Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 12:10 PecaSz Re: romant
mam asi cca 100 litru. a ta parmička červenoploutvá je tam jen jedna je to sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 12:05 R Muž romant [27982] Re: PecaSz
Když bude akvo 150 litrů, proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 12:01 PecaSz – Parmička červenoploutva
Ahoj prosim o radu. snese se parmicka cervenoploutva s neonkama cervenyma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 09:20 Muž Legioix [574] Re: PavíholkaXXL
Ne. A už vůbec NE tady: rybicky.net/nadrze/21101
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 09:14 Žena PavíholkaXXL [7]
ahoj,můžou být pestřenci,mečovky a paví očka spolu ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 07:27 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
Děkuji Vám za odpovědi :-). A ještě jsem se chtěl zeptat jestli se ty elegansky dají dobře sehnat? Ještě nikdy jsem je neviděl, jsem z Olomouce. A kolik kusu těch krevetek? Více samic nebo samců??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 07:19 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
S elegánskama bych začala na 6 kouscích, z toho dva kluci. Když budeš mít dobré prostředí (!), pak krevety vyskakovat nebudou. Volila bych jakýkoliv druh neocaridiny, klidně red cherry nebo nějakou palmatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 07:12 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
A kolik tam dat těch elegansek??? A kolik krevetek?? Jaký druh?
A nebudou ty krevety bez víka vyskakovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 07:06 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
Jaký je správný název těch elegancek a formusek??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2015 06:58 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Samce ano, ale bez sumečka a něčeho ne Na ryby dna v takovém objemu zapomeň také. Návrhy:
1) Dno krevetky neocaridina (10 kusů) a do sloupce razbory do 2 cm (třeba rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa)
2) Samec bojovnice pestré (a opravdu nic víc)
3) Jak psala ivaha - elegansky (ty by šly i s krevetkama) nebo formosky
4) 2 samci a 4 samice živorodky endlerovy se všema zavřenýma očima
Máš málo peněz a chceš hodně muziky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 06:50 Muž Michael281 [6] - Tetry
A nemůžu tam dát bettu samce a k němu ještě sumečka a něco???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 22:30 R Muž Silent [5949] Re: cezarmilan
Nějak mi uniká proč by to při běžném způsobu chovu a dodržení pravidel údržby nemohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 22:29 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
A myslíš to vážně? V rukou začátečníka se budou.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 22:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Michael281
Zatiaľ to akvárium založ, zasaď rastlinky a keď sa tým bude dariť, potom pouvažuj skôr nad krevetkami. Z rybiek max. borarasky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 22:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Heimdall
Myslíš to vážne s tými gupkami? V rukách začiatočníka sa budú postupne tráviť a to by ho mohlo skôr demotivovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2015 22:07 R Muž Silent [5949] Re: Michael281
Do 30 litrů bych dal akorát tak ty gupky (2x samec 6x samice) a případné namnožení bych nechal na přírodě. Neonky chtějí prostor a panceřníčky je třeba chovat v hejnu alespoň o 6 kusech a ani oni nepatří do takto malé nádrže. Akvárium být bez víka teoreticky může, ovšem běžnou techniku je třeba zajistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 22:06 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Michael281
Do 30 l neonky ne, aeneusy ne a živorodky nějaký jiný, třeba formosky nebo elegansky. Dekl pro ně netřeba. Když budou mít dobrý prostředí, nebudou mít důvod se dostat z nádrže ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 22:03 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Ne, ne a pro změnu ne. Moc malé akvárium na všechny tyto druhy jak samostatně tak ještě pospolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:59 Muž Michael281 [6] - Tetry – akva 30 l
Ahoj, můžu do akva 30 l, 40x25x30 cm dát:
3x Živorodka duhová (paví očko)
4-6x Neonka černá
1x nebo 2x Pancéřníček zelený
????????
A můžou mít akva bez víka??

Předem díky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2015 16:57 Žena Turbínka [2558] Re: zdenekps
Pokud je to do té 54 l, kterou zakládáš, tak tam se nehodí, vyber si jen jedno hejno a to řádně zvětši. Ryby se budou cítit lépe mezi svýma ve větším počtu než pár kusů od jednoho a od druhého hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 16:30 Muž zdenekps [0] – Razborka a neonka
Hodí se k sobě Razborka klínoskvrnná s neonkou modrou do jedné nádrže? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 20:11 R Muž romant [27982] Re: evicka2476
Obecně u těchto rybek platí, že čím menší počet jich v nádrži je, tím větší pravděpodobnost, že se budou tzv. nudit a více se zajímat o ostatní osádku a zvláštěpak klidnjší obyvatelé se mohou stát předmětem jejich zájmu. Ovšem jak píše kolega, nemusí to platit vždy a všude, podmínky v nádrži jsou pro tyto případy vcelku zásadní, nebo-li čím horší voda, tím větší pravděpodobnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 20:00 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: evicka2476
Já mam taky dvě na dožití a neonek si vůbec nevšímaj. Taky záleží jak jim je, jestli nejsou stresované, atp. Já bych se toho nebál (z mé zkušenosti) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 18:45 Žena evicka2476 [0] Re: romant
Uz jen 4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 17:38 R Muž romant [27982] Re: evicka2476
Kolik jich je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 17:36 Žena evicka2476 [0] Re: Vladik
Akvarium bude 160l a se spoustou rostlinek pocitam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 14:45 Vladik Re: evicka2476
Pokud se bude jednat o dospělé ryby, tak se snesou. Jen občas se může stát, že parmičky proženou některou menší neonku. Je také potřeba odpovídající velikost nádrže s hustším osázením rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 13:27 Žena evicka2476 [0]
Zdravím, :) potřebovala bych radu ohledně parmiček čtyřpruhýh. Mám je na dožití a vím že jsou to pěkné mršky hmm ale zakládám nové akvárium a chci se zeptat jestli by se snesla v akváriu s neonkami a např. tetrou ozdobnou. Neonky mi přijdou spíše velmi klidné na ty parmičky tak nevím hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 17:30 Muž LukasHH [3] Re: radim
HappyZoo Praha 4, ale jinak ty prodavačky vypadali docela schopně:-). Jestli dostatek nevím, není jich tam už zas tolik, ale snad to bude ok teda...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 17:29 Muž LukasHH [3] Re: romant
Já spíš přemýšlím o všem najednou, na tom všem co píšeš už makám, dneska jsem vybíral rostlinky a kořen a jen hledám kde je nejvhodnější si je objednat. Dno barevně moc nezměním, přecijen musí sedět o ostatním členům domácnosti a tyhle barvy se prý líbí, jen ho trošku ztmavím příměsí černého štěrku. Čekám na doplnění dna a další věci. Nemo půjde ven, snad to synáček přežije:-D, kdyžtak ho šoupnu do betária:-)
Na všem už se pracuje;-), četl jsem už vše možné, ale člověk akvárko zřídil s tím, že se o to nebude starat (myšleno bude dělat manželka kvůli prckovi:-)) a to, že ho to začne bavit, tak s tím nepočítal a musí se to dělat za běhu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.12.2014 17:07 radim Re: LukasHH
Ahoj, pochlub se nán akvarisrikou, kde ti řekli takové moudro o rvavých pancéřníčcích :-) Je to totiž hrozná hloupost. Pancéřníček je jedna z nejmírumilovnějších a velmi společenckých ryb ;-)
Krunýřovci umí být agresivní, ale to se většinou děje vnitrodruhově. Občas dospělí samci vyjedou i po jinší rybě. Že se Ancistrus ožene po pancéřníčcích, když mu plavou moc blízko dutiny, nebo při krmení je zanedbatelné a nikomu se při tomto výpadu nic nestává...semtam natrhlá ploutev teda...

Nerityny bych do akvária vrátil. pokud máš dostatek okružáků, tak nebudou mít Heleny snahu se dobývat na Neritinu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 16:57 Muž LukasHH [3] – Pancéřníček vs Krunýřovec
Ahoj, chci se zeptat jak se tyto dva druhy snáší spolu? V akvaristice mi řekli, že by neměli být spolu, že se perou a nemají se rádi, ale když si tu různě projíždím akvárka, tak je spousty lidí má spolu a nikdo nepíše, že by s tím měl problém. Mám tam 3 krunýřovce a chtěl bych třebas páreček pancéřníčků. Až samozřejmě rozdám/zredukuji akvárko, abych ho nakonec neměl přerybněné:-)

A hodně podobný dotaz, do akvárka jsem nasadil 2 Helenky kvůli přemnoženým okružákům, vyndal jsem z něj 2 Nerity, aby je nezabili, ale když jsem tu pročítal fórum, tak tu je hodně názorů, že když jsou ty nerity větší, že je helenka nezabije, jak to je? Mohu to risknout? Zatím je mám v betárku, ale chtěl bych je zpět do velkého akvárka.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 12:07 Žena Atika [134] Re: Ondra 11
Ancistruse bych do 54 nedávala - je to na ně malé a hrozně hnojí (vlastní zkušenost - museli pryč). Lepší je na dno skuinka pancíků, jedno větší hejno něčeho čistotnějšího nebo pár živorodek - ty se rychle rozmnoží samy. Ale taky hnojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2014 10:59 Žena Turbínka [2558] Re: Ondra 11
Jenže více druhů po menších skupinkách není úplně ono. Většina ryb jsou buď hejnové nebo párové do takových objemů. Hejnových ryb tam musíš dát prostě hejno , aby se cítily dobře. A párových ryb je vhodné tam umístit pár , ale u nich je taková nevýhoda, že jsou větší a můžeš tam mít většinou jen jeden druh.
A když chceš vědět jak to vypadá v ostatních objemech, nečekej, že každej ti vypíše co by tam dal on - každá ves, jinej pes. Můžeš se inspirovat v prezentacích, ale ne každá prezentace, která má 100% je báječná a měl by ses tím řídit.
Za mě třeba: 10x pancéřníček malý, 15x tetra ohnivá nebo 15x razbora Espeho nebo 15x neonka modrá a k tomu třeba 6x caridina multidentata. Ale nevím jakou máš vodu, dno, takhle naslepo se prostě radit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:53 Ondra 11
S tím to mám docela jasno, ale stejně bych se chtěla zeptat na váš názor nebo na vaše zkušenosti jaké ryby dát do 54l akvária?? Raději bych chtěl více druhů ryb po menších skupinkách. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2014 10:39 Žena Turbínka [2558] Re: Ondra 11
Dobrá, akvárko ještě není, tedy bych pro začátek přečetla následující odkazy:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Akvárium založila podle toho, počkala hezky měsíc než se zaběhne a pak snad pochopíš, že tebou navrhovaná osádka není nejvhodnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:08 Ondra 11
Přemýšlel jsem o 4 gupkach 5 nenonkach 2 krynyrovce nebo panceriky a 4 black molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2014 10:08 Žena Atika [134] Re: Ondra 11
Dovolím si poznámku - když akvárko ještě není založené - pokud na dno plánuješ hejno pancéřníčků (skvrnití, panda, drobní atd.)což jsou hezké nebojácné a vcelku nenáročné rybky do tohohle objemu vhodné - tak 5-6 ks, tak rozhodně na to pamatuj hned při výběru dna a kup menší frakci (2-4 mm)a hlavně neostré - žádný čedič apod. I kytky ti za to budou do budoucna vděčné. A akvárko určitě nechat pořádně zaběhnout, aspoň ten měsíc. Pancíci jsou rybky dna, takže po čase můžeš přidat menší hejno nějakých malých rybek (tetra ohnivá, kardinálka vietnamská, nějaké menší razborky nebo popřípadě pár gupek odvedle - jistě se tam přemnožují). Na řasy 2 šneky řasožrouty - třeba clithony no a pak uvidíš dál, jak to bude fungovat. nespěchej se zakládáním, přemýšlej dopředu, něco pak měnit je vždycky složitější než to udělat pořádně (i když pomaleji) hned na začátku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 08:55 R Muž romant [27982] Re: Ondra 11
Podívej se se sekce nádrže na obdobné litráže a inspiruj se u již běžících akvárií, udělej si názor, dívej se do atlasu na nároky ryb, který se ti tam zalíbí a ono z toho něco vyjde a sem posléze napiš zamýšlenou osádku a jistě se najde někdo, kdo se k tomu tak či onak vyjádří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 08:49 Ondra 11
To akvarium jeste nemam ptam se jake ryby bych tam mohl dat????? Akvarium ma 54 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 21:25 Akvarium Re: Urtman
akvarko planuji koupit Marina Basic jeste ho ale nemam planuju tak 4-5 rostlin a nejake ty koreny a td. Bude to me druhe akvarium ted mam zhruba 20l v a v nem par gupek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 19:54 JoKa Re: Ondra 11
Kombinace mĕ napadla okamžitĕ. Ale budeš muset prozradit vícero vĕcí. Kdy bylo akva založeno? Kolik tam máš rostlin (živých)?? Jaká je tam filtrace a hlavnĕ, jaké máš zkušenosti s akvaristikou???
Bez tĕchto informací ze mĕ tu informaci nedostaneš (a doufám, že ani z ostatních), takový střelec nejsem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:27 Ondra 11 – Akvarium 54 l
Jake ryby do 54 litroveho akvaria poradte i pocet? Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 20:08 R Muž romant [27982] Re: mike369
Ne, do tvého akvária už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 20:06 Žena Turbínka [2558] Re: mike369
Proč do chatu když je dotaz položen tady?
Zálěží na velikosti akvária, ale osobně bych k sobě nedávala labyrintky mající rády čistou vodu a partu bordelářů do menších a středních nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 20:03 mike369
Hodí se k sobě očka a čichavec medový?Uvažuji o koupi.
Odpovědi prosím doo chatu.
Díky MIKE369
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 22:47 wampaire Re: Turbínka
Děkuji moc za odpověď:) Před deseti lety jsem měla 60l akvárko s čichavci a rájovci. Zálesnění bylo docela husté, dokonce jsem odchovala jeden vrh rájovců:) Rájovci dosud zůstali v mém srdíčku a podle obrázků se mně zalíbily tetry:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2014 23:03 Žena Turbínka [2558] Re: wampaire
Osobně bych volila jinou kombinaci kvůli teplotě. Rájovci chtějí spíše chladnější a naopak tetry teplejší, držet teplotu v maximálních a minimálních tolerancí pro druhy není rozumné, spíše bych rájovce nahradila čichavci. Dalšími diskutovanými faktory jsou velikost a "zalesnění" nádrže, o kterých nic nepíšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 22:28 wampaire – Rájovec dlouhoploutvý a tetra královská
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se tyto rybky k sobě hodí. Díky za odpovědi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1151