Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 23:03 Muž Mislow [304] Re: Atika
TAk sameckum urcite ne, ale dospelym samickam pavich ocek, ktere maji kolem 7 cm asi ano. I kdyz dospele mozna ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 23:00 Žena Atika [134] Re: Mislow
Myslím že by se jim do tlamky určitě nevešly pokud to fakt nebudou dorostenci, ale já je kupovala v Hornbachu a byly už dospělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 22:45 Muž Mislow [304] Re: Atika
Jen se ptam, abych si rozsiril obzor, sam mam razborky o samote, ale cet sem nekde, ze by je samicky pavich ocek mohly za potravu povazovat, .... zvlast, kdyz jeste nejsou uplne dospele .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 22:37 Žena Atika [134] Re: Turbínka
Aspoň jeden cenťák uber :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 22:32 Žena Turbínka [2558] Re: Atika
Ale zase nutkno podotknout, že tvoje pávčata jsou už zasloužilej domov důchodců. Sakra, jedinej koho Voděnka nenechává v klidu jsem snad já :-D Ale není se čemu divit, plata co má 10 cm a apetit jako hejno sarančat se hned tak nevidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 22:28 Žena Atika [134] Re: Mislow
Myslím že i samice by je nechaly na pokoji, mám skvrnoocasky - tak 1,5 - 2 cm a to už není potrava. Alespoň moje obrovská plata Voděnka je taky nechává v klidu a ony se jí taky nebojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 22:25 Žena Turbínka [2558] Re: Mislow
Atika má jen samečky, dneska jsem je pozorovala a žádné haštěření, každý si hleděl svého žrádla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 22:23 Muž Mislow [304] Re: Atika
Ahoj a samice gupek ti nechavaji minirazbory na pokoji? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2014 14:10 R Muž romant [27987] Re: michalt
Tak teď s tím problém nemám, to dovysvětlení tomu chybělo. Reagoval jsem hlavně proto, že lidi jsou děsně chytlavý, čtou útržkovitě a nedávají si věci do souvislostí a z toho by klidně mohlo pro někoho vyplynout, že ke krevetkám ty cichlidky vlastně ano. Psali to na internetu. ;-) X-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 13:58 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ano, v tom máš pravdu. Jen jsem si myslel, že párek cichlidek těch krevetek pozře ve 200 litrech méně než hejno parmiček. Taky jsem tak nějak uvažoval, že když bude akvárium dostatečně zarostlé a krevetky budou mít nějaké soukromí, nemusí všechny skončit na talíři. Ale jistě, nejlepší je mít rybky, které o krevetky zájem nemají.

Spíš jsem chtěl svým příspěvkem poukázat na to, že ve 200 litrech mi přijde lepší orientovat na jedno větší hejno ve vodním sloupci než na kombinaci dvou. Tedy jestli přidávat další ryby, tak spíš na dno nebo pouvažovat o nějakých dominantních. Jen jestli jsou takové dominantní, které nebudou lákat ty krevetky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 12:34 R Muž romant [27987] Re: michalt
Tak ono, hejnové nehejnové, jak tazatel píše, jsou tam krevetky a to by při těch cichlidkách dopadlo stejně jako s těma parmičkama, drahej příkrm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 10:02 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
Promiň, až teď jsem si všiml, že jsi se ptal specificky na hejnové ryby. Tak tím zřejmě pro Tebe ty cichlidky nebudou zajímavé. Jestli je voda v pořádku navzdory těm pávím očkům (u 200 l by snad mohla), pouvažoval bych taky o hejně otíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 10:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: skoropes
Já bych se ze zmíněných druhů přikláněl pouze k těm pancéřníčkům. Ty zbylé jsou hejnové ryby do vodního sloupce a jedno hejno (neonky) tam již je. Jestli jich není dost, spíš bych je posílil v počtu a nekombinoval s jiným hejnem. Pro 200 litrové akvárium mi ještě dvě hejna nějak nesedí.

Nevím, kolik je těch pávích oček a jaká je tam kvalita vody (kterou neonky vyžadují poměrně vysokou). Snad je počet na ten objem v pořádku. Jestli ano, mohl bys třeba zvážit párek nějakých méně náročných cichlidek. Třeba Kakadu nebo Thomasovu. Akara zelená by snad taky šla. Nebo ti zmínění pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 09:23 skoropes Re: Koště
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 09:13 Koště Re: skoropes
Třeba nějaké tetry, razbory, dánia nebo pancéřníčky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 09:08 skoropes Re: romant
Je to 200 l akva,mám paví očka,krevetky a neonky,co ještě k tomu může přijít za hejnové rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 08:23 skoropes Re: romant
myslel jsem si to,ale chtěl jsem si to ověřit děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2014 08:16 R Muž romant [27987] Re: skoropes
Půjde o velikost akva a množství, hlavně těch parmiček, ale obecně lze říci, že třepetající se ocásky ok budou vděčným cílem jejich aktivity a krevetky poslouží jako chutný příkrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 08:12 skoropes – Paví očko,parmička čtyřpruhá,krevetky
Zdravím prosím mohou být tito obyvatelé akva paví očko,parmička čtyřpruhá,krevetky u sebe v jedné nádrži děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2014 20:43 andrea544 – sturisoma
Fotka k příspěvku dobrý den chci jse zeptat máte nekto zkušenost s rybkama sturisoma? :-) mám nové 450 litrové akva a tahle rybka jse mi hrozne líbí jaké pro ni vytvorit podmínky ? čím krmit jaká má bejt teplota v akva? musí jse chovat v akva jen jeden kus? dekuju
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2014 16:17 radim Re: Tess17
Black Molly a Gold Molly jsou tatáž ryba. To byla nejspíš ta Liborova uštěpačná poznámka ;-)
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
Ono není naškodu si nejdřív přečíst, co mi to doma vlastně plave a pak si na foru zjistit nějaké případné nejasnosti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 15:56 Žena Turbínka [2558] Re: Tess17
Ono by bylo vhodné také uvést litráž danného akvária, kam chcete ryby dávat (ještě lépe si založit prezentaci), protože se druhy sice snesou ale v takových 50 l mít živorodkový guláš není zrovna to pravé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 15:32 Tess17
Jsem začátečník v chovu rybiček... Teď jsem se zaregistrovala a podle mě je lepší se raději zeptat zkušených..Každý mě totiž říká něco jiného. A jestli se podle Vás hloupě ptám, tak se omlouvám, ale v tom případě nechápu k čemu toto "fórum" je. ;-) Mějte se! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2014 15:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tess17
Pokud si přečtete atlas, nebudete se muset hloupě ptát... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 15:23 Tess17
Chtěla bych si pořídit Black Molly a Gold Molly. Mám neonky a živorodky, chci se tedy zeptat, jestli se snesou..? A ještě se chci zeptat, jestli se Black M. a Gold M. mohou křížit mezi sebou? :-) Děkuji moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2014 18:10 R Muž romant [27987] Re: Jakubk
Zůstane ti jenom ancák, protože ramky půjdou kukat, jsou už teď načatý(fotky v prezenatci), vnitřní paraziti a není divu v tom akváriu kde jsou to jinak dopadnout nemůže. Nejdříve zamakej na akváriu, rostliny, filtrace, výměny vody a teprve potom, když cichlidky, tak ne ramky, jsou to větší cíťové než ostatní cichlidky a i menší chybka se na jejich kondici projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 17:59 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Jakubk
Jestli se k sobě hodí s ramkama, to nevim, ale je to míchání kontinentů, což je někomu jedno, ale mě to k sobě nesedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 17:43 Jakubk
Potřeboval bych radu, mám ramirézky, paví oka, mečovky a ancistruse. Paví oka a mečovky budu asi dávat pryč. Zůstanou mi ramirézky a ancistrus. Mohl bych si k nim pořídit tlamovce pestrobarevného? Za každou odpověď děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 07:46 Muž maryn [40] Re: Barakainus
No já u těch chilidek počítám jen s jedním samcem a 2-3 samicemi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 07:28 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: maryn
To zalezi jak bude akva vypadat. Klidne i vic teter a krunyrovcu, ale cichlidky, i male, se ti v tomhle poctu servou. A ani dve bych nedaval. Ony nejsou zas tak male.
BTW, ja mam M. ramirezi coz by mely byt ty nejmirumilovnejsi z cichlidek a ve 3x vetsim akva se stejne nemohly dohodnout kdo bude kde. nakonec zbyly jen tri a to jeste protoze samice ma rada dva samce najednou ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 07:11 Muž maryn [40] – žádost o radu
Dobrý den, zakládám aqua, a (samozřejmě po zajetí) do něj plánuji tuto osádku:

3-4 x chilidka kakadu
10-12 x neonka červená
2-3x krunýřovec jednopruhý
+1x neritina zebra

Akvárium má objem 78 litrů. Co vy na to? Nebude těch ryb moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 14:23 Žena Karnal [196] Re: gustav1959
Ty parmičky jsou poměrně velké (5-6 cm), narozdíl od teter ohnivých (2-3 cm). Rozhodně by jich muselo být výrazně méně, ale na počtech a druzích dalších vhodných rybek k nim se stále nic nemění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 10:32 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: gustav1959
Spíše než na parmičky se koukni na rasborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 10:23 Muž gustav1959 [0] Re: Kubasix
A co kdybych tam dal parmičku pětipruhou a něco k tomu poraď dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2014 10:14 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: gustav1959
Musíš si uvědomit, že to není 54l, ale ještě něco je sklo takový 3-4l, to jsme na 50l, ptom taky dno, vpředu 4cm a vzadu 6cm, průmér 5cm - což je takových 7l( říkám z hlavy přibližně), to jsme na 43l, potom taky nemáš vodu až po okraj, asi tak 1,5 cm od okraje, což jsou další 2l. Teď jsme na 41l a to jsme ještě nezapočítali techniku - filrt( nepočítám,že budeš mít vnější), topítko, a pak ještě dekorace. To už budeme dost před původními 54-mi litry. Takže bych tam dal 20 těch ohnivek a šest pandíků. Čichavci by s nima být mohli, ale né v tomto objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2014 10:00 Muž MarekP [812] - MalawiRe: gustav1959
Díval jsem se do prezentace a já bych tam pancéřníčky vůbec nedával, protože je tam na ně moc hrubý štěrk. Ty tetry ohnivé by tam šly, 20 i 25 bez problému, ale už bych k nim jiné ryby nedával. Maximálně nějaké na dno, třeba 5 krunýřovců jednopruhých. Případně pár Čichavce medového, ale opět maximálně s rybami na dno.

Vzduchování potřeba není, pokud filtr čeří hladinu nebo počet rostlin bude stačit na okysličování vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 09:52 Muž gustav1959 [0] – Můj 2 pokus
Chtěl bych se zeptat zakladám akvarium 60x30x30 dočetl jsem se že bych tam mohl dat 8ks panceřníčelk panda,25 teter ohnivých,1 pár čichavců medových nebo zakrslých ydá se mi to moc ryb na tak malé akvarium.Prezentaci tady mám nevím jestli jsou fotky dobré předem děkuji za všechny rady mám přidat do akvaria vzduchovací kamen

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2014 14:46 radim Re: Amras
podle fotek z prezentace, bych hledal všude kolem akva a za tou skříňkou na které stojí;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 14:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Amras
Ze by Ti Platy sezraly Tetry (kdyz nebudeme mluvit o poteru), tak to fakt ne :) .

EDIT: A ani opacne, kdyz uz ta cestina je takova, ze obcas je problem rozpoznat co co sezralo, jestli jedno bylo necim sezrano, nebo se dopustilo sezrani toho druheho. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 14:27 Muž Amras [34] Re: radim
Jo, ale já pár teter nemůžu najít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:58 radim Re: Amras
ono je trochu rozdíl mezi už nějaký ten den starým potěrem a tím, když je samice teprv tlačí ven:-)
jinak proč se ptáš, když už ryby spolu plavou? nestačí se podívat do nádrže a zhodnotit to podle chování ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:49 Muž Amras [34] Re: radim
Vláknoploutvé, když přišli potěr byl už narozen a ztráty jsem nezaznamenal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:42 radim Re: Amras
podle toho, které tetry máš namysli, ale celkově vzato spolu být můžou. Přírustky v řadách plat ovšem nečekej;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:35 Muž Amras [34]
Mohou být spolu tetry a platy? Nemohou si navzájem ublížit nebo se dokonce sníst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:29 radim Re: Čeníček
jde o to, jestli jim to nesežerou v noci, ale jestli to mají pestřenci dobře kryté... uvidíš no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:23 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Asi nesní, v té jeskyni bydleli ancistrusi a už nebidlí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:14 radim Re: Čeníček
když pestřenec neuhlídá, tak i neonka ;-)
chtěl jsem tim říct, že je sežrat můžou...při dalším výtěru už budou ostražitější a možnost sežrání se sníží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:11 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Sní mi sekavec příčnopásý jikry pestřence červeného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:08 Muž polarniliska [2] Re: romant
Škoda, chtěl jsem nějakou velkou rybu a Skalára je nádherná. Musím tedy hledat jinou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:16 R Muž romant [27987] Re: polarniliska
Ne, do tvého kva nejsou skaláry vhodné. Velikost akvária je zde limitující. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1201