Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 10:23 Muž Snukr [0] Re: marion888
Děkuji za reakci, kolik jste jich tak měl v akváriu? Já jsem chtěl dát tak 20, ale nevím jestli to není už moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 10:22 Muž Snukr [0] Re: Passenger77
Děkuji za odpověď. Ještě by mne tak zajímalo, kolik bych jich tak mohl do mého akva dát... chtěl jsem tak 20, ale nevím jestli to už není moc na hraně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2021 18:25 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Snukr
Jak psal Anthrax, Ramirezky s Ohnivkama jsou v pohodě, mám tuto kombinaci aktuálně doma.
Jen jak se prohání Ramky, tak tím trošku nutí ty Ohnivky být aktivnější. U nich je dobré mít větší hejno, aby nebyly tak pasivní (což já nemám, mám je už na dožití). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2021 12:59 Muž marion888 [106] Re: Snukr
Taky jsem měl kdysi ohnivky /ty mám i teď/ s černými tetrami pokupě, a úplně v pohodě, tenkrát v 70 l akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2021 06:56 Muž Snukr [0] Re: Anthrax
Moc děkuji za odpověď, doufám že i ty Tetry černé bodou ok, mám je již dlouho a nerad bych se jich zbavoval. Chci přidat nějaké pěkné hejno menších rybek, ohnivka je můj favorit, ale klidně to mohou být i razborky nebo danio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2021 14:21 R Muž Anthrax [4739] Re: Snukr
Ahoj. Ohnivky s ramkama budou v pohodě. S tetrou černou nemám žádné zkušenosti, to ti bude muset napsat někdo jiný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 08:35 Muž Snukr [0] – Tetra ohnivá
Dobrý den, mám v akváriu osádku viz. prezentace (tetra černá, cichlidka ramirez..) a chtěl bych přidat ještě hejno menších rybek. Hodí se k těmto rybkám třeba Tetra ohnivá?Nebo nějaký jiný typ? Neonky nechci. Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2021 15:24 Muž Roger [1873] Re: Kaspik16
To je jako jí předhodit na cestu smrti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 21:18 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kaspik16
Jojo, taky jsem přidal 30 ks mladších teter. Jak si skaláry pochvalovaly a mlaskaly. Nezbyla tam ani jedna. Jediná možnost je dát tetry do separace a vykrmovat tak dlouho, až se skalárám nevejdou do huby. Toť, moje zkušenost. Cokoliv menšího dříve nebo později sežerou. Teda kromě pancéřníčků, u těch ví, že se jim v hubě zaseknou.
viz. rybicky.net/forum/10435-jake-ryby-ke-skalaram
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 21:46 Muž Kaspik16 [35] tetra krvavá
Tak jsem tam dal 1ks na zkoušku v 16hod.a do teď si jí nikdo ani nevšiml,tak uvidíme co zitra ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 19:03 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: romant
Tady bych polemizoval. Přidal jsem na zkoušku 20 Černých Neónek k dospělým Skaláram a jsou pořád všechny. Pravdou je, že je párkrát prohnaly. Na druhou stranu Skalára velikosti 6 cm v těle snadno uloví dospělou Tetru Neónovou. Taky vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2021 17:38 R Muž romant [27982] Re: Kaspik16
U dospělých skalár co bude padat z vrchu bude žrádlo, na velikosti nebude moc záležet, vytlučou do druhýho dne všechno nově přidávaný(reakce na druhy v dotazu). No, tak to prostě je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 16:45 Muž RAP [1549] Re: Kaspik16
Můžeš je v akva oddělit, aby si na ně skaláry zvykly a trochu ty tetry dorostly.
Ani to nemusí být 100% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 14:48 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Kaspik16
To by se toho tetry ani nemusely dožít smich Jde o to, že rybky musejí být už poměrně velké, aby je skaláry nechtěly sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 14:11 Muž Kaspik16 [35] Re: zelenakapusta
To já samozřejmě vím, mám je tak odjakživa,ale potřebuji doplnit stavy Teter,tak je tam musím dát teď, nemůžu čekat až všechny původní skaláry zemřou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 13:43 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Kaspik16
Neónky až dospělé kusy. Raději samice. Jsou větší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2021 12:08 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: Kaspik16
Sice nejsem chovatelka těch rybek, ale ze zkušenosti vím jedno - skaláry nebo obecně velké cichlidy pokud nejsou na rybky zvyklé, považují je za kořist.
Pokud takové soužití chcete, skaláry musí s malými druhy vyrůstat. Pro dospělou skaláru jsou rybky 1 cm prostě jednohubka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2021 11:04 Muž Kaspik16 [35] – tetra krvavá
Chci se zeptat,pro ty,co odchovávají vlastní tetry krvavé,nebo neonky,kdy je dáváte do akvária ke skalárum?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 22:47 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Doporučuji použít hledání, odkaz níže popřípadě si uprav kritéria dle vlastních hodnot.
Ale za mě například razbora barmská, duhovka wernerova atd..

rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 22:36 Muž KarásekLut [90] Re: Roger
A jaky by si mi doporucit ty do tvrde vody nejaky hezky a "nenarocny"? smich smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 22:22 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Jestli máš tvrdou vodu tak se ti razborky budou těžko množit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 22:19 Muž KarásekLut [90] Re: Roger
Kobercovky chci z "estetickeho" hlediska. Vim ze mam hodne tvrdou vodu tak musim prvne pohledat jaky "kobercovky" a jaky rychlerostouci rostlinky mi porostou. Chtel bych nejaky hezky rybky k zivorodkam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 20:43 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
A ty si myslíš že se ti rozmnoží klínoskvrné? :) Mě se espei i klínoskvrné rozmnožili v NoName, aniž bych chtěl, ale není to automatický, obávám se, že na to nemáš akva a a dost možná ani dostatečně měkkou vodu s nízkým pH. Navíc oni se o mladé postarají, nemáš dostatek úkrytů, rozčlenění akvária, moc světla málo zeleně a hodně strávníků na to aby mladé zůstali naživu, ať už rodičové nebo gupky se o to postarají atd... Být Tebou tak s rozmnožováním razbor bych úplně nepočítal pokud chceš cíleně množit pak potřebuješ další akva ;-) + vodu která tomu vyhovuje.

Edit: kobercovka ti se snižováním no3 atd.. moc nepomůže ;-) osazení jsem myslel jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 20:34 Muž KarásekLut [90] Re: Roger
a ty espei se mi v akva namnoží aniž bych potřeboval vytírací nádrž? Nemám možnost druhé nádrže tak chci hejno který se mi rozmnoží v mojí stávající :-) chci nasadit nějakou "kobercovku" bez CO2 ale viděl bych to že udělám "kobereček" z nějaké traviny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 20:14 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Jestli budeš držet živorodky a jejich plodnost na uzdě při stávajícím počtu, a víš že akvárium Ti funguje proč by ne, každopádně bych si ohlídal pravidelnou výměnu vody, přidal více ma kytkách, máš tam dost volného místa (alespoň podle fotek), zalesnil bych minimálně 60% dna s důrazem na osvědčené rychlerostoucí kytky.
Hejno volit v rozumném počtu, a než klínoskvrné tak raději espei, jsou menší, klínoskvrné jsou větší a podle mých osobních zkušeností si zaslouží větší akva než 40l čistého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2021 18:15 Muž KarásekLut [90] – Rybky k zivorodkam
Zdravim vsechny. Mam dotaz. V mem 54 l akvariu mam zivorodky duhove a premyslel sem ze bych tam dal jeste hejno treba razborky klinoskvrne. Snesli by se spolu nebo by ste mi doporucili jiny rybky? Akvarium mam rekl bych dobre zabehnute a akorat zarostle. Diky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2021 17:48 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Xenotoky a salvadorky
Ahoj všem,

fakt je mi jasné, že nejideálnější je chovat rybky v druhových akváriích, ale tolik místa má jen málokdo.
Takže hledám živorodou společnost pro své xenotoky.

Jak by to dopadlo, kdybych k nim přidala živorodky salvadorské?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 01:21 ToJeFuk Re: Brodys
Na délku má akva 70cm a litráž bude něco přes 100. Úkryty tam jsou 3 a všechny si zabral ten velkej, ale on ten malej ani předtím to nevyužíval. Mrňous byl 2 měsíce schovanej pod kořenem, pak se rozplaval a od tý doby lítá buď po dně a nebo je na skle do úkrytů vůbec nechodí. Když ono je blbý, že už tak se špatně rozeznává pohlaví kor když jsou takhle maličký. On ho permanentně nenahání spíš ho tak stalkuje pořád. Asi tomu dám čas a uvidí se,ale chci hlavně aby byly rybky v poho a bez stresu a když se tomu novýmu titaniku i betta radši vyhýbá no,uvidíme, ale děkuju za pomoc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2021 21:36 Brodys Re: ToJeFuk
Chybí informace o velikosti akvária, množství úkrytů. I tak, pokud jsou to dva samci, budou si konkurovat a pak už jen záleží na úvodem zmíněných aspektech. Jeden samec je až dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2021 20:43 ToJeFuk – Snesou se?
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěla bych se zeptat zkušenějších akvaristů. Akvárko mám od ledna v březnu jsem si pořídila bettu a hypancistruse L236, vše bez problému. Asi před 4 dny jsem si pořídila druhé Lko 236 akorát s rare zbarvením na fotu ten větší. První 2 dny byl celkem plachý ale teď se docela rozjel a po zhasnutí jsem viděla jak toho menšího co ho mám déle odhání od jídla, což je asi celkem normální u ryb. Ale dneska už je tak drzej, že útočí na toho malého i když je přicuclej na skle tak po něm jentak vyjede. Myslíte,že si časem zvyknou nebo ho ten větší utýrá? Lka mám poprvé v životě tak neznám jejich chování moc dobře a i když většinou se dočtu,že šarvátky mezi nima nekončí nijak zle,tak vzhledem k velikostnímu nepoměru mám o toho menšího strach,nerada bych o toho menšího přišla to radši toho většího tyrana prodám i když stál o dost víc.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2021 14:56 Muž rudolf [4681] Re: Perlas
Fakticky je to dnes Acantopsis dialuzona (sekavec batávský), což samozřejmě nemění nic na chovatelských nárocích těchto ryb. To, že ryby popsané v roce 1854 jako Cobitis (později Acantopsis) choirorhynchos jsou totožné s rybami popsanými v roce 1823 jako Acantopsis dialuzona, publikoval už v letech 2012 a 2013 Maurice Kottelat, ale bez jakéhokoli bližšího vysvětlení v souhrnných pracích věnovaných nadčeledi Cobitoidea, resp. sladkovodním rybám jihovýchodní Asie. Taxonomicky platným způsobem to potvrdila až revize rodu Acantopsis, kterou v roce 2017 publikovali Boyd a kol.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 20:13 Muž Perlas [546] Re: patka
Fotka k příspěvku rybicky.net/atlasryb/sekavec_veprorypy
V mem profilu 160ka je video jak sel do noveho bydleni. Foto je ze stareho. A ted je otazka, jestli je to samec nebo samice? stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 20:04 Žena patka [112] Re: Perlas
Nemyslíš sekavec příčnopásný..toho máme z ancistrusem a v pohodě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 19:54 Muž Perlas [546] – Dotaz
Sekavec vepřorypý/konsky/rypakovity ci jakysi to je. Poslu i obrazek, Snese se s ancitrusem/krunyrovec ci pancerickem? Nebo je vynechat, kdyz uz tam bydli sekavec? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 10:02 Muž Foligno [28] Re: Ekrman
Erkmane- zkusím napsat vlastní zkušenosti i když určitě nejsem fundovaný.
Obecně byly sumatranky mojí preferovanou rybkou. Když jsem si svou 160ku zakládal dal jsem do ní 3 hejna po 8mi rybkách. Tetry červené tetry černé a sumatranky.Počítal jsem s tím že tetry jakožto rychlé rybky nebudou mít problém.Měly. Sumatranky docela osazenstvo terorizovaly.
Akary hnědé. Pár mám teďkom a snažím se o úspěšný odchov. Zatím vždy mi snůšku požraly.Samec v době tření dost prohání samici která až tak svolná nebývá. Proto mi jí bylo líto a snažil jsem se přikoupit další dvojici samiček. Nebyl to dobrý nápad, při druhé snůšce byli rodiče dost agresivní na zejména ty dvě další akary.
Jinak mám nádrž poměrně zarostlou a členitou a akary mně ostatní ryby nechávají na pokoji.Ostatní jsou kardinálky(6) a 2 razbory.
Pancéřníčci- měl jsem pancéřníčky zelené a bylo to v době kdy jsem už neměl sumatranky a ještě neměl akary.To byla paráda. 8 kousků a rejdili po dně neproháněli jiné osazenstvo hleděli si svého. Za mně nejmírumilovnější rybky.
Podle mně je klišé i pojem klidná hejnová rybka.Jak tetry tak třeba neonky nebo i parmičky černopruhé byly extrémně nesnášenlivé a vždy se tam našel jedinec který dominoval/byl slaboučký.takové vzájemné nahánění mi fakt dělalo vrásky- říkal jsem si tohle nemůže být klidná hejnová ryba...
Za mně bych je nekombinoval.Parmičky určitě budou terorizovat pancéřníčky a pokud akary přijdou do tření tak ty určitě taky můžou být nesnášenlivé.
Můžu se mýlit ale napsal jsem své zkušenosti a názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 20:43 Muž Ekrman [2] – Nová posátka 180L
Dobrý den,

Máte zkušenost s následujícím složením v akváriu?

16-20 kusů rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
pár??? či více?? rybicky.net/atlasryb/akara_hneda
8-10 kusů rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity

Mohlo by to takto společně prospívat v 180L, co mám v prezentaci? Až zaroste bude snad lépe.

PS: Stávající osádku (krevety a Edlerky) budu muset rozdat známým. Předpokládám, že by to odnesly životem...

PS2: Jaké máte zkušenosti s rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha? Pokud bych něco přidával tak tuto rybku. Ale bojím se, že jsou moc velké a nemohly by být v dostatečném množství, i přes to, že bych měl výše zmíněné na dolní hranici počtů.

Předem díky za reakce a rady/zkušenosti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2021 17:39 Muž RAP [1549] Re: Kety
Dánio perlové určitě ne, má raději chladnější vodu.
Určitě pomůže pokud dáš hejnovky dřív, než cichlidky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 15:15 Žena Kety [20] – Cichlidka a razborka
Zdravím všechny. Četla jsem tu na fóru dobrou zkušenost se soužitím ramirézek a rasborek. Článek byl ale starší tak bych se ráda zeptala jestli tu má někdo zkušenost s touhle kombinací? Nebo raději k ramirézce o něco větší rybky? A nebo Danio Perlové.. Do akvária něco málo přes 100l. Pomohlo by dát třeba rasborky/dania dřív a až by trošku povyrostly tak přidat jeden párek cichlidek? Děkuji moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 17:17 Muž 4Sima [1888] Re: KarásekLut
Můžou, ale krevetky a krunýřovce dej až po řádném zajetí akvária. Nejsou vhodní do čerstvě založené nádrže. Začni s živorodkami a reguluj si jejich počet. Krunýřovce dej menší hejno aspoň 5-6 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 16:10 Muž KarásekLut [90]
Mam dotaz. Mohou byt v moji 54 l nadrzi krunyrovec jednopruhy, zivorodka duhova, krevetky japonske a plz clithon? Dekuji za informace ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2021 21:20 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: RAP
Však taky jsem to tak myslel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2021 20:25 Muž RAP [1549] Re: hellmut
Akary považovaly za konkurenci pouze kančíky, proto ten zájem. Ostatní ryby je nemohly ohrozit.
Stejné je to u skalár. Bohužel tetry dokáží být slušní dravečci se zoubky. Však mají za příbuzné piraně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2021 11:20 Muž hellmut [144] - CichlidyRe:
Já jsem měl malé Blue Neon z burzy na Pankráci,jeden pár a samec vyrostl cca 15 cm v mé "240"
Hubu měl pěkně velkou smich
Žral mi kuličky Hikari z ruky.
Takže si dovedu představit že s Neonkou by si hravě poradíl , kdyby chtěl...
Dcera pořád Neonky chtěla a já ji vysvětloval že je nechci kupovat jako krmení. Ale ten pár Akar se v akváriu hlavně staral co dělá pár Kančíků v druhém rohu. Ostatních ryb si krom tření vůbec nevšímali.(Tetry Ozdobné a Kongo) byly úplně v pohodě - jsou větší než Neonky pravda.

Nakonec jsem Akary daroval a pořídil si Skaláry a Neonky.
Skaláři si Neonek vůbec nevšímají.
Dokonce jsou tak hloupý že odhání jiné Skaláry od svých jiker a Neonky jim to tam zatím žerou...
Myslím že by to k těm Akaram chtělo ještě nějaký jiný pár podobných Cichlid.
Aby měli jiné starosti než malé ryby a nebudili se tam ;-)
Ale určitě ne Akaru Hnědou, ta by byla děsně šikanovaná.
Já je měl s Kančík Zlatobřichý a byli celkem vyrovnání bylo zábavné sledovat jak si navzájem hrozí????
Když jsem Akary daroval a Kančíkovi zemřela partnerka, tak od té doby je schovaný a moc o něm nevím. Občas se pokusí pohrozit Skláře ale na ty velké už nemá... :-(
A Neonky ho nezajímají stejně jako před tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2021 05:46 Muž RAP [1549] Re: melbymbo
V jaké velikosti budou ty akary?
Pokud se dává dohromady podobná kombinace ryb, tak první se do akvária pouští nejmenší rybky a nakonec "dravci". Ty ideálně co nejmenší.
Razborky dej v plném počtu, pak už budeš těžko přidávat beze ztrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2021 00:11 melbymbo Re: Kawasaki
no lebo ty espejky aspon podla atlasu su rovnako velke ako ty cerne neonky. na zaciatok skusim menej a ak ich nechaju tak potom pridam. ono sa to asi aj tak ukaze neskor az akary dorastu. skor teda necham a pridam tych cisarskych , predsa tie kongo by sa tlacili u hladiny s tymi espejkami. dakujem vam obom ze ste mi venovali tolko casu v tutu neskoru hodinu. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2021 00:06 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: melbymbo
No těma Espejkama nevim? Budes to muset risknout jestli je tak moc chceš. Přerybnit takovou nádrž to bys musel hodně pridat. Tak to zkus jak zamýšliš. Těch Císařských bych dal jednou tolik a vynechal Konga nebo naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 23:49 melbymbo Re: Kawasaki
a co si myslis o tomto, toto som mal zatial v predstave, tiez som to mohol napisat na zaciatku ze..? tak aby to nebolo moc prerybnene

akara dominanta , pomer? (1+1 alebo 1+2? ci 2+2?)
hore miesto tych ciernych neonek, razbory espeho ( 60?)
stred tera cisarska (20?)
dole panicernicek oranzovoskvrnny (25)

4ks L-sumec , L183 napriklad
na riasy otocinclus afinis a vitatus po 10ks

a co ty kongo tetry? 12ks naprikald, ci uz nech to tam neviri vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 23:40 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: melbymbo
Vyjdeme-li z premisy, že Blue neon je hybridem akary modré, což se jeví jako nejpravděpodobnější i když ne úplně jisté, mohu vycházet z osobní zkušenosti. Pokud bych k našemu dospělému klasickému samci (záměrně nepíšu čistokrevnému, existuje oprávněné podezření, že akvarijní populace A. pulcher je namixovaná minimálně jedním dalším blízce příbuzným druhem) pustil neonky, okamžitě by si nějakou nacpal do tlamky. Oproti tomu maronky, které jsem před lety choval, nikdy ani nenapadlo po nějaké takové čudle chňapnout (to jsem je zkusil nakrmit malými pavími očky která kamarád zivorodkář pro nějaké růstové vady vyřadil z chovu - vpustil jsem jich k nim deset a při čištění akvárka za pár měsíců odlovil skoro 200 naprosto zdravých jedinců). Nadto se ty běžné zverimexové Tebou uvedeným rozměrům jaktěživo nepřiblíží ani na dostřel ;-) . Ono je to dobře vidět když si rybka protahuje čelisti, zívá. V klidové fázi to vypadá stejně, modráskům se ale do papulek vejde víc, nadto mají poněkud ostřejší povahu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 23:28 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: melbymbo
Ok. Už tedy máme jakž takž predstavu. Takže Akary dominantní druh.ok. Ty ovšem špiní trošku víc vodu tak ty Tetry Červenoústé bych k nim moc nedával. Ať máš akva kkzv.rozvrstvené tak střed bych dal nějaké červené Tetry rodu Hypesobrycon,horni patro Neónky Černé a na dno hejno Panceřníčků. To by fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2021 23:15 melbymbo Re: Kawasaki
eh tie rastliny niesu uplne priorita, spolocenkse, bez specifickeho biotopu proste ryby co sa mi pacia kludne krizom krazom po svete, ale teda aby to spolu fungovalo. ááá ano s mnozstvom raslin ale nie rastlinne v pravom slova zmysle , vecsia cast nadrze bude volna pre ryby. u rastlinnych je to prave opak, rastlin 70-80% objemu a ryby tam niekde okolo toho. ja chcem vytvorit rastlinne prostredie dostatocne otvorene pre ryby.

toncerovu titulnu fotku mam blejsknutou jako inspiraci az budem riesit layout :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=51