Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:31 Mirushe
děkuji za skvělé vysvětlení :) a ještě poslední dotazy, přísahám, že poslední :) je jedno jakou rostlinu koupím, nebo je to zase nějak členěno podle velikosti akvária, druhu ryb? můžou mi rostliny do akvárka dát nějaké nemoci, plísně atd? nebo to je jen čistě rybí záležitost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Mirushe
Když to vezmu obrazně, tak tam může být jedna rybka, nebo 15 rybek. Zkus se držet takového pravidla 1cm ryby na 1 litr vody.Dáme příklad. Pokud neonka doroste 3cm, tak to jsou jednoduché počty a můžeš jich mí 17,33333333 Dobře, zaokrouhleno na 17, ale asi taky nějaký čističe jako ancistrus nebo menší pancéřníček taky neni na škodu. Tak dejme tomu 10 neonek, nějaký ten pancéřníček zelený, toho se doporučuje 6 ks. No, při jeho cca 5 cm.. trochu přerybněno bude. Z mého megalomanského pohledu 50 litrů je super krevetárko a mých 112litrů včetně dna a dekorace je mě osobně málo a chci většíííííí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:24 Muž p7701 [331] - Labyrintky
mečovky klidně a těch rostlin víc tři je málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:21 Mirushe
no takže teoreticky kdybychom tam dali 3 rostlinky, rybky hodící se k neonkám a panceřníčkovi jsou jaké? mečovky? chtěli bychom ještě dobarvit akvárko. Moc Vám všem děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:13 Žena petulinakk [2016] Re: Mirushe
Mirushe napsal: kolik rybek by mělo přijít do 52l akvárka? :) Moc děkuji MrHu a Zoidik ;)

To právě hodně záleží i na tom jak moc bude akvárko zarostlé, jakými rostlinami, a o jaké rybky by šlo :-)
Rostliny myslím samozřejmě prosperující, ne živořící :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:09 Mirushe
ti prodejci jsou fakt někteří na prd, ještě nám to jako schvalovali jo kupte si to do toho akvárka, aby měli vývar, ty parmičky se hodí do velkého akvárka? živé rostlinky dobře, omlouvám se, že se ptám jako malá. no kdybych našla domov pro žraločí parmičky, jaké rybičky do toho dát? místo nich, a ještě jedna hloupá otázka, kolik rybek by mělo přijít do 52l akvárka? :) Moc děkuji MrHu a Zoidik ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:05 Muž p7701 [331] - Labyrintky
souhlasím parmičky žraločí tam opravdu nepatří a kytky bych také vyměnil je to docela malé akva takže s osazenstvem bych to moc nepřeháněl tak at se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Mirushe
Na speciální zářivky bych se osobně vykašlal. A zbytek jak píše MrHu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 12:55 Muž MrHu [300] Re: Mirushe
Hezký den, žádné...:-) Bylo by dobré vyměnit umělé rostlinky za živé a na 100% poslat z domu obě Parmičky žraločí, ty do 52l opravdu nepatří...:-) Teprve potom bych řešil případně nějakou rybičku...ale už bych to moc s nakupováním nepřeháněl...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 12:52 Mirushe – Nevím co koupit
Ahoj, mohla bych někoho poprosit o radu, máme 52l akvárko, máme v něm jednoho velkého sumečka panceřníčka cca 10cm, pak 8 neonek, a 2 parmičky žraločí, kamarád nám doporučil koupit si jinou zářivku aqua glo, která je dobrá pro rybičky, máme umělé kytky, předtím jsem měli 4 adoptované ancistrusy, jenže jeden po druhém zničehonic pochcípali, i ten nejmenší, nevím čím to bylo hmm Přitom to byli veteráni a byli zvyklí na takové akvárko i osazenstvo akvárka. Jaké rybičky ještě k nim můžeme dokoupit? Děkuji za radu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 16:10 Jitule22 Re: p7701
děkuju sem si říkal aže to není možné... ikdyž osel a kůň a tak to jde :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 16:09 Jitule22 Re: MrHu
děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:50 Muž p7701 [331] - Labyrintky
neboj black molly se ti neskříží ani s platama a ani s mečovkama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2012 15:49 Muž MrHu [300] Re: Jitule22
Mečovky (Xiphophorus) a Platy (Xiphophorus) se spolu křížit můžou. Black molly (Poecilia) by se s Mečovkama ani Platama křížit neměly...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:37 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Jitule22
nikdy jsem je neměla...ale je to živorodka jako plata,takže teoreticky... :-)
třeba ti písne někdo,kdo je má pohromadě s mečovkama nebo platama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:31 Jitule22 Re: glumča
Hmm pak tedy zkusím jen ty platy a black molly. Ty jse s nad mezi sebou nespáří nee??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:29 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Jitule22
určitě zredukují,ale pokud tam budeš mít hodně rostlinek,tak pár z vrhu jich přežije.Schovají se v houští a vyplavou,až jim nebude hrozit žádné nebezpečí ze strany ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:17 Jitule22 Re: glumča
Právě si myslím že pokud budou v akváriu ty živorodky dohromady s parmičkami, tak by parmičky měly mladé živorodky požrat ne? Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:13 Neonka Re: Verča.D
Myslím, že jde o námluvy, jak velké je to Aqa??Musí být nad 80 l pro čichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:09 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Jitule22
šnečky tam klidně dej,ty živorodky,pokud by se ti zkřížily,tak je pak těžký je někam udat,(já měla problém udat i čisté mečovky,pak se množí geometrickou řadou):-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:07 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Jitule22
ahoj určitě mohou nevidim žádný duvod proč ne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:01 Jitule22 Re: Zoidik
V tom případě jse ještě na něco zeptám. Mohou být spolu parmička purpurová, čtyřpruhá a zlatá. Jako tři hejna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2012 14:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitule22
Za málo, za málo. Čas touto debatou mám zaplacený zaměstnavatelem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:40 Jitule22 Re: Zoidik
Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitule22
šnečka snad jo, ale zatím bych to nechal na okružácích co doneseš pravděpodobně s kvítkama a takový ty neritiny asi až později, to fakt ale vůbec netuším. S rybama bych počkal špíše tak 3-4 týdny. Tady na webu můžeš využít obchody, jestli tam nějakej chovatel bude, jinak zkusit strejdu googla, případně obepsat zdejší lidi z tvého okolí a zeptat se jich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:29 Jitule22 Re: Zoidik
Nebo kde bych mohla najít nějaký seznam chovatelů. Když si založím akvárko (udělám dno, zasadím kytky, vodu, čerpadlo)tak mohu přidat rovnou i šnečka? Samozdřejmě ryby budu dávat až 2-3 týdny po založení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitule22
Na šumpersku vím o dvou, ale v Pelhřimově po pravdě vím jenom o krematoriu... a to prej tam snad ani ve skutečnosti žádné není. Zkusi si najít tady na webu uživatele z pelhřimova a okolí nebo celého kraje a zeptat se jich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:23 Jitule22 Re: Zoidik
Nejraději bych si koupila rybky od chovatele. Neznáte nějakého z mého okresu Pelhřimov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:22 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitule22
Osobně bych počkal aspoň tak 14 dní. Jj, taky myslím že kříží. Snad doknce i molly se do toho můžou přimíchat. Ony ty živorodky jsou sexuálně hodně aktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:19 Jitule22 Re: Zoidik
Jó to je jasný že tam tu první várku hned nedám najednou(to už sem taky vyčetla ;-)), kolik tak dní bych měla počkat, než tam dám další rybky. Je tu právě ten problém že pojedu kupovat rybky min do vedlejšího města u nás je neprodávají(Pelhřimov). Tak je pro mě dost finančně náročné tak jezdit na 10X.
Platy a mečovky se mezi sebou kříží? Tak to jsi koupím jen ty platy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 14:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitule22
Ty živordky kup jednoho samce a zbytek samice pokud možno. Co se týče ancistruse a pancéřníčka klidně kup oba druhy, nic tím nezakzíš. Ancík bude lozit i po skle, dekoraci, kvítkách a to pancéřníček zase jenom vyloženě po dně. Jestli můžeš, tak i tu první várku klidně rozděl na půl. Jestli to je fungl nové akvárko, tak by dostalo "šok" (nedostatečné namnožení nitrifikačních bakterií - já tu chybu udělal a za půl roku vychcípaly dva druhy. aspoň myslím, že to bylo tímto) z takového návalu ryb a nemuselo by to dobře skončit. Jak je to s těma šněkama ti toho moc neřeknu, ale koukám na stránky rataje u nás v Šumperku mají Clithon diadema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 13:59 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Jitule22
být tebou,rozmyslela bych se, zda ancistruse nebo pancéřníčky.Je zbytečné tam mít dva druhy na dno.a určitě tam nedávej všechny rybky najednou,ale postupně...
a ty mečovky a platy se ti budou křížit mezi sebou,ne?
jinak jak píše zoidik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 13:41 Jitule22 Re: Zoidik
Takže Black molly 4ks, Mečovka mexická (WG, nebo červená)4ks, Plata skvrnitá (dle výběru)4ks, a teď potřebuji radu mám sepsané Ancistrus sp. 3ks a Pancéřníček(nějaký) 4ks. Tyto dva druhy budu kupovat spíš jako "čističe" než aby jse mi tolik líbili. Mám kupovat oba dva druhy nebo jen některý z nich a který? Jinak jsem se zatím rozhodla, že Parmičky čtyřpruhé koupím až v další várce(už takhle to bude pro mě finančně náročné). Taky si myslím že si alespoň zatím zvyknou ty bojácnější rybky. A teprve potom jim tam vpustím ty malé divošky. také bych si ráda koupila měkkýše ;-) a to Neritina zebra nebo Clithon sp. Neritinu občas v obchodech potkávám, ale toho druhého asi ne prodává se u nás?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 11:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitule22
Zkontrolovat asi ne, ale názor na základě mých dočasných menších zkušeností nějaký vyplodím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 11:13 Jitule22 Re: Zoidik
Jé tak to jsem ráda. Zkusím dát dohromady po kolika kusech bych jednotlivé druhy chtěla. Můžeš mi to prosím potom zkontrolovat? Nejprve jsem chtěla závojnatky, tak 3-4ks. Jenže jsou to strašný "čuňátka" a jiné rybky by sem mi k nim nevešly. Tudíž by bylo akvárko krapet nudné(závojnatky jsou přeci jenom línější).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 10:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitule22
Jsou to hejnové ryby, takže vhodné by to bylo. Stačí kouknout do atlasu rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny :-) Sice se u něj píše aspoň 3 kusy, ale více je určitě lépe. Jestli dobře počítám je to nějakých 144 litrů mínus nějaké to dno, dekorace, rostlinky, tak kolem 120 litrů čisté vody by to být mohlo. S touto sestavou bys to měla mít v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 10:29 Jitule22 Re: Zoidik
Ahoj, tak jsem byla změřit akvárko. Délka 80cm x výška 45cm x šýřka 40cm. Ano myslela jsem pancéřníčka. Je nutné jich mít 6ks? Doufala jsem že by si mohli vystačit ve 3-4ks?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2012 06:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jitule
KOmbinovat bych se to nebál. Ale mohla bys napsat do jaké nádrže je chceš umístit a představu o počtu kusů. Black molly a platy - převaha samiček (3:1), ancistrusy asi tak dva až tři (dvě samice jeden samec). Sumečkem zeleným myslíš pancéřníčka? Toho taky aspoň 6 kusů. Parmičky jak jsi psala, minimálně 6, ale z osobní zkušenosti bych doporučil tak 10. Jak velký akvárko že budeš mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 00:35 Jitule
Zdravím, chtěla by jsem se zeptat zda je možné kombinovat Black molly, Platy, Ancistruse sp., Sumeček zelený, Mečovky a Parmičky čtyřpruhé? Parmičky čtyřpruhé jse mi líbí, ale podle toho co jsem si o nich četla a z vlastní zkušenosti vím tak jsou celkem agresivmí vůči ostatním rybkám. Je pravda že pokud jsou v hejnu tak už ostatní rybky nenapadají, protože se již nenudí? Stačil by počet 6ks? Nebo mi prosím navrhněte jinou "akční" a barevně zajímavou rybku, která bude vhodná k daným druhům rybek. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:25 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Benghenk
Tak ryby budou mít dobrou večeři... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:08 Muž soubi [32] Re: Benghenk
já jsem koukal na to tvoje hejno těch puntiček, no dnes se podávají krevektky :-D :-D :-D ale je to nádherná hejnová ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:58 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Benghenk
Celkově s parmičkami bych je nedával dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 15:32 Muž soubi [32] Re: Benghenk
tak to bych vůbec nezkoušej...tetrazony jsou krásné rybky ale také pěkně žravé co se týče živého krmení....byla by to taková malá poprava :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 14:16 Muž Benghenk [3] Re: LiborSprysl
:-D no super no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 13:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Benghenk
No snášej se smich malé krevetky chutnají všem parmičkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 12:53 Muž Benghenk [3]
Může být parmička čtyřpruhá ve společnosti s krevetkami,máte někdo zkušenosti se snášenlivostí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:58 HaDaS – Re: venca21
venca21 napsal: dej si tam paví očka a mečovky X-)

Já nic nechtěl chlape. coze

Natož paví očka a mečovky. Trošku jsi to pomotal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2012 20:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dejwid
založ si tady prezentaci s nějakou fotkou, to se bude radit líp. Třeba ještě bude potřeba něco vylepšit než tam příjdou rybky, je dobrý to zjistit včas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 20:22 Dejwid Re: romant
Ja vím,že je možná brzo přečetl jsme snad 5stránek o založení akvária takže si myslí,že toho vím docela dost všude psali minimálne týden,ale v zýáveru se každý přiznal,že tam pár rybek vypustil jeste ten den a dalsí hned zítra a vse fungovalo nechci riskovat takže jych tam dám zatím jen pár ale přesto musím vedet co tam dát néé!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 19:58 R Muž romant [27987] Re: Dejwid
O.K. To je velmi dobrej postup, jak píše katterinecka, nikam nespěchat, to se vždycky vyplatí víc, než ukvapený nákup. Na všechny rybky, který tam tzv. budou moct být je zatím stejně moc brzy. 14 dní od založení akvária to chce nějakou startovací rybku(y) a za další týden teprve další. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2151