Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 20:44 Aky
Fotka k příspěvku tady je bodlok pestrý
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 20:35 Aky
ja to platit nebudu můj kamoš co má 5 nebo 6 roků ho chtěl :-D protože má rád nema aještě tam chce dát bodloka pestrého hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 18:16 Muž Eff [417] - Rostliny
Kdyby to nezabralo, tak: A desítky tisíc korunek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 18:00 Muž Nik [191]
... a taky velikej filtr a spoustu znalosti...
Doufal jsem, že ji zastraším už jenom velikostí akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 17:59 R Muž Mrakoplash [1776]
Aky, a víš že potřebují slanou vodu, že jo? Ne jenom osolenou domácí solí, ale vyloženě speciálně koupenou solí, která není levná. A určitě potřebují veliké akvárium. Tak pět set litrů (slovy 500!!!). Je ti to doufám jasné.

... a taky velikej filtr a spoustu znalosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 17:53 Muž Nik [191]
Aky, a víš že potřebují slanou vodu, že jo? Ne jenom osolenou domácí solí, ale vyloženě speciálně koupenou solí, která není levná. A určitě potřebují veliké akvárium. Tak pět set litrů (slovy 500!!!). Je ti to doufám jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 16:57 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jasně i vorvaň :-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 16:08 Aky
Fotka k příspěvku může ktomu klaunu očkatému být ještě tento mořský koník???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 16:04 Aky
Fotka k příspěvku klun očkatý kterého chce moje teta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 16:00 Aky
JE DOBRÁ RYBA PRO ZAČÁTEČNÍKY KLAUN OČKATÝ???? ŘEKNĚTE ŽE ANO :-O TETA HO CHCE.ŘEKNĚTE ŽE ANO :-( ahoja tady je jak vipadá ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 15:51 Aky
budu mít rohové akva? sem tet u tety tak vám to pošlu až doma.jo? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 11:38 Radka – .
Dinamit ti už napsala,že neonky vyžadují jinou vodu než paví oka.Zjisti si jakou vodu máte doma a podle toho si najdi v atlase ryb které rybky můžeš mít.Hlavně zjisti PH a tvrdost vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 11:26 Radka – .
Aky a jak velké budeš mít akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 11:25 Radka – .
Do tak velkého akva stačí jeden Ancistrus. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 11:24 Aky
ahoj ahoj mohou být spolu????Paví očko,Mečovka mexsická,neonka červená.Moc bych je chtěla moc souvšechny hezký chci neonky protože neonka červená je ozdobou akvária ano ano ano ano a paví očka protože to jsou ryby pro začátečníky + mečovky mexsický protože jsou zajímavé tady je rozvrch jak to chci: mečovka mexsická 2kluky paví očko 6 párů dobrý????? :-) :-) ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 10:43 Šarulka
pancéřníčky bych nechala - kvůli čištění agua.Ale přidala bych krunýřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 10:33 Radka – .
Měl bys vyřadit alespoň 2 větší ryby,protože jich tam máš moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 10:15 Muž Johnny5 [5]
jj, s těma bojovnice jsem to tak přesně myslel ano . Jinak akva budu mít velké 112 litrů za cca 10dní má přijít(přijet?) hop a bude se jmenovat Exempla trahunt, můžeš se pak podívat, už jsem tady založil jeho prezentaci, když ho ale hledám a nejsem přihlášenej tak ho nenajdu, tak nevím... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 10:04 Muž Onďa [32]
Black molly bych dal 2-pár a bojovnice 2samice a 1 samec.Záleží, jak máš velké akva. ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 09:30 Muž Johnny5 [5] – Vize
Aha, já si to rozmyslel, teď jsem tedy změnil názor:
4 paví očka
3 black molly
3 bojovnice pestré
2 čichavci medoví
2 čichavci zakrslí
2 cichlidky ramirezovi
1 ancistrus
3 pancéřníčci zelení
Když tak čeho mám ubrat, poř. přidat? Asi ty pancéřníčci, co?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 08:33 Muž Onďa [32] – Johnny5
Když odděláš skaláry a čichavce perleťové, tak by ve 120l-150l mohla tahle společnost fungovat, jestliže si ale od každých pořídíš pár.Teda kromě ancistrusa a pancéřníčků, ancistrus je samotář a pancéřníčci potřebují hejno. Jinak je tam hodně ryb, co žijí převážně u hladiny, chtělo by to vybrat ryby tak, aby se pohybovaly v různých patrech.A ancistrus bude cichlidkám žrát jikry. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2007 21:53 Muž Johnny5 [5]
ahoj Ahoj všichni ve spolek, mám taky jeden dotaz jestli můžou být rybky těchto druhů společně: Paví oka, Black molly, Bojovnice pestré, Skaláry amazonské, Čichavci medoví, zakrslí, perleťoví, Cichlidky Ramirezovy, Ancistrus a Pencéřníčci zelení. Uf, snad mi řeknete, že jo, strašně se mi všechny líbí hop , i když se bojím, že ty skaláry by mohly dělat nepořádek. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2007 21:34 Aky
Fotka k příspěvku uf dobry mečovka mexsická ano: ano ano ano tady je fotka jek vipadá ahoj ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2007 18:03 Žena darley [12]
Keď máš v akvárku dosť rastliniek, tak kľudne môžu byť spolu. Ja ich tak mám a bez problémov palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2007 17:22 hmm
Tak to si myslím, že je čichavci sežerou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2007 15:56 fifík
Ahoj, nechci zakládat nové fórum. Chci se zeptat mohou být spolu čichavci razbory a sladkovodní krevetky red?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 21:37 Žena Dinamit [68]
mečovka která? Jak se jmenuje dál? Paví očko a neonka červená mají odlišné požadavky na vodu, takže bych to nedoporučovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 20:36 Aky
můžete mi poradit jestli může být mečovka,neonka červená a paví očko spolu? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 18:05 Aky
nesmutni je hodně ryb pro začátečníky ano ano ano ano :) a múžeš si koupit nákou pěknou knížku o skalárách a bude to lepší ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2007 11:26 Marcela – Rošťáci skalárci

Moc děkuji všem za rady. Ikdyž mě vůbec nepotěšily. Netušila jsem, že se skalár nehodí pro začátečníky, píšou že není nijak zvlášť náročný. A nám se synem se líbí. Ale jak píšete, budeme
s tím muset něco udělat. Ještě jednou díky a pěkný den. M.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 11:17 Žena Lucianetta [43] Re: Gabi
Koukala jsem na tvé akvárko, je hezké, ale řekla bych, že tam máš hodně rybek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 11:15 Žena Gabi [11] Re: Lucka
Jinak Lucko, Bety a razborky a ancíky mohu vřele doporučit, jestli budeš mít alespoň 40L akva, mrkni na moje, taky jsem začátečník. Ale je to pochopitelně věc vkusu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 10:17 Sidonius Re: Lucka
Lucka: Nezdá se vám to na 35 litrové akvárko trochu moc ryb??
Nejen, že je to hrůzně přerybněné, ale i druhově nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 09:12 Muž Norton [109] Re: Lucka
Té vody klidně "dolejte", můžete "jít" tak 3 cm pod horní okraj. Pak krycí sklo a na to "nějakého Atmana" na svícení. Pro začátek, než se třeba rozhodnete laborovat s krytem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 09:04 Muž Nik [191] Re: Lucka
Nezdá - je to moc ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 08:55 Lucka Re: Rebbie
Takhle bouřlivou diskuzi jsem nečekala :o) mám rozměry akvárka, je to 55cmx28cmx34cm. Zkusila jsem si to znovu propočítat a došla jsem k malinko jinému názoru co se týká osazenstva akvárka, protože objem akvárka je 52litrů... pokud budu mít vodu do 10 cm pod horní okraj akva, bude to mít 37litrů... takže nakonec bych asi skončila s pavíma očkama a těma malinkýma krunýřovcema... ty živorodky bych chtěla, hodně jsem o nich četla, že jsou nenáročné (tudíž pro začátečníka vhodné) a prý se i lehce rozmnožují... a na ancistruse nemám místo ani náhodou :-D proto bych volila tu menší variantu :-)
takže zatím se mi zdá jako optimální
4x paví očko
3x krunýřovec (ten jednopruhý)
hmmmm? :) uvítám připomínky :)

Koukala jsem se na složení rybiček v podobně velkém akvárku a našla jsem tohle:
5x Blakc Moll
2x Krunířovec skvrnitý jsou to fakt mackové
5x Mecovky červená
1x Panceřníček Panda
5x Paví ocko
Nezdá se vám to na 35 litrové akvárko trochu moc ryb?? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 23:24 Žena Rebbie [71] Re: Nik
Mam za to že to akvo na fotce bylo jen hodně orientační - neni to podle mě akvo který ona má nebo bude kupovat ;-)
A ancíky nechtěla, chtěla otíky X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 21:10 RAP Re: Nik
Snad by bylo lepší kdyby Lucka připojila k fotce rozměry. Podle rozměrů se může inspirovat v prezentacích a tak trochu uvidí jak by to mohlo vypadat. S pavíma okama bych si to rozmyslel, možná tak Endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 21:06 Muž Nik [191] Re: Sid
Přiznávám, že původní návrh byl i u 60 litrového akvária co do počtu ryb hodně na hraně a možná i kousek za ní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 21:04 Sidonius Re: Nik
O.K. - nemusíme se za každou cenu shodnout, že? :-) Máte, samozřejmě. nárok na svůj názor, stejně jako já na svůj. Snad se Lucka zorientuje a rozhodne tak, aby jí akvárium dělalo radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 20:18 Žena Markii [10]
Zbavit prodejem nebo darem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Muj otec s oblibou ryby splachoval když chtel jiné, ale to on velmi rád delá i s jinýma zvířatama.
ŠPATNÝ PŘÍKLAD!!!!!!

navíc skaláry se nehodí pro začátečníky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 19:38 Muž Nik [191] Re: Sidonius
Vycházel jsem z názoru, že chce mít akvárium 64 litrů. 30 nebo 40 litrů samozřejmě úplně mění situaci:-) Na obrázek jsem moc zřetel nebral.
3 betty jsem měl v 30 litrovém akváriu spolu s čichavci zakrslými a vážnější problémy jsem neshledal (snad krom toho, že se betty vytřely ;-) a čichavci zakrslí to měli taky v plánu.
Co se týče rasbor, tak dle mého skromného názoru jsou mnohem méně náročné než vámi uvedené neonky, ale tady nejspíš záleží na spoustě jiných okolností.

Ancistruse by si stejně koupila.

Husté osázení je snad samozřejmostí.

Samozřejmě při doporučování rybek jsem se řídil subjektivním názorem, ale to tady nejspíše každý X-)

Jinak, kdybych si chtěl zařídit v současnosti 64 litrové akvárium já, tak bude nízké, dlouhé a nacpu do něj jen ty pancéřníčky a možná nejakou krevetku a do vodního sloupce jednoho bojovníka, možná se samičkou. A nebo tam skončí dvě až tři samičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 17:51 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Vodník1
To neonky a živorodky potřebují každé trochu jinou vodu(pH) - ale to je tak jediná výtka k tomu novému složení ;-) . Já neonky nikdy neměl - brácha je měl a rozmnožit se mu je nějak extra nedařilo i když se o to snažil :-( ... Na rozmnožení se voda ještě liší v tvrdosti (neonky extrémně měkou, zatímco živorodky radší střední až tvrdší vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 16:16 Sidonius Re: filipsi
Dobře - kdyby to akva mělo 45 l..., (nemyslím si, že má :-) ), nepotřebuji nutně na svém názoru nic měnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 16:13 Muž filipsi [1295] Re: Sidonius
No, o kus niz lucka psala, ze chce 60l. Pravda, rozmery akva na fotce vzhledem ke kompresoru jsem neresil. Ale stejne bych zustal u mensich ryb, ty bety (par) ale myslim uz by sly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 16:00 Muž Vodník1 [16] - AmerikaRe: Lucka
Souhlas neonky, paváky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 15:55 Sidonius Re: Nik
To myslíte vážně, Niku? hmm
Tahle nádržka má s bídou 30 l a vy do ní chcete narvat páru těchto velkých čichavců?! coze
Totéž s betami - v tak malém akva se samice neschovají jedna před druhou, natož před samcem...
Ancistrus - potřebuje to komentář? :-| Ti pancéřníčci snad... Ale k nim už další rybky velmi opatrně nebo raději vůbec!
Nakonec rasborky... To snad ano, ale že by to byly ryby držáci? hmm Když mi je jejich dlouholetý chovatel vymlouvá, že moc neustojí a jsou poměrně krátkověké... (Vím, v katalozích se uvádí, že se dožívají až 7 let, ale já spíš znám případy, kdy z hejna těchto rybek pomalu, ale vytrvale, ubývá...) Možná mají chovatelé jiný názor a zkušenosti... Nevím...
Kdybych musel říct názor na osazení tohoto akva, bylo by to hodně rostlin, nějaké krevetky Neocaridina heteropoda a hejnko neonek obecných. (Občas se sice tyto rybky pošťuchují, ale krev při tom neteče. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 15:38 Žena Rebbie [71] Re: Lucka
Lucko, já sem taky rozhodně spíš pro krunýřovce jednopruhý než pro ancíky ;-) do malýho akva určitě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 14:24 Lucka Re:
A co takhle:
3x krunýřovec jednopruhý
4x živorodka duhová
5x neonka červená
? Díky za názory ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 13:05 Žena kosiska [18] Re: Rebbie
Parmičky nádherné nám hlavně za začátku do ostatních rybiček (plata, pancéřníčci) zvědavě šťouchaly a trochu je proháněly. Teď už se ale prohání jen mezi sebou, jsou to hrozně čilé a krásné rybky. Četla jsem o nich, že se pro začátečníky hodí...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=3851