Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.01.2018 13:08 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: wicca
Jestli chceš čichavce, tak k nim dej nějaké razbory. Jestli jihoamerické cichlidy, tak vyber z menších teter, třeba ty neonky a pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 13:04 Žena wicca [0] Re: ctibum
Projíždím a čtu a hledám a už mi z toho hrabe... včera jsem projela celý atlas.

Ty dvě párové ryby jako dominantu bych právě chtěla, ale nevím jaké. Ale teď jsem ještě koukala na Cichlidky, a ty se mi taky moc líbí. Je to dobrá volba?

Ty parmičky asi moc dobrá volba nebude, dát potom něco vhodného k nim, ale mě se hrozně líbí, jak jsou živé a pořád něco dělají.

PS: ráda bych v akvárku měla i krevetky japonské... což asi taky bude trošku problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:45 R Muž ctibum [6872] Re: wicca
Ještě si pro inspiraci můžeš vyfiltrovat nádrže odpovídající velikosti a podívat se, co kde plave. Ale zase, ne všude je to ok, takže jen orientačně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 12:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: wicca
Objem máš už solidní, drž se osvědčeného, jedno velké hejno, k tomu menší hejno, dvě párové ryby jako dominantu a máš super akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:40 Žena wicca [0] Re: RE5PEK7
No mám o čem přemýšlet... myslela jsem že vím, ale asi moc ne. Budu se toho tedy orientačně držet a uvidíme. Děkuji všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:18 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: wicca
Já počítal, že v tvém akvárku bude 150l vody (čistý objem) a z toho jsem u poctu vycházel.
Živorodky, ancistrusy a také sumečci zatěžují vodu poměrně dost (jde o efektivitu trávení a masu těla). Naproti tomu tetry mají efektivní trávení a malou masu těla a produkují méně odpoadu, než většina ostaních druhů ryb. Parmičky jsou v tomto směru někde ve prostřed.

Úplně nejlepší by bylo zamyslet se, co je pro tebe ta nejoblíbenější a nejdůležitější ryba.. a podle toho zařídit vše ostatní a spoluobyvatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2018 12:14 R Muž Anthrax [4739] Re: wicca
Taková poučka neexistuje, aby pokryla všechny požadavky ryb. Například, jsou ryby samotářské které pro sebe potřebují velkou část nádrže, pak jsou ryby hejnové a těch je zase potřeba chovat hejno. Každý druh má jiné nároky posuzovat se to tedy musí druh od druhu. Přesně jak píše Ctibum. Hodně si o daném druhu přečti (nejen tady), oslov někoho kdo daný druh chová a konzultuj to s ním, konzultuj to tady na fóru, podívej se kde a jak tebou zvolený druh žije v přírodě, třeba ti to něco napoví. Poučka cm ryby na l vody nám velmi orientačně, říká jakou zátěž budou ryby představovat pro nádrž. Ale už to nic nevypovídá o tom, jestli je daná nádrž pro rybu vhodná.

Tím neříkám, že si člověk nemá dělat tabulku, kde si hezky srovná nároky daných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.01.2018 12:06 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: wicca
Orientačně se toho držet můžeš ale počítej s tím že to je dost za hranicí a radši bych byl vždycky pod ní. Klidně spíš počítej 2litry/1cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2018 12:01 R Muž ctibum [6872] Re: wicca
Já neřekl, že se toho nemáš držet. Jen že to máš brát hodně orientačně. Když vezmeš 10 cm Ancistruse, tak ti zatíží akvárko mnohem víc, než 10 cm nějaký Tetry. Stejně tam ti podle toho nějak vyjdou třeba Neonky, ale pak zjistíš, že máš sice ok objem, ale máš krátkou nádrž.
Takže za mě tabulka ok (já ji taky použil), ale nebrat to jako pravidlo a konzultovat to dál s atlasem (teplota, snášenlivost, náročnost, nároky na objem a délku nádrže atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 11:57 Žena wicca [0] Re: Anthrax
A ještě se zeptám na množství celkem, udělala jsem si tabulku, kde počítám 1cm ryby na 1 litr vody, ale bylo mi tady řečeno, že se toho moc držet nemám. Tak pak ale nevím, jak to mám spočítat... filtr bude dostačující, rostlin budu mít hodně, a vybírám čistotné ryby, živorodky nechci. Tak čeho se mám držet prosím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2018 11:41 R Muž Anthrax [4739] Re: wicca
Ne, parmička purpurová je Puntius nigrofasciatus, parmička mechová a čtyřpruhá je Puntius tetrazona. Viz. atlas.

Moc bych je nekombinoval, nejsou to zrovna nejohleduplnější spolubydlící. Čichavci by pro ně mohli být neodolatelným terčem. Na druhou stranu, ne třeba si parmičky čtyřpruhé démonizovat. Ono hodně záleží na podmínkách. Když se to udělá tak, že těch parmiček čtyřpruhých/nachových je hodně, tak jsou jak milisové, ale když se nudí, nebo se zhorší podmínky v nádrži tak tyranizují jiné ryby. Jde to ale je tam prostě jisté riziko, a je na tobě, jestli do toho půjdeš.

Pokud chceš mít jistotu klidného soužití, tak já bych si k čichavcům vybral spíš razbory nebo dánia, ale tetry budou s čichavcema taky v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 11:37 Žena wicca [0] Re: Anthrax
A purpurová je taky jeden druh jako nachová a čtyřpruhá? Mohu tyto kombinovat a budou spolu dělat hejno? A ten počet mám dát tedy minimálně 16 ks ? A čichavec k nim tedy v žádném případě nejde? Chtěla bych mít pár ryb větších, a čichavec mi přišel jako ideální a moc se mi líbil modrý nebo zakrslý...

Čichavce tedy lépe kombinovat s tetrama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 11:32 R Muž Anthrax [4739] Re: wicca
Parmička čtyřpruhá a mechová je opravdu jeden druh, lze je počítat dohromady. Ale je potřeba je jich mít hodně jinak jsou agresivní.

Neonka červená a modrá jsou dva různé druhy. Ty je potřeba tak taky brát včetně nároků na hejno.

Volil bych jedno nebo druhé. Viz. příspěvek RE5PEK7. Parmičky umí být potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 11:29 Žena wicca [0] Re: RE5PEK7
Já třeba ty parmičky počítala 1,5x víc než píšou (na webu je 8 a více), ale myslela jsem, že stačí počet dohromady, že je jedno, jestli je mechová nebo čtyřpruhá, že i tak udělají hejno. To samé i neonky, že i ty může být počet dohromady, červená a modrá.

Tak to musím celé přehodnotit...

Parmičky a neonky jsou spolu v pohodě?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2018 11:05 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: wicca
Využij atlas ryb zde na webu.

Když koupíš takto malé počty, moc hezké to nebude, protože rybičky se nebudou chovat moc přirozeně a budou vystreslé.. to není ani humání takto zacházet s živými tvory. Uváděné minimální počty u ryb jsou MINIMÁLNÍ (rozuměj jako krajní možnost) a ideální je dát aspoň 1,5-2x víc. Čichavec by s parmičkami dost trpěl.

Navrhuji:
6x Panda
10x parm. čtyřpruhá
10x parm. mechová
nebo
6x Panda
20x Parm. purpurová
nebo (pokud chceš hodně druhů)
6x Panda
10x tetra
2x čichavec
16x jeden druh neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2018 11:02 Muž Kubaa [718] Re: wicca
Podle mého názoru moc druhů v malých počtech, zmenšil bych počet druhů a zvýšil počty. Bude to i líp vypadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 10:52 Žena wicca [0] – Kombinace
Ahoj, je prosím možná kombinace těchto ryb do akvária 122x45x35, a je jejich počet odpovídající velikosti akvária?

6x neonka červená
6x neonka modrá
4x Parmička čtyřpruhá
4x Parmička mechová
4x Parmička purpurová
4x Tetra krvavá
4x Pancéřníček panda

Ještě uvažuji o 2x Čichavec modrý, ale nejsem si jistá, zda může být v této společnosti, a jestli už toho nebude moc.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 19:09 Muž Jarry [1433] Re: nikysek173
No nejlepší by podle mě bylo nechat to jednodruhové a dát tam 20 Demasoni. Nebo zkusit 15 a k tomu 8 nějakých méně agresivních - mám je s Labidochromis caeruleus a je to ok, i barevně se hezky doplňují. Hlavně pořádnou filtraci a počítal bych s výměnou 50% vody týdně, při takovém zarybnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 12:51 nikysek173 Re: Jarry
rozmery akvaria 120.40.50 240litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 19:17 Muž Xbourn [805] Re: romant
Dík za rady ;-) zatím to asi nebude učesaný ,ale časem to nějak vyřeším. :-( ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 19:09 R Muž romant [27982] Re: Xbourn
Ne, nebude, jenom to nebude tak učesaný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 19:06 Muž Xbourn [805] Re: romant
Jasně vypadalo by to super ,ale ty razborky mi zůstaly ze starého akva :-) A když jich tam nechám jenom 10 nebude to problém? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 19:02 R Muž romant [27982] Re: Xbourn
Tak já preferuji vždy jenom jedno hejno a to náležitě posílený, ale nikoho do ničeho netlačím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 18:55 Muž Xbourn [805] Re: romant
Myslíš že 20 kousků bude stačit a 10 razbor nebo můžu ještě přitlačit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 18:52 R Muž romant [27982] Re: Xbourn
Naprosto ideální volba. ;-) palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 18:42 Muž Xbourn [805] Re: romant
Byla to zkouška která nevyšla,ale krásná rybka - zítra se vracejí.Tak se zeptám než zase budu něco zkoušet.Mohu dostat tetry červenousté byl by zase ten samý problém nebo to bude v pohodě??????Všude jsem se zatím dočetl že jsou mírumilovné. ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 18:29 R Muž romant [27982] Re: Xbourn
Za mě pryč. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 18:17 Muž Xbourn [805] Re: romant
Proto se ptám jestli to mám vyřešit tím že dokoupím krvavky nebo je zase vrátím,ale mám strach že když je dokoupím tak se to nezlepší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 18:12 R Muž romant [27982] Re: Xbourn
Špatně. Příště se zeptej než je tam vpustíš. Teď sklidíš co ji zasel, beťák bude časem otrhanej a ani pandy neujdou zájmu krvavek. Jednoznačně nebezpečné množství pro jejich sklony v menších počtech se tzv. nudit a okusovat ploutve oploutvenějším rybám. U krvavek platí buď pořádný hejno(20 a více) a nebo nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:29 Muž Xbourn [805] – tetra krvavá
Ahoj,dostal jsem od známého 7 teter krvavých které po umístnění do mého akva kde mám 10 razbor klínoskvrných,2 parmičky černopruhé ,2 parmičky duhové, 8 pandiček a 1 bettu se tetry a razbory rozstřelily po celém akváriu .Chci se zeptat jestli se tyto rybky spolu nesnesou nebo je to díky jejich malému počtu??????????? Děkuji za názory :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 15:11 R Muž Anthrax [4739] Re: Tommendl
Ahoj, hodně záleží na nádrži. Jak je ta nádrž velká? Jak je zařízená? Gupky jsou živorodky, takže produkují hodně bordelu a tetry jsou čistotné a čistotu vyžadující ryby. Navíc tetry by mohly okusovat ploutve pavím očkům. Ale opravdu hodně záleží na tom o jaké akvárium se jedná. Našly by se určitě vhodnější kombinace rybek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 15:03 Tommendl – Tetra krvavá a paví očka
Dobrý den ahoj , rád bych se zeptal,jestli spolu mohou být tetry krvavé a paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.12.2017 16:20 Muž Jarry [1433] Re: Amatértom
Také jsem tento názor zastával, ale čím více se snažím studovat ryby, co chovám, tím více jsem přesvědčen o tom, že na prostředí záleží. Když dáš např. xtou generaci Malawi tlamovců do akvária s úkryty z kamenů atd., tak přesně vědí, co s nimi mají dělat. Ryby určitě mohou prosperovat, pokud mají dostatek kyslíku a potravy i v holém akváriu, ale chovatel minimálně sám sebe připraví o možnost pozorování jejich chování v prostředí jim přirozeném. Kdybych se vrátil k příkladu s Malawi, tak pozorování tlamovců v akváriu plném kamenů a úkrytů je hodně zajímavá podívaná, v opačném případě by to bylo pouze hemžení hezky barevných ryb:-)
Některé (možná většina) druhy ryb jsou ve výběru prostředí v přírodě opravdu hodně striktní a jsem přesvědčen o tom, že se v takovém prostředí, vytvořeném v akváriu, budou cítit lépe, než v něčem, co se takovému prostředí nepodobá. A možná je i jedno, kolikátá generace odchovaná v akváriu to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 16:47 Muž Kubaa [718] Re: NHKG
Moje krevetky tedy z velkého proudění nadšené zrovna nebyly. Když jsem filtroval v padesátce eheimem z dvoustovky, moc se jim to nelíbilo a proud jsem musel tlumit. A ne tyhle ryby jsem nechoval - právě proto, že jim nemůžu dát, co potřebují.

Tyhle ryby nevyhledávají proud vody.

Nevyhledávají. Oni v něm v přírodě žijí. To je jako mít líného tlustého tygra v kleci a tvrdit, že nevyhledává toulky lesem a lov kořisti. Ono téměř každé zvíře ochotně zpohodlní a zdegeneruje, pokud k tomu má příležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 16:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kubaa
Nebudu mluvit za jiné, protože jsem tu rybu nikdy nechoval. Jak podle tebe vypadá spokojená ryba? Podle mě se welfare píše jen s jedním L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.12.2017 16:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kubaa
OT: Četl jsi co jsem psal? Tyhle ryby nevyhledávají proud vody. A jak jsme tu psali, krevetky nemají problém s proudem vody!
Choval jsi někdy tyto ryby nebo podobné ryby? Choval jsi někdy krevetky v akváriu s větším proudem vody? A nechceš se pochlubit svými nádržemi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 16:32 Muž Kubaa [718] Re: Amatértom
Definuj prosperovat. Přežijí? Asi ano. Wellfare? Těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 16:16 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kubaa
Naprostá většina akvarijních ryb vyrostla v podmínkách dosti vzdálených jejich přirozenému prostředí. Pokud bude dostatek kyslíku a potravy, ryby by mohly prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2017 15:49 Žena lenkalor [580] Re: Kubaa
Fotka k příspěvku Krevetky nemají s proudící vodou žádný problém. Naopak tato místa vyhledávají, protože tam roste víc řasy. Pouze nosící samičky vyhledávají klidnější místa, třeba u hladiny. Mám neocaridiny.
Přísavníci je lovit nebudou, takže bych taky neviděla problém ve společném soužití. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 13:28 Muž Kubaa [718] Re: NHKG
To se asi neshodneme. To, že něco není k přežití potřeba, neznamená, že to tomu zvířeti nechybí. I tygr přežije v malé kleci a těžko lze takový chov obhajovat tím, že i v přírodě se jako každá kočka občas rád válí a odpočívá.

Takhle nějak by měla vypadat akvária pro ryby z rychle tekoucích vod:

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 13:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kubaa
To je otázka názoru. Podle mě nepotřebují proudící vodu. V přírodě tyto ryby stejně většinu času tráví pod šutrem nebo někde, kde proud není. I u mě v nádrži se vyhledávají místa bez proudící vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 13:10 Muž Kubaa [718] Re: NHKG
Kyslík potřebují k přežití, proudící vodu potřebují pro své přirozené chování a tedy i pohodu. Chovateli by nemělo záležet jen na tom prvním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 13:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tommendl
Může to normálně fungovat. Mám podobnou kombinaci: Sewellie, Gastromyzoni (přísavnící) a k nim krevetky Caridina babaulti. Měl jsem dříve i obyčejné krevetky Neocaridina a ty se i množily.
Nevím jak japonským krevetkám, ale obyčejným krevetkám proudící voda nevadí. Krevetky babaulti dokonce velmi rády v proudu plavou. Navíc přísavnící nepotřebují proudící vodu, stačí jim voda s vysokým obsahem kyslíku.
Akorát bacha, nikdy jsem neviděl přísavníky na dně nebo žrát něco jiného než řasy. Pokud krevetky sežerou všechny přisedlé řasy, budou přísavníci trpět hladem. Nechceš místo přísavníků radši Sewellie? Jsou větší, takže potřebují větší akvárium, ale zato žerou většinu druhů žrádla co spadne na dno a navíc se při dobrých podmínkách v akváriu i množí.
EDIT:
Pro inspiraci nádrž od Lenkalor: rybicky.net/nadrze/27209
A moje nádrž: rybicky.net/nadrze/25899-s%C3%B4ng-ostravice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2017 12:41 Muž Kubaa [718] Re: Tommendl
Přísavník ke štěstí potřebuje hodně proudící vodu, z čehož krevetky asi radost mít nebudou, takže bych řekl že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2017 12:36 Tommendl – Přísavnik hřebenový a krevetky
Dobrý den ahoj , nevíte nekdo jestli spolu mohou být:Přísavnik hřebenový a krevetky red cherry a krevetky japonské?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 08:31 Muž Jarry [1433] Re: nikysek173
Jaké jsou rozměry akvária? Snese se jiný druh mbuna tlamovců, ale počítej s tím, že těch Demasoni to chce cca 20ks, takže bude záležet za čistém objemu akvária, případně nechat jenom Demasoni v počtu 20-25ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 21:26 ragus Re: Tommendl
Mrkni na rybicky.net/atlasryb/cesky/, vyhledej si požadované ryby a můžeš porovnávat. Je tam spousta užitečných informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 18:32 Tommendl
Drobry den,nevy te nejdo jestli spolz mohou byt danio malabarske a neonky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 10:17 nikysek173 – tlamovec
ahoj, chci se zeptat jaký druhy ryb se snesou být s tlamovci rybicky.net/atlasryb/tlamovec_demasonuv akvárium je 250 litrů Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2017 18:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tommendl
Zdravím. Nedoporučuji, Skaláry by si pravděpodobně udělali z ploutví Bojovnice trhací kalendář.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=551