Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:13 Muž polarniliska [2]
Ahoj, chci se zeptat. Mam Ramirezky a Kakadu. Můžu knim dát párek Skalárů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 12:43 RAP Re: Simon
Simon napsal: Mám prázdné asi 150 litrove akváriumo délce 140cm výška a hloubka kolem 40 nejsem si p
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 11:42 Simon – 150 litrů
Mám prázdné asi 150 litrove akváriumo délce 140cm výška a hloubka kolem 40 nejsem si p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 10:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
No, stále to těch 10 cm není, to jen někdy, ale dost často to za ní opravdu vlaje. Dostávají Pleco Wafers od Tetry, tak nevím, možná má holka nějaký problém s trávením. U samce jsem si toho nevšimla, ale jeho není moc často vidět. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 05:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kaira
Kaira napsala: No, moje samice se teda málokdy vidí, aby za ní něco nevlálo. Mohl byste tedy být konkrétnější co se týká toho krmení? Jestli dělám něco špatně, ráda se poučím.
No já nevím čím krmíte. Netvrdím, že toho ancistrus nenasere kopu, ale aby za ním něco vlálo, to se mi zdá špatně a 10 cm a stále, to už vůbec. (Teda jestli to není těch ženských deset cm při couvání do garáže - ještě můžeš, už ne.)
Jeví se mi to tak, že zpracovává buď přes míru a nebo nekvalitní krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:17 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
No, moje samice se teda málokdy vidí, aby za ní něco nevlálo. Mohl byste tedy být konkrétnější co se týká toho krmení? Jestli dělám něco špatně, ráda se poučím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 17:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kaira
Kaira napsala: Jasně, že dělá, ale zatímco např. taková neonka vyrobí malý decentní bobeček, i když se přežere k prasknutí, tak ancík vyprodukuje 10 cm dlouhé hovnisko a přežraný být ani nemusí. ;-)
coze a to jste viděla kde? Jestli u vás v akváriu, pak si přečtěte mou poznámku na téma kvality krmení u nemocných ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:28 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: hančijiuce
Jasně, že dělá, ale zatímco např. taková neonka vyrobí malý decentní bobeček, i když se přežere k prasknutí, tak ancík vyprodukuje 10 cm dlouhé hovnisko a přežraný být ani nemusí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:02 R Muž romant [27987] Re: Phoenix
Ne zcela vhodné a to jak složení tak druhy. Na pestřence by to mohlo být, kdyby tam byl samotnej pár a těch větších živorodek bude za nedlouho přeplněno a kvalita vody půjde rychle dolů, tedy pokud se nebude obden měnit alespoň 1/3 vody. Ryby budou neduživý a nedorostou tak jak by mohly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 12:54 Phoenix
Dobrý den, mám společenské akvarium 60l. Black Molly 2x, Mecovku Mexickou 3x a Pestrenec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 11:27 hančijiuce Re: ludvik
to je pruser.. uz jsem jim koupila malý hadr a kyblík :-D škoda no...zní to logicky, můj mimísek to má stejně, čím víc papá, tím víc kaká :-D ale to dělá každá rybka, ne?? ale už chápu proč čuníci.. a aspon vím, jak to vysvětlit příteli ;) díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2014 11:04 Muž ludvik [1082] Re: hančijiuce
Průšvih je ten, že ho nečistí hadrem a kýblem, který pak spláchnou do záchodu. Ale tím, že furt něco žerou. No a když žerou, tak také co? :-) ... a to pořádně.
Kromě toho jsou dost velcí a dělají leckdy problém jen svým pohybem. A spousta chovatelů si stěžuje, že jim ožírají rostliny.
hančijiuce napsala:ještě mi prosím odpovězte, proč jsou Ancíci prasata?? Zatím jsem tohle neslyšela od nikoho, kdo je choval, tak proto se ptám.. myslela jsem, že jsou právě na to, aby akva čistili, ne?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 10:58 Žena Turbínka [2558] Re: hančijiuce
Takových rybek je spoustu, hledej v atlase pod pojmem "krunýřovec".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 10:54 hančijiuce
Aještě dotaz začátečníka :-D jak se jmenuje ta rybka, co leze ústy/hubou po skle?? :-D :-D ted budu fakt za ekzota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 10:49 hančijiuce Re: Aforte, Grunda, Radim
Všem vám moc děkuju za rady :) Grundo promin, špatně jsem to pochopila.. jak púíše Radim, člověk si prostuduje atlas, zjistí, že milion ryb, které se jemu zrovna libí mít nemůže a když najde jednu, která je líbivá a podle atlasu být může, tak pak zjistí, že vlastně nemůže :( je to blbý.. člověk se dneska nemůže spolehnout na nic :-D :-D :-D ještě mi prosím odpovězte, proč jsou Ancíci prasata?? Zatím jsem tohle neslyšela od nikoho, kdo je choval, tak proto se ptám.. myslela jsem, že jsou právě na to, aby akva čistili, ne?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 20:47 R Muž romant [27987] Re: Magda
Tak tím se to moje podezření potvrzuje. Tetry pryč, ty tam nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 20:42 Magda Re: romant
Mám akvarium 25 litrů:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 19:57 Muž DANMAZUR [20] Re: Moncicak
Pozor dania většinou betky pronásledují,ale dania jsou rychlé a betky skrz ocas pomalé a akva máš velké a pokud hodně možná to půjde,ale neriskoval bych to.Každopádně jak řekl Aforte tak na nich přitlač.S pavími očky se vůbec nesnesou uvidí v něm dalšího samce a ti se nesnesou.Může to bude fungovat i 3měsíce,ale jak samec očka zalvlni ocáskem před betakem ten se naštve a sejme hoPozor sejme i sqmicky vlastní zkušenost.Nevím jak je to u sqmic bojovnic to musí říct někdo jiný.takže jestli tam ty ryby nemáš tak buď bojovnice nebo dania s pavími očky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:51 R Muž romant [27987] Re: Magda
Tuším tady problém v malým akváriu a je zde nevhodný počet teter, jsou to hejnový ryby a 3 kusy to je žalostně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:12 Magda – Tetra X Betta
Chtěla jsem se zeptat, zda můžou být spolu 3ks Tetry černé s bettou. přijde mi totiž, že na ni nějak "dorážejí".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:08 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Moncicak
Ano můžeš. Samec je hezčí.
Tetra červenohlavá, danio pruhované jsou hejnové rybky(přidat na počtech). U těch živorodek bych spíš vybral jeden až dva druhy. Ten mix nebude nic extra. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:02 Žena Moncicak [0] – betta splenders
Koukala jsem ruznym uzivatelum na prezentace a vsimla jsem si ze nekteri maji ve spolecenskem akvarku bettu. Tak jsem se chtela zeptat jestli bych si ji mohla do sveho akvarka taky poridit. Akva cca 200 litru obyvatelstvo; 8x gupka, 4x plata koralova, 4 x tetra cervenohlava, 4x danio pruhovane, 3x black molly, 1x gold molly, 1x krunyrovec zlaty, 1x krunyrovec skvrnity. A jestli muzu tak co je lepsi, samec nebo samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 16:06 radim Re: Aforte
Tak ono těch faktorů co za ryby a v jakém objemu jde chovat je víc. Od techniky přes údržbu až k tomu hlavnímu, což je majitel se svými zkušenostmi a vnímáním života v akva. Chápu jak to myslíš, ale trochu mi přijde, že se bavíme jeden o koze a druhý o voze:-D takže bych to raději dál nerozebíral;-)
to shazování jsem nějak nepostřehl...spousta lidí špatně snáší upřímnost a jednání narovinu, což je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2014 14:52 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: radim
On je rozdíl, jestli vybereš 8x živorodku sličnou nebo 8x závojnatku. Ty kusy nejsou vše. Musí se také přihlížet na jednotlivé ryby. Ano, šly by i ta dánia, ale proč je tam cpát, když budou pro takové akva velikostně lepší jiné a docela podobné rybky.

Jak už psal Grunda. My ji neradíme, že by tam měla dát jen beťáka. Jen říkáme, že je ten výběr špatný. Nechceme nikoho shazovat, jen chceme poradit s osádkou, aby se jí dařilo a akva prosperovalo.

Jinak je fajn, že se dotyčná prvně podívala do atlasu a našla si různé informace. Žádný skalár, závojnatka do 10 litrového akvária, jak tu někteří mají. palec Za to velká pochvala palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 11:37 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: hančijiuce
nikdo nic neříkal o jedné rybě, (ta bojovnice byla jediná z výběru, co jsi tu uvedla a mohla by v akva být). Zbytek ryb jsou buď prasata (ancistrus), nebo velcí plavci (dania). Máš malé akva, vybírej do něj malé ryby - neonka modrá, tetra ohnivá, corydorasy, otíci, rasborky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 07:58 radim Re: Aforte
Neřekl, ale já říkám... je tam min. 50L a 8ks
co si o tom má pak člověk myslet, když si to tam vyhledá a na foru zjistí, že je to vlastně špatně. Jinak kardinalky v akva 60*30*30 jsou naprosto bez problémů. Tak blázniví plavci to zas nejsou. Samozřejmě ideál je 200 hlavé hejno na zarostlý kubík, kde se ryby budou cítit nejlíp, ale do toho jde málokdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 06:26 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: radim
O atlase jsem nic neřekl.
Ano složení rybí osádky je v té nádrži špatné. Dánia jsou též plavci. Navíc dávat hejnové ryby po 2 až 4 kusech.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:37 radim
stačí chtít a jde to X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:35 radim Re: Aforte
v tom případě je zdejší atlas k ničemu a např. tato nádrž je taky špatná? rybicky.net/nadrze/9713
:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: radim
Když už tak vietnamské. Jsou to plavci, jak hrom. Do akváriu o délce do 80cm bych je nedával.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:20 radim Re: hančijiuce
ahoj, pokud máš zálusk na ryby tipu danio, tak se podívej na tyto ;-) rybicky.net/atlasryb/kardinalka_cinska
pro začátečníka ideální ryby a s tím beťákem jdou taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2014 21:51 R Muž romant [27987] Re: hančijiuce
Tak když začneme ode dna, tak třeba partičku 6 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny , do vodního sloupce třeba hejno 20 rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 , nebo i rybicky.net/atlasryb/neonka_modra . To aby zde nezaznívala jenom kritika. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:50 hančijiuce Re: grunda
včem jako rybí polívka?? je jich moc?? sorry, ale to tam mít jednu rybu?? trochu málo ne??? podle mnohých videí je v takovém akvárku cca 12 ryb akorát... ráda si nechám poradit, ale mít v takovém akvárku 1 rybku mi přijde hooodně málo... na velké nejsou prostory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: hančijiuce
asi špatně, jinak by jsi nepoložila takový (bez pardonu), pitomý dotaz na rybí polívku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:41 hančijiuce Re: romant
četli jsme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:40 hančijiuce – re: Aforte
Bojím se, že bude problém husté osázení rostlinkama... moc husté to neplnájeme hmm aby jim nebylo smutno :( jinak schovky pro Bettky by byly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: hančijiuce
bože bože, rybí polívka v 50ti litrech, z těch ryb co jsi vypsala, tak max. betu a šnečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:36 R Muž romant [27987] Re: hančijiuce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: hančijiuce
Je pardón. Otocinclus affinis. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:33 hančijiuce – re: Aforte
dotaz naprostého začátečníka, co se o rybky zajímá tři dny i s cestou :-D co je Otík?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:33 R Muž romant [27987] Re: hančijiuce
Dánia jsou plavci jako hrom, na ně to bude malá rozplavba, ancácy jsou solidní bordeláři, tak nic moc velikost. Na beťáka v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:31 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: hančijiuce
Ancistrusy vyměnit za hejno otíků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:29 hančijiuce – dánio+ancistrus a betta???
Ahoj, chci se zeptat. Zakládáme s přítelem akvárko, má cca 54l.. plán osazení zní asi takto.. hejno Dania pruhovaných (5-8), 2 Ancistruse a nějaký ten šneček... k nim bychom chtěli přidat ještě nějakou párovou rybku, nebo solitéra.. hezky barevnou.. napadla nás JEDNA Betta ( páreček asi raději ne).. šly by tyto rybky k sobě?? Nebo doporučíte nějakou hezky barevnou párovou rybku, co by se hodila k osádce.. hop díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 16:03 radecek29112000 Re: ludvik
Keď hovoríš že mi ich zežerú tak iba krevetky alebo aj ráčika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 12:29 Muž Amras [34] Re: radim
Zdá se mi, že platy se teď nějak více schovávají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 12:06 radim Re: Amras
co přesně je myšleno tím utlačováním? a o jakou nádrž jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 11:50 Muž Amras [34] – Utlačování
Je možné, aby 6 teter červenoploutvých utlačovalo 2 špitc platy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2014 06:46 jamajcan Re: ludvik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 01:20 Muž ludvik [1082] Re: radecek29112000
Sežerou ... sežerou. A pokud ne (dospělé), tak je budou dost otravovat. A ty je neuvidíš.

P.S.: co je kuhlik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 23:56 radecek29112000
Čavte mám v asi 300l akvárku gurami,kuhlikov, dania, bojovnicu samca a samicu, tetry žhavé, prísavníkov, pancierničkov, neonky a zopár slimákov. Mohol by som tam dať aj mini ráčika a krevetky? nezabili by mi ich tie ryby? Ďakujem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1251