Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 12:01 missa – Carassius a.long fin panda
Zdravím. Zajímalo by mě, jestli Carassius a.long fin panda je teleskopka černo-bílá? Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 13:00 RAP
Cichlidka reganova je z Tanganiky, všechno ostatní Malawi. A do toho chceš dát Ameriku? ne Dejme tomu Akara modrá by se s tím poprala, ale pro A.hnědou by to byl rozsudek smrti. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 08:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petroneus
nejlíp si vyber ryby se stejnými podmínkami a závojnatku do toho netahej už vůbec ;-) Akara hnědá je mírumilovná narozdíl od modré, takže jestli si začátečník jak to tak vypadá tak si modrou radši nekupuj (aspoň ne do společenského akvária)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:38 R Muž romant [27987] Re: petroneus
Podívej se na nároky těch ryb do atlasu a uvidíš, že je to špatná volba. Mícháš obrazně řečeno hrušky s jablkama, nebo-li tlamovce s JA cichlidama, takž to chce trošku něco nastudovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:36 petroneus
jo a ještě jsem zapoměl na malou závojnatku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:32 petroneus
Konkrétně mám namysli cichlidku reganovu,melanochromis maingano,Labidochromis,Pseudotropheus demasoni,Metriaclima estherae a k nim chci přidat akaru hnědou a akaru modrou ...bylo by to možné ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:19 R Muž Silent [5949] Re: simka894
Nedoporučuji. Ostatně až ten hrotočelec odroste tak tam zůstane nejspíše sám ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 22:18 Žena simka894 [0]
mozem kupit bettu do spolocenskeho akvaria ak tam mame ... gupky, neonky, mrenky duhove,2 tetry a hlavne hrotočelca... za odpoved dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 10:21 R Muž romant [27987] Re: petroneus
Velmi obecné konstatování. Bude záležet na konkrétních zamýšlených druzích a v neposlední řadě na velikosti a zařízení nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 10:02 petroneus
Dobrý den ,chci se zeptat,jestli mohu chovat společně akary a menší druhy cichlid .Za odpovědi děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:41 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
ja mam velkem externi filtr a vevnitr akva mam jeste atmana hlavu s biomolitanem, takze filtrace je imo dobra. Co se tyce vymeny, to musim kvuli sinici casto menit, takze to je ok :) ja sem se prave ptal v akvaritstice a bylo mi receno, ze hrabou a ze jsou na neonky agresivni, coz mi moc nesedelo, tak jsem se radsi jeste zeptal. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:35 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Neonkám nic neudělají a kytky Ti taky vyrejvat nebudou. Měj na paměti, že mají rádi čerstvou vodu, takže nezapomínat na pravidelný výměny a kvalitní filtrace je taky žádoucí. Dal bych tam dva párečky, tak aby si mohli vytvořit svoje teritoria a jeden pozitivní vliv na ty neonky to bude mít a to, že Ti je více budou schánět do hejna a neonky se tak budou mít před nima na pozoru a reagovat tím zhoufováním. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 20:26 Muž Tragett [61] - Mořské ryby
Ahoj mam v akva hejno neonek červených - 20ks, 4 pancernicky, 2 SAE a chtel bych tak 4 cichlidky ramirezovi, jak se snaseji s neonkami? nebudou je masirovat nebo jim ublizovat? mam hodne osazenou nadrz, nebude Ramirezka vyhrabavat kytky? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 22:12 Ivča
Aha tak to jsem nevedela, díky za rady ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:50 R Muž romant [27987] Re: Ivča
Čichavci svými výkaly znečišťují vodu daleko méně než třeba právě ty mečovky a molly a proto jsem Ti je tam doporučoval, když už tam jsou ty paví oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:47 RAP
No tak další živorodky bych nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:35 Ivča
Jak vím od kamaráda čichavci příliš často kadí a tím znečistuji akvarko tak že zkusim pohledat neco jineho a o neco menšího :)třeba mečoviky nebo gold mollys neonkama a pavíma očkama ... jde to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:18 R Muž romant [27987] Re: Ivča
Pokud bude více barevných variant pavích oček, tak se jistě budou mezi sebou křížit. Je to na vkusu každýho, ale já bych vědomě nějaký paskvily nevyráběl. Ty parmičky nahradit třeba o párečkem Čichavců zakrslých, nebo medových, to by mohlo být, ale určitě se bude dát nalézt spousta dalších možností. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:13 Ivča Re: romant
Ano, 54l :), tak že ty parmičky mam dat pryč? Mohu se jeste zeptat jakýma rybyčkama bych je mohla nahradit? A jestli muže být více druhu pavích samečku spolu(zdalo se mi že se požduchovali). omlouvám se za tolik otazek najednou ale doufám že to pochopíte..a dekuji za rady :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:06 R Muž romant [27987] Re: Ivča
I když nebyla uvedena velikost nádrže, tak si dovoluji předpokládat, že to bude něco kolem 50 litrů a tam bych je společně neměl. Parmičky jsou velmi čiperný a živý rybky a jsou rády ve větším hejnu a tudíž ve větším akváriu. Čím míň je parmiček v menším prostoru, tak se začnou nudit a z toho potom pramení jejich pošťuchovíní a oždibování ostatních rybek a zvláště se jim líbí rybky s delšíma ploutvema, což samečci pavích oček bezesporu jsou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:05 Ivča
Takže dohromady mam 5 pavích oček 3 neonky 4 parmičky a 1 čističe..z toho 3 paví očka mam mimo společné akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:01 Ivča
No mam tam 4 parmičky a momentalně 2 paví očka plus 3 neonky (dneska mi jedna v noci vyskočila protože jsem jemela blbe zakrite mimochodem jsem začátečník a vsechny ty rybky mam od středy a úterý krome jednoho pavího očka toho už mam aspon 2 mesíce, další 1 paví očko jsem dala do karantény protože se mě zdá že je nejaké křivé a sotva plave je pořád u hladiny (to je to který mám už dva mesíce)a další pareček mam v druhé karanténě, můžu je zpet vratit do akvarka společnýho nebo je mam rači nekomu dát nebo prodat aby se jim v tom společném akvarku neco nestalo, nechce se mi chovat je oddelene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 20:54 R Muž romant [27987] Re: Ivča
Bude záležet na velikosti akvária a počtech těch ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 20:53 Ivča – Parmičky a pavi očka
Ahoj, chci se zeptat jestli může být spolu parmička čtyřpruhovaná s pavíma očkama snesou se spolu? Četla jsem že pamička kouše do ocásků pavích oček. Jak to tedy je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 17:24 Kocajs – re
Koupil sem 4 gupky 2 samce 2 samice tak snad to bude dobry..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:56 Kocajs – re
Snad to nebude tak hrozny kazdopadne diky :)Ja valim pro gupky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:45 R Muž romant [27987] – Re: Kocajs
Ty ocásky samečků ho sice budou dráždit, ale na nějaký systematický likvidování bych to neviděl. Nějakej ten šrám možná tam bude, ale šel bych do toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:33 Kocajs – re gupky
Ne ne ja prave ty gupky tam nemam este si me spatne pochopil.Ja mam akva zalozene 60 litru vni mam 6 neonek a prave toho 1 bettaka a chci si tam koupit ty gupky a pak mam este male 15 litrove jako zalozni nepouzivane takze rikam ze az bude cekat samice mlade gupky tak bych ji oddelal nachvili do toho 15 litroveho a az porodi tak ty mimca necham v tech 15 litrech a gupky dam spatky do spolecenskeho... :)A prave se ptam jestli vydrzi spolu ten bettak a gupky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:21 R Muž romant [27987] – Re: Kocajs
Když píšeš, že už tam jsou, tak jak se navzájem k sobě chovají? Jde to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:21 Kocajs – gupky
Tak pred porodem u samice gupek bych ji oddelal dal bych ji do mensiho mam este male akva 15 litru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:19 Kocajs – re Gupky
ja mam 60 litru mam tam bettaka a 6 neonek tak co myslite slo byto?Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:14 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: romant
Když bude mít beťák dost starostí se svými samiceni možná ho paví nebudou tak často zajímat, jinak která ryby si ráda nepochutná na malých živorodkách, tyto ryby se množí tak rychle, že i kolikrat rodiče nepohrdnou svýma mladým, když to na ně přijde, prostě rybky hlupe už od přírody ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:04 R Muž romant [27987] – Re: Kocajs
Tak ty ocásky jsou jedna věc která se bude beťákovi líbit a bude taky redukovat jejich narozený potomstvo, ale to může pro někoho být jako přínosný. Bude velmi záležet na velikosti akva. Čím menší akva, tím míň ocásků rybky budou mít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:01 Kocajs – Gupky
Ahoj chtel sem se zeptat jestli by Gupky mohli bit ve spolecenskem akva s bojovnici pestrou?mam obavy ze ty ocasky by si nejak potrhali diky za odpoved...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 13:15 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
romant: Díky. ;) Možná jich tam dám víc, to byl jen příklad. ;) Chtěla bych nějaké malé hejníčko. :-D Ale budu na to pamatovat.

Pepan: Což o to, já to teoreticky vím, ale prakticky se nemůžu rozhodnout, kterou z nich do akva dát. Tak z toho nejspíš bude kompromis. Křížení, nekřížení. :-D Ale děkuji za upozornění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 13:10 R Muž romant [27987] – Re: MajkaK
Obecná poučka u těchto rybek říká, že to chce převahu samic nad samci, to je základ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 13:09 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: MajkaK
Počítejte s tím, že se Vám mohou křížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 13:06 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Živorodka širokoploutvá X živorodka ostrotlamá
Dobrý den,
možná se ptám zbytečně - ale přece jen, jistota je jistota. Bude nějak vadit, když místo 5 ks black molly udělám kombinaci ve stylu: páru black molly a 3 ks (2 samičky a jeden samec) Sailfin molly (živorodky širokoploutvé?). Jde mi o to, jestli se nebudou pak rybky cítit špatně, stranit se apod. Ale neměly by, ne? Přece jen jde o podobný druh...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 12:32 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Koldy
Skalary jsou ve vyvinu, potrebuji dobre krmit, takze pred jakoukoli delsi cestou mimo domov doplnit Neonky. Neonka stoji od 10ks 8Kc/ks v maloobchode, to je mene nez nejaka prazdninova tableta, hezky se hybe a jeste se pred konzumaci nekazi - navic ma pro krmeni vhodne umistene navadeci svetlo.

Asi uz vim co pres dovolenou poridim Tercovcum.

PS. Neprijemna je u koupenych Neonek karantena pred zkrmenim.

Prosim nebit, humor... ale na kazdem sprochu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 12:15 Koldy – Re: romant
Spíš bych řekl že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:52 R Muž romant [27987] – Re: Koldy
Tak to už jsou dorostenci, kde by se ty lovecký pudy mohli aktivovat. Co ostatní osádka? Nemůže si na těch neonkách pochutnávat ještě někdo jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:48 Koldy – Re: romant
Jak jsem je koupil měly asi 7 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:47 R Muž romant [27987] – Re: Koldy
A velikost těch skalár? 5,8,10 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:45 Koldy – Re: romant
Já je koupil na burze tak tam přišly stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:34 R Muž romant [27987] – Re: Koldy
Kdo byl v akvárku jako první?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 10:27 Koldy – Re: romant
Má objem 220l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 15:23 Žena Kajka99 [229] – Re: Kocajs
bylo mi řečeno jednou akvaristkou, že když dala Bettu do nádrže s očkama, že Betta začal vyjíždět po samcích. V mém akváriu mi druhý Betta útočil na trpasličí razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:36 Kocajs – re
ja sem nemyslel Skalary ale jestli ve spolecenskem akva muzou byt spolu gupky a bettak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:32 R Muž romant [27987] – Re: Koldy
Jak velký je to akvárko kde se Ti strácejí ty neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 12:29 Koldy – Re: lch
Dej si pozor ať ti ty skaláry ty neonky nesežerou.Já měl 30 neonek se skalárama (4) už od začátku ať si na sebe zvyknou, ale do měsíce tam zbylo 10 neonek a skaláry krásně povyrostly. smich Ale třeba to u tebe bude jinak.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2451