Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:59 Žena JaninaH [0] - MiniakváriaRe: katterinecka
Jednou za 5-7 dní 30% vody. Rybky žijí spokojeně už 8 měsíců .. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Roxy
Ne neplatí.

A jak často tedy máš měnit vodu? A kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 17:47 Žena JaninaH [0] - MiniakváriaRe: Filip980
Myslím tím tři různé prodavače ve třech různých obchodech, s tím, že když dodržím výměnu vody tak to vůbec nevadí a spousta lidí je chovám v mnohem větším počtu i v takto malých akáriích. To v tomhle případě neplatí 1cm ryby = 1l vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2012 16:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Roxy
Roxy napsala: Od spousty lidí mi bylo řečeno, že akvárium je pro takový počet ryb dostatečně velké a když jsem v něm pohromadě chovala více jak 10 ryb tak se akváriu dařilo...

Není ryba jako ryba. Taky jsem v takovém akváriu měla 20 razborek skvrnoocasých a s dostatkem rostlin jsem skoro nemusela měnit vodu. Jenže jedna taková závojnatka vyprodukuje asi tolik odpadu jako stovka (možná i víc) těhle mini razbor.
Takže počtama bych se tady moc neoháněla, záleží jaké ryby tam dáš, jak je akvárium vybavené (filtr, rostliny...) a jak často měníš vodu, jinak ti pochcípá i jedna neonka ve stolitrovce, i když podle nějakého pravidla přerybněno není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:20 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Roxy
Tím spoustou lidí myslíš jednoho prodavače v akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2012 16:18 Muž MrHu [300] Re: katterinecka
Vsadil bych si na nějakého "kvalitního" prodavače v akvaristice...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Roxy
a kterej expert ti poradil do tak malého akvárka závojnatky? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:16 R Muž romant [27987] Re: Roxy
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Ono když se akvária se závojnatkami neudržují pravidelně v čistotě a nemění se v dostatečným množství pravidelně týdně voda, tak to bývají právě ty závojnatky, kdo je za problémy, jak s ostatníma rybama, tak i rostlinama, odvíjí se to od jejich schopnosti produkovat značný množství odpadních látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2012 16:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Roxy
za to že umřela nemohlo to že byla sama, ale nejspíš špatné podmínky v akvárku (vhodné podmínky jdou v malé kouli vytvořit dost těžko). I kdyby se s těmi závojnatkami snesla, zase nejspíš brzo umře kvůli špatné vodě, závojnatky ji velmi zatěžují (mají nedokonalé trávení) a 25 litrů je na 2 závojnatky i tak málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   01.01.2012 16:12 Žena JaninaH [0] - MiniakváriaRe: Filip980
Jak pryč...? Ani náhodou ... To vůbec. Nebude mi v tom akvariu plavat jedna ryba. Od spousty lidí mi bylo řečeno, že akvárium je pro takový počet ryb dostatečně velké a když jsem v něm pohromadě chovala více jak 10 ryb tak se akváriu dařilo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 16:03 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Roxy
Pro závojnatky to je malá nádrž! Ty závojnatky dej pryč a pořiď si tam tu bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.01.2012 15:59 Žena JaninaH [0] - Miniakvária – Bojovnice k Teleskopkám a Gupkám..?
Mám již delší dobu akvárium, ve kterém se střídají různé druhy ryb. Teď vlastním 2 Závojnatky teleskopky, 2 Gupky a do akvária bych chtěla přidat samce Bety Bojovnice. Žila jsem ve víře, že Bojovnice by rybám ublížila, bylo mi to tak řečeno ve zverimexu a tak žila sama ve skleněné kouli a po čase zemřela. Rybka je to vskutku nádherná a chtěla bych si pořídit další a do akvária mezi černé Teleskopky a tmavé Gupky by se jedna hodila ale ... nebude okusovat rybám ploutve nebo na ně jinak útočit? Na webu jsem si přečetla, že by se nesměli chovat jen dva samci pohromadě a z toho mi vyšlo, že jeden by nevadil a že snad je k ostatním rybkám mírná ale pokud má někdo zkušenost tak se ráda poučím a předem děkuji za rady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.12.2011 00:08 R Muž romant [27987] Re: Michaela
Ano bude, tolik závojnatek do takto "velké" nádrže nepatří. Mrkni se do atlasu ryb na jejich prostorový požadavky a bude to jasnější. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 00:04 Michaela – Závojnatky dohromady s ostatními rybami
Bude velký problém ke dvoum závojnatkám přidat 4 paví očka? Akvárko 72 litrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 08:19 Žena Alkestis [9]
Ancik ma cca 7cm a axik bude mit cca 10cm. Kdyby se tedy ancik do budoucna pokusil anciky sezrat... neporani se o ne? Ancablove maj docela ostre ploutve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 09:33 Muž soubi [32] Re: poklad
no to zleží jak velký je ancík. Prcka by asi mohl polknout ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 06:46 Muž j0hny [86]
A jak je to tovje vlastne akvarko velke ? Keby tam bolo tych parmiciek 12, tak sa vyblaznia medzi sebou. Do inych rybiek zobnu len obcas zo zvedavosti, teda aspon u mna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 06:35 Žena Alkestis [9]
Ehm, myslim, ze poklad to myslel jako otazku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 22:51 Žena poklad [1]
Může být v akvárku společně Axolotl mexický a Ancistrus sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2011 14:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
mnohdy plavou v hejnu i různé druhy teter, zvláště v tak malém prostoru a tak málo kusech, jak to v akvárku bývá, oproti přírodě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 13:06 Muž bobik [15] Re: LiborSprysl
No to jo,ale nevím jestli jsem se dobře vyjádřil,nemyslel jsem otázku jestli se snesou,ale jestli spolu mohou pruhované a tečkované vytvořit hejno co se týká počtu kusů?Protože vím,že jsou to hejnové rybky a mělo by jich být cca min, 8 ks a já mám nyní jen 4 pruhované.Když třeba vezmu tetry -tedy pokud to lze srovnávat-tak např. neonky asi nemohou vytvořit hejno např. s tetrami krvavými?Přiznám se,že jsem si myslel,že hejno -obecně-musí tvořit vždy jen jeden druh rybek.takže se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 12:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: bobik
V přírodě často vedle sebe plave několik druhů dánií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 12:05 Muž bobik [15] Re: LiborSprysl
prima,děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 11:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: bobik
Klidně je smíchejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 10:21 Muž bobik [15] – danio pruhovane a tečkované
ahoj,mám 4 dania pruhovaná .A chtěl bych je doplnit do hejna,mohu je doplnit i danii tečkovanými(frankei)nebo musí být v hejnu všichni dania pruhovaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 12:07 Muž bobik [15] Re: katterinecka
no jo ,ale jak poznám ,že jsou to dva samci a ne samec a samice?,proto bych raději zvolil variantu ancistrus a Rineloricaria,aby se mi nemnožili :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
ani dva samci stejnýho druhu by si ani tak nevadili, porvat se mohou, ale nic moc si neudělaj a pak si každej najde svoje teritorium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:44 Muž bobik [15] Re: Bob66
no já vím,ale když jsou nedospělé,tak nepoznám pohlaví,a kdyby se mi rozmnožili,což jak čtu v diskusích je velmi pravděpodobné,tak bych nevěděl co s nimi a navíc chytat v zarostlém akva ancistruse,kdo to zažil,ví,že to vpodstatě nejde,tak proto jsem si myslel,že bych to vyřešil dvěma druhy,ikdyž vím,že to asi není ideální :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: bobik
To by mělo fungovat bez problémů ;-) Ale lepší by bylo kdybys měl v akva jen jeden druh a víc kusů než mix od každého druhu jeden kus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:30 Muž bobik [15] Re: Bob66
No já mám již jednoho ancistruse rio paraguay,tak mi jde o to ,kdybych si pořídil ještě jednoho Rineloricarii lanceolata,tak kdyby to byly samci ,aby se neprali.Jestli to chápu dobře ,tak sice se křížit nemohou,ale budou li to dva samci ,tak se nesnášet mohou ,i když je to každý jiný druh?Mám cca 110 litrů,docela i zarostlé,ale chci mít v akva relativní klid.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 11:12 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: bobik
Pokud budou mít dost prostoru tak se nebudou vůbec všímat X-) Rozmnožit se spolu nemohou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 10:46 Muž bobik [15] Re: Bob66
nerozmnoží se?,nepoperou se?Je to proto,že to nejsou stejé druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 09:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: bobik
Můžeš je mít klidně spolu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 09:20 Muž bobik [15] – ancistrus a Rineloricaria
ahoj,mohou být spolu ancistrus a Rineloricaria lanceolata?Nebo by se křížili?Pokud ano když to budou dva samci-myslím samec ancíka a samec Rinelorikarie,budou spolu bojovat nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:17 Žena Vini [1] - CichlidyRe: D@n!€L
Fajn, uvidím a po novém roce by možná mohli nějací přibýt..teď se věnuju koupi odchovny takže kdybyste někdo náhodou věděl o někom kdo prodává nádrž do 300kč v okolí Kolína, dejte vědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:07 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Vini
Já jsem měl dvě akary (- pár) a dva vrubozubce (- pohlaví jsem nevěděl) ve 100l, protože jsem je koupil jako malinkatý a pěkný rybky. Brzo museli kvůli velikosti putovat do ZOO Brno :-D .. Myslím, že do nádrže tvé velikosti by neměl být problém dat vrubozubce 4 ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 20:03 SirMagon – Re: Filip980
No víš oni neonky už tam byli, ale bohužel krupička mě o všechny připravila:-( Chtěl by jsem větší ryby, když už tyto malé nežijou :-( Větší ale méně...A ono je něco proč by čichavci neměli bejt s těma co mám? Kytičky už jsou zasazené a mají se dobře. Rybičky nastoupí až v lednu kdy kytky budou vzrostlejší to je jasné, ale jestli se to tak vůbec dá skloubit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:45 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: SirMagon
No tak třeba hejno nějakých barevných teter by se k nim hodilo. Nebo jak už píše katterinecka tak více druhů cichlidek např. jsou pěkné ramirezky nebo agasizovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: SirMagon
v hodně rozčleněném akváriu bys mohl mít takových párů cichlidek hned několik, to samé platí pro čichavce, ti se taky často prohání a vím jak se smutné koukat jak se ten druhý nemá kam schovat, zvlášť když si třeba náhodou doneseš dom dva samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: SirMagon
rozhodně by to chtělo víc rozčlenit než tam budeš přidávat nějaké cichlidky nebo čichavce, takhle je to dost pusté. Třeba víc jemnějších kořenů a rostliny. Třeba čichavcům by vyhovovaly plovoucí (pistia, limnobium) a zároveň ti hodně púomůžou s tou řasou. Jak si psal u nádrže že bys chtěl nějakou "trávu", tak bych ti doporučila valisnerii spiralis a sagitarii subulatu, jsou to dost obvyklé ale i nenáročné rostliny a obvykle se dobře množí odnožemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:18 SirMagon Re: Filip980
A co za druh z jihoamerických druhů například by jsem mohl přidat? Mám rád větší a trošku barevnější rybky, takže si klíďo nechám poradit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:16 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: SirMagon
No při tření budou cichlidky trochu agresivnější, ale myslím, že by to spolu v dostatečně prostorné nádrži mohli přežit dohromady. Jinak já bych to tak nemíchal, zůstal bych u cichlidek a ktomu bych pořídil nějaké další jihoamerické druhy ryb, ale do toho ti nebudu kecat, to je jen tvoje volba. Jinak by ti čichavci spolu s cichlidkami mohli být. Já je kdysi měl s akarami hnědými ve 112 litrové nádrži a bylo to bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 17:55 SirMagon
Ahoj, myslíte, že můžu k 3 kusům Cichlidka kakadu (1 samec) přidat 1 páreček Čichavec modrý a k tomu bych chtěl Čichavec medový,ale netuším kolik těch bych mohl dát. Akvárium je 140L čistý objem. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 17:50 Žena Vini [1] - CichlidyRe: D@n!€L
Tak jo, zkusím ho přemluvit stylem že to mám potvrzené od více akvaristů a že to, co vyflusla knížka nemusí bejt vždycky pravda...:-D A kolik by byl ideální počet? 4 kusy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 17:09 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Vini
Akary modré a vrubozubce jsem měl pohromadě bez problému.. Myslím, že s perleťovkama to bude taky v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 15:20 Žena Vini [1] - CichlidyRe: soubi
No tak fajn, co jsem na ně koukala v tom akva tak to jsou kusy tak 10cm takže sežrání by určitě nehrozilo, uvidím a kdyžtak ukecám tátu..:-D A co myslíš, kolik kusů by tam tak šlo aby to nebylo moc? 1 pár? 2 páry? Je to 800litrová nádrž... :-)
Ony totiž ty akary s perleťovkama jsou samy o sobě na "podkladu" takový šedý tak by to chtělo k tomu hodit něco, co je trošku jinak zabarvené aby to bylo více atraktivní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 09:00 Muž soubi [32] Re: Vini
to by mohlo fungovat(záleží jak jsou velký, jestli to nejsou nějaký pinďta)...až vyrostou vrubozubci, budou páni akvarka oni ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 21:25 Žena Vini [1] - CichlidyVrubozobci paví
Totiž v jednom zverimexu jsem narazila na opravdu pěkný kusy, fakt výstavní, krásně zabarvený a tak by mě zajímalo jestli by se v našem akva mohli taky vyjímat a nebo jestli to bude bohužel neuskutečnitelné...fakt jsem dostala hroznou chuť tam hned 4 kousky koupit ale to by mě táta bez domluvy asi zabil..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 21:03 Žena Vini [1] - Cichlidy
Ahoj, chci se zeptat zda-li mohou perleťovky brazilské a akary modré k sobě do akvária přijmout třeba 4 vrubozobce paví, nebo je pro ně tento druh ohledně soužití problémovým? Nebudou se prát? Je to dobrá kombinace? Pokud ne, co byste k nim doporučili? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:43 radim Re: sikula
jen jsem nepochopil tu větu..
pochopil jsem to jako, že japonicy zvládá snáz sežrat :-D neřešme to radši :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2251