Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2014 10:22 Žena Turbínka [2558] Re: DANMAZUR, Michael281
Tohle je trochu zkreslený názor, neonka je ryba čistotná a těch 15 by jich tam mohlo i být. Ale osobně bych raději volila sestavu 10 - 15 teter ohnivých, 6 pancéřníčků (možná menších než pandy třeba pygmeje) ale ty čichavce bych tam nedávala jako dominantu bych spíš zvolila jednoho samce betty. Endlerky 4 klidně, ale asi jen kluky, nejsou bez samic agresivní jako paví očka, nejsou takový bordeláři, ale když tam budeš mít i samičky, začnou se množit a bude problém kam s mladýma.
Edit: Ty drápatečky bych tam nedávala už vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 10:06 Muž DANMAZUR [20]
Buď jsem se přepočítal nebo v případě že by jsi měl 10 neonek máš 130cm ryb takže ryby na 150litrove akva (130 litrů vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 09:26 Muž Michael281 [6] - Tetry – Rybky v 54 l
Dobrý den, možnou v 54 l akva být: 4x endlerka, 6x pancéřníček panda, 10-15x neonka modrá, 2x čichavec medový a 2x drápatečka malá???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 23:31 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Chtěl bych se zeptat jestli mi sekavci příčnopásí sní jikry krunýřovce super red?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2014 14:51 Muž Legioix [574] Re: DANMAZUR00
Nechceš si založit třeba prezentaci? Já bych na to AQ byl docela zvědavej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2014 12:51 radim Re: DANMAZUR00
no vidíš to, ja mam v pětistovce 2 x 13cm ancáky a je to pro ty 2 nerváky málo...
Proč tam mermomocí chceš ryby pro které ta nádrž není vhodná a nevyniknou tam? Už to tady ve foru padlo mockrát, že malá ryba dělá velkou nádrž... Nevím kolik ti je a jaké máš možnosti, ale dej ty ryby pryč všechny. Zaměř se na ty rostliny a na to jak akva vůbec funguje. Až si budeš sám víc věřit se znalostmi, které postupně získáš, tak si tam ty apistogrammy klidně dej. Pořád řešíš ryby, ale přitom nemáš vyřešené prostředí pro ně! S tím ožíráním echináče to samé. S těmi emerzními listy to je popsané snad všude. Vůbec si nic nehledáš a jen se blbě vyptáváš. A když ti někdo trpělivě radí, tak si z toho nic nevezmeš. Pak napíšeš takovou hovadinu, že máš ancáky pořád na skle a jdou pěkně vidět! Tak si tam dej zrovna nějakou padesátku kapra z Tesca...taky bude pořád na skle pěkně vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 12:15 DANMAZUR00
Jo a LiboreSprysle dokážu si představit 12centimetrovou ryby mojí ancici mají 6,8,11cm takže dokážu a jsou pořád na skle nebo pod skalkou a není ro hrůza,mo nic díky za vaší trpělivost než si seženu rostlinky a zaroste to do té doby mám tak 2mesice budu studovat a uvidíme tak čau ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:56 Muž patamatix [408] Re: DANMAZUR00
Já bych to zkrátil,je to chyba kupujícího a ne prodavače,ten odvedl dobrou práci: Prodal ;-)
Je potřeba vědět co chci než jdu nakupovat ano (ale neboj mnoho z nás udělalo takovou chybu)Takže studovat a studovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:52 DANMAZUR00
Já vím ale zněly přesvědčivě a vypadaly že romů rozumi rozzureny A teď jsem v hájí a pykam tím ze mám problém a musím se zbavovat některých svých oblíbených rybek :-( Aspoň ze je mužů dat tatkovemu bratranci a a budu vědět jak se jim povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:45 Muž patamatix [408] Re: DANMAZUR00
Prodavači jsou od slova prodávat :-) a ne vědět ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:43 DANMAZUR00
No tak pochopil jsem ze prodavači moc neví a snažím se to napravit proto poslední dobou navštěvují tento veb.Rostlinky nerostly kvůli spatne filtraci.Takže sháním rostlinky a až to zaroste chtěl jsem pořídit cichlidky kakadu.Teď už vím ze si je kupovat nebudu bo by to bylo preplacane.Takže ano bohužel ram mám 3ancistrusy 2pancernicky 1platu 2mecovky (tu poputujou k tatkovemu bratranci do 360litrovky)a 1 staré danio bylo jich 6 dostal jsem je tak když jim bylo 5let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2014 10:42 R Muž romant [27987]
Budu za skeptika. Ty ryby tam už stejně jsou. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:15 Muž patamatix [408] Re: DANMAZUR00
Méně může být více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:14 DANMAZUR00
To ne tak to není no zkusím to akva co nejvíce změnit k l
lepšímu,tak cus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 09:20 Muž patamatix [408] Re: DANMAZUR00
No můžeš si tam dát co chceš,jsi majitel akva,ale mě přijde,že čekáš až ti dá někdo povolení a pak až bude nějaký problém,tak budeš říkat"ale oni říkali,že můžu" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 09:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: DANMAZUR00
DANMAZUR00 napsal: Tak mohl bych tam dát alespoň 1ancika?
Nebuďte jako Tatar a zkuste si ve svém akvárku představit dvanácticentimetrovou rybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 09:11 DANMAZUR00
Tak mohl bych tam dát alespoň 1ancika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 21:43 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: DANMAZUR00
vůbec bych se nedíval na to jestli je někde někdo má nebo nemá. zaprvé je to poměrně velká ryba a hlavně teda se její "čistící schopnosti" dost přeceňují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.03.2014 21:15 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Budu upřímný, ono se lidem tvého ražení velmi těžko co radí, neb zkušenost říká, že těch rad, jakých se ti dostane, stejně s největší pravděpodobností dbát nebudeš. Rád bych se mýlil. ;-) Jinak ve tvém posledním návrhu bych tam dal jenom ty pancéřníčky, na zbytek je to prostor spíše menší a ve vztahu k jejich bordelářským schopnostem je to tak trochu vyřazuje ze hry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 21:14 DANMAZUR00
Já vím to danio je poslední z 6.Anciky pryč no já nevim ma je tu ve stejný nádrží skoro každý akva čistit dost špinavý není no nevim.Ale přesto jsem rád za názor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 21:09 DANMAZUR00
Co si teda myslíte o mém posledním návrhu?Nechci rybky nějak trápit myslíte ze ujde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 21:08 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: DANMAZUR00
3x ancík je moc. on do 60ky nepatří vlastně ani jeden. jedno danio je taky o ničem, je to hejnová ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:52 DANMAZUR00
Tak si myslím ze kdyby tam bylo 4-6pancernicku (dohromady)2bojovnice 3ancistrusi 1danio a 3platy skvrnite.To by šlo ne.Stále se ucim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:46 DANMAZUR00
Aktuálně tam jsou 2bojovnice 1danio(zbytek)1pancernicek skvrnitý 1pancernicekzlatopasy 3ancistrusy plata skvrnitá a 2mecovky ale ty budou do 3týdnu u tarkoveho bratrance ve 360litrovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:38 Muž Legioix [574] Re: DANMAZUR00
Přeplácaný je to už ted. Co víc řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:32 DANMAZUR00
Grundo teď si mě dostal. smich Ty clanky jsem si přečetl ale ty by se mi hodily tak před rokem a pár měsíci kdh jsem akva zakládal.Já vim jsem jako začátečník.Dával jsem na rady obchodníků celé to bylo špatně rostliny nerostly tak byly uměli ryby pancernicek bojovnice a 10zivorodek z toho 6ruzdnych druhu zmoudrel jsem a chci ro změnit a můj první krok rostlinky až to budu mít potom zmenim rybí osadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:16 DANMAZUR00
Aha sorry 60x30x30 54litru.Ve zkratce chci pořídit/mám:2 bojovnice 1danio(zbytek)1pancernicek skvrnitý 1pancernicek zlatopasy(mají mezidrihove kamarádství)+4pancernicci skvrnitý 3platy skvrnite 3ancistrusy(mají pruplavnou skalku a chtěl bych 2cichlidky kakadu(ten bych zřídil kokos a kdybych ty cichlidky nemohl tak mužů aspoň cichavce medove?
JJo četl 3krat. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2014 19:47 radim Re: DANMAZUR00
Chlape četl jsi to po sobě vůbec? V tom, aby se prase vyznalo smich
Chybí objem nádrže, o které se bavíš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 19:41 DANMAZUR00
Ahoj až i seženu víc rostlinek a akva víc zarosre plánuju z původní osádky:2bojovnice 1plata koralova 1pancernicek skvrnitý 1pancernick zlatopasy 3ancistrusy sp.2mecovky červené mexické 1danio.Danii bylo 6 v tatkovq práce krachla tak se chtěli zbavit rybek tak jsem 6danii zachránil měli je prý 5-6 let už mám jen jedno.mecovek se zbavim(nebojte v záchodě neskončí taťkuv bratranec ma360litrove akva a ze si je prý veme).Chci si tedy pořídit/nechat:2bojovnice to danio 5pancernicku skvrnitych 1zlatopasy(já si muslim ze ti dva jsou stáří a s těmi malými prckami v obchodě maji2cm se moc bavit nebudou mají spolu přesto ze to jsou jiné druhy kamarádsrvi divné ze)3ancistrusy 3platy skvrnite a TEĎ TO KVULI ČEMU TO PÍŠU chci k něm 2cichlidky kakadu dál bych jim tam kokos ancistrusy maj svoji pruplavnou skalku takže by nebyl problém ze by si ro prebieali.Jak jsem četl mají rádi menší akva někdo říká ze se nesnese s bojovnici a někdo říká ze jo rak nevím.Pro případ ze nemůžu mohl by být s nema cichavec medovy?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 04:58 R Muž romant [27987] Re: MarekP
MarekP napsal: ... protože je třeba rozlišovat divokou formu dánií a závojovou formu...Tak v tomto směru je to jedno, protože i ona divoká forma má ten třepetající se ocásek, i když nutno uznat, že ne tak vyvinutý, jako šlechtěnci a svým charakteristickým pohybem bude na beťáka působit, jak jsem psal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 23:12 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Bettasplendens
Nehodí. Danio je velmi živá ryba (mám je v akva) a bojovnice je klidná ryba. Nicméně ne úplně zcela mohu souhlasit s romantem, protože je třeba rozlišovat divokou formu dánií a závojovou formu. Každopádně tyhle ryby se tak či tak k sobě nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:27 R Muž romant [27987] Re: Bettasplendens
Ne, třepetající se ocásky dánií, budou jak červenej hadr na bejka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:25 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Hodí se k sobě dánio pruhované a bojovnice pestrá? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 23:48 radim Re: Čeníček
až vyrostou, tak je budou velmi pravděpodobně považovat za potravu...čtverzubci jsou dravé ryby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 23:42 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Myslím jinou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 23:21 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Čeníček
V prezentaci nemáš napsané rozměry akvária, takže nevím, jaký má tvoje akvárium objem, ale za mě bych řekl, že je to akvárium malé už na ty ryby, co tam máš. Nic bych nepřidával. Počti si tady:
rybicky.net/atlasryb/sekavec_thajsky
rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_zeleny

Podívej se hlavně na doporučený počet ryb u každého druhu, minimální velikost nádrže apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 23:03 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Chtěl bych se zeptat jestli mohu mít čtverzubce zelené a parmičky duhové? ;-) ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:21 Muž buchcikbel [0]
S tím velkým akvem je to blbý, stále se nemůžeme rozhodnout kam ho dát a ještě nemáme svařený stojan. Snad to tam ti čichavci ještě vydrží... Ve čtvrtek tam příjdou neonky a další pancéřníčci. Mám ještě možnost dát jednoho z nich do menší karantény (25 litrů) která už se nějakou tu chvilku zajíždí. to by ale byla pro takového čichavce asi vražda, že? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:11 radim Re: aquarista
Jednoduchá odpověď: málo místa(do 50L tyto ryby nepatří), málo úkrytů pro samici, samec si nemá na kom jiném vybít svou agresivitu, když jsou tam jen dva.
To chování po výměně vody vypadá na to, že ryby dostali teplotní šok :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:08 R Muž romant [27987] Re: aquarista
V těch ani ne 50 litrech se toho moc dělat nedá, to bude pokračovat a bude to houstnout a když nebude samička samečkovi po vůli, tak jí klidně umlátí. Tady je řešením to slušnější akvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 14:02 Muž buchcikbel [0]
Fotka k příspěvku Už se to trošku zlepšilo (jak byly u dna), ale co s tím jak se perou? stopadesátka totiž ještě ani nestojí... na fotce by měla být samička. Má kulatější ploutvičku, kulatější bříško, ale je větší než ten druhej
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 13:57 Muž buchcikbel [0] – čichavci
Fotka k příspěvku Ahojte. Už jsem sem psal,že se mi prohánějí čichavci. No, ono se to teda spíš zhoršuje než zlepšuje. Dokonce se tahají za ploutvičky!!! coze Ten na fotce by měl být sameček. A teď, po výměně vody leží i po pár hodinách u dna a čumí na sebe. Při minulém čištění to nedělali... Co jim prostě je? to je asi sameček
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 17:14 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: patamatix
Krevetky? K bettě do relativně malýho akva? A do minimálně 25°C? Asi neee...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 17:10 R Muž romant [27987] Re: JirkaD
Tak dalo by se jako hranově třeba tetry ohnivý, deset kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JirkaD
Musis hledat ryby do miniakvarii, ale zase takove, aby to k sobe nejak slo. Musi to vydrzet pomerne vysoke teploty (kvuli Betakovi, kteremu dobre vyhovuji), a zaroven to pro akvarium musi predstavovat co nejmensi zatez, protoze je male, pricemz ty ryby nesmi ta velikost nadrze limitovat jak sardinky v plechovce.

Nikdy jsem to neprovozoval takhle spolu, ale treba nekdo bude vedet, co k Betakovi mensi hejnicko: rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova

No a pak tady nekdo psal, ze ma s Betakem Halanciky. Osobne by mne ta kombinace ani nenapadla, ale pokud to nekomu funguje... Tam by ale slo o vetsi kompromis s teplotou, rekneme tak 24-26°C, aby bylo vsechno spokojene. Ony Betky jsou celkove zivejsi pri vyssich teplotach, rozdil v aktivite je pri 25°C a 28°C znat (tedy alespon u mne v 54l, kde maji kde se prohanet).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:24 Muž patamatix [408] Re: JirkaD
Prázdné,možná opticky,ale důležitější je obyvatelům zajistit dobré prostředí ;-) Když tam nacpete další ryby,tak to bude možná živější,ale jen na chvíli,než začnou ryby umírat důsledkem špatného prostředí. ano
EDIT možná nějakou tu krevetku víc bych už tam nedával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:14 JirkaD Re: patamatix
To vím, ale přece jen to akvárko bude prázdné. Co třeba Plata skvrnitá, ta by tam být mohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:01 Muž patamatix [408] Re: JirkaD
V těch 32 litrech,pokud se bavíme o čistých litrech? Tak snad by bylo betě líp samotné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:59 Muž patamatix [408] Re: JirkaD
Jirko - Jde jim o zisk,vždy :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1351