Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2007 14:57 R Muž Silent [5949]
Ancistrusy tak dva a štikovce taky. Ale pozor štikovci jsou relativně velcí(až 10 cm) tedy ti páskovaní, ale jsou i menší třeba Epiplatys dageti ( štikovec příčnopásý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2007 14:51 maxipes
ok a co este 2 štikovce
a nejaky ty anciky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2007 14:46 R Muž Silent [5949]
Strašně moc ryb. To co píšeš je tak do 300 litrů. Do 180 maximálně čichavce, sekavce, danie a razbory. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2007 13:35 maxipes
ja sem se chtel zeptat jestli muzou byt spolu ve 180 l 2 čichavsi perletovy 2 cichavci modry 4 bojovnice 1 samec 3 samice 10 daniji 5 krunýřovsi 5 panceřnicku 2 sekavci 1 gybiceps 10 razborek a 2 cichlidky ramirezovy a 10narozenych black mol a 1 parek blackmol
dekujjo ja sem se chtel zeptat jestli muzou byt spolu ve 180 l 2 čichavsi perletovy 2 cichavci modry 4 bojou za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 23:39 TommySMASH
jj tetry a pancíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 23:31 filo
to by šlo, ja četl terárium... smich
už blbnu, je čas jít spát.. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 23:28 R Muž Mrakoplash [1776] – filo
Zřejmě myslí tetry + pancici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 23:21 filo – Re: TommySMASH
udělám čistě tetrárium s pancéřníčkama... coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2007 23:21 TommySMASH
Děkuji za radu asi uberu počet ryb a udělám čistě tetrárium s pancéřníčkama... to by snadd mohlo jít... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2007 21:55 TommySMASH
Taky bych se chtěl zeptat jestli k sobě můžou do 200 litrového aqua tyto rybky:
1x krunýřovec modrý časem aspoň 2
10x neonek červených
10x neonek černých
10x paví očka
7x pancéřníček zelený
6x skalára amazonská
5-10 dánií pruhovaných

Děkuji za rady a připomínky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2007 19:03 Aky
jo a ty masky tam nedám špatně by se potom čistilo akvárko :-D ano hmm lepší budou rostliny a náky přírodniny (neživé) :) ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2007 19:01 Aky
no ja nevim jaká je lepší ale opravdu sou obě strašně moc hezké :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2007 12:28 Žena Alena.sv [89]
paví očka nebo parmička čtyřpruhá.coje lepší?

:-O :-O

Já bych se taky přimlovala za parmičky čtyřpruhý.Jsou to čilé rybičky,které je rozhodně v akvárku vidět. ;-) Pokud se tedy rozhoduješ jen mezi těmito dvěma druhy ryb. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2007 10:09 Žena bucliik [99]
rájovce k pavím očkům nedoporučuju, zkoušela jsem to a očka musely pryč-on je nesnědl ale orval. některý mimina rodiče asi sní, ale určo ne všechny a pak se ti budou množit geometrickou řadou. já se přimlouvám psíš za ty parmičky-paví očka jsou moc malinkatý na takový veliký akva. a ty masky si Aky dobře rozmysli, já myslím že by se ti pěkně blbě odkalovalo, protože když do masky trochu drbneš tak se skácí. No a pokud plánuješ ancistrusy tak ti jsou schopní ji docela slušně ohoblovat(měla jsem v akva porcelánovou želvičku, chudera musela pryč, protože jí ožrali krunýř) ;-) a jaký ještě rybky plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2007 20:43 Aky – ryby chiby
tak ne sníse navzájem??? :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2007 20:39 Aky
podívejte se na www.stekaciobchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2007 20:54 Muž Roman [100] - Cichlidy
AKI
Pokud vynechám nádrže takashi amana v odkazu, tak si ty rostlinky dej jak se Ti to bude líbit.Silné vydrží a slabé zkrátka odejdou a nahradíš je jiným druhem, co taky vydrží.A v tom odkazu jse to sice krásný,ale není moc lidí co tohle dokážou.Na potěšení oka to je super. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2007 21:43 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Aky možná by bylo ze začátku nejlepší dát tam hodně, ale opravdu hodně rostlinek a vybírat ty rychlerostoucí....takže moje rada zaměř se nejdřív na rostliny, dekoraci si pak doděláš později. Taky musíš nejdřív přesně vědět jaké má akvárko rozměry, jaká bude barva dna (světlé, tmavé či přírodní mix :) ) dát tam pěkný kořen nebo můžeš na Vánoce až se budou prodávat kokosové ořechy poprosit mamku nebo taťku ať Ti jeden koupí, a až ho vydlabeš a sníš :-P tak budeš mít super jeskyňku ... všichni rádi poradí jak ji třeba ještě vylepšit kamínky....to myslím bude ta pravá dekorace :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 22:08 rolandmynar
čichavci šedí, modří, perleťoví. Rájovci, ale to záleží na osádce ryb.


Rájovci jsou někdy protivové, ale čichavci v klidu všichni. Taky třeba pancéřníčci, krunýřovci, je toho mnoho. palec coze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 22:04 Muž Nik [191]
čichavci šedí, modří, perleťoví. Rájovci, ale to záleží na osádce ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 21:54 Aky
poradíte jakou rybu na ty mládata biste mi doporučili? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 19:25 Aky
ja bich do akvárka závojnatku nechtěla ale zatím si najdu nákou jinou rybu ale třeba závojnatka si delá svačinu aji zvelkých pavích oček ne?aja mislela že ty rodiče sní svá mládata?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 19:22 Aky
jo a menujeseto zverimex zvěrokruh :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 19:22 Aky
máš namisli závojnatku? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 18:51 Žena Dinamit [68]
Nemáš na mysli zverimex/akvaristiku? Paví očka maj tu nevýhodu, že jich za měsíc můžeš mít klidně 200! Jsou to moc pěkné rybky, ale abys je mohla chovat bez problémů, musela by sis pořídit i nějakou další rybku, co by si udělala z nových rybiček svačinu. Zní to drsně, ale bez toho by jsi měla za chvilku plnou nádrž pavích oček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 15:39 Aky
ja ty paví očka a další ryby když jich budu mít hodně tak je budu vozit do zvěrokruhu ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2007 08:18 Žena bucliik [99]
u parmiček se myslím doporučuje mít víc samiček na samečka, aby naháněl i ostatní a chuderu pořád nezlobil. já osobně se přimlouvám spíš za parmičky-paví očka se ti budou množit a množit a za chvíli jich bude hromada-taky bych řekla že jsou to rybky kterých se bude těžko zbavovat(nevím jistě-vycházím jen z jejich rychlýho množení, sama je nechovám) a v 350l akva parmičky určitě líp vyniknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 21:58 Sidonius
To Radka:
Fíha, akosi mi utieklo... :-D
Nebolo by lepšie zaregistrovať sa? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 21:06 Aky
akdyž tam ty paví očka tak nebudou?tak to de ?tam ted se mam rozhodnout?paví očka nebo parmička čtyřpruhá.coje lepší?

:-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 20:59 Radka – .
Sidonie tužku mají jen registrovaní. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 20:57 Muž bond009 [8] - Labyrintky
Já bych Parmičku čtyřpruhou s pavímy očky taky radši nekombinoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 20:46 Muž Diego [72]
Ta parmička čtyřpruhová je dost rychlá ryba,když jsem ji měl s pavím okem,tak paví oko přišlo o půl ocasu. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 20:39 Aky
Fotka k příspěvku a mohla bich ktěm rybičkám přidat ještě tuto?bojim se žs se nesnesou parmička čtiřpruhá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 12:55 Muž Turok [18]
pokud ti jde o barevnost tak si můžeš dát po páru příčnopruhých 1pár normálních 1x pár albíni pak 1 pár mekki a 1x pár severus žlutá forma. budeš mít zluté, růzovo bílé a červeno šedé a šedé ryby.. dohromady 8cichlid s velikosti okolo 12cm na 400l .. při vhodném zařízení nádrže s množstvím úkrytů s kořenu a kemaní.. jeskynky (dobře se hodí květináče) bude vše ok. můžeš přidat i několik ancitrusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 12:12 čahoun
to maji doma zase radost celý víkend jen o akvarku a to jej ještě nedělám. jinak musím říct, že mé přání je tanganika, ale nevím jestli to zvládám všude čtu, že je to obtížné. když ted´ vidím, že ani okolo jednodušších cichlid to není tak jednoduché. myslím na to jestli nevyjde na stejno jako kdybych hopl na tu tanganiku.jinak děkuji za vaše reakce ,neb jste mě určitě ušetřili od zbytečných problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 11:27 Sidonius
Existuje možnost editace. :-) Ta tužka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 11:17 Radka – .
Chjo smajlík má být až na konci. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 11:16 Radka – .
V smich první větě mi vypadlo slovo "rodiče"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 11:15 Radka – .
Hlavně záleží kolik peněz chtějí za to akva dát.Taky hodně záleží co v tom akva je (jaký filtr ,jaké osvětlení,topítko..),to je hodně důležité a s tím už ti musí pomoct rodiče,protože tomu nebudeš rozumět.Rodiče by si měli dopředu nastudovat co akva musí mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 11:01 Aky
Fotka k příspěvku aco toto akva KVARIUM TRIGON oběm 350 l
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 10:47 Muž wladys [291] - Cichlidy
Souhlas se SHARON.Sám bych to nenapsal lépe.Ty zebry rozhodně nemíchat s kanci. no Co se týče vody,mají podobné podmínky,ale co se týče krmení,tak tam je to nebe a dudy.Kanci masožravci zebry z větší části býložravci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 10:29 Žena sharon [126]
Záleží na tom, jaké si představuješ akvárko, když už máš těch 400 litrů. Třeba kančíci červenohrdlí jsou schopni nechat žít většinu kytek, nebo je můžeš kombinovat s většími klidnějšími cichlidami z Jižní Ameriky, nebo jak bylo řečeno s malými CA cichlidami, ale doporučovala bych po jednom páru. Třeba taková kombinace 2x meeki, 2x nigrofasciatus a třeba 2x herotilapia multispinosa má barevně na kdekterou afriku :-). Další možnost je, že si z kančíků vybereš příčnopruhé a meeki vynecháš, pak k nim můžeš dát i nějakou větší agresivnější potvůrku. Do 400 litrů společenské nádrže bych ale doporučila jen jeden kus, protože pár velkých agresivních cichlid se do společenské nádrže nehodí, ubije při ochraně mladých cokoliv. Anebo jen ten pár akar a nic víc..taky hezký :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 07:52 čahoun
ahoj asi jsem to nenapsal nejlíp "uvažovat" nebudu, dám na radu. nechci být do roka neštasný ne sad coze a nevědět co rybama,které se nesnesou rozzureny . uvažovat budu bud´ o těch dvou druzích kančíků /pak tedy otázka jestli by mohli být spolu a kolik/ nebo jsem viděl u dana "turok" ty zebry a taková barevnost by se mi líbila potlesk /pak tedy otázka zdali se dají tyto formy běžně sehnat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 23:22 Žena Dinamit [68]
Ovšem pozor na Cichlidy, ty potřebujou prostor pro plavání, tzn. akárium o min. délce 70 cm X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 21:59 Muž Onďa [32] – Aky
Pokud bude mít to akva aspoň 60l, tak by ta kombinace fungovat mohla, jsou to ryby, co žijí v různých patrech. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 21:49 rolandmynar
ahoj fajn má o čem uvažovat. myslel jsem, že základ budou ty kančíci a zbytek už jsem vybral pro pestrost a podle knih mají podobné nároky. ale jak říkám dám si poradit. takže se ještě zeptám, kdybych dal jen ty kančíky kolik si jich můžu dovolit dát a jaký poměr samice/samec.



Když už bych to takhle kombinoval, tak bych určitě vynechal Akary potoční (to jsou fakt kapři časem) a Perlovky. To je taková kapitola, každému se líbí (i mně), každý je chce, ale každý (včetně mě) je z nich v dospělosti nešťastný. To myslím opravdu nešťastný. Krásnější rybu než je Perlovka jsem snad ještě nechoval, Ale kromě Piraní agresivnější taky ne. Krajně nedoporučuji!! coze coze coze no no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 21:43 Muž ČUPR [204] - Tetry
ahoj, chtěl bych přesedlat na cichlidy. jen nevím jestli můžu dát dohromady tyhle kousky.vím,že dávám dohromady afriku a ameriku,mají podobné nároky.ALE DáM SI PORADIT. akvarko má 400 litrů. dík

thorichthys meeki-kančík červenohrdlý 5ks
cichlasoma nigrofasciatum-kanč9k příčnopruhý 5ks
aequidens rivulatus-akara potoční asi jen pár
hemichromis lifalili-perlovka rudá 6ks
pseudotropheus zebra-tlamovec příčopruhý 4ks
a zřejmě nějaký ancistrus


****************
Mám podobný problém - i když u mne je to takové "vynucené dědictví" a spíš záchrana těchto krásných rybek před jejich zkázou v kanalizaci. Taky to mám smíchané a mimo občasné mírné souboje o teritorium je vcelku klid. Proti mě máš tu výhodu, že máš na to alespoň velkou nádrž. Já mám bídných 90 litrů. Mrkni na moje akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 19:21 čahoun
ahoj fajn má o čem uvažovat. myslel jsem, že základ budou ty kančíci a zbytek už jsem vybral pro pestrost a podle knih mají podobné nároky. ale jak říkám dám si poradit. takže se ještě zeptám, kdybych dal jen ty kančíky kolik si jich můžu dovolit dát a jaký poměr samice/samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 19:09 Aky
ja nechci mořskyho kona se klaunem očkarým ja toto dělám pro svího kámoše coze ja mám na tyhle ryby paví očko tetra měděnáí cichlidka ramirezova teda budu mít svoje vlastní akva!!!!!!!!!!!!!!!!!! hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 17:56 Žena Danila [4489] - Sumci
Aky. najdi si tady v nádržích nějaký akvárko, co už déle funguje a mrkni se, které ryby jsou tam společně - třeba rybicky.net/nadrz.php…,

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=3751