Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 22:35 JoKa Re: Dali
Jsou to cichlidy... Co můžou sežrat sežerou... Nejsou tak nenažrani jako třeba skaláry, ale pořád jsou to cichlidy...
Ubývat časem přestanou, zvyknou si na ně, ale ty menší kusy půjdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2016 22:35 Muž martinCA [33] Re: Dali
no myslim ze ak ich to bavi, tak im to asi nevyhovorite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 20:20 Dali – Terčovci útočí na neonky
Dobrý den,
máme akvárium s terčovci a neonkami, které do teď bez problémů fungovalo. Před pár dny jsme přikoupili nové neonky, které jsou oproti těm původním o dost menší. Problém nastane večer, když akvárium zhasne. Terčovci začínají mladé neonky nahánět po akváriu a útočí na ně. Několik neonek už útoky bohužel nepřežilo. Nikde jsme se nedočetli o tom, že by terčovci neonky brali za potravu. Nemáte prosím podobné zkušenosti? Neradi bychom, aby postupně celé hejno sežrali.
Předem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 07:30 Muž Xbourn [805] Re: Urtman
Jistá si nejsem , ale známý co mi je prodával tak mi řekl že mám 4 páry.A když se na ně koukám tak vypadají jako 4 samečkové a 4 samičky . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2016 00:02 JoKa Re: amalka
Parmičky mám v párech

Prosím pěkně, jak si toho docílila??

Respektive, jsi si jistá tím, co tvrdíš?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 13:47 Muž Xbourn [805] Re: romant
Parmičky mám v párech a zatím jsou úplně v pohodě a bojovnice se taky zklidnila takže všechno zatím OK. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 12:06 R Muž romant [27987] Re: amalka
Do budoucna si myslím, že je to nevhodně zvolená kombinace, tedy pokud nebudou ty parmičky v párech, tak začnou vznikat třecí plochy a imponující si samečci budou v akváriu vytvářet napjatou atmosféru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 07:14 Muž Xbourn [805] Re: JirkaSkalnik
dík za info Bojovnice se už uklidnila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 12:09 vozi
Ok dekuji za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 12:03 R Muž romant [27987] Re: vozi
Tato kombinace mě příjde jako nevhodná. Klidní terčovci si s ním v nočních hodinách jeho aktivity nebudou moc roumět. Já osobně bych je společně do akvária nedal. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 12:00 vozi
Myslel jsem bichirka uhoroviteho jestli jse snesou spolu s tercovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 11:00 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: amalka
Já bych se spíš nedivila, kdyby parmičky okusovaly ploutve bettě,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 11:00 vozi
Mohou byt tercovci s bichirkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 22:26 Muž Mislow [304] Re: amalka
Ahoj,casto take zalezi na tom jak je akvo udelany, vic rostlinek a ukrytu urcite pomuze. Bylo by dobre si zalozit prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 21:53 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: amalka
Jak říkám dej tomu čas rybky si rozdělí teritoria v akváriu a bude to fajn :-)
Mě také staré rybky které jsem měl v akváriu delší dobu proháněly ty nové po čase to už bylo vpoho ;-) pokud to po tom týdnu až dvou nepřestane zvažoval bych nechat tam buď bojovníci nebo jenom ty parmičky :-) každá ryba má jinou povahu jedna bojovnice může s nimi být v naprosté pohodě ale jiná může být dost agresivní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 21:44 Muž Xbourn [805] Re: JirkaSkalnik
Jsem začátečník a mám 60l a docela mě dostalo jak bojovnice prohání parmičky .Dnes jsem je koupil od chovatele a ten řekl že tohle soužití není problém tak nevím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 21:39 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: amalka
Řekl bych že si bojovnice vytváří teritorium :-) pukud máš velké akvárium mělo by to být po pár dnech v pohodě :-) jen tomu dej čas palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 20:23 Muž Xbourn [805]
Ahoj,
dnes jsem koupil 8 parmiček duhových a prohání je bojovnice pestrá, kterou má v akvu asi týden. Je to normální chování?
Dík za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 15:25 Žena FishWoman [7] - Amerika
AQ už mám naplánované a většinu koupenou, ještě čekám, než mi kamarád vyrobí kryt. Tak mezitím vymýšlím kombinace rybiček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 15:11 Maq Re: FishWoman
Podle mého soudu je to kombinace sice možná, ale nepříliš vhodná. Lery jsou takové rozvážnější ryby, myslím že klid jim vyhovuje více než věčně šmejdící gupky. Živorodky jsou navíc nenažrané špindíry, to je také určité riziko.
Čichavci a rasbory nejsou špatná kombinace, k nim snad nějaký ten Corydoras, a víc bych tam toho necpal. Ony ty lery docela vyrostou!
Celkem ale myslím - možná jen můj dojem - že na to jdete ze špatného konce. Napřed musíte stvořit funkční akvárium, ryby přijdou až nakonec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 14:51 Žena FishWoman [7] - Amerika
Dík za odpovědi palec
A kdybych tam měla ty čichavce tak by pavím očkům nic nedělali. Protože bych tam radši
chtěla očka než neonky, a že jim čichavcí budou baštit potomstvo mi nevadí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 00:12 Muž Mislow [304] Re: JirkaSkalnik
Ahoj, jj, neonky mam taky rad, ale nikdy jsem je nemel, bud moc maly akva nebo zas nevhodni spolecnici k sestave ve velkym. Mit akva kolem 100 l, tak bych radej dal vetsi hejno neonek, vic rostlin, k tomu ty cichavce a parada ... hlavne vecer ... :-D I kdyz i 2 hejna by se snesly v mensim ... to uz je na vkusu a co je lepsi, ono to zalezi nakonec hlavne na rostlinkach jak to bude vypadat ... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2016 23:15 Muž JirkaSkalnik [7] - AmerikaRe: FishWoman
Já bych klidně zkusil ty razborky a k tomu hejno neonek a pak jenom ty pancíky ale každý má jiný vkus palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 22:43 Muž Mislow [304] Re: FishWoman
Ahoj, ja bych vynechal pavi oka i bojovnice, dal vic pancernicku, klidne i razbor a pak ty cichavce. :-)
P.S.: A ted babo rad ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 22:31 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: FishWoman
Taky nedoporučuji dávat bojovnici, jinak u oček se dá předpokládat, že si beťák zobne sem tam nějaký mladý, ale aspoň se ti to nepřemnoží.:) Jinak sestava ok, čichavce raději ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
Čichavci nejsou náchylnější, spíše naopak. Navíc bojovnice žije rok až 2, čichavci mnohem déle. Samičky bojovnice se samečkem někdy fungují, jindy to nevyjde . Neriskoval bych to.
Za mě bez bojovnice OK, ale samozřejmě chce to slušný filtr, ryby přidávat postupně, nechat akvárium zaběhnout, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:11 Žena FishWoman [7] - Amerika – ZAČÁTEČNÍK
Dobrý den,
chtěla bych vědět, jestli by mohli být v jednom AQ 112 L - razborka klínoskvrná (15ks), paví očko (10), bojovnice pestrá (samec), pancéřníčci (6). Vím, že by bojovnice mohla okusovat očka, tak bych místo ní mohla dát párek čichavců perleťových, a nebo jí nechat a místo oček dát neonky. Ale čichavcí jsou asi náchylnější na nemoce než bojovník. A myslíte, že kdybych tam měla toho bojovníka, mohla bych k němu dát samičku/y love
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 10:38 Maq Re: amalka
Ano, pokud je akvárium dobře osázené rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 10:10 Muž Xbourn [805]
Ahoj mohou být spolu v 60l akvárku Tetry ozdobné 6x a Dánio pruhované 6x + pár Parmiček duhových.

Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 08:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jitka66
Může být, jestli to není do deseti litrů... ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 07:59 Žena Jitka66 [8] – Přej hezký den.
Zdravím. Hodí se k sobě neonka obecná, tetra ozdobná, ancistrus a pancéřniček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 07:51 Muž LiborSprysl [9015]
Rufa napsal: Zdravím zdejší komunitu.
Potřebuji poradit s osádkou akvária.Zřizuji akva 300-350l.
Osádku akva bych chtěl cca:4x Heroes severus Red Spotted-4x Heros sp. "rotkeil
4xHemichromis sp Bangui.+Dál co k tomu?

Nic. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 07:49 Rufa – Každá rada dobrá
Zdravím zdejší komunitu.
Potřebuji poradit s osádkou akvária.Zřizuji akva 300-350l.
Osádku akva bych chtěl cca:4x Heroes severus Red Spotted-4x Heros sp. "rotkeil
4xHemichromis sp Bangui.+Dál co k tomu?
Za každou radu budu vděčný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2016 23:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ladis67
Já bych se toho bál. Dospělý pestřenec má až kolem deseti centimetrů a mohl by ty ramirezky umlátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 22:25 Ladis67 – Pestřenec červený a cichlidka ramirezova
Ahoj, pokud s tím někdo máte zkušenosti, je možné mít v jedné nádrži (250 l, dost rostlin i úkrytů) společně pár pestřenců červených a cichlidek ramirezových? Pestřenci jsou zatím malí asi 4cm, ale už vyvedli potěr a nechovají se zatím příliš agresivně. Jde mi spíš o budoucí možné problémy až pestřenci vyrostou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 16:36 Pule Re: Faire42
myslel jsem si to, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 13:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Belisana
Zvláště pak v Brně... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2016 13:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Belisana
Kolem roku 1980 to byla na Ostravsku celkem běžná rybka. Jo a ta tykadýlka, to by měly být břišní ploutvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 13:33 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: LiborSprysl
no na líbající se nepamatuju, ale je to možný, mám krátkou paměť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 12:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Belisana
Belisana napsala: Jestli dědeček dřív choval čichavce, tak to byli perleťáci, ti byli tenkrát celkem často vidět, taky jsem je mívala.
Dříve byl všech čichavců přehršel ;-) takže to se nedá tak s jistotou tvrdit, co dědeček choval... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 12:25 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Pule
radši ty razborky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 11:45 Pule – Jde to k sobě?
pancéřníček skvrnitý + tetra červená(rudá) + razbora klínoskvrná anebo namísto razbor zlatá molly ? Děkuji za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 11:44 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: dieu
Já mám ještě u těch gavúnků čichavce zlaté, dva roky bez problémů, a taky perleťáky, ti jsou asi odolnější, jsou tam taky v pohodě. Ale ty líbačky, to byl problém. A zakrslí to samý. Jestli dědeček dřív choval čichavce, tak to byli perleťáci, ti byli tenkrát celkem často vidět, taky jsem je mívala. Právě s těma parmičkama čtyřpruhýma. Okusovaly jim taková ta dlouhá "tykadla" (nevím, jak se to přesně nazývá), ale jinak spolu fungovali dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 09:24 Žena dieu [18] - malawiRe: NHKG, ostatní
Ty určitě pryč nedá, také je dříve choval a chtěl extra tento druh, když jsme mu ho zakládali...ryby jsou zatím mladé, ale teď váhám, zda k nim toho čichavce dát, nechce se mi do toho teda vůbec... tone
Mohla bych poprosit jaké jiné ryby by se do té 150-ky k nim mohly přidat? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 09:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dieu
Není to ideální kombinace. Ale č. šedí a jeho formy jsou dost odolní, aby parmičky zvládli.
Pokud netrvá na parmičkách, dejte pryč parmičky a pak může mít čichavce jaké chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 09:07 Žena dieu [18] - malawiRe: Belisana, ostatní
Tato odpověď se hodí i pro mě "do krámu" děkuji :)
A k těm parmičkám čtyřpruhým by nešel žádný z dostupných druhů čichavců?
Omlouvám se za možná hloupou otázku, ale dědeček má AQ 150 litrů....vrátil se z nemocnice a tak jsme mu AQ znovu založili s 20 parmičkama čtyřpruhýma a pořád mluví o čichavcích, které dříve choval, ale zase nechci ryby trápit, to mu k nim pořídím raději něco jiného... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 17:56 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Lucianetta
ke gavúnkům bych toho čichavce nedávala, oni (a i ty parmičky) jsou rychlí plavci, u jídla jsou první a čichavec bude mít smůlu. Mám s tím osobní špatnou zkušenost, i když jsem se je snažila přikrmovat individuálně, tak to nedopadlo dobře ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 13:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lucianetta
Lucianetta napsala: Gavůnek lososový x afrotetra konžská x parmička černopruhá x parmička purpurová x čichavec líbající. Požadavky na vodu mají podobné, ale snesou se spolu? Nádrž je dosti veliká, místo problém není. Děkuji.
Zeptejte se ještě jednou, až vyhodnotíte velikosti a počty ryb s dost odlišnými životními nároky v dospělosti... 13,13,8,8,25cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 11:26 Žena Lucianetta [43] – Mohou být spolu?
Gavůnek lososový x afrotetra konžská x parmička černopruhá x parmička purpurová x čichavec líbající. Požadavky na vodu mají podobné, ale snesou se spolu? Nádrž je dosti veliká, místo problém není. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.10.2016 13:44 Maq Re: Tompr
Celé vlákno jsem četl a Váš problém chápu. Prostě v bazénku by přes zimu karasi zmrzli, a doma máte nádrž s vodou, tak se přímo nabízí je tam vhodit a udělat jim místo zimy druhé léto. A neuznáte, že neonky by mohly strádat, protože teplota je oukej.
Víte co? Vlezte si do zimní ubikace pro slony, milé to býložravce, řádně temperujte na pokojovou teplotu, a v dubnu nám povězte, jaké to tam bylo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=801