Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 15:05 Lady
Môže sa prosím do akvária, kde sú bety pridať aj nejaký iný druh rybičiek??? Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2017 09:48 Žena JanaS [138] Re: Driv3r
Vidím dvě akvária :) Větší: skaláry, ancistrusi, červené neonky. Menší: ramirézy, sekavci, nebo třeba otíci.
Skaláry ani ramiry nejsou úplně jednoduché ryby, dohromady to není moc dobrý nápad. Základem pro oba dominantní druhy je dobře zaběhlé, prosperující akvárium, bez nedávných, nebo probíhajících chorob a ryby z dobrého zdroje. Jinak je to fakt risk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 08:21 sachlj Re: romant
romant napsal: Tady u Kerstena najdeš vše co je třeba, přinejmenším si tam načti praktický zkušenosti, píší tam přímo chovatele a články tam zveřejněné jsou od lidí, kteří placky opravdu mají. www.discus.cz/…
jen škoda že když to převáděli do nového formátu, že to nevzali i s fotkami a nákresy. Ještě, že to mám doma vytištěné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 21:40 Muž Driv3r [236] – Skaláry a sekavci
Mám taky otazku do plánovaného osídlení je ještě daleko ale uz je částečně vybráno skaláry 6-8ks zustanou 2 ancici pak ramirezky el blu.a asi nejaky neonky červený.taky me zaujali lorikarie.nebo nejaky Lko a ted otazka šel by k nim nejaky sekavec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 16:56 R Muž romant [27987] Re: Jarka6
Tady u Kerstena najdeš vše co je třeba, přinejmenším si tam načti praktický zkušenosti, píší tam přímo chovatele a články tam zveřejněné jsou od lidí, kteří placky opravdu mají. www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2017 15:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Belisana
V třiceti litrech CPO množím. Poslední dobu tam mám kvůli řasám několik Skiffia francesae. Jeden sameček trochu menší, než bojovnice, je ok. CPO dokáže ulovit potěr, ale na dospělou bojovnici podle mě nemá. Neregistruju ani, že by škodil živorodkám Poeciliopsis prolifica, ke kterým občas nějakého ráčka dávám na rekonvalescenci.
Nicméně, kdybys chtěla fakt garanci, že rak nebude škodit, zkus sehnat Cambarellus diminutus. Jsou méně agresivní, než CPO. V Bratislavě bych věděl, kdo ti je prodá, ale v Brně nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 15:13 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Driv3r
Proto se raději ptám, jestli nemá někdo zkušenost, beťák je oproti němu dost velký, tak jestli by si na něho troufl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 14:46 Muž Driv3r [236] Re: Belisana
Nevím nevim ale vetsina raku loví rybi a betak rad odpociva na dne.a u tohohle to take pisou pro dobrem krmení si ryb nevšímá asi by ho hned neulovil a nedal k svacine ale natrhnout by ho moch.ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 12:14 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Fotka k příspěvku Mám cca 2 měsíce v provozu 30-litrové akvárko (viz foto), kde žije jen beťák. Uvažovala jsem k němu přidat jednoho (případně páreček) malého ráčka rybicky.net/atlasostatnich/rak_mexicky_zakrsly. Nebyl by v jejich soužití problém? Není to pro toho ráčka malé?
Díky předem za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 08:16 sachlj Re: Jarka6
Jarka6 napsala: Filtrace by mela mit 2x větší průtok vody než je litrů v akváriu? někde tady je odkaz na web o terčovcích kde je popsána filtrace. Moje osobní filtrace byla spíš 2x pomalejší než oběm akvária lae filtračních hmot tolik, že to odpovídalo vzorci pro dvojnásobné akvárium. Spíš víc filtračních hmot, vyřešené proudění v akváriu (aby se do filtru nasával bordel), podotýkám, že jsem nikdy neodsával akvárium, nikdy znamená nikdy. V přírodě se to taky neděje. ale je to jen moje cesta.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 08:14 sachlj Re: Jarka6
Čtení je dobrá věc, ale není nad osobní zkušenost. U terčovců především platí, že pokud seženeš ryby od běžného chovatele co je odchovává v kohoutkové vodě ze stejného města a pokud možno ze stejné ulice..tak problémy mít nebudeš. Pokud ale koupíš ryby od chovatele co má chovnu postavenou na spadové vodě co ještě čistí aktivním uhlím a ty je dáš do běžně tvrdé pitné kohoutkové vody tak ať děláš co děláš nebudou spokojené. ale příroda je mocná a možná právě tahle změna udělá že se krásně vybarví, nebudou se jim rozpadat ploutve a budou žrát cokoliv jim dáš. Škoda že výrobci nedělají testovací dávky krmiv, třeba v balení jako je mlýko do kafe. Těch krmení co jsem vyzkoušel, čti koupil drahou dózu, a nakonec mi žrali jen tetra diskuz. Nic jinýho. Tedy kromě živého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 08:12 Jarka6 Re: Jarka6
Filtrace by mela mit 2x větší průtok vody než je litrů v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 08:08 Jarka6 Re: sachlj
Tim že akvarko už několik let mam,ale chci tercovce, tak kupují nové větší i se vším co tercovci potrebujou, tak nějak o tom pořád dokola čtu, ale není nad zkušenosti chovatelů než rady z Wikipedie četla jsem ze snad po 3-4 měsících je mohu nasadit,tak bych zatím dala starou osadku.je pravda, že jsem do ted neměla narocne rybky, tak bych právě rada nasbírala co nejvíce zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 07:52 sachlj Re: Jarka6
Jarka6 napsala: Dobrý den,budem zakládat nové akvarko cca 450l a chci tercovCe mohou byt v akváriu s neonkama a jak dlouho musí byť akvarko zabehle abych mohla dát tetcovce děkuji za rady
No, předně terčovci jsou ryby dost náladové a pokud nemáš pro ně připravené stabilní prostředí tak to bude drahé. Jednu rybu za druhou budeš házet do záchoda. Potřebují vyladěnou filtraci. Nemusíš každý týden čistit filtr a měnit vodu, nemusíš měnit vodu ani měsíc, ale musíš mít na to filtraci co to zvládne. To co jsem popsal šlo udělat jen v tom případě, že ty ryby byly moje, vychované a rozmnožené v naší kohoutkové vodě a byly zvyklé už od jikry, že jim dávám vodu rovnou z kohoutku. Udělat tohle s nějakým jiným od někoho jiného tak by to na 90% nepřežil. Na to je třeba se připravit. Ten největší problém je pořizovací hodnota terčovce. Když to nezvládneš doma a vyliješ do záchodu 20 rybek za pětikačku tak to tak nebolí jako když vyhodíš rybu za 400. To je ten podstatný rozdíl. No a když půjdeš do importů tak 400 ale doláčů nebo éček. Btw. jsou i jiné velké ryby, levnější a docela i hezčí...podle mě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 18:31 RAP Re: Jarka6
Ano mohou, vzhledem k teplotě pro terče nejlépe červené.
Akvárium musí být stabilizované co nejdéle. Zaběhlé měsíc, dva nebude to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 18:27 RAP Re: romant
....třeba 12 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly , to místo těch krevetek
Já bych se těch krevetek nebál, např. rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 18:18 Jarka6
Dobrý den,budem zakládat nové akvarko cca 450l a chci tercovCe mohou byt v akváriu s neonkama a jak dlouho musí byť akvarko zabehle abych mohla dát tetcovce děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 16:15 R Muž romant [27987] Re: Honza
Zaregistruj se, zřiď prezenatci předmětnýho akvária, uveď co nejvíce pravdivých údajů a uvidíš, že se poradci kteří tě nasměrují, najdou velmi rychle. Bez fotky a údajů o akváriu se bude těžko fále radit. Ber současný stav jako mezisoučet, konečné účtování proběhne po tom zveřejnění nádrže. Jinak tvůj postup lze ocenit jako netradičně správný, protože zde se ponejvíce řeší již plavající a umírající nevhodný osádky, ty jsi projevil větší míru zodpovědnosti. ano palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 16:04 Honza Re: romant
Jak jsem už psal, akvo mi běží 2 týdny, rostliny mám vysázené (na dně substrát, na něm křemičitý písek o zrnitosti 0.5mm). Rostliny chci určitě ještě přidat, zatím mám osazeno cca 50% akva. Uvažoval jsem ještě o přidání štěrku, ale nevím, jak to rostliny zvládnou. Moc díky za radu ohledně rybiček, nejspíš zvolím hejno ohnivek a ty malé pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2017 15:50 R Muž romant [27987] Re: Honza
Radou "vyber si co se ti líbí" bych se neřídil, to jsi se nemusel ptát. ;-) Chceš smíchat ve 45 čitých litrech vody dvě typicky hejnový rybky, jako jsou ohnivky a neonky(zde připadají v úvahu pouze modrý) a docílit tak stavu zaplněnýho akvária na který se bude hezky koukat, ale vytvoříš přesný opak, tedy "prázdný" akvárium kde budou bezhlavě těkat rádoby dvě pidihejna malých rybek a ono hezký pokoukání bude pryč a ty se budeš drbat pravou rukou za levým uchem, jak je to možný? Odpověď je jednoduchá, místo těch dvou hejníček se rozhodni pro jedno pořádný o síle 30 kousků a jako společníky buď třeba ty otíky a nebo nějaký malý druh pancéřníčků na dno, třeba 12 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly , to místo těch krevetek. Ovšem to co jsem napsal platí podmínečně, tedy za předpokladu, že to akvo bude na navrženou osádku způsobilé, tedy bude řádně zaběhnuté(první ryby po měsíci aktivního záběhu), bude mít odpovídající procento prosperujících rostlin(osázených 80% dna není na škodu) a funkční filtraci(dostatečný objem filtračního materiálu). ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Honza
Vyber si, co se ti líbí. Ale krevetky mají k čističům blíž než ryby.
U pancéřníčků hlavně jen mini druh a minimálně 6 kousků. U neonek minimálně 10, jsou to hejnové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:54 R Muž afc1886 [14703] Re: Honza
Krevetky s neonkami modrými i tetrami ohnivými můžeš mít.Co takhle fotka akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:50 Honza Re: NHKG
A nebudou lepší ti pancéřníčci? A nakonec třeba 6 neonek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Honza
To já nevím. Ale za pokus to stojí. Přinejhorším ryby všechny malé krevetky sežerou a dospělí ti po roce umřou stářím. Ale podmínkou je zarostlé akvárium zaběhlé minimálně 2 měsíce. V měsíc zaběhlém jsem jich půlku zabil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:38 Honza Re: NHKG
Tak jsem to myslel. Vím, že odkalování žádná ryba nenahradí. A krevetky bych mohl s těmi ohnivkami a neonkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Honza
Žádná ryba dno nečistí. To musíš čistit sám. Maximálně některé ryby žerou zbytky ze dna.
Ancistrusy určitě ne. Ale ještě je možnost 6-8 otíků (rod otocinclus). Žerou řasy, trochu ty zbytky a jiná krmiva. Ale ty ryby většinou koupíš v mizerném stavu, tak jsou docela náročné.
Další možností jsou krevetky. Je to jiný biotop Asie a pro chov s rybami potřebují zarostlé akvárium, aby se měly kde schovávat před rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:10 Honza Re: Driv3r
Já už od začátku chci ohnivky a neonky + nějakou rybku, která trochu čistí dno - nejspíš toho pancéřníčka, jen jsem nevěděl v jakém počtu. Přemýšlel jsem nad ancistrusy, ale na ně je 54l málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 14:05 Muž Driv3r [236] Re: Honza
Při zakládání akva uz by si mel mit nejaky nastřel toho co chces chovat.a podle toho zařizovat akva.založ prezentaci pročti zde zakládání akva. Rozhodni ktery bis chtel a az bude akva v nejakym rezimu urcite se tu dočkas rad kolik a jaký případně jestli jich můžeš mit vic nebo (dostaneš vynadáno)což bi te nemělo odradit.ale nasměrovat. K nápravě.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 13:59 Honza Re: NHKG
Konečně pořádná rada, moc děkuju, akvo už mám 2 týdny zajeté jen s rostlinami, bez rybek, tak ještě počkám a přidám tam ty ohnivky a pancéřníčky. Později bych rád ještě ty neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 13:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Honza
Musíš ty zkušenosti nabrat. Akvaristika není matematika, nikdo ti nemůže říct kolik ryb bude akorát. Chce to trpělivost. Dal bych deset ohnivek měsíc po založení akvária. Po dalším měsíci 6-8 pancéřníčků. A pak čekat, sledovat stav ryb a ideálně i měřit no3. Jak se bude dařit, nejdřív po dalším měsíci další ryby nebo krevetky.
Podle stavu akvária a údržby může v něm prosperovat 20-60 malinkých ryb... Hodně i záleží, jak moc tě to bude bavit. Pokud se nebudeš o akvárium pořádně starat, i 20 ryb bude moc.

Já mám v podobně velkém akváriu s minimem rostlin 6x 7cm rybu a chci časem přidat 15x 2cm rybu. Ale počkám pár měsíců. Nevím jestli to vůbec půjde...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 13:33 Honza Re: sachlj
Proto jsem napsal sem - pro radu a ne poučování, s akvaristikou začínám a zatím mi nikdo nebyl schopen poradit, kolik rybek jakých druhů je nejlepší pro 54l akvo. Je mi jasné, že existují poučky 1cm ryby na 1 litr vody, ale to mi nic neřekne,co se druhů týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 13:05 Muž Driv3r [236] Re: Honza
Jak psal rap jde všechno při dobře zbaběle nádrži kvalitni filtrací se na ty pocty můžeš dostat.zrid si tady prezentaci a dostane se ti lepších rad.druhove ty rybky jdou počtem toť otazka na litry bez aspon částečný znalostí o poměrech v nádrži je to bida.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 13:05 sachlj Re: Honza
Honza napsal: Kolega, který se věnuje akvaristice desítky let mi to schválil, podíval jsem se i na atlas, neonky a tetry by měly být v poho v takovém počtu, možná spíš ty pancéřníčky vynechat?
Nevadí o něco víc ryb pokuk je akvárium dostatečně velké a ryby jsou rozděleny do vrstev vody. Tj jedny co žerou a převážně se zdržují u hladiny, jedny co operují ve středním sloupci a jedny co luxují dno a nehnou se z něj. Osobně se mi nelíbí když někdo do akvária halabala nasype ryby co se mu líbí a vůbec ho nezajímá, že jedna je z amazonie a druhá z asie. A každá má jiné potřeby na vodu, světlo, potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2017 12:20 Žena drvi [2894] Re: Honza
Já bych dala radši 20 neonek nebo 20 ohnivek a k tomu ty pancéřníčky, myslím, že by jedno větší hejno vypadalo líp, než dvě menší. A ti malí pancéřníčci myslím že by neměli být rozhodující, dala bych jich 6 (třeba tihle: rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly)
Ale podmínkou je hodně rostlin a vzorná údržba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 12:07 Honza Re: RAP
Takže 10 neonek a 10 ohnivek je v pohodě, když vynechám ty pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 11:58 RAP
Né, že by to nešlo. Při dobře zarostlé nádrži a filtraci by to fungovalo.
Sám mám v rybicky.net/nadrze/19425 nenky modré a vzhledem k jejich naturelu by nádrž mohla mít klidně metr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 11:19 Honza Re: Driv3r
Nebo dát neonek i teter po 10?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 11:17 Honza Re: Driv3r
Kolega, který se věnuje akvaristice desítky let mi to schválil, podíval jsem se i na atlas, neonky a tetry by měly být v poho v takovém počtu, možná spíš ty pancéřníčky vynechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 11:03 Muž Driv3r [236] Re: Honza
Trochu moc ne? Zkus brat v potaz poucku 1cm ryby na 1L nemusíš doslovně ale poradi ti to kolik ryb celkově.jen tech 15 neonek uz je pres litraz tvého akva pokud chceš nejaky vetsi hejno musíš menší rybky nebo jen jeden druh.projdi si zde atlas a tam hledej kolik by melo byt v hejnu a velikost.a podle toho výbirej co se ti líbí.a co ti dovolí akva nezapomeň ze čistý litry zmereny. nemáš stejný z vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 10:50 Honza – Jaké rybky do 54l akvária?
Ahoj, zakládám 54l akvo a rád bych si do něj koupil 15 neonek modrých, 12 teter ohnivých a 4 pancéřníčky. Může to tak být? Popř. čeho a kolik ubrat, za co zaměnit? Dík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 22:07 Maq Re: Martina
Martina napsal: Teď ale budeme bojovat o stávající osadníky.
Nechejte si poradit od romanta, pokud máte ryby rádi živé. Ale než se jich zbavíte, tak je aspoň NEKRMTE. Nebojte se, týden o hladu jim neublíží. Ale čpavek z hovínek je otráví natotata!
Mezitím se bavte dokupováním rostlin. Akvárium by jich mělo být plné. Nakupujte podle zdejšího atlasu, jsou tam dobré rady. A pokud náhodou nějaké Microsorium pteropus zasadíte do písku, tak je aspoň povytáhněte tak, aby oddenek byl na světle; ideální je ovšem pěstovat je přichycené ke kusu dřeva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 20:51 R Muž romant [27987] Re: Martina
Nebojovat, vrátit do akvaristiky, akvárko stabilizovat, týden intenzivně měnit tu vodu, další týden obden, potom už normální režim výměny jednou týdně a za 6 neděl ty ohnivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 20:46 R Muž afc1886 [14703] Re: Martina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 20:45 Martina Re: romant
Ještě dotaz na tetry ohnive, to jsou neonky? Ty už pak s ničím nemíchat? Teď ale budeme bojovat o stávající osadníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2017 20:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martina
Hlavně neměnit všechnu vodu, jen 30% každý den. A mezitím si je potřeba něco nastudovat. Pokud se při chovu nedodrží pár základních věcí, rybičky velmi rychle umírají.
rybicky.net/forum/15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 20:35 R Muž romant [27987] Re: Martina
Protože jinak ryby půjdou kukat, bylo to uspěchaný a teď v tom akváriu budou lítat N látky jak na houpačce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 20:32 Martina Re: romant
Fotka k příspěvku Proč denně prosím? Pokud ji měním, mám prostředek aqua safe, tedy použít?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 20:28 R Muž romant [27987] Re: Martina
Tu vodu měnit denně, to zdůrazňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 20:25 Martina Re: Urtman
Akvarko založeno 27., druhý den tam šlo to paví očko a šneci a 30tého mečovky sbojovníkem. Voda vypadá čistá, rostliny jsou živé. Je tam lžička soli.

Někde jsem tu zahlídla, že se zakládá prezentace, jen teď to nemohu najít, ne kam a jak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 19:56 Maq Re: romant
Pozor - pokud jsi schválil toho "bojovníka", tak ta teplota by asi pod 26 jít moc neměla, ne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=701