera costapur improved za 8,50 ..v lekarni som kupila striecku s mililitrami za 0,10 eura mam akva na 29 stupnov a dala som im tam prvy den roztok podla navodu a dnes rano co je treti den...este dam 5. a 7. den... s filtru som vybrala aktivny uhlik a filtrujeme o sto sest aby mali co dychat akurat ze nova rastlina je na zahodenie :( a este sme pridali lyzicku soli lebo zvysuje kozny sliz a tie larvicky sa nemozu prisat na telo....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:11 Marekkt
tak diki :-D teda ihned ich evakuujem do 10 l sklenenej guly :-D no teda dam odstat vodu .. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:09 Muž Yirka [9126] – Re: Marekkt
Odpovídáš si sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:08 Marekkt
fuu tak teda diki leboo vyhriat to aqva na 31°c to by bola samorazda a mam este otazku ze ja mam gupky male cca 30 ks v 18l aqva ale z toho bude mini.pre krevety a tie gupky no necistim to vobec lebo zajtra kupujem piesok a vsetko teda skladam no a teraz brat mi daco splietal ze krupicka je zo spinavej vody .. a na dne mi to .. viem ze ma teraz ukamenujete ale repste to tam hnije .. no ze ci to nechytia aj tie prvcky :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:05 tomzarka – RE Yrka
máš pravdu stojí 101 Kč.nevšiml jsem si
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:04 Muž Patrik [0] - Cichlidy
Prominte chybu myslel jsem eSHa2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2010 21:04 Muž Yirka [9126] – Re: Patrik
Lékem na krupičku jem pouze EXIT, eSHa2000 je doplňující lék.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 21:02 Muž Patrik [0] - Cichlidy
Ahoj,ja měl taky po celem akva krupicku a pomohla mi eSHa200 nebo eSHa EXIT.Tak to zkus určitě to pomuže. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2010 21:02 Muž Yirka [9126] – Re: tomzarka
eSHa EXIT v hobby balení rozhodně nestojí 200,- ;-) www.akvarista.cz/…
Při léčením tímto lékem nemusíš dělat žádné další krkolomé zásahy do nádrže. Prostě dle návodu nakapeš a to je vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:59 tomzarka – krupička
snad nevadí že to není z mých stránek
Léčení
Přidání soli: 1g na 1 l vody Zvýšení teploty na 31 °C Každý den odkalit 10 % vody Trypaflavin - pH » 7; 1 g na 100 litrů vody; každý 4., 8. a 12. den doplnit 0,2 g na 100 litrů vody; po 2 - 3 dnech přidat 0,1 g na 100 litrů vody; 14 dní při teplotě 27°C Běžné léčení akvária s větším počtem ryb
(chovna): 1
. Koupel v roztoku malachitové zeleni v koncentraci 0,1 - 0,2 mg/l, při teplotě vody 25 oC, po dobu alespoň 8 dní. 2. Koupel v roztoku chininchloridu v koncentraci 1 g ChCl na 100 l vody po dobu alespoň 3 dní. Běžné léčení akvária s menším počtem ryb
(společenská nádrž): 3
. Koupel v kombinované lázni malachitová zeleň +formaldehyd v koncentraci 0,2 mg MZO a 0,12 ml FO (36-38 %) v jednom litru lázně. TERAP - CHIN v dávce 1,5 g směsi na 100 l vody. 1. Provedeme test na dusitany (Nitrit - test AQUAR) a v případě vyšších koncentrací provedeme výměnu max 1/3 objemu akvária. Nádrže odkalujeme ode dna. 2. Po dobu léčení osvětlíme intenzivně nádrže. 3. Teplotu vody postupně zvýšíme až na 33 oC a udržujeme po dobu 48 hodin. Potom teplotu postupně snižujeme na výchozí teplotu. 4. Ryby ponecháme v lázni 8 dní. 5. Po dobu terapie vodu nevyměňujeme. 6. Po dobu terapie nezkrmujeme živou ani mraženou potravu. Krmíme jejlépe sušeným (vločkovým) krmením v malých dávkách max. 2 x denně.
EXIT od firmy ESHA – (cca 200Kč)
Některé druhy ryb žijících na dně akvária (krunýřovci, pancéřníčci, mřenky, sumci, …) jsou citlivé i na malé dávky léčiv. Proto se doporučuje odlov těchto ryb a jejich případná léčba by měla probíhat s tím nejjednodušším léčením jako je sůl a vyšší teplota. Rovněž se nepokoušíme kombinovat různá léčiva. Dodržujte všechny návody na příbalových letáčcích. Při vysoké teplotě vody je nutno silně vzduchovat, filtry pokud možno odstavit. Rybky krmit pouze velmi málo a jenom umělou sušenou potravou. Prevence Dostatečná karanténa nalovených cyklopů. Upozornění Parazit se vyskytuje ve všech sladkovodních i mořských vodách na celém světě. Dospělý jedinec se dorůstá až 1mm, který se po dosažení svého vývoje uvolní z povrchu tkáně ryby a spadne na dno kde se usadí na předmětu v akváriu. Tam si vytvoří hlenovou schránku a postupně se rozdělí až na 2000 malých jedinců, kteří hledají svého dalšího hostitele. Pokud svého hostitele nenajde do dvou dnů (záleží na teplotě), umře. Při nižší teplotě se vývoj zpomaluje. Při teplotě nad 28stupňů se degenerují cysty a při teplotě nad 30stupňů je rozmnožování přerušeno. Živí se červenými krvinkami a jednobuněčnou tkání. Ryby, které přežily slabší invaze jsou proti krupičce částečně odolné.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:57 Muž Yirka [9126] – Re: Marekkt
Najdi si ve vyhledávači heslo krupička a máš do rána co čísti. Každé léčení s různými léky vyžaduje něco jiného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 20:50 Marekkt – Krupicka v kompletne celom aqva
Vsetky ryby maju male biele bodky - krupicku .. uz aj prisavniki tak zajtra idem do ochodu pytat nieco an tuto chorobu .. je potrebne nijake opatrenie ohladom svetla alebo filtra alebo ako upravit aqva tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 18:17 Muž ČUPR [204] - Tetry
Mám pocit - resp. jsem přesvědčen, že na dotaz je hned první odpověď od ® Haimdola ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:32 jankaskodka – Re: Haimdol
myslim ze im je dobre co sa tyka kysliku okrem tej jednej neonky stale ziju a blaznia sa vecer im dam trochu vlociek nechcem ich moc krmit teraz ....vcera mali tu planktonovu tabletku od sery a mrazene patentky a to bol boj normalne...to zmizlo ani to na dno nestihlo padnut :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:10 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
Při teplotě do 26°C by to přivzdušňování nemuselo být nutné. To ale poznáš na rybách. Pokud nemají tlamky u hladiny, plavou v celém vodním sloupci a nezdržují se všechny jen u hladiny je množství kyslíku dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 13:05 jankaskodka – Re: Haimdol
tu privzdusnovaciu trysku mam ale ju nepouzivam zdalo sa mi to silne...takze pri liecbe to nemam davat alebo mam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 12:57 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
Pokud tam nasadíš rozstřikovací rampu a necháš čeřit hladinu tak rozhodně vzduchovat není třeba. A jestli budeš mít pocit, že je třeba přivzdušnit tak Hailea má jako příslušenství i přivzdušňovací trysku. Obecně ale stačí aby se hýbala hladina (platí při běžném provozu, ne při zvýšených teplotách při léčbě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 12:31 jankaskodka – Re: Haimdol
super diky :) ten si budem pytat..a to vzduchovanie mi je tiez treba ci mi staci filter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 12:09 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
Velmi dobrý je tenhle shop.miga.cz/… sám používám tento typ ale ve větším provedení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 12:01 Žena ustavprochore [567] – Re: jankaskodka
V lékárně (případně zdravotnických potřebách) by měla jít koupit samostatná injekční stříkačka, buď 2 ml nebo 1 ml ("inzulínka"). (Akorát asi ne všude je budou mít, mně minulý týden v jedněch zdrav. potřebách řekli, že se to "kvůli feťákům" samostatně neprodává, vedle v lékárně mi bez problémů prodali, co jsem chtěla...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 11:58 jankaskodka – Re: Haimdol
tak ho kupim aj tak pojdem kupit aj ten filtracny molitan...a vies mi poradit nejake dobre odkalovatko? lebo zas mi ponuknu to najdrahsie ty ako odkalujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 11:49 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
Aha! Já myslel, že máš 50ml balení. Tam kapátko je. Takže Ti nezbyde, než si kapátko pořídit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 11:11 jankaskodka – Re: Haimdol
praveze je tam taka poznamka: a ja mam 100ml lebo ine nemali

Pozor: balenia 100 a 500 ml nemajú dávkovací nástavec, použite kvapátko. Takze nakoniec asi bude dobre zohnat to kvapatko ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 11:05 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
Výrobce má dávkování přesně na svoje kapátko, takže to je v pořádku. Pokud budeš kapat k vývodu filtru, tak se lék rychle rozptýlí po celé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:57 jankaskodka – Re: Haimdol
akurat mi robi problem to kvapkanie lebo je tam dost velka dierka a je to uplne modra tekutina a zda sa mi to nejako vela mam si kupit kvapkatko original v lekarni ci kolko je 1ml v porovnani s malou lyzicou? lebo 22 kvapiek sa mi zda aj 5ml...inak rybky sa toho hned isli napit ci nadychat kym sa to nerozptylilo do vody a zacali sa vrtet ako dive a obtierat..uf dufam ze ich uspesne vyliecim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:48 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
Tak přesně toho se drž ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:44 jankaskodka – Re: Haimdol
toto je v navode...uhlik uz je vonku..a filtrujem...
1. a 3. deň 1 ml alebo 22 kvapiek na 40 litrov vody. V ťažších prípadoch 5. a 7. deň opakovať.
sera costapur improved..Miera je vyznačená na uzávere. Miernym zvýšením teploty vody o cca 2°C a silnejším vzduchovaním niekoľkorazy zvýšite účinok lieku. Počas liečenia nefiltrujte vodu cez aktívne uhlie a vypnite UV lampu! Po ukončení liečenia odporúčame vymeniť časť vody, alebo prefiltrovať cez sera super carbon. Dokonalú rekonvalescenciu účinne podporíte vitamínovou kúrou so sera fistamin. (Aplikujte podľa návodu).
Zloženie: 100 ml sera costapur impr. obsahuje: formaldehydový roztok 5,95 g
malachitový oxalát 0,18 g
Aqua purifica ad 100,0 ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:31 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
V tom filtru nebude problém nahradit zásobník s uhlím za molitan. Postup léčby musí být uvedený v návodu. Toho bych se držel a nijak neexperimentoval, postupy a nutnosti výměn vody tam budou taky. Jak jsem psal ideální lék je eSHa Exit. Žádné zvedání teploty, žádná sůl, žádné výměny vody během léčby a dobrá snášenlivost i pro citlivé druhy ryb a hlavně velmi dobrá účinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:20 jankaskodka – Re: Haimdol
Hailea BT 400 ...no zacali sme celkom skoro :( ale hlavne som si krupicku doniesla asi s tym ze sme rybky brali z viacerych akvaristik aj machova gulka bola od ineho ..a echinodorus blecheri zas od ineho :(....a to vymenanie vody a odkalovanie?vsade sa pise inak uz mam v tom hokej...nieko pise ze vymenit 1/3 vodu po lieceni, niekto ze kazdy den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:11 R Muž Silent [5949] – Re: jankaskodka
Jen dva týdny a už jsou tam ryby? No to není moc dobrý začátek :-( . Ale k věci. Ve filtru nahraď uhlí filtračním molitanem a ten původní molitan tam nech. Filtraci nech puštěnou a aplikuj lék. Co je to za typ filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 10:05 jankaskodka – Re: Haimdol
takze ten uhlik je naprd? mam cele akva aj filter iba 2 tyzdne...na forach je pisane ze vzduchovat pri krupicke a nefiltrovat ...tak a neni filtrovanie vzduchovanie?molitan myslis tu spongiu co tam je?to mam kupit nove?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95117x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=2951