Krupička
To bude asi věštění z koule

Záleží v jaké jsou rybky kondici,jak moc jsou zasaženy apod.Pak když tam budeš dávat nové rybky,tak hrozí riziko,že ten kožovec mohl v té nepřeléčené nadrži přežít a napadne ti novou osádku.To bych neriskoval.Když začneš až po třech dnech,tak ta pravděpodobnost vyléčení je ještě dost vysoká

Jen nevím co jsem zas udělal blbě,jestli něco. Ryby jsem koupil předevčírem,včera jsem objevil první náznaky a dnes je to jasné. Akvárium je můj "prvnáček" dlouho zaběhlé-běží stálé právě jako karanténí.
Řekl bych, že přes 95% pokud použiješ dobré léčivo, dodržíš návod a máš ryby v dobré kondici.
Dotaz: Jaká je pravděpodobnost vyléčení krupičky (%),dle rady zkušenějších. Děkuji za radu
edit: Má cenu začít léčbu třeba až za 3 dny,když eshu exit u nás momentálně nemají a musel bych ji objednat.
Starší reakce
Stačí. Při použití těchto léčiv se má filtrovat jen přes biohmoty (keramika, molitan) a pokud používáš UV lampu tak ji vypni taky.
0 11.09.2015 07:48 Bouldercity Stačí u esha exit+2000 vyndat aktivní uhlí a náplň na odstranění nitrátu? Nechal jsem tam jen ty klasické modré molitany.
Lkám esha exit a 2000 nevadí. Hodně lidí ti to potvrdí. Já jimi léčil krupičku v nádrži s l204 a esha 2000 jsem použil když tam byli i l128 modrý fantom. Vše bez problémů.
0 10.09.2015 12:01 Bouldercity Ahoj chovám v nádrži 500l cichlidy ( kance příčnopruhé a rainbow cichlidy ). Přerybněno není jsou to koupené páry už dospělých ryb. Všiml jsem si krupice mají tak maximálně jednu tečku na těle a hlavně na ocasních ploutvých tak 8cca. Něco jako na fotkách u vás v atlase. Dal jsem do vody sůl a mám připravenou esha exit a 2000 pokud sůl nezabere. Ryby se neustále o něco otíraj. Ale jde mi hlavně o poměrně drahé Lsumce golden nuget a modrý fantom. Jaká je šance že vydrží po aplikaci léků? Bohužel jsem staré akva prodal takže karanténní zařídím tak za měsíc. Nejspíš jsem to dotáhnul se šnekama....Sumci jsou cca 12-14cm.
Ahoj,
zajímalo by mě, jestli je možné, aby se objevila krupička a během 24 hodin zmizela?
Včera jsem zjistil, že jedna molly má na sobě bílé vystouplé tečky po celém těle (ale z celého osazenstva jen jedna). Tak jsem zasolil polévkou lžíci na 50 litrů a druhý den tečky zmizely (takže nemůžu ani nafotit).
Údržbu provádím několikrát do týdne a nepředpokládám, že bych si mohl krupičku do akva zanést, protože v posledním měsíci jsem do nádrže nedával nic nového. Myslím si ale že ty tečky byly ze stresu, protože 2 dny zpátky nešel 11 hodin proud, takže ryby byly ve tmě a bez filtru. Ze zkušenosti třeba vím, že samice mollyn se ve tmě stresují více než samci.
Co myslíte, měl bych akva dál léčit na krupičku nebo tomu nechat volný průběh?
Dvěma slovy "stará vesta".

Starší reakce
Snazim sa ver mi

Uz to aj preriedujem. Dokonca som uz tak sklamany ze ak uhyn neprestane tak tomu necham volny priebeh a necham proste bezat prazdne akva kym tie bakterie a cervy nepokapu...
Tvůj problém je to, že jsi stále nenašel ten správnej rytmus nádrže, aby to fungovalo bez těch léčiv, až tohle odladíš bude dobře.

takze je moja uvaha spravna? Uz som zacal liecbu tak ak sa to objavi zase tak... Teraz som liecil ryby flagellolom a zase esha musia dostavat pres drzku ich pečene.
Starší reakce
ja si take myslim, ze to krupicka nebyla, ty dve nebo tri bile tecky ..ted bych take rekl vodnatelnost ale nebudu to tvrdit jako Roman ..ten exit s tou eshou, si myslim by krupicku zastavil..
Podívej se na pojem infekční vodnatelnost, ale rozhodně netvrdím, že je to ono, posmrtný stav ryby může silně klamat.
Pol. lžíci na 50 litrů vody a tu eSHa 2000 dle návodu.
Jak říkáš, vypadá to na krupičku. Odsála bych dno (trofonti se usazují ve dně a následně encystují, tak pryč s nimi co to jde). Všeobecně cystická stádia parazitů jsou vcelku odolná, nevím, jak je na tom s odolností krupička (parazitologie není moje specializace), ale je možné, že léčivu zvládnou nějakou dobu odolávat. Co bych udělala já je, že bych odsála dno a opakovala celou léčebnou proceduru od začátku v prodloužené verzi. Krupičky je potřeba se zbavit komplet, jinak se zase rozjede. Alternativně můžeš zkusit jiné léčivo. Víc asi těžko radit.
Ano to je správný poměr a klasickou kuchyňskou, vodu bych vyměnil klidně hned a jak jsem psal včera čekal kam se to posune, protože si myslím, že se o krupici nejedná, ale jistě se přidá někdo další se svým názorem.
Dojel bych exit a čekal. Lehký zasolení, častější výměny vody.
Nemyslím si že je to krupice, jak je máš dlouho?
vodu vymen po doleceni a muzes do filtru dat aktivni uhli, jestli mas tu moznost ..po tydnu ho vyndat..
Dle návodu, klidně dávky dvojnásobný, podle stavu ryb a taky podle akvária, jak je hodně zarostlé rostlinama cyklus dojet do konce, vodu vyměnit až potom a solit teď již netřeba.
Starší reakce
tak zatim aspon vymen aspon 1/3 vody a zitra pridej to lecivo esha Exit ..tu eshu 2000 muzes dat uz dnes ..
tak na krupicku je opravdu Esha Exit . Esha 2000 se pouziva zaroven s exitem - leci drobne ranky po odpadnuti kozovce.. Byt tebou tak ten Exit si sezenu.
Starší reakce
Možný je cokoliv, chce to karanténu, tedy normálně zaběhnutou karanténu a sledovat, klidně houpnout s parametrama, teplotou a nechat tam osádku 3 týdny, sledovat. Změna, to je to zaklínadlo.
Starší reakce
Ahoj, před nějakou dobou se mi v akva objevila krupička, léčil jsem to Exitem a po pár dnech byla pryč. Jenže asi 3 týdny po tom se mi pouze na jedné rybce opět objevily bíle tečky. Ryba se ale chovala normálně, netřela se o předměty a žrala. Po dvou dnech byly tečky pryč. A nyní asi po dalších 3 týdnech se situace opakuje ta samá ryba obsypaná bílými tečkami ale neotírá se a přijímá potravu a opět po dvou dnech bez jakékoli léčby je zcela bez teček a v pohodě. Nevíte co by tomohlo být ?
Starší reakce
No tak pokud jsi akva založil znovu,tak to vše potvrzuje,teď opravdu jen měnit vodu a měnit dokud se to nesrovná.
Predelaval jsem kompletne loznici, tak jsem musel zalozit cele akvarko znova a od te doby jsou problemy. Jinak predtim jsem ani nemusel tolik vody menit a ted nestiham kyble nosit. Zitra koupim test na dusitany a zkusim to pro zajimavost merit. Bohuzel nemam moznost kam jinam dat rybky.
Sice už je to trochu mimo téma,ale příčina tvého problému,bude nejspíš v tvém filtru,jelikož to je honič vody-málo filtrační hmoty.
Toč to přes psprchu a per to tam.

Dávám přímo z vodovodu a nevadí,lepší z vodovodu,než plná Dusitanů

Nemam odstatou, mam dat chlorovanou?
Znovu

A klidně i zítra, pozítří, popozítří, výměn vody není nikdy dost

Otírání ryb často indikuje vysoké NO,vyměnil bych 1/3 vody hned a pak pár dní obden.
Vodu jsem menil ve stredu kolem 1/3
Přidat reakci
1 ...... 93
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95312x