Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:18 Muž patamatix [408] Re: Michael281
set v akci ;-) hmm ,že? Taky jsem ho dostal od ježíška předloni (DÉKUJI TI JEŽÍŠKU)
EDIT: Já bych ti poradil koupit větší,máš pak možnost většího výběru ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:15 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
jo těcch 54 l je to 60x30x30 cm s výkem a světlem, filtrem EHEIM 2008, topítkem, kamínky atd. po prvním akva

měli jsme akva a v tom jsme měli neonky ancitruse atd. to už je zrušeno takže věci pro akvaristiku mám

aby jste to pochopily tak to je na půdě takže aktuálně rybky nemám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:13 Muž patamatix [408] Re: jamajcan
ano Trpělivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2014 18:13 jamajcan
Je to marný,je to marný,je to marný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:12 Muž patamatix [408] Re: Michael281
Máš už akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:09 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
mi jsme je tam měli a dařilo se ji asi nejvíce ze všech rybek z toho akva hned po ancitrusech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:07 Muž patamatix [408] Re: Michael281
Tak pokud mamka chce neonky ,tak ať ti koupí větší akva ;-) Neonkám se to opravdu nebude líbit.
EDIT: pokud ještě nemáš akva,tak vyčkej,zopakuj si základy: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky A doporučoval bych větší akva. Paradoxně je to pro začátek lepší než nějaký prcek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:05 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
jedno jsem mněl asi 4 roky ale musel jsem ho zrušit tak si chci založit nové a tyhle ryby použít na začátek ty endlerky jse si vybral že nejsou tak velké prasátka jako black molly a velikostí se ho dí do 54 l :-) pancéřníčky kvůli velokosti, barvou a nemají přísavku když jsem mněl ancitruse tak jsem ho nikdy nemohl vylovit přilepil se na sklo a bylo, a ty neonky chce mamka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:04 Muž patamatix [408] Re: olwy
U tetry černé se uvádí 80 litrů a více ;-) a u kolegyně citrónové,taktéž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 18:00 radim Re: olwy
to je ale pěkně blbá rada tam cpát citronove, nebo černé!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:57 Muž patamatix [408] Re: Michael281
No když už tu padla : rovnováha akva,jak dlouho máš akva založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:53 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
ano, je to hodně?? radim mi poradil 4x endlerky 6x pancéř. třískvrnného a hejno razborek. Tak jsem to trošku upravil a doufám že by to šlo ;-)

Olwy : můj záměrjsou především živorodky (mladé přelovím do jiného akva)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:52 Muž olwy [24] - TetryRe: Michael281
Ahoj, já bych vynechal ty Enderlky. Jsou to živorodky a s trochou štěstí či smůly se ti začnou rychle množit. To ti rozhodí rovnováhu v AQ, pár jich pomře, s nimi se ti rozhodí akvárko ještě víc a budeš se s tím zbytečně trápit. Moje osobní doporučení: 4 x panda - když je tam chceš, 8 neonek, 8 teter citrónových nebo černých. Tetry jsou hodně čistotné, takže bych se přílišného zarybnění nebál. (počítám s rozumným krmením, občasnou hladovkou a normálním - spíše větším filtrem a spoustou kytek. (ryby tam dej nejdřív jedny, pak aspoň 14 dní nic a další. Ideálně po měsíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:50 Muž patamatix [408] Re: Michael281
A to myslíš všechny tři druhy do jednoho akva?
EDIT: Tetra neonova ne,sice píší akva minimálně 60cm,což máš,ale je to stejně málo,měl jsem vím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:44 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
mluvím o druhu : 4x endlerka, 6x pancéřníček panda, 8x tetra neonová. Mohly by tam být?? Podle popisu a velikosti akvária na: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova… , rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda , rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova by spolu být mohli jen nevím s tím počtem aby těch 54 l nebylo přerybněných?? prosím poradte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:40 Muž patamatix [408] Re: Michael281
No,ale 4 ks není hejno ;-) Je potřeba hejno jednoho druhu a ne hejno složené z několika druhů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:37 Muž patamatix [408] Re: Michael281
No to právě musíš mluvit o druhu ;-) Jak říká kolega není ryba jako ryba. A do 54 l nenajdeš moc hejnových co by ji to vyhovovalo,většinou potřebují dost prostoru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:29 Muž Michael281 [6] - TetryRe: ludvik
Tak by tam mohli být: 4x endlerka, 6x pancéřníček panda, 8x tetra nonová???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:27 Muž ludvik [1082] Re: Michael281
Asi bych sám tuto odpověď nesnášel ... neexistuje průměr. Ani jiná matematická operace. Např. žraloka tam nedáš ani jednoho. I za závojnatku ti tady asi utrhnout uši :-) Zato malých borarasek klidně třicet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:24 Muž Michael281 [6] - TetryRe: patamatix
A kolik kusů rybek (nemluvím o druhu, průměrně) může být v akvariu 60x30x30cm, 54 l???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 16:50 Muž patamatix [408] Re: Michael281
Alespoň 10 ks ;-),ale hejno si představuji spíš kolem 20 ks,ale je třeba mít na to podmínky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 16:39 Muž Michael281 [6] - TetryRe: radim
Mužu se zeptat kolikati člené má být hejno rybek??? např. neonek a razborek???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 11:39 Muž Michael281 [6] - TetryRe: michalt
Filtraci EHEIM 2008 mám a funguvala dobře když tam bylo 4 black molly, 4 platy, neonky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 11:34 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
Tak mohlo by tam být?? : 8 endlerek (3samce, 5samic), 6 pancéřníčků panda a 4 rybicky.net/atlasryb/razborka_mikro . to by mohlo být ne?? A kolik pand a endlerek v tom akva máte vy??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 11:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Michael281
Hmm...no nevím. Jak jsem se na ten filtr díval, tak "výkonná a hlavně funkční biologická filtrace," o které píše jamajcan, vypadá jinak.

Třeba takhle: www.akva-exo.cz/… + www.akva-exo.cz/… a tam třeba biofiltr číslo 2.

To by byla filtrace, při které bych o takové kombinaci možná uvažoval za podmínky dna vhodného pro pancíky a opravdu poctivé neflákané pravidelní údržby. Ale s těmi Formoskami nemám zkušenosti, možná je to nějaká opravdu hodně čistotná živorodka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 11:28 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Měčovky jsem přehlídla jak jsou hned na začátku a zbytek jen letmo projela, omlouvám se. Když ono ty toho chceš moc a máš tak malý objem. Já osobně bych to hrubých 54 l nedávala k živorodkám už nic krom těch pancéřníčků. Sama mám endlerky a pandy v čistém objemu 54 l a je to tak nahraně. Když tam dáš hejníčko minirazborek o 2 cm a 6 kusech nevynikne a navíc si zaděláváš na přerybnění a s tím související problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 11:13 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
Ze základního seznamu jsou živorodé: mečovky, platy a black molly. Jábbych radši chtěl ty pancéřníčky, endlerky a ještě nějakou malou hejnovou rybku(stačí 1-2cm). nevím jakou poradte prosím i s počtem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2014 11:05 jamajcan Re: Michael281
Pokud trváš na těch živorodkách/jako bratranec Jóna/,tak do těch 40ti litrů vody jednoruhovka Formosek a na dno Pygmeje,ti budou plovat i ve vodním sloupci.A nemíchat s rasborama a spol.Jinak jsi na nejlepší cestě,aby to dopadlo,jako první pokus. Výkonná a hlavně funkční biologická filtrace je samozřejmostí. rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 11:03 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Když chceš hlavně živorodky (možná si to mohl napsat rovnou z tvého původního seznamu jsou živorodé jen platy) tak bych tam dala k pandičkám jen endlerky, těch tam můžeš mít víc 8 kousků (3 samce 5 samic) ale bez razbor (ten počet 15 byl brán jen razbory a pandy stop stav). Když budeš mít razbory a endlerky pak se může docela dobře stát, že většina potěru bude dobrá sváča pro razbory. Na mečovky je to malé, na většinu plat hraniční nebo tak pro 1 samce a 3 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 11:01 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Michael281
V takovém objemu bych se vyhnul kombinaci živorodky + čistotné ryby (pancíci, tetry). Nechci tvrdit, že to obecně nemůže fungovat, ale v tomto objemu to může být docela citlivá kombinace, ať to nakombinuješ jakkoliv.

Zdá se, že půjde o setové akvárium. Nevíme, jaký tam bude filtr, nevíme, jaké tam bude dno, kolik rostlin. Jestli chceš živorodky, pancíky bych zatím vynechal. I kdyby všechny ostatní podmínky byly ideální, je to pro ty menší druhy trochu hraniční objem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 10:48 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Turbínka
Já chci především živorodky. To akvárium má velikost 60x30x30 cm. Tak bych se chtěl poradit jaké živorodky k těm rasborám klínoskvrným a pancéřníčkům. Jakou velikost mají ty rasbory někde jsem se dočetl že mají velikost až 4,5 cm to je už hodně kdyby jich bylo 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2014 10:13 Žena Turbínka [2558] Re: Michael281
Neonky jsem tam neuváděla, protože jsou to plavci a dle litráže jsem usoudila, že nebudeš mít délku akvária alespoň 80 cm, aby se neonky cítily dobře a hlavně aby vynikly. Toho pancéřníčka klidně i menšího než pandu (né většího) ale snažila jsem se držet alespoň trochu toho původního seznamu v počtu 6 rybek. Nedávala bych tam ty endlerky, sice to nejsou takový prasátka jako platy, mečovky a spol. ale pořád jsou to živorodky a navíc také hejnové ryby, chce to pravidelnou a důkladnou údržbu a do té litráže bych jich dala max 8, ale už nic jiného k tomu. Máš poměrně malý objem, takže bych tam fakt dala jenom jedno hejno ryby do horního sloupce. Když to bude ryba čistotná jako třeba tetra ohnivá nebo ta razbora může být hejno i mírně početnější okolo 10 - 15 ryb ;-) Alespoň tak to vidím já :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 09:24 Muž Michael281 [6] - TetryRe: radim
Tak kdybych si koupil 4x endlerky, 6x pancéřníčka pandu nebo třískvrnného a ??x razboru klínoskvrnnou (jako hejnovou rybu) tak by to šlo :-) ?? Podle Turbínky si mám koupit 15x tu razboru klínoskvrnnou není to moc jako na hejnovou rybu (místo neonek)?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 08:13 Muž Michael281 [6] - TetryRe: PaDa
to mi poradily ve zverimexu specializovaným na akvaristiku (je to nejlepší zverimex dosud mě nezklamal).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 08:11 Muž Michael281 [6] - TetryRe: radim
Na krabici s akva byl uveden objem 54 L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 08:09 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Mislow
ne nejsou budu zakládat moje 2. akva. to první jsem mněl asi 4 roky a musel jsem ho zrušit kvůli přemnožení šneků a řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 05:18 radim Re: Kubasix
uvedl jsem ty prcky proto, že lze udělat větší hejno v tomto rozměru = spokojenější ryby
Zůstal bych s nohama na zemi! je třeba myslet na to, že ten objem 54L není čistý! ten bude někde kolem 45L
nevím jaké platy znáš ty, ale jsou to v dospělosti docela cvalíci produkující dost výkalů...nad množením jsem vůbec nepřemýšlel...zbytečnost to je jiné téma. Podle všeho to je začátečník u zrodu svého 1. akva, tak mu raději budu navrhovat ryby, které v takové nádržce ukočíruje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 00:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Michael281
Nevadí ti, že ta tvoje mřenka je studenovodní ryba? Jak to chceš míchat s tropickejma? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 00:09 Muž ludvik [1082] Re: Kubasix
Já mám 8 pand na dně 150x50 ... přijde mi to tak nějak akorát. Zvlášť když jsem na jedné výstavě viděl, jak mohou vyrůst. A to těch osm je zjevně minimum pro to, aby se dalo mluvit o "hejnu", občas si spolu i hrají a tak.
Takže do 54l (což odhaduji na dno 50x30) bych je prostě nedával. Když už, tak třískvrnného nebo malého (habrosus, pygmaeus). A alespoň těch osm, možná i víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:55 jara97 – krunýřovec nebo pancéřníček
Ahoj. Zakládám nová akva. Chci se věnovat chovu cichlidek kakadu a uvažuji, jestli k nim přidat krunýřovce nebo pancéřníčky. Nádrž má objem 100 litrů. Chtěl bych to tak, aby si ryby nepřekážely. Kromě cichlidek kakadu a těch krunýřovců nebo pancéřníčků už tam nebude nic. Poradíte mi někdo co je lepší. připadá mi, že krunýřovec se stejně jako cichlidka kakadu vytírá do jeskyněk, tak aby si nepřekáželi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:53 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: radim
A proč né pandy? Ty jediné bych z toho seznamu neodstraňoval. 6 ks pand, 8 ks tetry žhavé a .....třeba 3 ks plat...2 holky a 1 klučina. Já tuším, že řeknete, že platy ne, že nebude mít místo na rozmnožování, že se mu tam nevejdou, ale do tý doby, než ty mladý mít bude, se to vyřeší, podle jeho reakce na akvaristiku. Buď ho to moc nechytne a nějak to bude flákat a ryby se mu tam ani nepomnoží(já vím, že je to krutý, ale je to možný) anebo ho akvaristika chytne a bude to chtít řešit. Nezůstane u jedný nádrže a pak uvidí a kdyžtak to pořeší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:28 radim Re: Mislow
to jako že už mu tam ten původní seznam plave?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:20 radim
aha...jsem v práci na tel. tak jsem docela omezen a nevidím :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:18 radim
opisuju od turbinky ohnivé píšu měděné:-| tyto dvě ryby se mi v hlavě motají... takže Ohnivé:-) ale u těch to chce opravdu jungle a tmavé dno, aby ukázaly pěkné barvy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:15 Muž Mislow [304] Re: radim
Ty ryby uz tam jsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:08 radim Re: Michael281
čichavce, mřenky, mečovky, molly.

dal bych spíš 4 endlerky pokud moc chceš živorodky, místo pand třiskvrné 6x, hejno těch zmiňovaných razborek(je jich pěkný výběr do malých akva) např. galaxky, nebo teter měděných,
těch 54l je hrubý objem že?
hlavně vše přidávat postupně do zajetého akva s dostatkem rostlin, ať už si tam budeš dávat cokoli;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:56 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Michael281
Ani ty neonky tam nebudou to, co by mohly být ve větším. Jsou to hejnové rybky. Takový malý počet jim nepřistane, nevyniknou a ta velikost je pro ně hraniční. Raději ty rázbory klínoskvrnné nebo nějaké tetry, které jsou prostorově méně náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:55 R Muž romant [27982] Re: Michael281
Platy a mečovky do necelejch 50 litrů nedávej, když živorodky, tak třeba endlerky, to jsou taky špindírové, ale ne tak strašný jako ty platy a mečovky, to si zaděláváš na pozdější trable.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:52 Muž Michael281 [6] - TetryRe: Mislow
Aha tak kdyby ty mřenky a čichavci nebyli mohli by tak ostatní být v 54 l ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 22:49 Muž Mislow [304] Re: Michael281
Ahoj, urcite ty mrenky a cichavce. S ostatnim to necham na jinych, ale radej bych take nevolil mixy po par rybach. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1501