Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
k neonkám budou v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:40 R Muž romant [27982] Re: bobik
Jak Pruhovaný, tak Leopardí se budou chovat podobně. Divočáci to nejsou, ale čiperové to ano, neustále v pohybu a působí takovým vysmátým dojmem. Jsou to rybky, který akvárko oživí, ale neublíží nikomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:36 Muž bobik [15] Re: romant
asi zkusím ty dania,jen nevím jestli nejsou až moc divocí,také nevím jestli radši pruhované nebo frankei-leopardí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:30 Muž bobik [15] Re: katterinecka
živorodky ne,jednak produkují mnoho detritu a jednak se dobře množí,neměl bych je kam dávat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:12 R Muž romant [27982] Re: bobik
Šel bych do těch kluků v triku, jsou to super čiperové a neustále se pohybují v těch vrchních partiích akvárka, s nima chybu neuděláš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 14:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bobik
živorodky, nebo třeba menší sekernatky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 13:59 Muž bobik [15] – rybky do horního sloupce
ahoj,uvažuji o pořízení rybek do horního sloupce vody,protože ho mám vícemeně neobsazený.ale mám také krevetky,takže druhy jako betty,rajovce ,čichavce a pod. asi radši ne.jediné co mě zatím napadlo jsou dánia,napadá vás ještě nějaký druh rybek?dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 07:48 RAP Re: Horsefeathers
Záleží jaký půdorys bude akvárium mít. Nicméně není příliš dobré mít v akváriu běžné velikosti 2samce od jednoho druhu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 23:35 Muž Horsefeathers [0] – ...
Ahoj,chci se zeptat zda můžou být v jednom akva samci od cichlidky Kakadu a Cichlidky Remirézový nebo budou vůči sobě agresivní?? Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 17:07 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: hawok
Vždyť já jsem to tak myslel jak jsi to napsal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 12:48 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: nufinka
hawok ma pravdu.. s "povahou" bojovnic uz mam taky skusenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 11:30 RAP Re: nufinka
No, ona celá ta kombinace do 54litrového akva se mi moc nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 11:11 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Filip980
taky zalezi jaky je to samec bojovnice. Zalezi na povaze, ale rekl bych i na stavbe tela. Mam dva samce, jeden je klasika VT a tomu samice i pavi oka bezne utecou par tempy kdyz dotira. Pak mam jednoho co ja jak prirodni forma, hodne podobne ploutve samicim, je vic agresivnejsi a hlavne plave stejne rychle jako samice, musi byt sam, protoze ikdyz je zarostla nadrz a clenita, stejne je dohoni. Jeho rychlost spojena s vysokou agresivitou je i pro tri samice s dostatkem ukrytu hodne stresujici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 19:54 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: nufinka
Tyto rybky spolu můžou být, jen aby jsi neměla pak problémy s tím když samec betty bude tak agresivní, že ty paví očka uštve, několika lidem se to stalo, já s tím měl takovou smůlu, ale mnoho lidí je má pohromadě, takže by ti to taky mohlo vyjít, přeju ti hodně štěstí se zařizováním akva a ať se budoucím rybkám daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 07:47 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: nufinka
Ano, mohou být spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 22:08 nufinka – Mohou být tyto rybky spolu?
Dobrý den, jsem začátečník v akvaristice a pořídila jsem si 54 l akvárium. Chtěla bych si pořídit do něj 1 samce a 2 samice bojovnic, k tomu cichlidky agassizové taky samec a 2 samice a k tomu rovněž ve stejném poměru paví oka. A na dno 2 ancistruse. Děkuji moc za odpovědˇ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 21:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RAP
1. 5 litrů je dost málo a jestli má mít betta zajímavej život tak bude určitě lepší větší, taky bude jednodušší údržba (taky koule není moc vhodná pro rybu)
2. to jak často měnit vodu závisí na tom jestli jsou tam rostliny a filtr (a v jak fungují), v prázdném akvárku by určitě bylo lepší měnit vodu i každý den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 21:06 RAP Re: katterinecka
Omlouvám se, ta druhá část patřila zelvikovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 21:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: RAP
jak to s tím souvisí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 20:59 RAP
katterinecka napsala: 5 litrů je tak na jednu bojovnici při výměně vody jednou za dva dny.....
Jseš si tím jistá?
Starší samice bett dokáží mladého samce velmi rychle udolat, zejména pokud je na domácím hřišti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 20:16 zelvik Re: katterinecka
Teda,no tak to teda promyslíme a určitě jim koupíme větší akvárko :-) jsou to moc hezké rybky a nerada bych kupovala co dva měsíce novou.Tak moc děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2011 18:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zelvik
buď betty dej někomu kdo pro ně má vhodnější podmínky, nebo si pořiď akvárko o objemu cca 50 litrů. Dej tam hodně rostlin, nějaké plovoucí a jinak klidně nějakou houštinu nenáročných kytek. V takovém akvárku by mohly být všechny pohromadě, ale vždy je lepší mít něco menšího ještě do rezervy. Betty mají různé povahy a nálady, ale na druhou stranu jsou to pěkné a zajímavé rybky.
V novém akvárku by neměl chybět kvalitní filtr (kvalitní neznamená drahý), topítko, nádrž musí být zakrytá aby se nenastydly. Osvětlení podle toho jaké rostliny tam mají růst. Mohl by stačit nějaký set, ale mnohdy v něm nebývá moc dobrý filtr a osvětlení bývá dost slabé, tak si to pořádně promysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 17:50 R Muž romant [27982] Re: zelvik
Já bych tam ty rybky nedával žádný a udělal z toho pěkný krevetárium. On v takovýmhle objemu bude problém tzv. s každou rybou. Tato velikost prostě podle mě, pro ryby určená není a odpovědi typu, "ale vždyť to tak někdo má",(nebrat osobně) nejsou odpovědi někoho kdo o tom alespoň trošku něco ví. Mrkni na vlákna určený krevetkám a načerpej tam nějaký vědomosti a určitě ta nádržka bude dělat radost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 17:32 zelvik Re: katterinecka
takže radu si mám z toho asi vyvodit sama,že.jsou to mé první rybky,takže bych byla vděčná za každou pomoc :-( Nikdo mi konkrétně ještě neodpověděl na otázku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 15:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: zelvik
5 litrů je tak na jednu bojovnici při výměně vody jednou za dva dny. Filtr tam nejspíš nebude a nad počtem těch rostlin bych taky pochybovala.
Nedivím se že se v tak malém prostoru rvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 15:24 zelvik – bojovnice
akvárko mám kulate asi tak na 5 litru,jsou tam rostliny,kamení a malá zřícenina,tak si myslím,že ukrytu tam mají dost.Jedna samička tam zustala a je zalezlá před samečkem a druhou jsme tam zatim nevrátili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 11:39 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: zelvik
Nenapsali jste podstatnou věc - jak velké je akvárko, jestli jsou tam rostliny, úkryty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 21:32 zelvik – bojovnice
ahoj,chci se zeptat,máme dvě samičky bojovnice a dnes jsme jim přikoupili samečka,ten minulý v sobotu uhynul.Jedna ze samiček,ale na něj zautočila,zakousla se do něj a dvakrát mu ukousla ploutev,tak jsme jí vyndali.Ted tam má jen jednu a už jí nahání,máme tam tu rybu vrátit,zvyknou si na sebe,nebo raději ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 20:32 Žena FelidaeS [61] Re: FelidaeS
Právě se bojím, zda čichavci nebudou brát rasborky jako nějakou mňamku. Ale nejsou ti čichavci zase tak velcí, jako některé druhy bývaj....takže spíš jestli někdo nemá zkušenosti, jak to funguje:o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 20:27 Žena FelidaeS [61] Re: katterinecka
Jsem to popletla...to je parmička mechová...tu myslím:o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 20:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: FelidaeS
čichavcům to vadit nebude :-) záleží jak se budou oni tvářit na ty razborky, jestli by je nechtěli k obídku.
pokud vím tak žádná tetra mechová neexistuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2011 20:14 Žena FelidaeS [61] – Kam přidat pidi rasborky?
Mám dotaz ohledně sedmi nově příchozích rybek. Razborka kalimantanská. Máme doma dvě akva viz prezentace. Přítel má ještě jedno akva v práci 54l. Má v něm jen oněch sedm pidi rybek. Jelikož se v tom 54l moc neosvědčili, jelikož plavou jen u hladiny a akva vypadá velmi pustě, pořídí si tam jiné (ještě neví jaké, zda bettu samečka a tři samičky, či hejno teter mechových...ale má tam i krevetky, takže není o bettách ještě rozhodnuto), tak rasborky z práce přiveze. Mám ale dotaz, zda je mohu přidat do 112l k ostatním rybkám, jelikož se mi moc nechce míchat je v nanoakva s galaxkama?...tam bych chtěla jen je. Jestli mi to nedoporučíte, tak mi tedy nic jiného nezbyde a půjdou do 30l.:o)Ale ta 112l je zarostlá, tak snad k neonkám a čichavcům by to nevadilo....ale ptám se zkušenějších.:o)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 15:58 JagerMaister
nemusel si zakládať novú tému taká tu už je ...
k rájovcovi nie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 15:24 gamermichal – Hodí se k sobě
Hodí se betta k rájovcovi a ancistusovi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:22 Muž Rounce [30]
nebo ja se jeste nemozu rozhodnou nevim jestli neonky nebo bojovnice

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 11:35 Muž Rounce [30]
tak ja to chcu udelat tak at se to nestane to znamena pocet ryb musi byt akorat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 10:39 švíco Re: Rounce
15 neonek u tehle ryb nehrozí přerybnění ne ?
Si děláš srandu? Přerybnit se dá jakýmkoliv druhem... záleží na počtu a velikosti nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 10:19 Muž Rounce [30]
No mě se moc nechce ty mečovky dávat pryč já tam nejspíš dám těch 15 neonek u tehle ryb nehrozí přerybnění ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 01:38 Nell – Rozdělení
Zdravím,dá se říci, že jsem podědila asi 40 litrové akvarium a zdá se mi, že je v něm přerybněno a tak založím ještě jedno a rybky nějak rozdělím popř. dokoupím.

Jsou v něm 1x razbora klínoskvrnná, 4x pancéřníček hřbetopruhý, 1x pancéřníček kropenatý, 2x paví oko, 2x black molly, 4x danio perlové, 4x danio pruhované, 1 ancistrus, 1 ampularie, 2x čichavec zakrslí, 5x neonka. To je myslím všechno.
K tomu jsem dostala zvlášť v malém asitak max. 10 litrovém akva 2x parmička zlatá, protože prý proháněli ostatní rybičky. :-|

Můžete mi prosím někdo pomoci s rozdělením rybek do těch dvou (40 s 75 litrů) akva tak, v tom malém nebylo tolik přerybněno a aby v některém z nich mohli být i ty dvě parmičky? Děkuji moc ahoj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 00:26 RAP Re: kaktused
Do tak malého objemu pouze jeden druh, jak napsal jiraper, ale pro živorodky nic moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 00:24 RAP
jiraper napsal: ahoj,nedával bych je dohromady,mají jiné nároky na vodu....
U importovaných ryb možná, ale u akvaristických odchovů jsou důležitější parametry vody chovatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:59 Muž Rounce [30]
2-3x za měsíc cca 35-40l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Rounce
jak často měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:21 Muž Rounce [30]
tak ja tam dam nejak kolem 10-15 rostlin je tam dost ono se to nezda ale mlady mecovky zijou porad a dokonce tam mam nejspis albinskou formu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Rounce
tak 15, ještě bych možná dala pryč pár mečovek aď tam nemáš moc přerybněno, i těch ancíků je tam dost. Samozřejmě až budou ty parmičky pryč.
Taky bych ještě před neonkama přidala víc rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:52 jiraper Re: Rounce
min. 10 a více a do tvého bych dal těch 20,ať jsou v pěkném hejnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:36 Muž Rounce [30]
ohledně tech mojich neonek kolik jich tam mam dat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 18:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jiraper
nejlepší by bylo asi jednodruhové akvárko, ale ony je ty rybky ani tak stresovat nebudou, když budou mít svě hejno (dost velké) a nebudou si bett všímat. Když je akvárko dostatečné velké a zarostlé (a to ani nemusí být nějaký obr) tak si betta určitě najde místečko pro sebe, třeba v plovoucích rostlinách, a když jí ostatní rybky nebudou vadit v pohodě si bude plavat kde chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 18:13 jiraper Re: katterinecka
s tou povahou máš pravdu i s těma samičkama,těch bych se nebál,ještě otázka v jaké společnosti jiných ryb budou,ať nejsou stresované rychlýmy pohyby jiných rybek

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2351