Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 20:52 Muž Kubaa [718] Re: FishWoman
Oodinium se léčit dá, to by nebyl důvod k panice. Někdy je až takové zlaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2018 20:43 R Muž romant [27981] Re: FishWoman
Jj, je to krupice. Zřejmě máš odolnější kmen. Myslím dvě možnosti a to buď zdvojnásobit dávkování a nebo změnit medikaci na jiný přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 20:36 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Panebože, to mě snad ani nestraš ne Něco jsem si o tom zkoušela najít ale moc toho není. Na jedné stránce psali že tečky u oodinia jsou spíše béžové a že se to většinou léčit nedá, a že ryby vypadají jak pocukrované. U mě má nejvíc teček samička, která nemá jikry (možná se nezlepšuje, protože je furt ve stresu jak jí z jednoho konce AQ odhání samička od jiker a z druhé strany samec) samec a druhá samička to mají už jen lehce. Myslíte si, jako já, že je to normální krupička jen se ta jedna samička zotavuje pomaleji, protože se stresuje? Přidávám ještě fotky obou samiček a samce, snad mi ještě poradíte stydim PS: dneska jsem ještě přidala dávku esha EXIT, předtím jsem dávala: neděle, pondělí, úterý, středa nic a dneska 1 dávka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:21 R Muž romant [27981] Re: FishWoman
Měl bych podezření že to krupička není, ale že se jedná o oodinium, ale fakt si nejsem jistej, jenom ti to píšu aby jsi se podívala na fotky jmenovaného a porovnala to s tím co ty sama vidíš u sebe v akváriu. POkud by tomu tak bylo, potom je na zvážení použití přípravdu Oidimol od Dajany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 12:00 Muž milann [0] – krupička
@NHKG, @Wanderer, @Anthrax. Díky za doporučení, po výměně vody jsem už začal používat eSHa exit i 2000. Věřím, že toto už pomuže zároveń i s jinými kroky jako například zasazení více rostlin. NIkdy jsem tomuto za 5 let nečelil, až teď právě se to objevilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 11:43 Muž Jifi [675] Re: FishWoman
Je dobré Esha Exit dávkovat současně s Esha 2000 a zvednout teplotu na 28 °C (pokud rybám nevadí). Takto je účinek daleko lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 08:26 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, od neděle do úterka jsem dávkovala esha EXIT. Osypané byly jenom 3 akarky. Vím, že bych měla po poslední dávce počkat cca 3 dny, než to zabere a vyměním vodu, ale nezdá se mi že by se to zlepšilo, jedna samička je stále dost osypaná a ostatní 2 jsou na tom sice lépe, ale nic moc. Na návodu se píše, že pokud nezabere základní dávka, mělo by se pokračovat v léčbě podle posledního dávkování. Měla bych tedy dneska přidat další dávku a počkat, a nebo dávkovat zase 3 dny po sobě (tu sníženou dávku, ne jako první den)? :-( V mojí prezentaci mám aktuální fotky akarek ze včerejška. Mám tedy pokračovat s tím 3 denním dávkováním v té menší dávce jako je na 2 a 3 den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2018 13:54 R Muž Anthrax [4739] Re: milann
NO3 = cca 50 mg/l. To by mohl být problém. To rybám určitě nepřidá. Prostě je nahlodal pobyt v akváriu bez rostlin, a teď už se to jen rozjelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2018 13:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: milann
Esha Exit a potom Esha 2000. Funguje to výborně a netřeba zvedat teplotu. Ta sůl nic neřeší. Ovšem otázkou je, jestli tam nemáš ještě nějaký další problém. Jen tak jsem mrknul do prezentace a rostlin tam moc nemáš. Tak jestli vzniklá krupička není důsledkem podmínek v akváriu.

Edit: Koukám, tady je to fofr, než jsem stačil něco sesmolit na mobilu, už je odpovězeno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2018 13:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: milann
Lepší řešení by bylo koupit Esha exit a 2000. Nevadí rybám ani rostlinám, funguje na většinu kmenů krupičky a složka Esha 2000 pomůže s léčbou těch ploutví.
Teplota stačí nižší, ale pokud máš z minula ověřeno, že 30 stupňů zvládají ryby i rostliny, tak ji nesnižuj. Před aplikací by bylo dobré vyměnit část vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 13:29 Muž milann [0] – krupička
Fotka k příspěvku Ahojte. Poradil by mi prosím někdo s tímto problémem?
Rybky mají krupičku. Léčím ji tak, že jsem přidal sůl asi 20l vody. Teplotu jsem zvýšil na 30°C. Zéroven tak obden odsávam asi 15procent. (a lehce doplnuji sůl).Ale po dvou dnech najednou má polovina teter (černých) skoro úplně rozpadlou ocasní ploutev. Souvisí to nějak s touto nemocí nebo je to ještě něco jiného? Krmení jsem omezil, ale asi jen na 2x týdně, tak si nemyslím, že by se požraly takto z hladu.

Po dlouhé době se mi zároveň rozrostly rostliny, akorát echinodorus indian red mi uplně klesl na zem a jakoby se rozpadl. je možné, že rostliny tuto změnu prostě nezvládnou?
díky moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 21:19 R Muž romant [27981] Re: Wanderer
S živým se dají donést i jiné chuťovky, než jenom "banální" krupičku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 21:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jen si to chci potvrdit. Předpokládám, že je možné přitáhnout si krupičku s živým krmením. Patentky a koretry, byť dezinfikované.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 19:13 R Muž romant [27981] Re: kvása
Není problém, když si zaopatříš nějaký výluh(třeba Torben) a po léčbě a výměně vody začneš dávkovat, můžeš obdobnou barvičku vídat častěji. Teď je to trošku více do zelena, výluhy to batví spíš do hněda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 19:03 kvása Re: kvása
Je to ale zajímavá barva té vody .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 17:37 R Muž romant [27981] Re: Maq
Tak to jasný i úplnýmu nováčkovi. romant = výměna vody, agent vodárenských společností, ten co mění vodu i když už má vyměněno, praktikuje kult vodoléčby, jj to je on. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 17:21 Maq Re: romant
... Jenom bys mohl upřesnit, že když žádnou léčbu neukončuješ, tak vodu měníš stejně, pořád, vždy, na věky věkův, amen.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 16:25 R Muž romant [27981] Re: kvása
Jak zde zaznělo jednoznačně může, je to dokonce záhodno takto aplikovat, jenom to chce si pohlídat dávkování, tedy ve smyslu čím více rostlin, tím větší(násobné) dávky aplikovat a to třeba až trojnásobky(prověřeno praxí, jako bezpečné pro všechny obyvatele). A jenom dovětek, ať se v návodech píše cokoliv, vodu po ukončení léčby měním vždy a to polovinu, nechám ještě den, dva a posléze měním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 15:18 Muž Jifi [675] Re: kvása
Aplikoval jsem je oba současně. Dokonce to v pohodě přežily i krevetky :-)
A je lepší během těch několika dní zvednout teplotu na 28 °C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2017 14:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: kvása
Doporučuje se aplikovat současně. Mělo by to být napsané v návodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 14:24 kvása
Může se esha exit a esha 2000 aplikovat současně? Nebo napřed 3 dny jednu a pak 3 dny 2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.12.2017 11:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jifi
-proto vám kolega Yirka již psal o přeléčení celého akvária
-léčba eSHa exit a následně eSHa 2000
-nejšetrnější forma léčiv v současnosti (v ČR) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 11:14 Muž Jifi [675] Re: Magic
No, uvidím. Fakt je nevylovím. To bych asi musel vytahat kytky i kořeny.
Každopádně to měla jako první jedna neonka a teď se to objevilo na razborce. Obojí mám koupeny před pár týdny. Neonku jsem napřed přelovil (než jsem se tu dočetl, že se to nemá dělat) a dal jsem jí doporučenou dávku Acriflavinu, který jsem měl doma z doby, kdy jedno danio mělo plíseň (poté, co se otřelo o lávový kámen). Neonka je v pohodě. Ale včera jsem viděl pravděpodobně počáteční příznaky na razborce.
Toto jsem fakt ještě nemusel řešit a zkušenosti s krupičkou mám dosud nulové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2017 10:34 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Jifi
To sú i na krupičku... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 10:30 Muž Jifi [675] Re: Yirka
Díky. Mám to v plánu podle toho, co jsem se dočetl tady ve fóru. Nejsem si jistý, jak tu léčbu zvládnou pancéřníčci. Někdo tu psal, že jsou na takovou léčbu citliví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2017 09:57 Muž Yirka [9118] Re: Jifi
Pokud je to krupička, musíš stejně léčit celou nádrž a tudíž je úvaha u nějakém přelovování zbytečná.
Léčivem na krupičku, které je šetrné a kterou by měly ustát i krevetky je eSHa EXIT doplněná o eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 09:18 Muž Jifi [675] – dotaz
Tak radost z nových rybiček je vystřídána nepříjemným zjištěním.
Vypadá to, že se na 2 rybičkách objevila asi krupička :-(
Na plíseň to nevypadá. Nejsou to viditelné chomáčky, ale spíš bílé tečky.
Jak to tady čtu, tak to vypadá, že pancéřníčci jsou asi citlivější na léčiva. Problém je, že je z akvárka nejsem schopný vylovit.
Máte zkušenosti s léčbou v celém akvárku v přítomnosti pancéřníčků? Konkrétně rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly?
A v přítomnosti krevetek?
Díky za každou zkušenost.
Edit: rybky byly z importu (Boraras brigittae) a modré neonky byly asi taky z importu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.12.2017 04:51 R Muž romant [27981] Re: Amatértom
Amatértom napsal: Esha exit to vyléčí. ;-)Po přečtení jenom části tohoto rozsáhlého vlákna dojdeš k zjištění, že tomu tak býti nemusí, tedy to že dojde při použití přípravku eSHa k vyléčení krupičky. Je mnoho kmenů, který odolávají a je nutné přejít na jinou léčbu, použít jiný vhodný přípravek, kde je léčivo nakombinováno o trošku jinak než neužívá eSHa. Z tvého příspěvku je dojem, že je eSHa všemocná, což není, byť je to vysoce kvalitní, šetrný a vemi často s úspěchem používaný přípravek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:29 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: irigi
Esha exit to vyléčí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:22 Muž irigi [2]
Díky! Začnu s esha exit.

Mj. vidím, že jsem dal špatný link na foto, pro jistotu ještě jednou: www.dropbox.com/…
EDIT- Mj. přijde mi, že vzadu má o něco větší bílou skvrnu, proto jsem si nebyl jistý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 21:53 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: irigi
Ano je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 21:49 Muž irigi [2]
Zdravím, prosím o radu. Je tohle krupice, nebo něco jiného? Pokud něco jiného, jak to léčit? Předem díky!

www.dropbox.com/…
youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2017 14:48 R Muž afc1886 [14655] Re: Alena
Všiml jsem si, že tvůj dotaz je přesunutý z tématu eSHa 2000, tak jenom připomenu. Na krupičku je eSHa Exit a ne eSHa 2000. eSHa2000 se v případě krupičky přidává jako doplňkový preparát na eliminaci druhotných infekcí. Po uvolnění parazita zůstane na těle rybky ranka, která je náchylnější k následným infekcím. Proto se doporučuje kombinace spolu s Exitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2017 10:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Alena
Alena napsal: Nebo existuje něco lepšího?
- eSHa exit vyladěnější a šetrnější léčivo s přímou složkou účinku
-založte si prezentaci jak uvedl kolega ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2017 08:32 R Muž ctibum [6866] Re: Alena
Založ si prezentaci, vypiš co nejvíc informací a přidej aktuální fotku.
Kolik a jakých tam těch ryb máte?
S léčbou určitě někdo poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 08:28 Alena
Ahoj,moc prosím o radu. Objevila se mi v akvárku (30l) na rybkách krupička.V obchodě mi dali MULTI-MEDIKAL.Včera jsem jej ihned aplikovala a zvýšila teplotu vody. Jak dlouho bude trvat než poznám účinek léku? Nebo existuje něco lepšího? Dcerka je moc smutná,neboť tam má své oblíbené rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 17:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Dejwik
Když tu rybu budeš stresovat přelovováním do nějaké malé nezaběhnuté pětilitrovky. Ještě se jí to zhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 16:37 Muž Driv3r [236] Re: Dejwik
Jestli je to krupicka tak musíš přelečti cele akva! Zvýšení teploty escha exit.jinak nějaká fotka a popsani nemoci a podmínek v akva. Udělej prezentaci byla by vhodná.tím přenášenim jen nemoc rozširujes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 16:21 Dejwik – Pomoc
Objevila se mi v akvarku Krupička zatím jen u mé Guppky . Shodou okolností je těhotná... Dal jsem jí ihned do jinciho akvárka... čím mám léčit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:31 Handour Re: Tudy
Děkuji kluci, jste moc hodny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:23 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Handour
Ten parazit je v akváriu stejně už zavlečen, je i v zájmu ostatních ryb, abys léčbu řádně dokončil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2017 19:21 R Muž romant [27981] Re: Handour
Dokončit léčbu, nechat odechnout, tedy řádnou výměnu vody, teplotu klidně ke 30st. ať se ukáže kde by mohl ještě býti problém a konzultovat následně zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:18 Handour Re: romant
Vím a věřím, že tomu rozumíš. Ano jsou nově příchozí. Jen nevím, jestli by nebylo lepší jí bacit. Vím že je to hrozný, ale ostatní jsou dobrý a cpát do nich to ošklivě. Co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:10 R Muž romant [27981] Re: Handour
Předpokládám že to jsou nově příchozí, tedy nositelé problému. Nedovolil bych si doporučit něco, co by mohlo někoho v akváriu poškodit. Ano, i krupička ač je to jedna z nejběžnějších onemocnění, dokáže zabíjet. Krupička je vlastně parazitující nálevník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:05 Handour Re: romant
Je, to jsi moc hodný. Je fajn když někdo dokáže poradit. Nevím ale, jestli ta mřenka to dá. Už se schovávà. Opravdu jsem z toho zoufalá, abych neublížila ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 18:12 R Muž romant [27981] Re: Handour
Dávka tvého přípravku se dají násobit a to i trojnásobně, stále bezpečně pro všechny. Ono ten požadavek na fotku předmětný nádrže, či rovnou prezentaci není vůbec zbytečný. Jedna fotka dokáže řici daleko více než půl stránky textu. Zde třeba může hrát množství zelený hmoty a už podle toho ladit to dávkování, tedy čím více rostlin, tím silnější dávky a to hned na první dobrou. Postupoval bych tedy následovně, doběhnout stávající léčbu, den na to vyměnit polovinu vody a doporučené dávkování následně zopakovat v dvojnásobné dávce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 08:32 Handour Re: romant
Jo,jo, ta jedna hodně. nemám zkušenost s lečením,nikdy jsem to neměla. Nevím jestli bych tu poslední dávku mohla :-( dát plnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 06:20 R Muž romant [27981] Re: Handour
Jenom ty mřenky? Zbytek už bez příznaků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 21:36 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Handour
Drž se návodu, snad to dobře dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 21:16 Handour Re: Tudy
A pořad aplikovat? :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223-krupicka?od=351