Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:28 Jámi – Můžou dohromady???
Čabas můžu mít pohromadě tyto druhy ryb v jednom akva???
Pancéřníček Panda- 4 až 5ks.
Neonka- 10ks
Kardinálka Čínská- 2 až 3ks.
Paví Očko- 3 až 4ks.
Black Molly- 4ks.
Plata Skvrnitá- 2ks.
Můžou takto být pohromadě.Ještě sem si je nekoupil takže chci vědět jestly můžou spolu v jednom akvárium vůbec být.Díky ;-) ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 12:00 slada
no když jsem měl živodorky měl jsem u nich parmičky duhové a parmičky nádherné(podle atlasu můžou okusovat ryby) ale já jsme s nimi neměl problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 11:49 ►MICUS◄ – mečovka
Mečovka by jim žrala mladé. A neonka asi taky. Dala bych pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 11:44 Page
Mečovka je dost veliká. Zkus něco malého, třeba neonky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 11:42 Muž hanz [27]
Tak urcite zase nejaka zivorodka, treba mecovka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 11:38 Daniela – Ryba k rybě
prosím, poraďte.Jaká ryba by mohla být v akváriu s živorodkou Endlerovou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2007 07:25 Potkan
dik za rady.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2007 23:50 Žena ufinka [28] - Asie – co k cemu
cichavci jsou vsichni ok, jestli bude mit 200l, tak i ty vetsi, ryby dna, jako sekavce-.jsou ok ke vsemu, mrenky nadherne -budiz, ale pozor, vyrostou..a pritom je lepe nemit jen jednu...ale 2 snad budou ok
skalary bych zkusila a s neonkama jsem je mnohokrat videla, akorat skalara nesmi byt uz dospela velka a neonka prcek, jinak kdyz budou oba druhy jeste male, tak myslim ok, 2 ks ancistruse taky ok
jinak neonek vice, 10 se tam vejde urcite )
A halanciky do samostatneho akva, vsak se vedle nejaka 50l nadrz vejde...jinak ve spolec.nevyniknou...i kdyz, druh od druhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2007 23:45 Muž ToGi84 [2]
halančíka bych si s neonkou nedal (zaleži jakyho) no a skalara taky ne, rozdíl ve velikosti je značný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2007 20:12 athaya
to ci spolu byt mozu alebo nie ti ja neporadim, ale ci to je moc ryb alebo akurat, to ti poradim. len mi napis zoznam ryb- pocet druh
a ake rozmery ma akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2007 20:08 Sidonius
Založil jste téma "Záhada Živorodek ||| POMOC PROSÍM". Už vás asi nezajímá, co se stalo s vaším akva, ale já bych se přeci jen rád dověděl, jak důkladně jste při výměně vody po návratu z dovolené vyčistil filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2007 18:31 Potkan – Kamarád.....
Mam kamaráda,který si nedávno koupil akva (200l) už tam vysadil kytky a dal dekoraci, ted chce koupit rybicky v knihach si nasel druhy co se mu líbí ale není tam psáno jestli spolu můžou žít,protože nemá počítač s internetem poprosil mně jestli se něco nedovim na netu... zapsal sem si druhy ryb co chce a prosim abyste mi řekli který může mít v jednom akva bez problémů...Chce: Čichavce modrý nebo pestrý,pancéřníčky štěrbovi,mřenky nádherné,sekavce příčnopruhé,mřenky nádherné,halančíky,neonky a prý ještě možná,ale to řikal jenom možná skalaáry a samozřejmě ancitruse....mě se to zdá moc ryb ale nevim.....
prosim poraďte jestli to neni moc ryb anebo který se k sobě nehodí,nebo který se hodí do stejný vody

Předem dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2007 17:06 porop – fakt betelny rybky
palec palec palec palec palec nejlepsi by bylo danio pruhovane a neonka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2007 13:13 Muž Nik [191] – to uma
se podívej Horácovi na akvária. Ten má skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2007 13:06 uma
no tak takto, fosilisi sa mi lubia ale najradsej mam skalare a nechcem aby prisli o chvost. sad jedine ze by som mala pre fos. samostatnu nadrz ale na to nemam miesta. :-( Neviete tedy ake velke ryby su vhodne ku skalarom poprip. k bojovniciam alebo male a skalare ich nezozeru? moc diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2007 10:04 Štěpán
Cože, oni jsou jedovatí!? Ty jsi šílená! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2007 09:51 Žena sharon [126]
smich smich Líbit? Co je na jiných rybách hezkého, jsou všechny slizské :-D :-D

Víš, jaký to je adrenalin, krmit je v úplné tmě z ruky, cítit, jak se otírají o ruku (dotek hladké kůže je jiný, než šupinaté ryby) a vědět, že ti jediným bodnutím můžou odepsat ruku na tři týdny ? ;-) Vidět, jak v rozsvíceném akvárku při krmení se pohybují mezi rostlinami, jak tajemné příšerky, ani je nevidíš, jen pohyb rostlin? Je to jak scéna z LOST :-), jsou skvělí, miluju je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2007 08:58 Žena sharon [126]
Štěpáne, jakej teror ? :-D Problémy jsou vyřešený, perleťáci jsou darovaní, mečovky a molinky sežrané :-), akorát skalárci semtam přijdou o kus ocasu, ale nezdá se, že by se tím trápili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2007 08:55 Štěpán
Sharon, takže ty máš takovejhle teror v akvárku, ryby ti chtějí vyskakovat z akvárka, a ty to neřešíš?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2007 08:50 Žena sharon [126]
Já mám fosilise dva - pár. Když byli malí, byly to zlatíčka, snášenlivé se všemi rybami, aktivní ve dne v noci. Dnes jsou jim tři roky a ve dne je téměř neuvidíš, zato v noci budí hrůzu u velkých i malých ryb. Větším rybám nejsou přímo nebezpeční, třeba dospělou bojovnici nesežerou, ale připraví ji o ocas, stejně tak občas ukousnou kus ocasu skalárům, mečovkám atp. Kupodivu běžné asijské ryby s nimi přežívají bez problémů, jen čichavci perleťoví se jich bojí tak, že se v noci snaží vyskočit z akvária. Jestli chceš fosilise za každou cenu, neberu ti to, taky jsou to moji miláčci, dobrou volbou jsou modří, zlatí, stříbrní čichavci, rájovci, jedna parmička červenoocasá nebo červenoploutvá, malé hejno SAE, přísavka thajská, hejno větších dánií, mně se osvědčily parmičky nádherné, z nějakého důvodu je pakeříčkovci neloví (mečovky třeba ano). Pakeříčkovce je dále možno chovat s klidnějšími cichlidami, jakýmikoliv krunýřovci, většinou sumců.

Tady se můžeš kouknout na pár fotek, ale z mojeho akvárka a složení ryb si příklad neber, vím co říkám :-)
www.akvarko.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 22:09 uma
toho keryckovca ma stale ale u mamy videla som ho ma do 20cm ale nepamatam ake ryby tam boli s nim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:56 uma
to mas tak ze akvarko este nemam ale budem mat 300l to podla teba staci na tak velke ryby,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:54 uma
a co tak fosilis a skalar dokopy da sa to? co by ste este k tomu dali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:53 Muž filipsi [1295]
Skalar s parkem bojovnic nebo 1+2 samice bych se asi nebal, kdyz budou spolu od zacatku, bude to asi fungovat dobre. Toho kerickovce mela fakt dospeleho velkeho, nebo maleho a pak ji chcipnul/zbavila se ho?
Jestli zacinas, je asi lepsi vzit to za opacny konec. Rozmyslet, jak velke akvarko chces a muzes si prostorem a financne dovolit. Rozmyslet zakladni biotop (zarostle spolecenske, holandske, afrika ...). Vybrat podle toho techniku. (jo, jeste si mezi to vloz zjistit vlastnosti vody u tebe ve vodovodu). Nakonec vybrat rostliny, ryby a dekorace, podle velikosti a biotopu akva a vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:45 uma
toho fosilisa mi inak poradila kamoska ze ona to mala a je to bezproblemove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:43 uma
pozerala som si akvarka na nete i v knihach a videla som tam spolu napr.skalar bojovnica, bojovnica fosilis
ja sa v tom moc nevyznam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:42 Muž filipsi [1295]
Takovehle: rybicky.net/atlasryb/kerickovec_dvoupasy
25 cm ryba, to je pekny macik proti 3cm neonce, ne?
Ale nikdy jsem je nemel, nevim, co vsechno slupnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:40 Muž filipsi [1295]
Jak si na takovy vyber prisel? Co te k tomu vedlo?
Mnoho odpovedi ti daji atlasy ryb, treba ten tady. Mas tam velikanske disproporce ve velikostech ryb, tak az to povyroste, nektere vetsi si pochutnaji na mensich. Pokud bys to tak chtel, a kazdy druh v primerenem mnozstvi, nadrz bude velika.
Jestli zacinas, vyber nejake "bezproblemove" slozeni ryb, a nenechavej se moc ovlivnit roztodivnymi a carokrasnymi tvary a barvami v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:39 uma
a tie skalare a bojovnice asi nejdu tiez dokopy ze?
ake problemy mozu byt pri fosilisovi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:35 Žena sharon [126]
buď fosilis nebo neonky a bojovnice, dohromady to časem bude problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2007 21:19 uma – pomozte s vyberem ryb
zdravim chcem sa spytat za jakych podmienok sa daju chovat tieto rybky spolu alebo ktore sa vobec spolu chovat nedaju:
skalar amazonsky,
botia nadherna,
ancistrus temmincki,
hypostomus multiradiatus alebo synodontis angelicus alebo panaque suttoni,
bojovnica pestra,
gurama bozkavajuca,
neonka cervena alebo tetra neonova,
danio pruhovane,
sumcek fosilis,
mecovka zelena.
dakujem za kazdu radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2007 08:05 Žena petrys [107]
pro wladys: já vím, biotopem tam moc nejdou, ale to thajka a sekavci taky ne, přemýšlela jsem také o koupi Sturisoma panamense nebo podobném druhu, ale nevím jak je na tom s řasama, když jsem měla kdysi krunýřovce skrvrnitého, tak jediné řasy, které okusoval, byly ty hnědé povlaky, ostatních si nevšímal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2007 23:40 Muž wladys [291] - Cichlidy
Já bych teda do 112-ky dal raději otíky..... SAE mi tam moc nesedí.Jak velikostně tak biotopem.Já s úmrtností otíků nějak zvlášť velké problémy neměl.Kupoval sem ve Sklorexu jednu skupinu a druhou od p.Macenauera.Ale dost zálží na tom jak kvalitní je dovezený "materiál".O odchovech sem ještě neslyšel.Takže vše IMPORT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2007 19:57 Vrubouš – SAE
Ja mam na hladine Ceratophyllum a nemuzu rict,ze by ho okusovali...jen ho cisti,kde je nejaky kousicek rasy.U Echinodoru nemam vubec problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2007 19:43 Žena petrys [107]
a po kolika se ty sae mají kupovat? stačí 2? četla jsem, že okusují křehčí rostliny, platí to i pro echinodory(amazonský a ocelot green)?
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2007 19:22 Muž Hacker [2]
Ahoj, já mám ve svém velkém akva dvě thajky a pět SAE.Nijak si zatím nepřekáží a ani si nelezou do teritorií.Thajka je spíš u dna a na pozadí a SAE vytrvale čistí kytí.Možná je to i proto,že mám velké akva a každá rybka si najde své teritorium.Však se ke mě podívej. hop ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2007 13:10 Žena petrys [107] – otocinclus nebo sae?
Ahoj, chci si pořizovat jeden z těhle druhů, ale ještě se nemohu rozhodnout, otíci jsou prý hodně choulostivý a polovina jich prý po nákupu zemře. Odchovává je také někdo nebo se jen dovážejí? Co se týká SAE, nejsem si jistá jak by se snášeli s přísavkou thajskou. Máte někdo zkušenosti s chovem SAE a thajky dohromady? Pancíci thajce nevadí, ale když sem měla peřovce, tak ho nemohla vystát.
Dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2007 15:56 Moky
Porob im nejakych 5 ukritov. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2007 15:55 Moky
asi nie lebo pestrence by mu mohli obhrizat plutvy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2007 15:41 Žena sharon [126]
To bych nedělala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2007 14:58 Muž Johns [30] - Cichlidy – Mohou být spolu?
Ahoj mohu dát pestřence a terčovce k sobě? ahoj a ještě dá se nějak udělat aby pestřenci nežraly rostlinky??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2007 19:23 oldkiwinka
v litovli prodávají mečovky zelené samce i s mecikem nejakejch 13 cm a samice s ocaskem nejvetsi nejakych 11cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2007 14:45 Athaya – velikost
ta dlzka co som tam dala- ma byt vzdy taka,do akej rybka naraste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2007 13:40 Muž Gerrik [5]
No tak já pak jen můžu doufát, že ty moje se alespoň počkaj až budu mít větší aqua. jinak je budu muset dát do vany hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2007 13:37 jurek – Gerrik
To já tedy tak velké ryby viděl!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2007 13:33 Muž Gerrik [5]
No tak 4 cm neonku jsem ještě neviděl, 4 cm tetru také ne, a 10 cm mečouna??? coze Viděla si někdy takhle velké ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2007 11:20 Radka – pro Geryka.
Při výpočtu zarybněnosti se použijí délky ryb ,které mají dosáhnout v dospělosti všeobecně(třeba podle atlasu ryb),takže tvoje údaje o velikosti rybek se do výpočtu dát nemůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 21:20 Muž reaver [16] - Rostliny
nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 21:14 Žena Mája [40]
Je pravda, že nad 50l se nenonky nepočítají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:51 Muž Gerrik [5]
To Athaya: zkus to sčítnout ještě jednou a pozorně čti mnou přiložené informace o velikosti ryb, OK? Jinak, fotky z webu jsou staré, včera jsem protrhával a vyhazoval půl kýble kytek. Těch je tam dost.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=3951