Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:27 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: radim
Téma betta x krevetky se tu probírá každý týden jednou.
Z mojí zkušenosti:
S japonickou jsem beťáka choval dlouho - dva různý samce, tři samice. To píšu proto, že se často říká, že je to kus od kusu. Každý se chová jinak. Ani jedna betka neměla s japonicou problém.
Jakmile jsem přidal red cherry, tak problém byl. Mám pocit, že si beťák pletl krevetku (RC) s patentkou. Pokud se kreveta nehýbala, mohli vedle sebe fungovat. Jak se ale pohla, betka jí zmerčila, připlavala se podívat, v ten moment se kreveta lekla a uskočila - tím betku rozběsnila a rozdováděla k lovu. Vydržely vedle sebe několik dní, krevetky stihly zdrhnout, ale pořád se schovávaly. O potomstvu nemá smysl mluvit. Takže proto tvrdím následující:
Japoniky lze chovat s bettkou spíš než red cherry, ale asi bych nedoporučil ani jedno. Japoniky možná v případě velikýho a zarostlýho akvária. Bettka se stejnak drží spíš u hladiny, krevetky spíš u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:23 HaDaS Re: JanSysel
Jen doufám, že to není do té 54ky. Anténovec potřebuje velké akva (když se rozplave, je jako torpédo), stinná místa (většinu času jej neuvidíš, já je většinou viděl jen po ránu, než se rozsvítilo světlo). Když opomeneš krmení, tak bude schopný pozřít kdeco živé. Nehledě na to, že ke spokojenému životu je lepší mít alespoň malé hejno. Anténovec barevný je nádherná ryba, ale moc si jí neužiješ. Jo, a je docela náročná na chemizmus vody. Mluvím z vlastních zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:20 radim Re: sikula
japonicy zvládá snáz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:19 radim Re: JanSysel
dospělým ani ne, ale s množením se rozluč, snad kdyby byla dobrá jungle tak by to fungovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:15 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: JanSysel
-může a nemusí
-japonicy zvládá snáz, než red cherry - červená barva bettku dráždí
-neriskoval bych to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:12 Muž JanSysel [0] Re: radim
ale bojovnice krevetkam nic neudela ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:07 radim Re: JanSysel
krevety by se staly pamlskem pro toho anténovce, ikdyž není moc velký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:56 Muž JanSysel [0]
antenovec barevný, bojovnice, krevetky? jde to do sebe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 10:10 Muž soubi [32] Re: romant
no myslím do "84ky". Už se mi ta populační exploze pavích ocče vymyká kontrole...něco zkusim odlovit ale oni úspěšne zdrhají do kytek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 09:21 R Muž romant [27987] Re: soubi
Do toho Tvýho největšího akva by to šlo. Klidně by se mohl dát jenom beťák samotnej, odloví je spolehlivě a bude dobře živenej. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 09:05 Muž soubi [32] – redukce
... byl by párek bojovnic vhodný pro regulaci malých pavích oček??? ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 08:58 Muž soubi [32] Re: romant
perletáci jsou nádherný...měl jsem 4 kluky(dal jsem je tchánovi)...do mojeho akva by šel tak jedem pár palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.12.2011 20:34 michaler Re: martimilaa
radej stlum topeni treba mas moc vysoky a mslisi ze je obdobi pareni tak sou agresivni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   02.12.2011 20:32 michaler Re: Rounce
bojovnice jsou a gresivni jenom v dobje pareni takze pokud se zacnou rvat stlum topeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   02.12.2011 20:30 michaler Re: Lovelace
jak mas rybycky na 1samecka ma byt 2 samice pokud je vic samcu nes samic zacnou se rvat proste love sad rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 20:05 jogr – Dík
Dobrá moc vám děkuji a bojovnici teda vyměním za čichavce a co si myslíte vadí ten poček 4 SAE? mám jich ubrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 12:09 R Muž romant [27987] Re: jogr
Mrkni se do atlasu na Čichavce perleťový, ty bych tam volil já, místo těch bojovnic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 11:36 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: radim
Také možnost. Mám ve své třístovce 6 kousků SAE. Mám je, kvůli tomu, že se mi líbí a mám je v takovém počtu, aby tvořili hejno. Jedna z mých SAE má už cca 6 cm a je nádherná ;)

TO jogr: Asi bych také volil jinou rybku než Bojovnici. Samozřejmě v případě, kdy mezi rybami není problém, je to spíše o vkusu, kterou rybku si do akvárka pořídíte, nic méně bych se také přikláněl spíše k čichavcům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 11:19 Muž soubi [32] Re: NHKG
míval jsem zakrslé čichavce ale jsou hrozně náchylný na vodu. Nicméně jsou to nádherné rybky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 11:13 radim Re: RAP
nesjpíš jich tam chce tolik, protože to zdejší atlas ryb doporučuje...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2011 11:08 RAP Re: NHKG
Já jsem neměl ve společenské nádrži s bojovnicemi problém. Tedy je pravdou, že se jednalo o F1 a nebyly tak agresivní jako chovatelské formy.
Spíš mě zaráží počet SAE, přeci jen dorůstají do větší velikosti a dospělé už moc řasu nejedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 10:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jogr
Můžou, ale bojovnice není úplně ideální rybou do společenské nádrže. Doporučil bych spíše čichavce zakrslé nebo medové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 07:32 radim Re: jogr
tato kombinace je bezproblémová ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2011 07:02 jogr – Výběr ryb
Chtěl bych se zeptat vás zkušených akvaristů jestli mohou být tyto ryby spolu:Bojovnice pestrá 1 samec a 2 samice,Neonka červená 13ks,SAE 4,Panéřníček Panda...Nádrž má 180L teplota 27 Ph 6
Předem moc dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 07:04 Žena Vini [1] - CichlidyRe: eRo
Ano je to ona. :-) No právě, protože se prodávají jako hodně malinké, tak by bylo lepší nechat je nějakou dobu stranou než trochu poporostou, navíc mají docela vysokou úmrtnost, my jich koupili 5 a zbyli nám 2..takže jich radši kup víc - ačkoliv se to nezdá, občas se pohybují skupinově a v akváriu máš mít min. 3 (my možá ještě dokoupíme tak 2 nebo 3) Hlavně je těžké je z karantény přelovit do akva když jsou tak malincí (jsou hodně rychlí) Myslím ale, že do toho akvárka by bylo lepší pořídit alespoň kořeny mangrovu, aby si měli kam sedat - hrozně rádi na nich odpočívají a okusují je...takže když je tam budeš mít tak by to pro ně bylo lepší..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:58 Muž eRo [3] - Cichlidy – Re: Vini
Vini napsala: Já mám společně s dravými cichlidami 2x parmičku siamskou (Crossocheilus Siamensis) A ty spolu vyházejí fajnově a o akvárium se starají aniž by dělali bordel..navíc jsem je viděla v akváriích s mnohem agresivnějšími cichlidami, takže bych řekla že by to nevadilo..ale s ancitrusama nevím.. hmm Hlavně pokud si je pořídíš jako malé tak bys je měl odchovat zvlášť a až budou mít určitou velikost, dát je k nim do akva..

Ďakujem za reakciu. Neviem podľa čoho sa mám zariadiť, lebo niekde som už čítal, že je lepšie keď s cichlidami rastú aj ostatné ryby už od mala by si na ne zvykli. Ale ako tak rozmýšľam, tak asi si radšej tiež kúpim tú parmičku siamskú (čiernopruhú) rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha či nie je to táto? Ďalej som čítal, že sa predávajú mladé o veľkosti cca 2 cm a keď ich dám odmala k demasonom nezožerú ich? Demasoni sa predávajú o veľkosti 4-5cm myslím.
A koľko tam tých parmičiek vlastne môžem dať? A keďže tam nemám rastliny, nebude im to nejako vadiť? Budú mať potom čo jesť? Budú im stačiť prípadné riasy a krmivo pre cichlidy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:05 Žena Vini [1] - CichlidyRe: eRo
Já mám společně s dravými cichlidami 2x parmičku siamskou (Crossocheilus Siamensis) A ty spolu vyházejí fajnově a o akvárium se starají aniž by dělali bordel..navíc jsem je viděla v akváriích s mnohem agresivnějšími cichlidami, takže bych řekla že by to nevadilo..ale s ancitrusama nevím.. hmm Hlavně pokud si je pořídíš jako malé tak bys je měl odchovat zvlášť a až budou mít určitou velikost, dát je k nim do akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 21:01 Muž eRo [3] - Cichlidy
Zdravím,
Môžu byť spolu teritoriálne (agresívne) ryby pseudotropheus demasoni a prísavníky obyčajné (ancitrus sp.)? Poprípade ešte nejaké slimáky?
Mám 175l akvárium čistý objem okolo 155l chcem tam mať cca 11ks pseudotropheus demasoni a nejaké ďalšie "dnové" živočíchy ktoré sa postarajú sčasti o riasy.
Ďakujem za odpoveď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 20:39 Žena Vini [1] - CichlidyRe: NHKG
Díky, nebudu riskovat..stejně jsme je už odlovili. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 19:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vini
Perleťovky brazilské ani Akary modré bych k čichavcům nedával, možná to přežijí, ale ty cichlidy jim určitě dají zabrat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 18:07 Žena Vini [1] - CichlidyRe: HaDaS
Naprosto souhlasím, dokud jsme do akvárka nehodily dravé cichlidy, byl sameček ve společenském akva s jinými rybičkami a moc se mu mezi nimi dařilo a agresivní nebyl ani on, ani jeho předchůdci. Teď ho mám v menším akvárku protože by mu nejspíš ožrali ploutve. :-| Jo a nevíte někdo náhodou jestli akary a perleťovky by nemohly ukousat čichavcům tykadýlka? Teda jako my jsme je už dali pryč ale kdyby to nehrozilo tak by je šlo vrátit zpět..jenže stejně po čase porostou takže by asi sežrali i čichouny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.11.2011 17:16 HaDaS Re: NHKG
S tím že samec bojovnice se do společenského akva nehodí, nemůžu souhlasit. Do té doby než jsem jej daroval, jsem ho tam měl a vše absolutně v pohodě. Ano, určitě může být agresivní, ale nemusí. Stejně jako jakákoliv teritoriální ryba. Spousta lidí jej ve společenském akva má.
Jinak souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2011 14:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jameela
Špatná kombinace. Jak velké bude to akvárium?
Nepíšeš jaký ráček, některé druhy ráčků loví ryby.
Nepíšeš jaký sumeček, někteří sumečci taky žerou ryby.
Skalára žere neonky, ale pokud dáš do akvária nejdřív neonky a později doplníš malé skaláry tak je pak většinou nechají na pokoji.
Samec bojovnice se do společenského akvária moc nehodí, můpže být agresivní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 14:26 Muž Lucky005 [197] Re: Jameela
ne rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 14:04 Jameela – Snesou se tyhle rybičky?
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli by se snesly skaláry, neonky, sumeček, ráček a samec bojovnice? Je vhodné dát tyto tvorečky dohromady? Děkuji za radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 06:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
Pokud jsou v jedné nádrži jen dvě ryby druhu, u kterého vždy ta nejsilnější bývá dominantní, tak to dost dobře nejde. Proto se dávají tři a více, aby se to "vytahování" rozdělilo mezi více jedinců. V případě vašich ryb to bude asi těžké... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 21:09 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: mmart
no nevím,jsem sice laik,ale řekla bych,nebude to pro ty arowany malé?že na sebe útočí?a co budeš dělat,až ti dorostou do dospělosti??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:42 mmart – arowany
mám 2 arowany (jardiny cca 20cm a silver cca 25cm) když je dám do jedno akva (300l) tak ta jardiny útočí na tu silver sad je možné nějakou simulací je nechat v klidu v 1 akva? :-| tu jardiny mam teď v 100l akva ale to je celkem malý tak ji tam nechávat nechci a dát je pryč taky ne.. děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 11:31 martimilaa Re: Tudy
nebyla to lenost, ale nikde jsme nenašli tuto barvu:-) Nechce ji někdo? Daruji i závojnatku. Brno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 11:21 R Muž romant [27987] Re: martimilaa
Vše se bude odvíjet od velikosti nádrže a péči o to akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 11:19 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: martimilaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 11:15 martimilaa Re: Pepino78
a to je dravá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 11:09 Muž Pepino78 [49] Re: martimilaa
Asi parmička červenoploutvá albín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 10:16 martimilaa – Co je to za rybku?
Fotka k příspěvku Poradíte mi někdo co je to za rybku? Máme ji společně se závojnatkami, ale je dravá - zlikvidovala už 4 závojnatky. Vypadá, že je jakoby okusuje, ted jsem našla na jedné červenou skvrnku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 16:54 R Muž Silent [5949] Re: Rounce
Můžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 16:51 Muž Rounce [30]
Zdravím možou být spolu v 63l akva Bojovnice pestrá a Pancéřníček drobný ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 17:38 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Majkl
souhlasím s romantem, je tam už těch hejn až až

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 11:55 R Muž romant [27987] Re: Majkl
Snesou, ale do Tvýho akvárka už bych je nedával. Bude tam přehejnováno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 11:53 Muž Majkl [9]
Snesou se tetry krvavý s neonkama ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 15:25 Muž bobik [15] Re: katterinecka
a co danio dlouhovousé-nemate někdo zkušenost?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=2301