Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2012 19:52 Dejwid Re: romant
Akvárko je asi 14 zařízene zatím nebyl čas na nákup rybiček a ani finance.Zítra se půjdu kouknout do odchodu sepíšu "hezké" rybičky neco o nich naštuduju a v případě potřeby si příjdu pro radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2012 19:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dejwid
kdy jste to akvárko zařídili? S rybkama nemá smysl spěchat, jestli ještě nejsi rozhodnutý tak s nákupem raději počkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:45 R Muž romant [27987] Re: Dejwid
Já sám za sebe, bych jí nechal v tom 30 lirovým akva. Parmičky čtyřpruhý, proč ne, jsou to čiperný rybky, ale je třeba pamatovat na to, že je dobrý jich mít slušný hejno, alespoň 10 kousků, protože v menším počtu se tzv. nudí a můžou otravovat ostatní osazenstvo. Na vybraný rybky je dobrý se podívat do atlasu ryb, třeba zde a zjistit jejich nároky na teplotu vody, prostorový nároky, chování atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:38 Dejwid Re: romant
Omlouvám se za dotaz daný do dvouch vláken,ale pohár trpelivosti nejak přetekl zitra jdu pro rybičky a odpoved ne a ne přijit tedka jsme se pozeral asi na 15 aq takže nějaká předtava je jen mě trápí ta Bojovnice s parmičkou čtyřpruhou se nesne že!!Nechali by jste ji ve 30 nebo si myslíte,že nebude delat problémi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:24 Muž Yirka [9126] Re: Dejwid
Těch možností je při té velikosti nádrže tolik, že lepší postup bude abys navrhl které rybky se ti líbí a chtěl bys je tam a pak se zeptal na názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:23 R Muž romant [27987] Re: Dejwid
Podívej se do sekce nádrže a tam vyber akvária podobné velikosti a uvidíš co asi tak lidé v těchto nádržích mají a co by se třeba líbilo i Tobě. Takhle se velmi těžko radí, co člověk to názor a každý má nějakou tu svojí oblíbenou rybku a třeba i styl. ;-) Není nutný dotaz dávat do více vláken najednou, ale je dobrý projevit základní vlastnost akvaristy a na odpověď si počkat, nebývá to doba dlouhá, neb tento web je dosti navštěvován. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:16 Dejwid
Ahoj zařídil jsme nové akvárium a nevím jaké rybičky do něj myslím si,že bych si v akvaristice neco vybral,ale zajímal by mě nazor zkušenějšího!! Akvárko má kolem 110l urcite dám ancíka protože se mi líbí a dál už nevím. Před tím jsme měl 25l a z toho to akvárka zbyla Bojovnice!!! Je to trochu nesnášenlivá ryba a spousta ryb by jí mohlo pokousat a,proto nevím jestli jí mám nechat ve třicítce nebo dát vo většího,ale jaké rybky k ní ??? tedka babo rad!!! Děkuji za odpovedi!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:59 zdenanek Re: larix
myslim ze to bude tak na pul roku az se zbavim vanicky na koupani :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:57 Muž larix [1420] Re: zdenanek
Krátkodobo by to mohli zvládnuť ale ak nemáš možnosť v blízkej dobe zohnať aspoň to 500 l akvárko, uvažoval by som, že sa tej pirane zbavím. Rozhodnutie je na tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:55 zdenanek Re: larix
ja vim ale zatim jsi nemohu dovolit vetsi akva,mam sanci si akva sehnat za super cenu,ale cekame prcka a nemam moc mista
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:52 Muž larix [1420] Re: zdenanek
No v samotnom spolužití tých rýb by nemal byť problém. Ale pozerám na to akvárko a už teraz je poriadne malé aj pre tú piraňu. Závojnatka potrebuje tak 100 l, ak máš divokú formu karasa, tak ešte viac. Piraňa tak 500 l. Počítať vieš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:49 zdenanek Re: larix
proto ze ho mam u mensich ryb a mam behem tri dnu totalne zahnojene akva a to ma 70 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:48 Muž larix [1420] Re: zdenanek
OT: Ako ťa napadla takáto kombinácia? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:44 zdenanek – karas
ahoj pratele mam zlateho karese cca 15cm myslite ze bych ho mohl dat k pirani plodozrave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 15:30 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: HaDaS
dej si tam paví očka a mečovky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 11:50 radim Re: Stehan
na čichavce s perlovkama je to malé. Perlovky se vytřou a v akva bude rodeo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 09:23 Muž Stehan [2] Re: radim
do budoucna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 14:10 zdenanek
Zdravim chtěl bych poradit mam jednu pirani plodožravou a nevim co kni chtel bych spis sumecky nebo krunyrovce nemate nekdo zkusenost diky za napsani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 13:54 radim Re: Stehan
docela hlavolam toto pochopit... prasklo ti co? těch 72litrů? protože pak hned píšeš že tam chceš dát čichavce a přitom jde na opravu...
nebo to myslíš tak že do budoucna chceš přidat čichavce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 12:25 Muž Stehan [2]
čaute, mám dotaz...v profile mám dva akvaria a jedno je 72l...momentálne mi mojou vinou praskol vrch steny a akva pôjde na opravu. Nehľadiac na to ako akvarium vyzerá teraz alebo čo v ňom je teraz, podľa vás zmestia sa tam 4 čichavce perleťové...podľa tabuľky ktorú som to dal by tam 4 vošli...alebo by som ich tam dal 3, alebo tam mám nechať len ten pár perloviek? ono je to možno pre oba dosť malé, i čichavce i perlovky mám kde dať ak by sa tam podľa vašich rád nezmestili...čo vy na to? len ich nechcem dávať preč ak nemusím

chapete ma dufam :-D dikes
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2012 12:16 Muž Stehan [2] Re: HaDaS
ta si mu to otvorene teraz vysvetlil...ale toš pravda

www.akvarium.sk/…

na tomto linku je krásna tabuľka ktorou sa dá približne orientovať...pre predstavu :) niekedy je pre zistenie info dobré použiť aj google :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2012 09:04 HaDaS Re: jendaskapuci
Dle rybiček má tvé akva max 40 litrů hrubých. Čistých do 30 litrů. Měř co chceš, akva je pro čichavce pidi. Zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:38 jendaskapuci Re: romant
mi máme akvárko tak 6O litrů... ještě ho zítra změřím a vypočtu si to,ale řekla bych že ten čichavec tam bejt může..uvidíme ...rozhodně ho nikam dál darovat nebudu to bych bráchovi neudělala :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:16 R Muž romant [27987] Re: jendaskapuci
Čichavec modrý rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry do akvária 40 litrů, včera tady zaznělo, nepatří. To je prostě fakt. Pokud se ho brácha zbavil, tak bych ho konečně daroval někomu kdo na něj bude mít akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:12 jendaskapuci
můj brácha tady pod uživatelským jménem (čichavec) taky nemá sto litrů a měl ho tam... a v akvaristice nám taky řekli že tam bejt může :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2012 20:07 R Muž romant [27987] Re: jendaskapuci
Už se to tady stran Tvého akvária řešilo. Je to na něj malý, chtělo by to více jak 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:04 jendaskapuci – čichavec a paví očka
zdravím máme v akváriu prozatím jednoho čichavce apár kusů pavích oček,ale čichvaec se nám stále schovává pod takovou žulovou skalkou... čím to je? vyplave jen když se potřebuje nadechnout...Máme v akváriu filtr který bublá ale takové malé jemné bublinky je to možné že by se toho bál? toho víru vody? :-O a nebo se bojí těch pavích oček?to si myslím že je nesmysl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 14:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: ergam
Ja je mam taky s podobnyma rybama a jsou vsichni v pohode,vdobe treni si obhaji teritorium a dokonce i odchovaji mlade! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 10:11 Muž soubi [32] Re: ergam
jo pestřenec dokáže být docela "vostrej".. hlavně když nakladou jikry a hlídají potěr....to potom jde po všem co připlave blíž než je radno ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2012 18:20 R Muž romant [27987] Re: ergam
Ten párek pestřenců si bude obhajovat svoje teritorium, ale že by nějak systematicky a cíleně napadaly ostatní osazenstvo, to se dít nebude. Soužití skalár a bet by mělo být kaktéž v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 17:40 ergam – pestřenec
mám 200l relativně nově založemé akva a v něm jednoho pestřence červenýho (samce). chci to zarybnit jako společenský akvárko (hlavně čichavce, pár skalár, neonky...) nebude je párek pestřenců pronásledovat? nevím, jestli ho nemám raději někomu dát, nebo jestli to mám zkusit. prosím poznatky od těch, kteří pestřencen mají :-) ještě jeden dotaz na betta splendens - neokusují je skaláry? úkrytů by měly dost, ale raději se ptám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 18:22 Žena Vini [1] - CichlidyRe: Roxy
Mají pravdu, takto malá nádržka opravdu není pro závojnatky dobrá a navíc když jsou nějakou dobu samy, tak pak by se mohly oproti betťákovi chovat agresivně, znám případ kdy holka rozbila akvárko ve kterém měla jednu svojí závojnatku a tak jí na noc dala do akvárka rodičů s 200 neonkami. Druhý den přišla a všechny neonky byly mrtvé. Nevím, jestli je zabila a nebo jestli to bylo způsobeno něčím jiným, každopádně u závojnatek jeden nikdy neví..jsou to takové "blondýnky" :-D Takže buď je dáš pryč nebo jak psal MrHu jim sežeň větší akvárko a do tohohle si dej gupky a bettku..:-) A k tomu - koule není pro ryby dobrá, stresuje je a proto pak kvůli tomu umírají, např. přestanou žrát a pak uhynou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 14:09 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Jack
rybicky.net/forum/15385-agresivita-ryb
Tu sa risši niečo podobné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 14:06 Muž Jack [7] – Tetra krvavá a plata korálová
Ahoj. Jen čistě teoreticky- hodí se tyto ryby k sobě? Nebudou se nějak nahánět, napadat nebo něco takového?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.01.2012 19:25 Muž MrHu [300] Re: Roxy
Velkého akvária je mi líto. Nikdo ti tu nevyčítá, že sis koupila závojnatky. Když ti špatně poradil nějaký "odborník", fajn(ikdyž na internetu sis mohla načíst, co závojnatky potřebujou, dřív než sis je koupila)...Ale to neumlouvá to co tady předvádíš...;-) Se závojnatkama se dá něco udělat i teď, když je máš...několik lidí nezávisle na sobě ti tu potvrdilo, že to není správně...Máš možnost sehnat velkou nádrž, závojnatky prodat, vyměnit a nebo dát někomu, kdo pro ně má odpovídající bydlení...a nebo dál dělat to co děláš...;-) Věřím tomu, že ti tu kdokoliv rád poradí a nikdo z nás to tu nemyslel špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:21 R Muž romant [27987] Re: Roxy
Nám se neomlouvej, tady je většina pravidelných účastníků zvyklá na ledacos, jde spíš o ty rybky, který jsou v tom současným akváriu, právě o to se tu lidi snaží, pomoct těm rybám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:16 Žena JaninaH [0] - MiniakváriaRe: MrHu
Dobře, tak jinak ...
Je mi 17let, akvárium jsem měla nádherné, 150 litrové, které bohužel jeden den, když jsem nebyla doma nešikovný bratránek zvrhl i se skřínkou, na které stálo. Neznalý mladý hoch všechny ryby spláchl do záchoda, kytky, kamínky i různé kořeny vyhodil.
Pořídila jsem si malé akvárium, které mi mělo alespoň částečně nahradit tu ztrátu. Začala jsem od začátku: Gupky, Dánia, Black a Gold Molly, Neonky a tak dále. Ale vždycky se mi do akvária vloudila nějaký šílenost. Buď mi nalovili rybky, které byli celé pokřivené a já si nevšimla, takže mi po pár dnech zemřeli nebo s okousanými ploutvemi a nebo rybky, které byli mrtvé ještě než jsem je stihla dát do akvária... Teď mám ryby jaké jsem chtěla. Neuvědomila jsem si, že jim může být akvárium malé ... Omlouvám se všem, že držkuji, ale ... No nic. Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2012 19:11 Žena petulinakk [2016] Re: Roxy
No a když se někoho zeptáš jestli je lepší tu houbu smažit nebo do polívky, a on ti odpoví že je jedovatá... taky odpovíš že na to jsi se neptala a tímpádem tě to nezajímá?

Akvaristika je o souvislostech... a urážením se svým rybičkám nepomůžeš.

Kritika se neposlouchá příjemně nikomu (ani mně ne), ale je někdy potřeba aby člověk otevřel oči - pokud chce. Nikdo tě tu nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2012 19:09 R Muž romant [27987]
Uzavřel bych tuto diskusi konstatováním že komu není rady, tomu není pomoci. Až se dotyčná tazatelka třeba na tyto stránky vrátí s nějakým problémem a ty s největší pravděpodobností příjdou, tak třeba si svojí současnou tvrdohlavost začne uvědomovat, ale to už bohužel může pro některý obyvatele toho akvária být pozdě. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 19:06 Muž MrHu [300] Re: Roxy
Místo abys ocenila, že se ti tady lidi snažej pomoct, tak akorát držkuješ...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2012 19:05 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Roxy
Hele, chováš se jak malá holka, kterou nezajímá dobro těch ryb, ale to že je chceš ať to stojí co to stojí, kdyby jsi byla rozumná tak by sis nechala poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2012 19:04 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: Filip980
Filip980 napsal: Pro závojnatky to je malá nádrž! Ty závojnatky dej pryč a pořiď si tam tu bettu.

Jedna s prvních odpovědí. Myslím, že si to tu uvědomujeme. Dej pryč závojnatky a pořiď si betu. Beta a paví očka mohou být pospolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   01.01.2012 19:01 Žena JaninaH [0] - MiniakváriaRe: MrHu
A uvědomuje si tady vůbec někdo, na co jsem se ptala..? Neptala jsem se na velikost akvária, ale na to, jestli by s nimi mohla být Beta a na to mi nikdo neodpověděl a jenom tu zarytě debatujete o tom, že mám malý akvárko ..
Dobře, omlouvám se ... Jsem idiot, mám malé akvárium, akvaristi se mi můžou vysmát a ryby jen trápím .. Hezký zbytek večera :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2012 18:57 Muž MrHu [300] Re: Roxy
Jen bych doplnil MajkaK. Když ti někdo radí tady, tak z toho nemá vůbec nic, jen dobrý pocit...když si jdeš koupit rybičky do akvaristiky, tak ti ve velkém množství případů řeknou, že je všechno jak má být, protože to znamená že ti něco prodaj(ale samozřejmě jsou i světlé výjimky)...Já mám jasno, komu bych věřil víc...;-)
Edit:petulinakk byla rychlejší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.01.2012 18:53 Žena petulinakk [2016] Re: Roxy
A to že nejsou nemocné bereš jako důkaz že jsou spokojené???

Ve svém prvním příspěvku jsi psala že se ráda poučíš...

zatím ti radili tři prodavači v akvaristice, tedy lidé kteří chtějí prodat... nejsou díkybohu takoví všichni, ale podle toho co Ti řekli jsi narazila zrovna na ty co Ti buď poradili v dobré víře, ale nerozumí tomu, nebo chtějí prodat za každou cenu...

oproti tomu už několik zkušných akvaristů Ti tu řeklo svůj názor, nic z toho nemají, věnují odpovědi svůj čas a odměnou by pro ně bylo vědomí že Tvé rybky se mají lépe... napadá Tě jiný důvod proč by to dělali?


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2012 18:52 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Roxy
Bez urážky, ale já mám pocit, že sis sem nepřišla pro radu a pro pomoc. Přišla jsi sem jen proto, aby ses "ujistila," ale jakmile slyšíš (resp. čteš) něco jiného, než je ti po chuti, tak kolem sebe kopeš a snažíš se za každou cenu dokázat, že tvůj názor je jediný správný. Měla by sis uvědomit, že tu nejsou lidi, kteří ti nechtějí dopřát závojnatky a jsou proti tobě. Naopak, jsou to lidi, kteří ti chtějí pomoct.. Ale o to ty asi nestojíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 18:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Roxy
a co kdybys celej život žila v té 3x3m místnosti jak psala petulinakk a měla si tim neustále zakouřeno od cigaret. Jak dlouho by trvalo než bys onemocněla? Klidně i několik desítek let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 18:48 Muž MrHu [300] Re: Roxy
Ty si myslíš, že ti tu chtěj všichni uškodit?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 18:33 Žena JaninaH [0] - MiniakváriaRe: petulinakk
Tak třeba tím, že pokud mají teleskopky nevyhovující špinavou vodu způsobenou nedostatkem prostoru tak mají nemoci očí ... A ty mé nikdy neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.01.2012 18:17 Žena petulinakk [2016] Re: Roxy
Roxy, všichni to tu myslí dobře jak s Tebou tak s Tvými rybičkami. Ty taky dokážeš přežít v místnosti 3x3 metry, třeba i spoustu let... bude se ti to líbit?
Jak poznáš že jsou spokojené?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2201