Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 13:52 Tommendl
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli spolu mohou být skalary a samec betta splendens.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2017 19:19 R Muž Anthrax [4739] Re: Kasandra
Většinu toho zde už napsal Amatértom. Jsou tu rozdílné nároky na teplotu, rozdílné nároky na stravu (ty ramky potřebují jinou stravu, než zatím servíruješ), různé nároky na kvalitu vody. A v neposlední řadě jsou tu prostorové nároky ryb. A do toho vrozená nesnášenlivost bett. Stačí si otevřít karty oněch druhů ve zdejším atlase a uvidíš o čem mluvím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 19:12 Kasandra Re: Anthrax
jak to myslíš, že je to nesourodé. Jsem začátečník. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.12.2017 17:23 Muž Kubaa [718] Re: Kasandra
Doporučení v akvaristice jsou k tomu aby z tebe vytáhli peníze. A když ti poradí blbě a ryby onemocní nebo chcípnou, vytáhnou z tebe těch peněz víc (za léčiva, různé vodičky, nové ryby atd.) A usměvavá slečna za pultem to ani nemusí myslet špatně, ona tomu nerozumí, jen říká, co jí nacpal do hlavy management. Obchody, kde tomu tak není, jsou pouze čestnou výjimkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 17:15 Kasandra
Ty dvě modré jsem tam dala teprve včera, opět na doporučení v akvaristice. Kytek tam bylo víc, ale jak říkám, ty žluté potvory je začaly žrát, každou chvíli něco plave na hladině. Normálně to škubou. potlesk Zůstaly jen ty odolnější. Ancistrus také na doporučení, že pak nebude tolik řas, tak tedy nevím. Jsou to fakt odborníci, co to prodávaj? Chtěla bych toho chudáka ožranýho zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.12.2017 16:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kasandra
Na beťáka je to málo zarostlé. Nikde není žádná houština, kde se lze schovat. Studená voda pro betty. Ty molliny jsou na tohle akvárko až příliš. Ancistrus ještě horší.
EDIT. Nejdřív jsem si myslel, že je to druhá samička betty, ale teď tam modrou ramku vidím taky. Ta by beťáka mohla rafnout za ocas. Jestli mu teda ty ploutve neodrovnali podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.12.2017 16:30 R Muž Anthrax [4739] Re: Kasandra
Kasandra napsala: Nechce se mi věřit, že by samička ožrala samečka? :-( O tom nepochybuj. Stačí se kouknout na název toho druhu. ;-)
Zkus jim dát tabletky se spirulinou. Třeba pak přestanou ničit kytky. Mimochodem, betta by měla mít více než těch 25 stupňů. Celkem to máš poskládané dost nesourodě, navíc v cca 40 litrech vody...

Edit: Vidím dobře na té jedné fotce ramirézku? To nemusí dopadnout vůbec dobře zvlášť s tímhle filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 16:27 Kasandra – Okousaný Betták
Fotka k příspěvku Přidala jsem aktuální foto. Krmím Tetraminem - patentky, červíci, suché vločky, to mi doporučili v akvaristice. Myslím, že krmím celkem dost. Kytky doslova žerou, koukala jsem, jak chuděře rvali listy. Dala jsem jim list salátu a toho si ani nevšimli. Nevím, kde je problém. Nechce se mi věřit, že by samička ožrala samečka? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 08:15 R Muž ctibum [6870] Re: Amatértom
Prezentaci má, je to ta neaktuální padesátka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 06:25 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kasandra
Je tu hodně otázek. Nejsnazší cestou je zřízení prezentace, která alespoň trochu nastíní situaci v tvém akváriu. Potom bude vysvětlení daného problémů pro všechny, co ti chtějí pomoci jednodušší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.12.2017 06:07 R Muž ctibum [6870] Re: Kasandra
Nežere je ten Ancistrus náhodou?
Beťáka mohla okousat samice. Mně ho nejdřív okousala a pak zabila...
Jinak Betty raději čistou vodu. Ancistrus a živorodky jsou čuňata. Pro Ancistruse je to navíc malé. Zbytečně si to jako začátečník komplikuješ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 05:48 Žena lenkalor [580] Re: Kasandra
Jaké krmení ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 05:45 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Kasandra
Jaké živorodky? Spíš oždibují řasu z listů, než aby se zakousnuly přímo do listu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 05:44 Kasandra – Okousaný Betták
Mám 4 měsíce akvárko, v něm je Betták se samičkou, 4 živorodky a 1 ancistrus. Co jsou tam ty živorodky, mizí rostliny, normálně sežraly celou hygrophilu, okousaly další rostliny a včera byl okousaný i betták. Máte s tím nějaké zkušenosti? Jsou strašně nenažraný. Když se jen přiblížím k avkvárku, lítaj jako blázni a čekaj na krmení. A to krmím denně, myslím celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 21:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Dan
Jaké má dané akvárium rozměry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2017 20:49 R Muž Anthrax [4739] Re: Dan
Ahoj, o jaké rozměry akvária se jedná? Jaký druh neonek máš na mysli? I ti přísavníci by chtěli specifikovat. Nemyslíš ancistruse? Akvárko je už pro ryby připravené? Ideální by bylo se zde zaregistrovat a udělat prezentaci předmětné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 20:48 Muž Kubaa [718] Re: Dan
vyhoď paví očka a dej víc neonek a razborek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 20:47 R Muž romant [27982] Re: Dan
Bude to tvoje akvárko, ty se na něj budeš dívat, ty se o něj budeš starat, já vím co píšu, zohledňuji věci, který ty nejseš prozatím schopen docenit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 20:44 Dan Re: romant
co kdybych dal

10 neonek¨

10 pavích oček

10 Razbora Espeho

a např.4 přísavky(nevím jak se jmenují takové ty černé přísavky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2017 19:39 R Muž romant [27982] Re: Dan
Potřebuješ rybky maximálně čistotné(viz. vlákno o filtrech), tedy třeba nějaké tetrovité, razbory apod. Za mě rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho v počtu 30 kousků a na dno rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity v počtu 10 kousků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.12.2017 19:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dan
100l je na skaláry málo. Zakrní a nedožijí se vyššího věku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 19:21 Dan
Dobrý den,chtěl sem se zeptat jestli si myslíte že do 100 L akvária by mohli být 4 skaláry,10 neonek a 10 pavích oček? hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 16:12 lokinaras Re: romant
Dobrá, díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 16:10 R Muž romant [27982] Re: lokinaras
Nechat samotný, tu parmičku rozhodně ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 16:09 lokinaras Re: romant
Tak samozřejmě, že bude probíhat normální údržba. :) Jen mě zajímalo, zda se k mladým takhle něco může dát nebo lepší, když budou vyrůstat sami. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2017 16:06 R Muž romant [27982] Re: lokinaras
Nejlepší čistič bude lidská ruka s odkalovačem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 16:04 lokinaras
Zdravím všechny. Nedávno se mi podařilo odchytit mladé od pavích ok, odhadem 30 kusů(od dvou samic), první dva týdny v porodničce a pár dní zpět jsem je přendala do akvárka 40l, které nám doma leželo prázdné takže jsem ho trochu obnovila. Přemýšlela jsem, že bych k mladým dala ke dnu nějakého toho "čističe". Doma mám ve větším akvárku Parmičku červenoploutvou, tak přemýšlím o ní. Velikost cca 5cm. Otázka zní, zda si ale z mladých neudělá potravu? :-D Či na ní nádrž nebude malá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 08:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Neublíží nějak Clea helena malým skalárám 1cm velikost, případně menším? Např. v noci, když spí u dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 14:37 R Muž afc1886 [14655] Re: Januk17
Jenom bych doplnil LeRiho, že už teď tam máš pěknou rybí polívku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2017 12:40 Muž LeRi [315] Re: Januk17
Už jen na fotky ve tvé prezentaci je hrozný pohled,divím se že té žumpě ty ryby ještě žijí,prodej ten plastový hrad vyhoď většinu těch kamenů a kup rostliny,pokud to nemá být akvárium ve stylu Malawi nebo Tanganika.Tak jako tak to vidím na nedostatečnou filtraci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 10:28 R Muž Anthrax [4739] Re: Januk17
Nemíchal bych africké cichlidy s těmi z Amazonie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 10:07 Muž Jifi [675] Re: Januk17
V jak velkém akvárku a v jakých počtech?
Jak se dívám, tak jsi to ve svém akvárku namíchal opravdu pořádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 09:49 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Male cichlidky
Moju byt tieto rybicky spolu avarku akara hneda , thomasova , ramirerova , raganova ,kakadu , labeo . botia pakistanska ,
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:19 JarkaSJ Re: vaaclav
Díky:) Máte luxusní akvo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 21:12 JarkaSJ Re: Zagzig
;-) Díky, šlo mi o to, že Ancíci i Pandy jsou ryby dna a Akary jsou ve střední a opět dolní části nádrže. Čili, abych neměla přerybněné dno a zbytek nádrže prázdný. Jsem holt začátečník hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 15:15 Zagzig Re: JarkaSJ
No myslím, že máte s takovou velikostí nádrže opravdu hodně možností. Mít ten prostor na to, tak panceřníčků bych si do takové nádrže dala minimálně 10 kusů :-) Jsou super, jen to chce jemné dno. Dokoupila bych jen jeden druh neonek, stejně většinou nedrží hejno, tak ať aspoň jdou poznat, že patří k sobě, když bude každá jinde. :-) Paví očka asi ničemu nevadí, záleží jakou barevnou variantu máte. S akarou nemám osobní zkušenosti, tak nevím jak se snáší s ostatními, ale velikostně do toho akva určitě nebude problém. Dejte pak fotky až budou všichni plavat společně! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2017 12:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Wanderer
Jasně že můžou. Ale ramirezky jsou cítě, potřebují top kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 11:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JarkaSJ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:30 Žena Morticia [118] Re: Lei
Já se podělím se svou zkušeností: mám ve spol. akva. 1 samce a 2 samice bojovnic a jednu,tu menší samičku ti dva občas prohánějí. Má záhryz i v ocásku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:22 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jen takový výhledový dotaz na názor.
Dá se přidat pár Cihlidka ramirezova do mého akvária se skalárami a tetrami?
rybicky.net/nadrze/26262

Uvažuji spíš tak do budoucna, až něco ubude. Nejde mi ani tak o počet ryb (teď je jich mám myslím bohatě), ale ta kombinace. Hlavně se skalárami jestli se snesou. Třeba to nebude vůbec pravda a zaměřím se v budoucnu jenom na skaláry. Spíš to beru jako možnou variantu.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.04.2017 10:37 Žena drvi [2894] Re: Lei
Betty s takovým množstvím živorodek opravdu nedoporučuji. Záleží ale také na tom, jak velké máte akvárium, jakou filtraci, jak často plánujete dělat údržbu...ale míchat neonky s množstvím živorodek a ještě betty, to je rybí guláš. O ancistrusech ani nemluvě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 10:07 R Muž ctibum [6870] Re: kleopatracz, Lei
Ono to asi platí o všech rybách, viz moje Parmička červenoploutvá, která byla sólo a v pohodě a najednou mi začala jen tak vraždit ostatní osádku...

Nicméně Betta se nejmenuje bojovnice jen tak pro srandu... :) Projdi si vlákno o Bettách, zkus zajít i na splendenspower.cz , třeba něco vyčteš, nebo vybereš jiný vhodnější druh Betty, jestli je tolik chceš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 09:51 Žena kleopatracz [59] Re: Lei
Je to o tom, na jakou povahu máš štěstí. Ty moje se občas pošťuchuji ale nic si neudělaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 09:49 R Muž ctibum [6870] Re: Lei
Můj názor určitě neber jako zákon. Zkus se spíš poptat ve vlákně o betách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 09:42 Lei Re: ctibum
Já jsem dřív měla jednu samici bojovnice v menším společenském a bylo to ok,ale o snášenlivosti samic mezi sebou to všude píšou různě,ale jestliže můžou být až takhle agresivní jak píšete i samice,tak do toho radši nejdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 09:33 R Muž ctibum [6870] Re: Lei
Ještě teplotu vody jednotlivých druhů si projdi. Bojovnice vyžadují minimálně 26-27°.

Jinak to složení mi přijde trochu přeplácané.

A o bojovnicích se tu někde rozepisoval Maq. Že nejsou vysloveně milovnice velkých nádrží a sociálních kontaktů, vzhledem k jejich přirozeným podmínkám. Ale spousta lidí tu naopak tvrdí, že to je ve velkým společenským "v pohodě".
Mně bojovnice přijde jako docela potížista do společenský nádrže. Jednak podmínkama (teplota a kvalita vody, nutnost krytu) a potom povahově. Nikdy nevíš, na jakýho rapla narazíš. Expert na ně vysloveně nejsem, ale měli jsme v "61" samce a dvě samice. Jedna samice samci nejdřív ohlodala ploutve, pak ho nechala pár měsíců být a potom ho během dopoledne zavraždila, ze dne na den. Pak chtěla zavraždit i tu druhou, což se jí nepodařilo a teď nahání druhá první. Mezitím mi vyžraly kolonii okružáků, až si z toho jedna natrhla hubu... Prostě magoři. 5-10 bych si společenskýho určitě nedal... Ale každý svého štěstí strůjcem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2017 08:55 Žena kleopatracz [59] Re: Lei
Já teda nejsem odborník, ale beta má rada čistou vodu a živorodky jsou špindíři
EDIT-Mám v 19ol 5 samic a myslím, že je to akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2017 08:04 Lei – Mohou být bojovnice a tyto rybky spolu?
Chtěla bych si pořídit tyto druhy (do asi 160l akvária):
13 neonek obecných
9 plat
9 black molly
9 mečovek
9 pavích oček
(z živorodek jen samice)
2 ancistruse

a k tomu nějaké bojovnice-přemýšlela jsem o několika samičkách,v naší akvaristice mají hezky zbarvené,ale jestli se snesou s těmito druhy a mezi sebou?
A pokud to nepůjde tak jen jednoho samce.
EDIT- Ale tím počtem si ještě nejsem úplně jistá-nejvíc jsem chtěla neonek,aby to bylo hejno aspoň min. o 10 kusech,a ty živorodky mi stačí po 5-7ks.Ale jde mi hlavně o tu snášenlivost-jestli spolu vyjde třeba 5-10 samic bojovnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 14:55 JarkaSJ – 450 l
Dobrý den, zakládám akvo 450l( 180x50x50cm ) Pátrám po vhodné kombinaci rybek - druh i počet.
Nastěhovala bych osádku stávajícího akva:
2x ancistrus
8x tetra neonová
?x paví očka
?x šneci (okružáci, piskořky, levatky).

Tetry bych dokoupila na cca 30ks nebo neonky červené pokud by šly do jednoho hejna.
Můžu přidat Pancéřníčky pandy 8ks a Akaru hnědou 4ks (2páry poku se mi podaří sehnat)?
Paví očka bych i oželela nebo počet zredukovala.
Na dně bude jemný písek, nějaké kameny, kořeny, filtr mám Eheim Classic 600.
A samozřejmě nasázím nějaké rostlinky, zatím nevím jaké, možná nějaké echinodory.

Budu ráda za všechny rady, připomínky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.04.2017 07:54 R Muž romant [27982] Re: Ebik
Tak v první řadě je třeba to akvo vhodným způsobem založit, dostatečně osázet rostlinama, podporovat prostředí odpovídající technikou atd. Ovšem na to aby se dalo reagovat a usměrnit v daných směrech je třeba to akvo nejdříve vlastnit a popř. zřídit prezentaci již založenýho akvária a vůbec nejlepší je před tím, než se tak bude dít se v jednotlivých vláknech k tomu určených klidně dotázat, jak a co udělat, pořídit, vymyslet tak, aby se to posléze nemuselo předělávat. Určitě je dobrý se začíst do některého z odkazů který ti byl společně při registraci doručen formou Soukromé Zprávy(SZ) do tvojí schránky.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Ono kombinovat a vybírat vhodnu osádku do tvého akvária se bude dát hodně dlouho a možností bude spousta, ale chce to vědět "kam" ta osádka vlastně půjde, aby akvárium bylo k radosti a ne ke starosti.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=601