Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 13:34 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Tompr
Tak si do toho sklepa dejte nějaké starší akvárko, které pořídíte levně, protože už nebude na parádu, ale poslouží své věci. A den a noc zrealizujete klasicky přisvícením. K akvarijním rybkám je ale nedávejte, i když to vidím stejně jako Martina, že už rozhodnutý jste a jen čekáte, že vám to někdo odkývne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   10.10.2016 13:11 Žena petulinakk [2016] Re: Tompr
Já si přečetla celé vlákno, a pochopila jsem tolik, že už předem víte, jakou jedině odpověď jste ochotný akceptovat.
Vy už jste se vlastně rozhodl, jen to tady chcete "schválit". Ani to, že už x lidí to odmítlo udělat vás neodradí, tak pak už je asi zbytečné tu něco probírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 13:05 Tompr Re: Maq
nevím proc by karas nemohl byt ve vode 23 C když muže byt 4-25C
To je jako napsat u Neonky že nemuže byt ve vode 25C když snese i 23C.
Co jsem zjistoval potrebuje karas den a noc coz ve sklepe tezko dosahnete takže v akvariu bych chov karasu nenazíval tyraní to potom co mají delat v akvaristice kde ty ryby nemají na počet litru ani omylem.
přečtete si prosím cele vlakno pak pochopite proč se ptam na akvarijni ryky vhodne ke karasum.,,, tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.10.2016 12:10 Maq Re: Tompr
Prosím, vzdejte to. Karasi na zimu v teplé vodě plus jakékoli akvarijní ryby, to není akvaristika ani chov karasů, to je trápení zvířat. To jsou dvě neslučitelné věci, které musíte řešit odděleně. Ten barel ve sklepě je rozhodně vhodnější řešení, a spíš bych zkoumal, proč Vám tam chcípali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2016 10:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tompr
-v hledání vhodného kandidáta druhu použijte zdejší atlas ryb,klikněte na pokročilé vyhledávání a u údaje teplota vyplnte,
-to že najdete druh vhodný k vašim teplotním podmínkám ,nemusí jednoznačně znamenat vhodnost k společnému chovu,mnohdy je třeba počítat i s velikostí,aklimatizací ryb a jejich přípravou k přezimovámí a samozřejmě tomu přizpůsobit podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 09:23 Tompr Re: Pepan
Karasové jsem dával do 100l sudu do sklepa a první zimu to dali pak už vždy nejaky zdechl....
Jinde je nemam kde mít.
Voda je tyden a je to ok jen ob den posbírame bordel po dne.
Jake rybky k nim tedy zkusít přidat když ne neonky...doporučovali me parmičky že jsou teplotně blíže s vodou....ale koukal jsem i na teplotu vody tak jsou neonky co snesou 20C dle atlasu zde.
spíš aby se nesežrali ale spíš bych se bal že karas sežere zíve kytky nez rybku i když nam venku v jezirku lekníny nesežraly....
Když jim dám krmení tak na zbylou osadku budou hodní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.10.2016 06:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Tompr
Tak ty karasy na zimu umísti do nějaké kádě. To akvárko fakt není optimální a jak psala Drvi, může se stát že přijdeš o ostatní obsádku. V prodejnách mají ty karasy v takové teplotě proto, že obvykle nemají možnost uchovávat závojnatky při nižších teplotách. A ještě jedna podstatná věc. Karas je takové prasátko a potřebuje hodně potravy a samozřejmě i hodně vyloučí. 96 litrů je pro něj plivátko výsledek u 4 ryb bude takový,že denně budeš čistit a přes to voda v akváriu nebude čistá a nakonec možná i ty neonky uhynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2016 23:47 Žena drvi [2894]
Karas je vsezravec, zere i zivou potravu. V nasem jezirku bezne pozira vlastni poter, tak bych se divila, ze neonky by si nedal.
Koneckoncu, v atlasu pisou, ze se k akvarijnim rybkam nehodi rybicky.net/atlasryb/karas_zlaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 21:52 Tompr Re: drvi
jezírko je 500l a hloubak 0,5m
navíc jsme v podkrkonoší a zamrzne to hned...
Karas je sice daleko větší ale je bíložravec tak neonku nesežere ne?
Ted majé 23 C karasové a co jsem byl ve více akvaristikach tak tam mají taky 23 C karasové...
Neonka zvladne min. 22 C a karas max. 24-25 co jsem tu četl v atlasu....
Ale spíš mě zajímají praktické rady teorie je jedna vec a praxe druha...
doporučovali mi parmičky ke karasum že teplota vody jsou k sobe blíže.

Jde mi o to že karasové pujdou na jaře do jezirka a akvarko bude jinak prazdne....tak aby tam neco bylo přes leto....
ale o tak dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.10.2016 21:26 Žena drvi [2894] Re: Tompr
Karasove s neonkami byt nemohou. Karasove jsou ryby studenovodni, spatne snasi vodu nad 22°C, neonky naopak jako typicke akvarijni rybky potrebuji teplotu vody minimalne tech 22 - 23 °C, potrebuji mit vodu cistou, kdezto karasove jsou velka cunatka. Nemluve o tom, ze neonky by karasum nejspis brzy poslouzily jako svacinka.
Filtr v akvariu musi jet neustale, bez vypinani, jen tak je funkcni.
Ale pokud mas jezirko hluboke aspon 90 cm, muzes nechat karasy prezimovat venku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 21:06 Tompr – Jdou k sobě Neonky a karasové?
Máme malé jezírko a přes zimu jsou karasové v akvarium 96l
Přes léto pujdou do jezírka a tak aby nezistalo akvarium prazdné kyly by tam ty neonky....

Karasové mají ted 5-7cm....
Jak často musí bežet pak filtrace?
Nebo kolikrat se má přefiltrovat voda v akvarium za den?
dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 23:42 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Amatértom
Aha, no já bych to asi nemíchala, podle mě vyniknou spíš v jednodruhovým hejnu, a i tak bych jich dala víc, já měla 12 kousků v těch 30 litrech a přišlo mi to málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 23:26 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Belisana
no chci k nim přidat 20 bornejek ale to je nedostatkové sboží :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 23:26 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Mamloch
mně de naopak o bezpečí rasborek o beťáka se nebojím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 23:21 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Amatértom
mám je společně ve 30 l akvárku a nevidím problém ano Jestli je ale chceš do 65 l akvárka, kup si jich víc, jsou hodně malý, tak ať se ti tam neztratí "v davu" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 22:33 Mamloch Re: Amatértom
tak beťák, ten se snese se vším, kromě jinýho beťáka a potravy smich problém bývá na opačné straně, některé ryby nesnesou jeho velké ploutve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 22:28 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – 65 l
dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli by se snesl beťák s 10 rasborkami skvrnoocasými.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 13:17 Muž Roli [13] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím Vás! Chcem si založiť Tanganika biotop akvárium a zaujímal by ma, že čo si myslíte o tejto kombinácií rýb: Cyprichromis leptosoma - 12, Altolamprologus compressiceps - 4, Neolamprologus cylindricus - 4, Neolamprologus tretocephalus - 4, Variabilichromis moorii - 4, Neolamprologus helianthus - 4, Julidochromis regani - 4, Synodontis multipunctatus - 4. Pri každom druhu som uviedol aj počet plánovaných kusov. Plánujem ich kúpiť z tanganika.cz, všetky veľkosti 3-4 cm. Akvárium je 150x50x50, skutočný objem vody 360 l, filtrácia Eheim Professionel 4+ 2275 (1250 l/h), mám ešte aj Atman JKA-IP202 na zvýšenie cirkulácie (600 l/h). Priložil som obrázok na posúdenie množstva krytov. Pretým som mal Malawi chichlidy, s týmito druhmi skúsenosti nemám. Viem o nich iba to, čo som v rôznych online encyklopédiach naštudoval. Zvolil som si väčší počet rýb, aby agresivita sa navzájom rozložila. Tieto druhy by mali byť mäsožravé a všežravé. Budem rád za všetky, aj najkritickejšie komentáre.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 16:02 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Pepan
Nedával bych bettu a cichle, ale bettu nebo cichle. Tak to snad bude v pohodě a žena bude mít radost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 14:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Faire42
Tetry s bettou v pohodě, nevím co udělá betta společně s cichlidkami. Zkusil bych pohledat na fóru jestli tady lidi tuhle kombinaci mají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 09:08 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Faire42
Ještě bych případně doplnil, co betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2016 08:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Faire42
Rájovce bych tam radši nedával, cichlidky jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 08:04 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – co k tetrám?
Zdravím, mám v akvárku tetry černé a tetry císařské (mečovky půjdou pryč). Můžu k nim přidat rájovce dlouhoploutvé příp. cichlidky Borelliho? Neokoušou jim ploutve?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2016 10:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MirekSazava
Měl jsem ramirezky s neonkama obecnýma a soužití bylo dobré, nebál bych se toho. Ramky ti je udrží v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2016 10:33 Muž MirekSazava [71]
Ahoj, mám akva 80l. Mám tam nyní hejno neonek modrých a rád bych pořídil ještě jeden párek a to buď Cichlidka Ramirezova nebo Čichavec zakrslý. Má někdo tuto kombinaci?? Bude to v pohodě? Díky moc!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   31.07.2016 17:40 R Muž romant [27983] Re: mudzej
Budu ti zde opět oponentem a budu vyvracet tvoje doporučení kombinovat živorodky a čichavce v 54 litrech a zvláštěpak začátečníkovi bych se o této variantě ani nezmínil. ;-) Je třeba býti v těchto případech velmi obezřetný a když už, tak psát i konkrétní druhy, protože slovo čichavci je velmi, velmi zavádějící. Ber to tak, že onen tazatel příjde do obchodu kde narazí na méně informovanou obsluhu a odnese si domů klidně párek(v lepším případě) čichavů zlatých a k tomu nějaký mečovky a to posléze může skončit pěkným průserem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:32 mudzej Re: Kuba
Je třeba taky nechat alespoň 3 týdny jen rostliny a filtraci, pak sázet ryby. Záleží jaké rybky se ti líbí. Pár větších nebo hejníčko mrňousů. Mírumilovní čichavci se snesou s nějakou živorodkou. Kombinací je spousty. Záleží kolik máš rostlin jaké a jak velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:17 Kuba
Zdravím, potřeboval bych poradit, mám 54l 60x30x30 akva, a potřeboval bych poradit nějakou kombinaci pestrobarevných rybiček a aby to byli tak 2-3 druhy. předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 16:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: lila
Omezil bych tetry a sekavce a nechal dania, tetry by si pochutnaly. Měn taky vodu 4 týdny není moc aby tam bylo tolik ryb. Ideálně se tu zaregistruj a založ prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 14:18 lila – mohou být tyto rybky spolu?
Zdravím potřebuji poradit mám 100l akva je zaběhlé asi 4tydny mám 8ks tetra krvavá 8ks tetra černá 2ks ancistrus 4ks danie pruhované 4ks danie tečkované a 2ks sekavce pricnopruheho.objednala jsem jsi také 4ks diltrujicich malinkatych krevetek jenže jsem je obdržela teprve před čtyřmi dní mám je ve vedlejším mini karantenim akva které není vybaveno ničím jen vzduchovanim nevím jsi rady jestli je mužů přidat do zaběhnutého akva jestli se tam spolu snesou nebo jestli nebudou potravou??? Rostlinky i schovavacky v akva jsou !? Prosím o radu předem dekuji sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 09:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: petra
Jo, můžou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 09:27 petra
Chtěla bych se zeptat, můžou závojnatky sníst neonky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2016 20:44 Muž Mislow [304] Re: Faire42
Ahoj, ja uz bych tam dalsi druh nepridaval, akvo neni zas tak velky ... a urcite ne zivorodky, kdyz tam mas tetry ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 20:14 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – endlerky + mečovky
Zdravím.
Tak mi včera večír zasadila moje lepší polovička brouka do hlavy. Shlídla se v endlerce a že by je ráda. Ale jelikož mi striktně zakazuje třetí akvárko, musely by do společenskýho (průhledové v prezentaci). Jenže tam plavčijou mečovky a já si nejsem moc jistej, jestli by to endlerky přežily, nikdy sem tyhle dvoje spolu neměl.
Tudíž bych se rád zeptal na názory ostatních

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 07:23 Muž motýlek [275] Re: Shimamoto
aha - díky, aspoň to nemusím gůglovat ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 18:55 Muž Shimamoto [492] Re: motýlek
Kapr je modelový všežravec - co dokáže nasát do huby a rozdrtit požerákem, to je jeho;-) Z našich původních ryb jsou výrazně býložraví třeba perlín ostrobřichý nebo ostroretka stěhovavá, ale ne úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 18:44 Muž motýlek [275] Re: Shimamoto
nejsem rybář_udicový, ale pokud se pamatuji ze školy, tak kapr je býložravec - ale pamlsek v podobě menšího sousta masíčka jej určitě neurazí ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 17:33 Muž Shimamoto [492] Re: LiborSprysl
V porovnání s loveckým uměním tlouště nebo dokonce bolena, je kapr spíš žravý oportunista, než opravdový lovec. Ale jinak souhlas, rybky jim opravdu chutnají, když se ta možnost naskytne. Třeba hrouzci v žaludku větších kaprů nejsou nic neobvyklého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2016 17:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: motýlek
Jojo... to jsou masožrouti... a kapři jací jsou lovci!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2016 15:53 Muž motýlek [275] Re: LiborSprysl
dal jsem na jaře kamarádovi několik neonek 2.5cm ... ke karasům z rybníčka zimovaných doma - asi 12-15 cm ... do večera je zbaštily až na 4 kousky ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2016 18:28 RAP Re: fogy51
Jestli myslíš sem rybicky.net/nadrze/25291 , tak nic, už takhle tam máš slušný mix.
Jinak se zmiňované cichlidy dají kombinovat s rybicky.net/atlasryb/tetra_kosoctverecna , rybicky.net/atlasryb/tetra_paraguayska apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2016 17:14 Muž LiborSprysl [9015] – Re: motýlek
motýlek napsal: jako potrava? ... asi bych riskl tak maximálně tetry černé ...

Piraně??? coze smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2016 16:58 Muž motýlek [275] Re: fogy51
jako potrava? ;-) ... asi bych riskl tak maximálně tetry černé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 22:46 Muž fogy51 [2] - Amerika
Ahojte chcel by som sa spýtať či by sa hodili (450l)nejaké hejnové ryby ku kančíkom a akarám modrým. Ak áno, aké?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 20:01 Muž Lorennzo [5]
Pestřenec červený - parmička duhová - jdou k sobě? Pestřenec je sám ve 200l akváriu, v menším mám parmičky (2 samečci, 1 samička), přemýšlím že je dám do většího at tam není sám. Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 15:52 Jana Re: NHKG
děkují moc za radu, já je totiž už mám v akvu od včerejška od večera, manžel mi udělal darek ze ktereho trnu strachy, bala jsem se že když by tam nemohli byt že by mne tu ukamenovaly a tak jsem radši napsala že je teprv chci pořidit. Moje starši tetra ma radost , před tím jak byla sama tak byla pořad někde schovana a jen připlavala když jsem přišla k akvariu ted s nima plave, jen mě trochu znepokojuje že jsou menši,kdybych si je vybirala sama určitě bych koupila aspon tak velke jako je ta moje,tyhle jsou prtavejši no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 15:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jana
10cm je na ně málo, takže bych se toho nebál. Ale každá ryba je trochu jiná. Občas některý kousek je větší lovec než je pro daný druh běžné.
Hlavně bacha, ať si s novými rybami nezavlečeš nějakou nemoc. Chtělo by to karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 15:34 Jana Re: NHKG
cca 10 centimetru,co jsem viděla tak v celkem dobrem obchodě mají tetry ale takové menši než mam já tu svoji, ale přeci jen doufám že to není neonka, která je tenká a mala, tetra je zakulacena i když je menši? Vím že zakládat nové akva jen pro tetry je celkem složitá záležitost a moc si na to netroufám, tohle funguje již dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 15:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jana
Pokud budou dost velké, aby je peřovci nesežrali, tak to bude ok. Však už ti ta kombinace funguje.
Ale na peřovce je to akvárium docela malé. Jak jsou velcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 14:53 Jana – Peřovci a Tetry
Dobry den, potřebuji radu, mam 100 litrové akvárium které jsem kdysi zdědila cca před dvěma lety v něm jsou tři Péřovce tečkované a jedna tetra, byli dvě ale jedna umřela a zůstala mi tam jedna, vím že Tetry černé mají radí hejno a proto bych k ni chtěla pořídit ještě 5 Teter, chci se zeptat zda ty rybičky se dohromady snesou, prosím o radu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=851