Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 13:02 Vak. – Re: PrincPrincessen
Mne sa náhodou celkom páčia,viac ako závojnatky,nie je to ich chyba,že ich také vyšľachtili ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 23:32 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
mě se tahle ryba vůbec nelíbí a to mi je nabízela známá zadarmo že prej jsou na jejich akva velké a už vůbec bych si je nekupoval bo ten ranec za ten hnusec ne ale pravdou je že každej má jinej vkus i když do 100l bych ani tu jednu nedal X-) teda pokud bych je chtěl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 22:17 Muž jajaapaja [174] – Re: isamik
já si to spletl z Kakadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:44 strapaty – Re: MichalK
Tak ale áno vojde.On ak má 30cm vojde aj do akvárka čo má 25 cm.Len ho tam musíš silou napchať.
tone



Ale vážne.Vojde tam.Ale stojí Ti za to tak tú rybu trápiť?A aj tak by Ti neostala ani len polomŕtva ako v tom hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 21:33 Muž MichalK [16] – Re: isamik
Ještě to zkusím, nevlezl by se tam alespoň jeden? pokud je teda možno cichlidy papouščí chovat i po jedné. jen to ještě zkouším takhle, kdyžtak to už vzdám, dnes jsem se byl na cichlidy papouščí podívat v hornbachu a byly tam jen polomrtvé :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:28 Muž isamik [180] – Re: MichalK
Od toho ma clovek vlastni rozum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:24 Muž MichalK [16] – Re: Imii
Ach jo, tak asi budu muset denně do zverimexu se na ně chodit dívat :( mimochodem, nechci provokovat, ale když jsem si u pana čuhela kupoval tanganické rybky, řekl, že bych v tom 100l akva klidně mohl mít jednu frontosu :-D (jako samozřejmě myslel už žádné další rybky, ale i tak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:05 Žena Imii [45]
To že je v atlase 100l doporučeno je kec ... nacpat 30cm rybu do 100l ? Když samotné akva má délku kolem 80cm třeba ? To je vážně blbost a měl by to někdo opravit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:05 Bexi
mě se nelíbí jak je křížená + jak jim všemožně ušmikují ploutve a barvý je a namáčejí v kdečem ...ale za to ty ryby nemůžou ale nemám je rád :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 22:03 Muž MichalK [16] – Re: Bexi
To je hrozné slovo... to, že se někomu nelíbí, nebo že je tak moc geneticky upravená, neznamená, že to není rovnocenná ryba. :( aspoň teda podle mě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:58 Bexi
myslíš jako cichlidku kakadu které se taky říká papoušcí nebo toho mutanta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:55 Muž MichalK [16] – Re: Barney
Aha, no já to spíš myslel jako k těm rybkám, k tanganické vodě (přidávám sodu a sůl), ne kvuli velikosti, tady v atlase se píše, že může být i ve 100l. jako nejsem žádný expert ani si nehraju na chytráka, jen píšu, co jsem se tady nebo jinde dočetl. ale vidím, že názory jsou vesměs negativní, tak to asi nechám tak :((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:53 Muž Barney [61] – Re: MichalK
Papoucha do akva 300l a víc a ne do 100ky, kde se ani neotočí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:50 zeck – Re: MichalK
Ani náhodou, zaprvý se to tam nehodí a za druhý je to moc velký, to tam necpi hele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:48 Žena Imii [45]
100l ... tam už nějaké ryby a ještě tam cpát papoucha co dorůstá klidně 30cm ? Neblázni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:48 Muž isamik [180] – Re: jajaapaja
A vec ryb to neni hmm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 21:39 Muž MichalK [16] – Asi naprostá šílenost
Dobrý den, vím, že to bude znít šíleně, ale musím se zeptat, vím, že tady lidi hodně chovají cihlidy papouščí s různými jinými biotopy, ale nevím, zda tohle není už trochu moc, mám 100l tanganiku a v ní 5 rybek. Chci se zeptat, zda bych tam mohl přidat ještě 2 papoušky, prosím nechci nikoho pobouřit, do papoušků jsem se zamiloval na první pohled, ale už mám tanganiku a druhé akvárium si nemůžu dovolit. Ale zase na druhou stranu, než by měly tyto nádherné rybky u mě trpět, to raději překousnu já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 11:39 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Chem
já sem si řikal, že pancík je takový šmejdil, ale drobný je fakt drobný - možná to zkusím a pak poreferuju... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 11:12 Muž Chem [837] – Re: arnošt
Pancernicky bych asi vyndal - mam zkusenost, ze mi eliminuji potomstvo krevetek. Ty vetsi aktivne nelovi, ale ty male docela dokonale vyzobaly tim jak smejdi po dne. Ale zrovna pancernicek je rybka u ktere takove to vyzobavani krevetek nemusi byt pravidlem.. Nekterym chovatelum se krevetky mnozi i v nadrzi se skalary. Me osobne i pavi ocka o velikosti 2-3cm sezobnou sem tam krevetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 09:45 Muž arnošt [37] - Rostliny
nevím čím to je, ale vždycky když jsem si koupil otíka, tak mi hrozně brzo umřel, tak jsem si řikal, že už nebudu nikdy trápit ani je a ani sebe. ale přemýšlím o těch malých endlerkách. nádrž už mám založenou a pustil jsem tam dva pancéřníčky drobné - myslíte, že ty tam budou moct zůstat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 08:17 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: vejvar
s tím sekavcem máš osobní zkušenost, že to funguje? Docela by mě to zajímalo.


Jinak krevetky a halančíci moc nefungují. Viděl jsem 5 cm halančíka (f. gardneri) slupnout dvě krevetky a spokojeně si plaval, když mu ještě kousek dobu koukal z tlamky. Zároveň šel po nich jako divý.

V krevetárku jsme také nechávali odrůst potomky toho halančíka, ale jak dosáhli 2,5 cm, krevetek začalo ubývat, tak museli jít jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 08:13 Muž Chem [837] – Re: arnošt
Ke krevetkám se často dávají endlerky a borarasky. Jak psal vejvar, ani otíci či sekavci nejsou od věci, ale ti rejdí taky po dně, takže by jim mohli "lézt do zelí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 07:45 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
ke krevetkym jedině snad otíky (ottocinculus affinis) nebo sekavce příčnopásé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 07:42 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Krevetky jsou výbornou potravou pro halančíky. K rodům Aphyosemion a Fundulopanchax bych je určitě nedával. Bez problému jsem je choval s druhem S. reticulatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 06:40 oldkiwinka – Re: arnošt
Vzhledem k tomu, že do crystalek se mi pustil i asi 3 cm odrostlý potěr halančíků (A. striatum a fp. nigerianus), nezkoušela bych to. Do poměrně mladých caridin japonic se už mladé samičky nepletly. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 00:01 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Onďa
no já to raději riskovat nebudu a krevetkám pořídím nějakou jinou společnost... jen ještě nevím pořádně jakou. poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 22:10 Muž Onďa [32]
Měl sem je s krevetkami a krevetky zmizely. Dokonce i CJ.Teď jsem je přestěhoval do jiné nádrže a krevetky jsou v pohodě, dokonce nosí vajíčka. Ale pokud budou mít každý den živou/mraženou potravu, tak si jich možná všímat nebudou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 17:43 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Chem
měl jsem v plánu tam mít red cherry a crystal red a k nim dát Halančíka pestrého Hjerresena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 17:02 Muž Chem [837] – Re: arnošt
Názory na společný chov krevetek a různých druhů ryb se různí. Záleží především na druhu krevetek. Obecně se doporučuje v případě, že chcete trpasličí krevetky množit nemít je společně s většími či agresivnějšími druhy ryb. Dospělé kusy trpasličích krevetek mohou žít společně i se skaláry či terčovci. Ale ani to není pravidlem. Nejlepší je v tomto případě společný chov na několik měsíců zkusit s menším "stádem" krevetek. V případě úspěchu, přesunout do společné nádrže zbytek chovu. U Atyopsisů, Macrobrachií a i v případě CJ by se mělo postupovat trochu jinak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 16:51 Muž arnošt [37] - Rostliny – halančíci a krevetky
nevíte někdo, zda můžou být halančíci a krevetky pohromadě? mám halančíky pestré a přemýšlím, že bych je přestěhoval do nové nádrže, kde budou i krevetky... díky za názory nebo zkušenosti
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:42 Vak.
Fotka k příspěvku ravenlord napsal: Myslite si ze by dokazali hodne rychle vyrust za par dnu aby mohli zabit skalary ?

Môj má dva roky a má asi 40cm,strašne rýchlo rastú,ale neboj sa,ak sa ich do pol roka zbavíš,nič sa skalárom nestane,možno ani dospelý clarias by im nič nerobil,ale čím sú tieto ryby v menšom akváriu,tým sú agresívnejšie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:38 Muž Spycee [9] - Rostliny
ja vim je to na nic nejdrive jsem se mel informovat o taeto krasne rybe mam doma 5 kusu 6 cm albinovita forma s cërnymi teckami ale zatim si je necham uvidem co budou delat potom je skusim prodat kdyby delaly problemy a myslite si ze by dokazali hodne rychle vyrust za par dnu aby mohli zabit skalary ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:35 Vak. – Re: ravenlord
Pre pár týchto sumcov treba 400l,keď vyrastú,pozabíjajú sa ti.V jazierku môžu byť len cez leto.Ja mám clariasa vo vyše 180l akváriu,má asi 40cm,akvárium má 1m.Menšia veľkosť pre ne rozhodne nie je vhodná neChovám s ním aj ancistrusy a raka cherax guatricarinatus a nie je problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:25 Muž Spycee [9] - Rostliny – romy
v jezirku by se mely dobre je tam 7 karasu ale bojim s v lete kdyz budou vysoke teploty a zase v zime v jezirku mam jen geotextilii o par rostlinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ravenlord
Určitě,záleží na velikosti jezírka,teplota 20-25°C,ale pozor na vnitrodruhovou agresivitu,jsou schopní se ubít.Menší ryby ti sežerou,tak aby nakonec nebyli v jezírku sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:16 Muž Spycee [9] - Rostliny – romy
takze by bylo lepsi ho chvat v jezirku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 17:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ravenlord
Absolutně nevhodné...http://www.catfish.cz/clanky/batrach/clar_bat.htm Nejdříve se informuj,pak nakupuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 16:57 Muž Spycee [9] - Rostliny – Clarias batrachus
dobry den chtel jsem se vas zeptat jestli nekdo ma zkusenosti z Clarias batrachus dnes jsem si koupil 5kusů za 29kč/kus mám na ne akvárium 135 litrů já vím že je to asi málo... a jeste k tomu 4 skalary a 1 ancistrus...hodí se tyto ryby k sobě ??? rozmnozil je uz nekdo docetl jsem se v knize ze pry hloubi jamku a pak se staraji o potomsvo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 11:03 myrdah – mám skoro podobný problém
měl jsem asi púl roku "Bichirek kalabarský" krásná živá ryba do chvíle zakoupení dvou kousků "Pakeříčkovec dvoupásý" občas jim navštívil skalku a zničeho nic byl špatnej až nakonec exnul je možnost že by ho Otrávili??? jinak se chovaj v pohodě k ostatním rybám a nejsou snima problémy ... jak píše Eva chtěl bych si koupit nového Bichirka ale nevím jestli by mu neublížili?? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 12:38 Žena callaway [1]
tak to izraelsky video z prirody jsem nenasla, nasla jsem zajimave video na ceske tv
www.ceskatelevize.cz/…

Takhle družní jsou, když je jich hodně.. cz.youtube.com/…
ovšem předpokládám, že je to asi někde v shopu, protože chudinky nemaj kam "hlavu složit", bez anubiasu je rypoun celkem nešťastnej.

a jeste neaky clanek
www.21stoleti.cz/…


biology4.wustl.edu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 12:09 Žena callaway [1] – Re: RAP
Jo ten jsem cetla...... moji se nervali tak...ja nevim kolik jim je, ale dokud meli do 8 cm..tak svorne spolu chrneli...:-) ted kdyz jde o zradlo, kousou i cichlidy. Neni to zadny velky kusanec nebo ze by nekdo nekoho okousal, jen kulate bile skvrny na brise od kousnuti. Nekdy nepusti nejslabsiho rypouna ke zradlu, tak dlouho az pojde, kdyz jsou v tlupe 20 ks tak tam to maj zavedeny jako vcely :) Videla jsem hezky video nekde na netu z nejaky izraelsky vodarny, jestli ho najdu, hodim ho sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 11:59 RAP – Re: callaway
Já ti nevím, ale že by byli rvaví? Mají svoji hierarchii. Zajímavý článek o nich je ve starším čísle AŽ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2009 11:47 Žena callaway [1] – Re:
Fotka k příspěvku Jeden rypoun nejak nestaci, sice se ve vlastnim druhu rvou, ale kdyz je jen jeden, tak je pak furt schovanej a zalezlej, kdyz jich je vic, jsou vice aktivni i pres den. Optimalni je 5 ks... nejmene 3. Vyrostou, ale rostou strasne pomalu.

K tercovcum to neni dobry, 30stupnu je uz na ne vedro. Krunyrovci, skalary, zivorodky, betty, tetry jim nevadi. Rvou se s afr. cichlidama. Velky akvarko, pro 3 nejmene 300 kdyz jsou mali, vydrzi v 300 tak rok, pak dat do vetsiho... kdyz se honej, litaj jak rakety.
Taky spotreba patentek pri velikosti 15cm je dost nakladna, jinak hubnou :)

Jo a jeste...dno...nejlip se osvedcil aquaclay....je lehkej, rypouni se v tom muzou nimrat. Bilej pisek je neprirozeny, a cerny se tady neprodava.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2009 14:45 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Rypouni se snesou určitě se sumečky sklovitými,s terčáky nevím,stačí i jeden rypoun ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:23 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Jarik
Tak každý tvrdí že ryba potřebuje na 1cm délký asi 1 litr vody nebo tak nějak. Přesně ti to neřeknu ale určitě bych nedával ty neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:18 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: stanovsky
stim ja samozdrejme pocitam ale muze to tak byt jak sem psal ne v to poctu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:12 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Jarik
Jo ale nezapomínej že paví oka i mečovky jsou živorodky a jak budeš mít v akváriu úkryty tak se ti budou množit a množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:10 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
chtel sem mit 2x pancerniky,2x ancitruse,10x neonek,6x pavi ocka a 2x mecovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:08 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Jarik
Tak odpust si ty neonky .. jsou hejnovité ale jinak bys to mohl mít. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 15:05 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: stanovsky
jo ale ne v 54l aqva

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=3301