Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 18:31 Žena Mrija [27] Re: Zetor
Pokiaľ sa budem riadiť nepísaným pravidlom 1cm/1l tak rozhodne nemôžem mať 30 ks v 112l akva kde je čistý objem tak 95-100l nie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2019 17:12 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Mrija
Cichlidka 1:1 nebo 1:3, 1:2 rozhodně ne! Z danií a parmiček si vyber jen jeden druh a ten posilni na 30ks (doporučuji dánia). Clithin kolik chceš ;-) . Toť vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2019 15:38 Žena Mrija [27] – Zmena
Podľa vašich rád som trošku zmenila predstavu o tom čo by som tam chcela ( budú sa ešte pridávať rastliny a úkryty) :
1:2 /1:3 rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
8 ks rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
8ks
rybicky.net/atlasryb/parmicka_purpurova
+ Clithon 3-4 ks
Lepšie ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 07:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mrija
U rajovců je problém hlavně agresivita při tření, kdy výrazně stoupá. Navíc u toho vybraného je problém s teplotou.
Vodu ovlivňuje víc tvá péče o akvárium než to, jakou vodu do něj liješ.
Menší párové nenáročné barevné ryby, to je celkem těžké zadání:
Pokud si věříš, tak Cichlidku Borelliho zkus, patří k nejméně choulostivým cichlidkám.
rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena
Z labyrintek budou nejvhodnější asi bojovnice a ne jen betta splendens).
Parmičky, třeba duhová se chová v párech.
Nejakou rybu na dno nechceš? Třeba hejno pancéřníčků zelených?
Pěkná je Duhovka diamantová, ale ta chce chov v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 07:20 R Muž Anthrax [4787] Re: Mrija
Normálně bych ti doporučil rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci (1:3) ty jsou s těchhle ryb podle mě nejméně náročné. Ale k těm živorodkám nevím. Mečovky jsou prostě prasátka. Navíc se ti namnoží... Nádrž by musela být fakt dobře udělaná (hodně rostlin, pravidelná údržba a dostatečná filtrace).
Edit: Podle toho co vidím bych se na cichlidky vyprdnul a šel do skupiny pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 00:49 Žena Mrija [27] Re: NHKG
Mala som dlho gupky ale kto nemal takže neviem či to môžem počítať :-D ocellatus by mal byť práveže krotkejší čo som čítala a cichlidky som čakala že budú náročné ale vodu máme horskú nie mestskú, NO3 meriam pravidelne. Ak vieš poradiť iné pekné ikernaté ryby okrem tetier tak budem rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 22:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mrija
Pokud to je tvé první akvárium, tak na první 3 druhy rovnou zapomeň. Dlouho by nepřežily.
Macropodus ocellatus umí být pěkně ostří, nedoporučuji.
Xiphophorus hellerii OK a vyber si nějaké jiné barevné rybky k nim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 22:11 Žena Mrija [27]
Zdravím, mám 112l akva a chcela by som takúto osádku :
Trichogaster lalius 1:1,
Apistogamma borellii 1:2 ,
Apistogamma agassizii 1:2 ,
Macropodus ocellatus 1:3,
Xiphophorus hellerii "red" 2:4 .
Plánujem ešte hustejší porast a nejaké miesta na schovku. Môžu byť spolu alebo bude problém pri párení. Vďaka za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 16:17 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Vojtaa
Mohu ti to potvrdit. Dříve jsem choval paví očka a blackmolly. Nekřížily se. Ani s endlerkama se (ty blackmolly) taky nezkřížily. Určitě je můžeš mít spolu. ;-)

To Anthrax: tím že se nemusí jsem myslel že se kříží, ale asi jsem to špatně napsal. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 12:10 R Muž Anthrax [4787] Re: Vojtaa
Není to obecné pravidlo. Jen některé druhy se mohou křížit.
rybicky.net/forum/1159 ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2019 12:08 RAP Re: ANVA
No, pěkný guláš. hmm
Předně bych moc nemíchal ryby z Tanganiky a Malawi. Za druhé ty počty jednotlivých druhů jsou ûplně špatně. Vyber si jedno jezero a podle toho vybírej a pozor na možné mezidruhové křížení!
PS: na tenhle druh rybicky.net/atlasryb/tlamovec_celnaty máš malé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 11:54 Vojtaa Re: Zetor
Takže mi můžeš potvrdit, že se Paví očka a Black molly se nebudou pářit? Ty mečovky bych možná oželel, protože jak pořád honí Platy, tak už mě začínají štvát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 10:25 ANVA – Cichlidy MIX Tanganika a Malawi
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 10:22 ANVA – Cichlidy MIX Tanganika a Malawi
Dobrý deň
Založil som si 450L akvárium a potrebujem poradiť s chovom cichlíd.
Zatiaľ som kúpil asi čo som videl a zistujem že to nebola dobrá voľba.
Rybky zatial nerobia zle pretože sú malé ale obávam sa čo bude keď dospejú.
Prosím o radu ktoré rzbky si mám v akváriu nechať.
ďakujem za všetky rady.
Cichlidy druhy
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_cernoploutvy
3ks

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_duboisuv
5ks

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_lombarduv
3ks

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_zlutoocasy_sp_black
3ks

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_labidochromis_hongi
3ks

rybicky.net/atlasryb/pestrenec_tanganicky
1ks

rybicky.net/atlasryb/pestrenec_zplostely
3ks

rybicky.net/atlasryb/neolamprologus_caudopunctatus
2ks

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_modrozluty
2ks

rybicky.net/atlasryb/pestrenec_zlatozluty
2ks

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_celnaty
2ks

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_mooreuv
5ks
Odoslané z iPhonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 09:40 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Vojtaa
No, to je těžká otázka... Asi ty blackmolly a paví očka, jenže mečovky se s platama moc nemusí. Nechtěl by jsi mečovky a platy darovat a nechat si black Molly a paví očka? Jinak asi takto;
blackmolly + mečovky
Paví očka + platy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 09:25 Vojtaa – Živorodky
Ahoj, ještě jednou otvírám téma s mou nevhodnou aktuální posádkou a prosím o radu.
6x Black molla
3x Mečovka
3x Paví očko
3x Plata skvrnitá

4 Druhy živorodek. Bylo mi podotknuto, že Platy a Mečovky se mi budou pářit mezi sebou a to bych nechtěl. Je to obecné pravidlo, že živorodky se mezi sebou pářit i když jsou jiný druh, nebo to u některých nehrozí? Ano později je budu oddělovat jednotlivě(druhy), ale teď mám možnost jen dvou akvárií, takže bych to viděl 2 a 2 druhy u sebe. Která varianta je podle vás nejmíň riziková?
Z mého pozorování potvrzuji, že samec mečovek pořád honí ty platy.

Předem děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 19:15 Angus68 Re: Petr123
Pro čtverzubce a toho tvýho ráčka pořiď jinou nádrž. Neplácej to všechno do jedný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.02.2019 17:17 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Petr123
Jako, teď už bys to měl docela dobře vymyšlené, ale pak tomu dáš korunu tím svým a je možné tam přidat tohle a pak ještě tohle a jsme znovu na začátku. tone

Je to 125l, dej tam tři druhy ryb. Maximálně. A nic dalšího! Dva čichavce, větší hejno něčeho, něco na dno a to je vše. Dál nekombinuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 16:50 Petr123 Re: Zetor
Super, moc dekuji za radu.

takze zaver je tady: Krunýřovec napský, Razbora Espeho a Čichavec medový - plus Pancernicky

a je mozne k nim jeste toho maleho raka mexickeho?

a je to pripadne vhodne spolecenstvi pro ctverzubce trpasliciho, kdybych ho chtel v budoucnu porizovat?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:38 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Angus68
Ano, já vím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:23 Angus68 Re: Zetor
A co já napsal? :-D Jsou to velký dobrý plavci. Někdy i skokani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:14 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Petr123
Parmičku černopruhou vynechat, je to na ni malé akvárko. Ona když se rozplave rychle tak je jak střela. Razboru, čichavce a na dno nějakého pancéřníčka + ty krunýřovce. Parmičku purpurovou nevol ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:11 Angus68 Re: Petr123
První dva druhy bych nedal a nechal to Asie ;-) Razborky, malý druhy labyrintek ;-)
Jak to bude velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 11:22 Petr123 Re: Angus68
a mohu poprosit konkretne, abych vedel jak ten vyber nechat a co konkretne menit atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 11:18 Angus68 Re: Petr123
Špatný výběr obyvatel AQ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 11:10 Petr123 – Kombinace
ahoj, mohou byt spolu nasledujici rybicky: Krunýřovec napský, Parmička černopruhá, Razbora Espeho a Čichavec medový či Parmička purpurová (z techto poslednich dvou jeste vybiram).

A je mozne s nimi pripadne chovat jeste Raka mexického?

125 litru

blize jsem poctove zatim nepropocitaval. prioritne jsem si radsi chtel nechat schvalit, zda se kombinacne k sobe vubec hodi. moc dekuji za radu

Predem dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:51 Angus68 Re: Kaira
To já taky né :-D
Ale už si zralá akvaristka, která si určitě dokáže poradit ;-)
Máš betárko- pěkný. Zařiď vrčivce a je to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Angus68
No vidíš, a já bych třeba ancíka k labyrintkám nedala.
To je jasný, že by se mě neptaly :-D ale bez krmení by stejně nic neodchovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:32 Angus68 Re: Kaira
Pěkná ukázka osazenstva nádrže s Vrčivkama ;-)
www.youtube.com/… ;-)
Ony by se tě neptaly :-D Když se jim bude líbit nádrž, nadělí ti dáreček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:27 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Angus68
Vrčivky nestavějí hnízdo na hladině. ;-) Betty mám jen samice a s odchovem vrčivek bych ani nepočítala, nemám čas a ani čím to krmit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:17 Angus68 Re: Kaira
Pro mě by to byla docela velká konkurence v prostoru pro rozmnožování hmm
Když labyrintky, tak s některým druhem ryb obývajících střední vrstvu vodního sloupce.
Beru Vrčivky +krevetky ;-)
A potom: nedočkáš se u vrčivek odchovu, protože ti je beťák vyžere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:07 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Angus68
Nechci je tam dát za každou cenu, ale třeba betty s čichavci nebo různé druhy čichavců se snášejí bez problémů. Proto se ptám, jestli s tím má někdo zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 18:59 Angus68 Re: Kaira
Nedával bych dohromady ne
Vrčivky do jednodruhový nádrže ;-) Je to lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 18:47 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Betty a vrčivky
Ahoj, máte někdo zkušenost s chovem bett a vrčivek trpasličích v jedné nádrži? Mám tři bettí holky v 54l akváriu, tak bych ty vrčivky chtěla dát k nim, ale nerada bych, aby se mi to tam pobilo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 17:59 Petr123 Re: RAP
blize jsem zatim nepropocitaval. prioritne jsem si radsi chtel nechat schvalit, zda se kombinacne k sobe vubec hodi. moc dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 16:30 Muž trodat [11] Re: RAP
neonky 30 (8ks) razbora 20 (19)tetry 30(28) panceřníčci 10 parmička černopruhá 8, black molly 8 (6) pestřenec 4, konga 12 v závorce jsou aktuální kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 16:17 RAP Re: Petr123
V jakých počtech by jednotlivé druhy měly být?
Jinak méně(drhů) je někdy více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2019 16:14 RAP Re: trodat
Konga jsou celkem velké velké a menší ryby mohou "uštvat".
Co se týče nemocí, bakterií apod., může jeden druh bez problémů existovat, ale pro ryby z jiného zdroje mohou být fatální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 15:54 Petr123
ahoj, mohou byt spolu nasledujici rybicky: Krunýřovec napský, Parmička černopruhá, Razbora Espeho a Čichavec medový či Parmička purpurová (z techto poslednich dvou jeste vybiram).

A je mozne s nimi pripadne chovat jeste Raka mexického?

125 litru

Predem dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 14:32 Muž trodat [11] Re: Anthrax
podmínky jsou stále stejné poslední 3 terče jsem daroval před 7 měsíci,byly už staří zůstaly pouze neonky 15ks(a to jsem měl teplotu 30-32 c,zbytek ryb jsem dokoupil najednou asi 100ks (neonky ,tetry,razbory,,panceřníčky prostě hejnové rybky 6 black moll)nic mě neuhynulo až jsem přidal konga ,tak nejvíce to odnesly neonky těch už mě zůstalo jen 8ks a měl jsem jich 30(15 PŮVODNÍCH + 15 DOKOUPENÝCH) jinak ,,ale z každého druhu mě uhynula aspon 1 ryba a to je otázkou 1 týdne ,kdy jsou konga ve společný nádži,tak si říkám jestli jim to suché nestačí a přikrmovat třeba mraženým neb srdcem jako terče.fakt nevím vím na 100 procent,že nemocné nejsou a kyslíkem to určitě není.Navíc mě majitel zverimexu potvrdil ,že musel dát konga od neonek protože mu je decimovaly.Tuhle rybu neznám nikdy jsem ji v nádrži neměl ,tak nevím.
EDIT- podmínky jsou stejné samozřejmě až na teplotu ta je 25-26 C už netopím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 14:05 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: trodat
Párkrát se mě to stalo že když jsem přidal nové ryby ve starší osádce bylo pár úhynů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 13:03 Muž trodat [11] Re: Anthrax
prezentaci mám v archívu ,vodu míchám pořád stejnou v létě byla teplota mnohem vyšší a nic se nestalo, pořád si myslím že to souvisí s kongama ty nemají žádnou ztrátu.Jinak děkuju za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2019 11:52 R Muž Anthrax [4787] Re: trodat
V karanténě se to nemusí projevit. Ty patogeny nemocí tam jsou a může se to rozjet až v té nádrži. Navíc to, že nemají zjevné příznaky taky neznamená že tam nemoc není. Nicméně ty úhyny přes noc opravdu zavání nedostatkem kyslíku (může souviset s příliš vysokou teplotou). Být tebou tak tyhle možnosti tak šmahem neodmítám. Bezdůvodně ty ryby neumírají. K odhalení příčin by mohla pomoct prezentace, protože takhle tu po ostatních chceš aby vařili z vody. Není moc od čeho se odrazit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 09:41 Muž trodat [11] Re: JirkaŠčobák
Každá ryba než jí vypustím do společného aq projde karanténou.Nemoc to není nemají žádné zjevné příznaky a jsou to ryby více druhů.Našel jsem na portálu Akvárko.cz starší článek ,který popisuje podobnou situaci.Pokud někdo máte tuto zkušenost napište jak jste jí vyřešil jestli pomůže třeba změna jídelníčku.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 00:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: trodat
Spíš bych si myslel, že jsem si přitáhl nějakou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 19:21 Muž trodat [11] Re: NHKG
Nemám tuto osádku mám více jak 7 měsíců a bez problému nic jsem něměnil (dělám akvaristiku již 20 let měl jsem i terče) kromě těch teter ve zveráku mě majitel řekl ,že jim porvaly neonky ,tak se ptám jestli někdo nemá zkušenost a jak to řešit.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 18:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: trodat
To, že by Konga žraly ryby, mi přijde jako blbost. V jednom akváriu jsem Konga měl a nesežraly ani jednu rybu. Krmení mraženým/živým krmivem jim ale prospěje.
Takže spíše máš v akváriu nějaký problém a část mrtvolek jsi nenašel (možná je sežraly ryby, nenapsal jsi přesnou osádku). Nemáš problém s množstvím kyslíku ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:48 Muž trodat [11] – tetra konžská
Zdravím potřeboval bych se ujistit o mém podezření.Mám 600l akvárium a rybiček asi 100ks parmičky, tetry, neonky ,čichavce, panceřníčci, black molly, vše funguje aspon si myslím akvo mám 12 let ,ale asi před 3 týdny jsem dokoupil tetry konžské 6 samců a 6 samic a od té doby se mě jednak ztrácejí ryby (neonky asi 15ks)a jednak mě hynou bez zjevných příčin a to hlavně přes noc (parmičky, black molly ).Mám podezření na konga,ptal jsem se i u nás ve zveráku a ,tam mě potvrdili že je museli dát pryč od neonek poněvadž jim je žraly.Chci se zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost a jestli pomůže dávat jim místo suchého a granulí ,třeba larvy nebo artemie. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 21:20 sisa1415
Ešte taká otázka , s kým sa znesie rájovec dlhoplutvý ? Mohol by byť s akarou zelenou /halančíkom modrým ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2019 18:40 Andaska Re: sisa1415
U Akarek spíš 1 samce a 3 samice nebo 1 samce a 1 samici.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=401