Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2013 01:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: JoMakr
No, já za tebe výběr neprovedu, ale poradím ti toto: Do 112 litrů rozhodně nepatří Skaláři. Pro parmičky čtyřpruhé je to na hraně, dopřál bych jim spíš větší prostor. A nedával bych ani krunýřovec sp. Jsou na toto akva taky velcí a taky velcí bordeláři. Lepší pomocníci by byla parta krunýřovců jednopruhých či jakýchkoliv jiných z rodu Otocinclus. Takže nám tu zbyly tetry ozdobné, dánia pruhovaná, neonky a čichavci. Tetry ozdobné a dánia jsou hejnové rybky, chce to minimálně 6 kousků, u neonek dokonce dvakrát tolik. Když k nim přidáš 2 páry čichavců zakrslých, 8 ks těch otocinclusů a na dno dáš tak 8 kusů malých pancéřníčků, třeba Corydoras habrosus nebo hastatus, budeš mít krásně veselé akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 00:46 JoMakr – Výběr rybek
Mám akva 112L a vybírám do něj osazenstvo. Jdou tyhle druhy k sobě a v jakém množství? Čichavec zakrslý,Parmička čtyřpruhá(mechová),Skalára amazonská,Tetra ozdobná,Živorodka duhová,Danio pruhované,Krunýřovec sp.,Tetra neonová nebo poraďte kombinace z tohodle výběru. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 22:00 R Muž romant [27983] Re: hokky
Můžou, ale Tvoje akvária jsou jenom na ty ramirézy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 21:57 hokky
Myslíte že může být spolu skalára a cichlidka ramirezova?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 01:07 lope Re: malyLibor
Ty čichavci nejsou asi moc dobrý nápad já potřebuju rybky vhodne pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2013 00:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lope
A co takhle hejno nějakých menších razborek a jako dominantu nějaké malé čichavce? Např. 12ks Boraras maculatus a k tomu 1 pár Trichogaster chuna nebo 1 samce a dvě samice Trichogaster lalius? A jako řasožravé 8 otíků - Otocinclus affinis je obchodní název?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 00:26 lope – kombinace
Chtěl jsem tam právě mít nějáké hejnové rybky které pěkně vyniknou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.01.2013 00:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: lope
Do 50 litrů bych radši vybrala drobnější a ne tolik kadící rybky, než jsou ancistrusi a molly. A ty tetry by větším plaveckým bazénkem taky nepohrdly :-) Kromě toho chtějí čistou vodu, to moc nejde dohromady s mollynama a ancíkama, jsou to čuňata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 00:21 Muž ČaJan [44] - AmerikaRe: lope
No skus popřemýšlet o té osádce, vzhledem k tomu, že minimální propočet je 1 litr vody na 1cm ryby. 5O litrů je tak pro dva dospělé ancíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 00:14 lope – kombinace
Dobrý den zřizuji nové akva objem cca 50 litrů.Osazenstvo bych měl rád 4 black molly , 10-12ks tetry žhavé. a na dno dva ancíky.Je ta kombinace dobrá? a hlavně nenni tech rybek moc?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 09:13 R Muž romant [27983] Re: Maurik
Mrknul bych na Akary hnědý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 07:32 Maurik – Hodná velká rybka
Mohl bych se ještě zeptat na nějakou větší rybku, pěknou a hodnou, která by měla v dospělosti aspoň 20 cm? Teda jestli se do mého akvária hodí. Nějaké jsem našel, ale byly šeredné a vypadaly jako Fredy Krueger :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 07:24 Maurik Re: romant
Díky moc za rady. Já hlavně hledal rybku, co nebu zas tak prťavá a zároveň bude modrá :-) Ta barva mi v akvarku chybí, když nepočítám ten modrý proužek na mrňavých neonkách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 06:57 R Muž romant [27983] Re: Maurik
Čichavci ti budou s gustem redukovat populaci těch živorodek a budou tam mít takřka neustále přísun živý potravy, což je u nich na to aby dali nějakou slušnou barvu docela důležitý, tedy třeba perleťáky když nekrmím živou, tak jsou všichni v barvě šmucik. Chce to nepodceňovat údržbu akvária a pravidelně týdně měnit vodu a s teplotou nejít pod 23 stupňů a bude to fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 06:11 Muž půlpy [2131] Re: ivaha
pokud jsou jako slepice, tak budou mít čichavci maximálně ke snídani vajíčka smich (žádná škoda, max. se ta Mollina pro porod odstěhuje jinam a pak vrátí) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 06:06 Muž půlpy [2131] Re: ivaha
ono pro čichavce a drzé rybičky je stovka taková hranice, ale i tam mi to vycházelo, pravda tam byli malí čichavci z krámu, proto jsem se je bál dát do velkého, kde už byli dospělí, ale opravdu ve dvěstěčtyřicítce bych ten problém neviděl smich dle mého se "Maurik" nemusí bát ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 04:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: půlpy
Kdo ví :-D Možná mám jen fakt hodně voprsklý mollyny, jsou jak slepice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 03:52 Muž půlpy [2131] Re: ivaha
ve dvěstěčtyřicítce kolik by těch Mollyn muselo být, aby vadily čichavcům? Já mám čichavce sice ve třístovce ale ne s Mollama, ale s Dániema, ty se tam sice nepřemnoží, ale kam se na ně Molly hrabou v dotěrnosti ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2012 03:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: půlpy
Možná záleží na počtu těch potvůrek dotěrných :-D Když jich bude zrovna moc (což u mollyn nebude žádným překvapením), tak by to ty čichavce štvát mohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 01:58 Maurik Re: půlpy
Díky. Já jen pro jistotu, nebyl jsem si jistý, když čichavec je z Asie a ostatní Amerika. Ale asi to je blbost :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 23:38 Muž půlpy [2131] Re: ivaha
měl jsem je pospolu s čichavcema a to jak Black tak i Gold ;-)
ps: byly všechny pospolu v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2012 23:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: půlpy
Nevím jak očka, ty nemám, ale molly dovedou bejt docela vlezlý... aby to těm čichavcům nelezlo na nervy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 22:41 Muž půlpy [2131] Re: Maurik
Nevím jak s neonkama to nemám zkušenost, ale ostatní v pohodě a jelikož obojí jsou klidné rybky, tak bych řekl i na ty neonky ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 22:21 Maurik – Čichavec
Mohu tuto rybu dat k neonkam, mečovkam, molly a pavím očkům? Myslím tím čichavce. Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:47 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: PaDa
Jasně. Co mohlo být řečeno už mnohokrát řečeno bylo. Pochopil jsem. Uzavřeme to X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 22:10 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Na téma biotop je jen na těchto stránkách určitě několik témat, které tuto neřešitelnou otázku stále dokola řeší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 21:28 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Ičin
Tak zrovna na to jsem zaměřil svůj úvodní dotaz (s dovětkem že nechci vypadat jako hnidopich) a následně se dozveděl, že jsem hnidopich co z toho nerozumí ničemu... Poté co jsem zmínil jako příklad "biotopu" pro naše končiny lína a pstruha. Kilometr od sebe, přesto úplně jiné životní prostředí...
Ale to už je jen nepodstatný detail, základní obrázek jsem si už vytvořil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 20:32 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ono to samozřejmě dost zkresluje. Když se řekne "amazonie" nebo jenom "jižní amerika" tak ono to zabírá plochu necelé celé Evropy :) Členitost sice není tak rozdílná jako v Evropě, ale pořád ty rozdíly jsou obrovské. Jak už tady někdo psal. I vzdálenost několik kilometrů můžu absolutně změnit typ biotopu. Tady se ale bavíme o stovkách až tisících. To už samozřejmě může zahrnovat horské potoky, běžné říčky, veletoky pro nás nepředstavitelných rozměrů a nakonec i brakické vody nebo vysychající louže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 19:16 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Biotop není země původu, nýbrž jakýsi pokus o výřez určitého místa v nějaké vodě v té zemi. Takže pak lze celkem snadno zjistit, zda se ty ryby mohou potkat třeba v Rio Negro, protože se tak zhruba ví, které ryby na kterém místě toku žijí. Tedy samozřejmě z těch objevených a v akváriu chovatelných a chovaných.

OK, dík za vysvětlení, o to mi víceméně šlo. Mnohde se totiž leta setkávám s akvárky typu "biotop Asie", kde přitom ty ryby, rostliny a další žijí od sebe mnohdy v přírodě vzdáleny víc, než např. žebrovník Waltlův ze Španělska a koljuška tříostná od pobřeží Baltu v potenciálním "biotopu Evropa" (kdyby si takový někdo vytvořil) ;-)
Čili - na zhruba 100 km čtverečních krajiny se tyto rostlinky a rybky mohou potkat, ačkoli to není nevyhnutelně nutné. Musí ale obývat obdobné prostředí. Chápu to konečně dobře?
Mě šlo totiž o odlišení čehosi rádoby od něčeho pro danou kategorii nosného... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 23:04 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Ičin
také jsem winemillery ve sklorexu ještě nezahlíd.. já mám ze sklorexu 6 kousků Pindarek, krásný ryby.. ale v nabídce je taky nemívaj, já měl na ně štěstí protože Mirek (šéfko sklorexu) si je koupil pro sebe, a pak nějak zjistil že by je neměl kam doma dát, a tak šly na prodejnu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 20:04 Muž sux [117] - AmerikaRe: riso
Od toho chovatele vypadají slušně a do Prahy se občas dostanu... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 20:03 Muž sux [117] - Amerika – Winwmilleri
Děkuji děkuji pánové. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 20:02 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: dblazeks
Tam jsou občas altifroni a surinamky, stabilně steindachneri a brasilky. Winemillery jsem ještě nepotkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 19:59 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Myslím že jsem je viděl v Brně ve Sklorexu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2012 19:56 Muž riso [129] - CichlidyRe: sux
sux napsal: Jsou to nádherné ryby...Asi změním plány a pořídím je...Kde jste je sehnal? Nikde jsem na ně zatím nenarazil... :-D

Tady je mas:

www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 19:35 Muž sux [117] - AmerikaRe: Ičin
To jsou divný cihly... smich vegetariáni, ale já je přeučím :o) A naopak, třeba špenát, salátek zkoušel jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 19:33 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: sux
Já myslím, že to byla zvědavost, že to chtěla ochutnat. Filé sem nezkoušel, ale když si dělám doma ryby(pstruh a spol.) tak kousky odkrájím a nahážu jim to. Nežerou to. Jenom crenicichly. Maso jim prostě nechutná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 19:26 Muž sux [117] - AmerikaRe: Ičin
A file si zkoušel? Když chtěla polknout zdechlinu, možná by dala i file :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 19:20 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: sux
Zvířenej bordel vem čert :) ale prostě masožravci produkují víc "bordelu" jakožto bioodpadu :)Ryb se nedotknou. Mám tam crenicichly, takže občas přikrmuju gupkama a nikdy ani náznak. Jedinej problém byl, když mě jedna S.mapiritensis zkoušela sežrat zdechlou samičku akarky zelené. Oni sice mají velkou hubu, ale úzkej jícen. Následovala operace (pinzetou :) ) protože spolknout nešla a ven nešla přes vzpříčené ploutve. Rybky si fakt nedají, nemusíš mít strach že by plackám uzobávali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 19:10 Muž sux [117] - AmerikaRe: Ičin
No oni Geophagove nejsou o moc lepší :o) taky přesívají dno a výří detrit, že? a pochybuju, že až tam nasypu 100 neonek, že by si taky nezobli :o) V tu chvíli budou s bordelařením vyrovnaní :o) Ale co by sme pro ně neudělali!!! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:26 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: sux
Je jich 6. A právě se dopředu tak nějak počítalo s tou druhou nádrží s plackama. Mám je teprve od jara, kdy měli asi 1,5-2cm. Rostou (jak) z vody.
A ti bordeláři jsou placky. Což samozřejmě každý dravec(masožravec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:23 Muž sux [117] - AmerikaRe: Ičin
Inu uvidíme jak se jim tam bude líbit. Kolikrát jsem na ně koukal, ale teď jsem na ně při plánování úplně zapomněl....Naštěstí včas rozpomněl smich

No Vy jich máte v 350 litrech 5? nespočíta jsem dle úvodní fotky :o) A nepořádný máte na myslí satanoperky? Nebo placky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:18 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: sux
Na placky se chystám tak za půl roku X-) Momentálně jsem ve fázi plánování a šetření :-D Oni to jsou přece jenom mršky nepořádný, ale minimálně ze začátku se to tam vejde všechno v pohodě. Jinak ti moji mají od cca 8cm do cca 13ti. Jsou to mrňata, zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:15 Muž sux [117] - AmerikaRe: Ičin
Tak určitě se tam vejdou :o) Placky jsou menšího vzrůstu a 4 kousky snad vtěsnám do 900l :o) spíš těch 800 čístýho ať nekecám... Jak jsou u Vás vzrůstově?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:11 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Pokud to má být místo těch "pár cichlid" tak vřele doporučuju. Měli by se tam bez problémů vejít. Ti moji jsou z jednoho českýho e-shopu :) nebudu mu dělat reklamu (i když sem nikdy neměl problém), ale dá se najít celkem bez problémů přes google a "zobrazování českých stránek" ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:05 Muž sux [117] - AmerikaRe: Ičin
Jsou to nádherné ryby...Asi změním plány a pořídím je...Kde jste je sehnal? Nikde jsem na ně zatím nenarazil... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:03 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: sux
U geošů by problém s agresivitou být neměl vůbec. Líp se cití ve skupině, ale nutnost to není. Při dospívání dojde k urovnávání postavení, ale to je naprosto neškodné naparování se (viz video v prezentaci). Zatím jsem neviděl ani přetahování za tlamky. Naprosto klidná ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 17:00 Muž sux [117] - AmerikaRe: Ičin
Jak se Geophagusaci chovají ve skupince cca 4-5 kusů? Nemají s tím prolém?
Neroste agressivita?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:56 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: sux
Bez problémů. Jedna z možných kombinací při dodržení velikosti akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 16:32 Muž sux [117] - Amerika – Návrat do reality :o))
Pánové a dámy vraťme "vlákno" "vláknu"!!! :o)Zkuste mi říct svůj názor na soužití Geophagus winemilleri a Potamotrygon reticulatus?

Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1851