Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 22:12 Žena Jaffi [91] Re: VojtaBatman
Šedesátka je na byť jen samotnou závojnatku opravdu moc málo. Na tvůj záměr bys potřeboval tak trojnásobný čistý objem, velmi (opravdu velmi) dobře zarostlé (živými rostlinami!!!) a zajeté akvo, kvalitní techniku... atd. atp.

O všech rybkách, které teď chováš si něco přečti a potom jednej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 22:04 VojtaBatman Re: Issa
někomu to darovat kdo má větší akva nebo zkusit vrátit do zverimexu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 22:03 Issa Re: VojtaBatman
Jak to myslíš, že závojnatky budeš muset vypustit? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 22:01 VojtaBatman Re: radim
5 neonek, 10 black molly,jednoho pardála,4 ancistruse a závojnatky 2,mám tam filtr a topítka a osvětlení jak má být a tomu jsem si přikoupil ještě vzduchovací motorek,potom tam mám 2 umělý kytičku a jednu takovou větší až nahoru živou dobře roste potom s kamenu mám postavenej takovej ukryt tam je většinou pořád zalezlí ten pardál a akva 60L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:51 radim Re: VojtaBatman
udělěj prezentaci ;-) jestli to dobře chápu tak tam máš 5 neonek, x black molly, jednoho pardála-gibouše nebo co to je, 4 ancistruse a závojnatky...co dál ještě? Ta osádka by potřebovala jinak pouparavit a ne přidávat další ryby.ne to vše v 60L hrubého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:47 VojtaBatman Re: radim
No nevím no,teď tam mám jen 5 neonek a black molly tak nevím jestli mám přikoupit víc neonek a ještě nějaký druh co by jsi mi doporučil?A ty závojnatky dát pryč prostě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:38 radim
a aby to někdo blbě nepochopil, tak závojnatky s neonkama NE!!! Ale to už tu bylo psáno hodněkrát hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:36 radim Re: VojtaBatman
ony ty neonky se závojnatkou "žít" mohou, ale není to vůbec ideální a budou trpět. Moje zkušenost se závojnatkama je, že jsme je krmili tímto rybicky.net/atlasryb/strevlicka_vychodni ale to byly opravdu ZÁVOJNATKY! Ta ryba opravdu sežere všechno a neskutečně prasí vodu, když to tak napíšu hmm což pro neonky není ani trochu dobré!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 21:28 VojtaBatman – Tak fakt nevím?
Někdo prostě řiká že závojnatku s neonkama má někdo zase ne, tak fakt nevím asi ty závojnatky budu muset vypustit nebo někomu darovat, přikoupit víc neonek abych měl kolem 15 pak se mě zamlouvají Black molly a nebo jaký druh rybek by šel ještě k něm neonkám a třeba k black molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:08 R Muž romant [27987] Re: VojtaBatman
Trochu si zaspekulujme, máme akvo 200 litrů a do něj můžeme dát 2-3 závojnatky, nebo 200 neonek a teď se rozhodni. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:06 R Muž romant [27987] Re: monule
Budiž Ti tyto problémy ponaučením a ta realizace většího akva už bude v jiným rytmu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: VojtaBatman
Závojnatku. Pokud máte přiměřeně velké akvárium. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:04 VojtaBatman Re: romant
závojnatky se mi na pohled libí i neonky ale tak dám na radu a co by bylo třeba dobrý koupit k zavojnatce kdybych se pro ní rozhodl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:03 monule Re: romant
ony ty neonky mely taky krupicku.. nejdriv jsem bettu dala do koule a druhy den mely byly nemocne i neonky a ted to vypada ze tecky uz nemaji ale pisou ze jeste se ma chvilku davat a menit vodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:00 R Muž romant [27987] Re: VojtaBatman
Je to kravina a ten kdo to napsal neví o čem je řeč. Ty neonky tam dlouho nepřežijí, zabijí je výkaly těch závojnatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   09.02.2014 19:58 VojtaBatman – Můžou být spolu
četl jsem že když má někdo závojnatku tak s nima mohou být třeba paví očka, neonky, je to jedno jaký neonky jestli neonky obecný nebo neonky červený, podstatě jsou skoro stejný tak se chci jen zeptat jestli je to jedno nebo jestli je lepší nějakej jeden druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2014 19:55 R Muž romant [27987] Re: monule
Modrá chemie přidávána na léčení asi krupičky do akva kde je jak nemocná, tak zdravý ryby. hmm Děvče, děvče ty to vedeš. Když už někoho léčíš, proč k němu přidáváš další ryby? Trpělivost, to je základní vlastností akvaristů a akvaristek nevyjímaje, tak už z toho nedělej pokusnou laboratoř a začni když už léčit, tak účinně, ale jenom rybu(y) nemocnou(é), neb takto si koleduješ vo průser budoucí rezistence. Na krupičku je velmi osvědčená a šetrná kombinace přípravků eSHa exit a 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:47 monule Re: romant
zatim jeste neni hotove velke.. bude tak za mesic nez tam bettu budu moct dat tak se snad z toho dostane.. davam nejakou modrou chemii a sul.. vcera pribyl krunyrovec tak musim jeste zjistit jestli muzu solit kdyz tam je ale tusim ze ne...
cetla jsem ze z nitenek muez byt salmonela.. da se to nejak poznat??? :(

zatim jen studuju o rybickach ktere muzou byt spolu.. libi se mi barevne (modre zlute cervene - jako napr. malawi ale ty s bettou urcite nemuzu tak se asi spokojim s nejakyma zivorodkama, tetrama, molly)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:03 R Muž romant [27987] Re: monule
Pokud ryba po léčbě krupičky polehává, tak to je nic moc stav a to nejmenší jako výměnu vody a vyšší teplotu lze pro ní udělat. To že jsou v její společnosti i ostatní ryby, nemusí pro ně být moc dobrý, neb nevíme, zda-li je z té krupice úplně venku, či nikoliv, aby se to zbytečně nešířilo dále na ostatní chovance, kteří nemusí zjevný projevy krupičky vykazovat, až do doby, kdy se přemístí do novýho akvária, kde se může lecos udít. Osobně bych s rybama jenž byly v přítomnosti toho snad vyléčenýho beťáka nespěchal s instalací do jinýho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 19:02 radim Re: Legioix
řeší se tu ta 160ka ;-) vypadá to, že něco nastudovala a proto bude nové větší akva :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:53 Muž Legioix [574] Re: monule
black molly s betou být může, ale ne v 31l akvariu. To akva je pro ně malé, stejně jako pro ancistruse. Ono je to totiž malé i pro ty neonky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:44 radim Re: monule
molly můžou být s bettou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 17:35 monule Re: radim
neonky jsou 4 a vcera pribyl jeden krunyrovec obecny.. jsou jen ve 31l proto jich moc neni... betta je ted nemocnej.. furt jen lezi v jeskynce (mel krupicku ale uz je to dobry ale furt jen lezi)... libili se mi tlamovci ale po precteni par info jsem musela zavrhnout... neonky jsou spis jen doplnek - chtela bych spise neco barevneho stredne velkeho.. a ty cerny black molly ty muzou byt s bettou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 17:05 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: monule
Ve 160l spolu čichavci s bettami být můžou. Mělo by být dobře zarostlé, ale z mé zkušeností je to v pohodě. Mám ve 180l párek bett a 4 cosbíky a vůbec si sebe navzájem nevšímají. Samozřejmě záleží na povaze konkrétních jedinců, ale pokud nenarazíš na vyložené magory, neměl by být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:47 radim
pro začátek bych se držel ryb co máš a doplnil počty;-) Zvýšil bych počet neonek a beťákovi pořídil tak 3 samice ať se nenudí. To vše, ale až po zaběhnutí té nádrže. Až pak bych řešil nové druhy do akva. Ty čichavce ti ohledně betty nedoporučuju. Ještě máš dost času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:19 radim Re: monule
kolik je těch neonek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:00 monule Re: radim
ja jeste nevim ktere presne - jsem zacatecnik tak spis zatim procitam..libi se mi modry a medovy.. no proste barevny aby byly :-D a jake rybicky byste doporucili k bette do 160l akva? budu mit zive rostlinky a spoustu ukrytu :) co na dno jeste nevim asi jen sterk 2-4mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 11:49 Muž patamatix [408] Re: TOM
Závojnatky nepatří do akvária,ale do jezírka ;-) Jak máš velké akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 10:49 hanzys Re: monule
Já má čichavce zlatý s neonkama a žádný problém ale beťák nevím nevím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 10:35 radim Re: monule
ahoj, neonky a čichavci by nemusel být problém, ale z beťáka ti čichavci nejspíš udělají oškubané kuře. Taky záleží na tom jaké čichavce máš na mysli... Jednomu kamarádovi v 250L ne moc zarostlých samec čichavce modrého vybil hejno nenek tak, že jim orval ploutve. Záleži prostě na podmínkách jaké jim vytvoříš. Mně osobně dobře fungovali medoví s neonkama, ale to akva byla 120L jungle;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 09:45 monule
ahoj zakladam 160l akvarium .. v mensim mam bettu a neonky... muzou byt v tom velkem spolecne s cichavci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2014 07:30 Muž Yirka [9126] Re: TOM
Nemyslím si, že když změníš nick z vojty na TOM, že by se něco změnilo oproti radám a doporučením, které jsi už dostal ve vlákně o vhodnosti ryb do nádrží 20-50 l.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 04:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: TOM
Plastové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 03:01 TOM – Mohou být
Mám závojnatky 2 a Black Molly chtěl bych tam nějaký neonky je to možný?A jaký rybky ještě k závojnatkám a BM?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:55 Muž Michael281 [6] - TetryRe: ludvik
Tak kdybych tam mněl 4x endlerky, 6x pancéřníčka a kolkrát neonku modrou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:50 Muž ludvik [1082] Re: Michael281
Proč se nepodíváš do atlasu? :-) Modrá je mrňavá ... a modrá.

Pancéřníčky jsem ti už navrhoval také. Třískvrnné nebo malé (Corydoras habrosus nebo pygmaeus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:42 Muž Michael281 [6] - TetryRe: ludvik
Jaký je rozdíl mezi neonkou obecnou a neonkou modrou???? a jeké pancéřníčky by jste mi teda doporučil??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:49 Muž patamatix [408] Re: ludvik
Tak asi by to šlo,ale víc nic bych tam už nedával. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:47 Muž ludvik [1082] Re: Michael281
Když budeš pod jménem neonka myslet neonku modrou, tak to fungovat bude. Už si netroufám říci počet, ale patnácti bych se nebál. Později, až uvidíš jak to funguje, tak možná budeš moci dokoupit další.

Edit: a pořád si myslím, že bys měl zkusit spíš jiné pancéřníčky, menší. Ono jich pak budeš mít víc a hned to bude lépe vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 19:13 Muž patamatix [408] Re: Michael281
Co se týče těch rostlin,zkus se poptat,tady občas tu někdo nabízí nějaké přebytky rostlin,určitě by to vyšlo podstatně levněji než v Hornbachu ;-)
EDIT: No a pak si udělej prezentaci,TADY U NÁS ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:54 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
Tak moc děkuji za rady nechám to akva zaběhnout ryby si koupím 4x endlerky, 6x pandu a 8x neonky, ale jak píšete ryby teˇd řešit nebudu spíše ty rostliny o těch se poradím ve zverimexu a hornbachu. děkuji za poradenství

S pozdravem

Michael281
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.02.2014 18:48 Muž patamatix [408] Re: Michael281
Jak říkám,teď bych ryby neřešil nastuduj jak založit akva a než se ti zaběhne akva měsíc a déle ;-) ,tak si nastuduj atlas a u toho máš jasně napsáno co a kam,pak to tu zkonzultuješ a bude jasno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:46 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
tak tedy počkám.... nebude tam těch ryb moc 18 i s neonkama a budou se snášet???

minule jsem čekal 14 dní než jsem tam dal ryby to mi poradily ve zverimexu specializovaném na akvaristiku bylo vše ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:45 Muž patamatix [408] Re: Michael281
www.akvarijni.cz/… koukni na toto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:43 Muž patamatix [408] Re: Michael281
Nemůžeš,to je blbost ne Tyto zázračné vodičky jsou jen tahání z lidí peněz ;-)
EDIT: 10 dní ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:42 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
Já mám nějakej specíální přípravek do vody že můžu dávat ryby hned na druhej den, ale počkám asi týden 10 dní. děkuji vám za všechny rady budou se mi hodit jen o těch rybách jestli teda spolu mohou být v 54 l a nebude jich tam moc???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2014 18:36 Muž patamatix [408] Re: Michael281
To je škoda. Tak si prostuduj témata na které jsem ti napsal odkaz a uvidíš že ti bude ledacos jasné ;-) Hlavně prosím tě nikam nespěchej,Založ akva a nech minimálně měsíc zajet,nebo lépe ještě déle. ano A mezitím zjistit vhodné osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:33 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
To jsem chtěl taky ale musím využít to co mám :-( asi si koupím ty ryby co chci doufám že jich tam nebude hodně 10 rybek a 8 neonek celkem 18 myslíte že by to do 54 l šlo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:26 Muž patamatix [408] Re: Michael281
Jak říkám co koupit větší než začneš od znova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:25 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
mněl jsem, ale je zrušeno takže věci po tom akva mám na půdě a aktuálně rybky nemám. tak nemám o čem udělat prezentaci jedině o tom zrušeným ;-)

mám celkem 2 prázdný akva 1. ten set 54 l (60x30x30) 2. takový malí akva jako náhradní na mladý rybky nemocmý atd

všechny prázdný, do toho setu si chci koupit rybi co jsem psal (endlerky,pandy a neonky). Bude to akva přerybněné??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1451