Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 21:50 Anďaska Re: Wanderer
Díky, kouknu radši po větších kouscích ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.06.2019 21:03 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Anďaska
Podívej, jak se něco něčemu vejde do huby, tak to má prostě smůlu. Takže počítej, že budou mizet.

Zase na druhé straně, dal jsem 6 ks razborek bornejských do tohohle akvária rybicky.net/nadrze/26262-vetev-s-hodinami
s těmi dvanácti vitálními skalárami a dával jsem jim pár dnů života. A ejhle, dvě byly, sežrány a zbytek se naučil přežít a fungovaly tam půl roku, než jsem je zase vylovil. Žádné speciální krmení, vůbec jsem je neřešil a nestaral se o ně. Ale ke koukání to nebylo, byly furt zalezlé ve Vallisneriích, takže i když přežijí, moc velká paráda a ke koukání to asi nebude.

Toť moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 18:51 Anďaska
Ahoj ahoj Mohly by být v hodně zarostlé nádrži razborky bornejské spolu s párem Akarek zelených a Cichlidek Agassizových? Nebo to pro ně budou jednohubky? Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 07:44 Žena Maya [30] Re: Sára73
Ja mam v planu tu 60- teda, ted se zajizdi.. takze behem 3tydnu tam uz pujdou rybky.. A pak prave nekdy v zime chci udelat neco kolem 250l pro skalary :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 23:42 Žena Sára73 [68] Re: Maya
Mám parmičky čtyřpruhé v klasické 112-ti litrovce...cca 90 litrů čistý objem, délka 80cm, mám tam pouze parmičky a pancéřníčky. Momentálně mám tuto osádku několik měsíců a čím déle na to koukám, tím víc mi přijde, že by si parmičky zasloužily větší objem, delší akva a že by to byla o dost větší paráda kdyby mohlo být hejno třeba 40 kousků. Doufám, že se mi jednoho krásného dne podaří založit větší akvárko pro skaláry a tetrazonky pak budu moci přestěhovat do 240-tky. Prostě čím dýl na to koukám, tak si říkám, že to akvárko je na ně prostě malý. Měla jsem je před časem v ještě menším objemu a to už bylo totálně o ničem.

Jinak kombinace parmička a pancéřníček bez problémů...já mám s nima pancéřníčky zelený.
Pokud je parmiček dostatečné hejno, tak si většinou ostatních ryb nevšímají, alespoň já s nima neměla v tomto ohledu nikdy problém. Ovšem dánia jsem nikdy neměla, tak v této kombinaci nemůžu soudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 20:58 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Prave,ze dania mam ted ve 35... tak jsem si rikala jestli je nedam do velkyho ale tam budou parmousi a pandici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 20:58 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Maya
S parmičkou mám tu zkušenost, že občas jim jiné ryby vadí. A zase jsem měl hejna, která byla mírumilovná a společenská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2019 20:53 R Muž Anthrax [4787] Re: Maya
Volil bych jedno nebo druhé + pancéřníči. Na dvě hejna to je malé. Sice jsou parmičky o dost větší a víc špiní vodu ale volil bych je. Dania jdou totiž torpéda, potřebují mít kam plavat, jinak je to s nima o ničem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 20:48 Žena Maya [30]
60l cistyho- muzou byt spolu danio perlove a parmicka ctyrpruha plus pancernicek panda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 11:04 R Muž Anthrax [4787] Re: Neutren
Neonky obecné radši nižší teplotu než ty červené a právě ty cichlidky. S tvrdší vodou neporadím, s tím nemám moc zkušeností.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 10:52 Neutren Re: Anthrax
Ok, ja to nechám zarust. Ja myslel neonky obecny kvůli mineralech ve vodě, nevim teď jak se přesně znaci dgh? Asi 15, ph 6,9.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 10:34 R Muž Anthrax [4787] Re: Neutren
Mohou, ale místo těch neonek obecných bych dal neonky červené a akvárko napřed pořádně osázel rostlinami. Teď bych tam další ryby nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 10:14 Neutren – Kombinace rybek
Ahoj, mohou být spolu v nádrži neonky obecný, pancernicci teckovany a cichlidka kakadu? Akavrium 160 hrubých. 15 neonek, cichlidky asi 1 samec a 3 samice a 7ks pancernicku, 1ks ancistrus. Díky za poznámky. Marek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 21:46 Muž RAP [1556] Re: Wanderer
Wanderer napsal: ........ tak jich dokup 30 - 40ks ať je jich hejno. ........ Ale na rostlinách bych nešetřil a klidně přidal.
Nejsem si jistý, jestli na takový počet tohoto druhu teter má Doky dostatečně velké akvárium. S rostlinama souhlasím, jen je potřeba vybírat odolnější druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 20:56 DokyMichal Re: Wanderer
To zní dobře, musím nad tím popřemýšlet. Pancernicek myslíš že by tam škodil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 20:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: DokyMichal
Osobně bych vycházel z toho, co tam je a navrhoval následující. Darovat někomu pancéřníčka a kančíka. Jestli se ti ty tetry líbí, tak jich dokup 30 - 40ks ať je jich hejno. Něco málo menších pancéřníčků na dno, akary a ancistruse nechat jako dominantu a bude to myslím fajn pokoukání. A časem uvidíš, jestli to necháš nebo to budeš chtít předělat. Ale na rostlinách bych nešetřil a klidně přidal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 14:38 DokyMichal Re: Anthrax
Akorad mi bylo lito Akar a kancika a Malaw kdyz se jich kamarad chtel zbavit kvuli prasklemu akvariu tak jsem je adoptoval ale asi nestastne..... Malawi sice maj novy domov u chovatele co se zameruje primo na ně. Ale rad bych nejak dal dohromady i ten zbytek a tady přijdou rady zkušenějších vhod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 14:26 DokyMichal Re: Anthrax
Prioritou je mit fungující akvarium. Nepovažuji se za tip co kazde dva mesice kupuje nove rybky protoze puvodni se pozraly nebo pošli. Chtel bych nejakou rovnovahu mezi kytkama a rybkama přičemž nepreferuji rostlinné akvarko, co centimetr to kytka. Povazuji se za zacatecnika to urcite. O ramirezkach jsem neco malo četl a vim že jsou spíš pro zkušenějšího akvaristu. Odkaz super tato rybka se mi taky moc libi.Stale pisu o tech skalarach protoze by bylo fajn mit v akvariu krom mensich (hejnovych) rybek aspon 2-4 malinko vetsi. Myslim si ze to 300l akvarku by to sluselo. Jen nevim jake vetsi. V prvni rade teda musim vyresit Kancika a Akary a nebo se zamerit na ně a treba ty Tetry a Kancika pridat
EDIT- A dekuji za užitečné rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2019 14:05 R Muž Anthrax [4787] Re: DokyMichal
To je na tobě a tvých prioritách. :-)
Nevím jaké máš zkušenosti, ale jestli to budou tvé první cichlidky, tak bych doporučil jít do rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci . To jsou o poznání méně náročné ryby. Nicméně nevím jestli je skaláry nebudou řezat a ta fyzická převaha by tam byla značná (ale to by se týkalo i těch ramirézek).
Skaláry bych jako společenské ryby neoznačil, taky to umí být pořádní raplové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 13:57 DokyMichal Re: Anthrax
Super, puvodne zamyslene akvarko melo byt spolecenske s ne tak teritoriálními rybkami ktere jsem dostal jako je Akara a Kancik.Takze druha moznost je podelit se o Akary a kancika s nejakym akvaristou, vymenit dno za mensi zrno a pak zacit premyslet o rybkach jako jsou napr. Skalary,Ramirezky popr. jinych spolecenskych rybkach, Nechat Tetry,Ancistruse,pancernicka a k nim pridat.

....prezentaci doplnim, z foto puvodni Malawi jsou pryc, ty uz v akva. nejsou

Dekuji za Tip
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2019 13:44 R Muž Anthrax [4787] Re: DokyMichal
Ramirézky bych nedával, jsou to proti těm akarám a kančíkovi malé cichlidy a dostávaly by co proto. Skaláry bych taky nepřidával, 2 druhy velkých cichlid je na 300 litrů už celkem dost. Posílil bych, to co tam už je. Hlavně ty tetry. Ve dvou to je pro hejnovou rybu o ničem. Vzhledem k rybám bych uvažoval o výměně dna za nějaký písek, protože tohle je pro ryby co se hrabou ve dně celkem nevhodné.
Edit: Jinak by to chtělo doplnit prezentaci o info (údržba, filtr, zdrojová voda). Pak se dá lépe hodnotit co ta nádrž snese a co ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 13:30 DokyMichal – Mohou byt spolu?
Zdravím, myslite že můžou být tyto rybky spolu? Puvodni osazenstvo 300l akva. 2x Akara Modra, 1x Kancik Červenooký, 2x Tetra kosoctverecna, 1x Pancernicek, 1x Ancistrus......je mozne k nim pridat 2-4x Skalara, 2-6x Ramirezka, 2x Ancistrus. Puvodni osazenstvo jsem dostal z rusejiciho akvaria. Popripadne jsem myslel pridat nejake Tetry jeste aby bylo hejno, popripadne jake hejnove rybky doporucujete pridat. Nebo jake rybky myslite ze by bylo mozne pridat k puvodnim obyvatelum. Predem Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 10:42 jamajcan Re: Petr00
Buď úplně v klidu. Občas si ukážou kdo je pánem./Ancistrus /Ale v rámci druhu. Samec se stará o jikry, takže máš jistotu, že se vykulí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 10:37 Muž Petr00 [1] Re: jamajcan
Paráda díky, jsem se ptal protože jsem četl že samec od ancistruse bývá v době paření dost agresivní, ale pokud udělám dost schovek a skupinek tak to bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 10:34 jamajcan Re: Petr00
Oba druhy se Ti vytřou. Pokud nebudou predátoři, tak máš velkou šanci na mladé od obou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 07:47 Muž Petr00 [1]
Zdravím, chci se zeptat 100 l. AQ jestli je možné mít pospolu pancéřníčky panda a ancistruse, a jestli je nějaká šance že by se mi oba druhy v této nádrži vytřeli, dík za odpověď palec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 20:36 Muž Smetany [1226] Re: Stepan
Nedělal bych to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 20:34 Muž Stepan [1] – Otík a ancistrus
Ahoj, po bráchovi zbyly akvárka i s rybama. Řeším, co mohu přestěhovat k sobě a co ne. Má tam několik Ancistrusů sp. V mém akváriu mám 4 otíky (Ostocintlus Huaorani). Myslíte, že můžu jednoto Ancistruse k nim přidat? Akvárko je 120 litrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2019 08:25 Žena drvi [2894] Re: Anthrax
Anthrax napsal: Mezidruhová snášenlivost je jedna věc. Ale nezapomínal bych na to, že živorodky umí pěkně špinit vodu a betta potřebuje celkem čisto. :-) Takže hodně záleží na velikosti populace gupek...
...a na pečlivosti údržby akvárka majitelem ;-) - bych si dovolila doplnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2019 00:16 R Muž Anthrax [4787] Re: Cataria
Mezidruhová snášenlivost je jedna věc. Ale nezapomínal bych na to, že živorodky umí pěkně špinit vodu a betta potřebuje celkem čisto. :-) Takže hodně záleží na velikosti populace gupek...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 23:12 Žena pepisanek [5] Re: Anďaska
Věřím, že povaha je důležitá, u nás to v 50 litrech s naším asi hodným betakem funguje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2019 20:42 Anďaska Re: pepisanek
Záleží na povaze Beťáka a velikosti nádrže . Ten můj dokázal ve 20l vystrnadit menší rybky i krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:36 Žena Cataria [13] Re: pepisanek
Super, tak to moc děkuji za sdílení zkušenosti. Hodně mi to pomohlo, asi to pak se zaběhlým akvárkem také vyzkouším, pokud se bude akvárku, rybkám a rostlinkám dařit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 20:32 Žena pepisanek [5] Re: Cataria
Akva je 54 litrů, paví očka 1+2 a asi tři dorůstající mimina
Jeden betak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 17:56 Žena Cataria [13] Re: pepisanek
A můžu se zeptat o jak velké akvárko se jedná? Případně kolik tam je +- pavích oček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 17:49 Žena pepisanek [5] Re: Cataria
Dcera má paví očka s betakem, myslela, jsem že to bude problém, že se budou okusovat a nic...
Betak je tam na redukci mimin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 17:01 Žena Cataria [13] – Paví očka + Beta
Ahoj, jsem v akvaristice začátečník a co jsem se zatím tak dočetla, tak se dost nedoporučuje chovat paví očka s beta jedincem. Nicméně v atlasu jsem se dočetla, že třeba takové bety bázlivé nebo nebojovné mají minimální sklony k agresivitě, obzvlášť pokud mají dostatek úkrytu. Nemáte náhodou někdo s tímto (nebo velmi podobným, ale paví očka nutná) případem zkušenosti? Ono je něco jiného si to načíst a něco jiného to pak vidět/slyšet z praxe. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2019 18:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zatáčka
Ancistrus je poslední koho bych podezíral. Já bych podezíral tetry a neonky. Tetrovité ryby mají ostré zuby a občas si do ploutvičky kousnou.
Používej edit a nepiš 2 příspěvky pod sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 18:21 Žena Zatáčka [0] – Okousané ploutvičky
Určitě jsou okousané, jinak by jim musely upadnout úplně zdravé a mít tvar vykouslého.
Edit: A nemyslíte, že by to mohl dělat, ancák. Četla jsem tedy, že druhy, které mají ústa směrem dolů nejsou agresivní. Ale je divné, že když jsem měla SAE s neonkama, tak jedna neon byla též bez ocásku a byl tam i ten ancák. Neonce ocásek naštěstí dorostl, uvidíme, jak se zotaví jelečci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 17:58 Muž imax [47] Re: Zatáčka
Isto su tie plutvy okusane? Nemoze ist o bakterialny rozpad? Pred casom som mal podobny problem s neonkami. Relativne kratko po pridani do nadrze niektorym chybali casti plutiev. Behom par tyzdnov to mali za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 16:29 MikiG Re: Zatáčka
Já bych to spíše viděl na tetry. Já jsem si kupoval neonky černé, které byly ve společné nádrži právě s tetrou diamantovou a taky měli okousané ploutve tři z dvanácti. U mě jim potom ploutve dorostly. Do nádrže s nima jsem časem nasadil na nějakou dobu SAE a tento problém jsem nikdy nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 14:55 Žena Zatáčka [0] – Okousané ploutvičky
Zdravím, chtěla bych se zeptat na názor. Nevíte které rybky by mohly okusovat ploutvičky mým jelečkům duhovým? Jsou tam s něma tři Parmičky Siamské - ty podezírám nejvíc, je jim 5 let. Pak 10x tetra diamantová, ancistrus sp.gold., 1x garra rufa. Jelečků je 10ks okousané 2samičky a jeden sameček. Dvě mají okousaný ocásek a jedna hřbetní ploutev. Ale tetry diamantové pokousané nejsou, i když mají delší ploutvičky. V jiném akva jsem měla siamky, anc.sp.gold a neonky a jedna taky přišla o kousek ocásku.????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.03.2019 20:35 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Martin13
Jestli je to do toho Začátku, tak bych to viděl maximálně na dva druhy rybek. A vzhledem k tomu, že to je spíš kostka, tak něco, co moc neplave. Na neonky je to krátké, na parmičky malé (vyrostou z nich docela velké ryby) a z čichavců můžeš být jako začátečník nešťastný. Začátečník asi budeš, jinak by ses neptal.

Ty tetry by šly, dej jich víc, ty pancéřníčky na dno (taky víc), od každého druhu aspoň tucet a bude to vypadat pěkně a rybky budou ve větší partě spokojenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:33 Martin13 – Zarybnění akvaria
Ahoj, poprosím o názor na sestavu akva - 4 panceřníček štěrbův, 6 neonka obecná, 6 tetra skvostná, 4 parmička černopruhá a párek čichavců zakslých red. Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:17 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Zetor
Těch 5 - 6 centimetrů. Já jsem přesvědčený, že ryb mám dost a je správný názor, víc to nezarybňovat. Uvidím, zda se mi podaří udat mladé živorodky ostrotlamé, neboť ty se mi množí opravdu dobře. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:10 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Jan Jonáš
5 zeleňáků na 112l. Jak jsou velcí? Možná by jsi jim ještě těch 5 kousků mohl dokoupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 20:08 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Zetor
Děkuji. Mám tam 5 zelených a jsem moc spokojený. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2019 18:57 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Jan Jonáš
Živorodky se ti zkříží, jak píše Smetany. Pancéřníčci ne. Těch bych se nebál. Ale do tvé nádrže dej jen jeden druh pancéřníčka. Dva druhy by bylo moc, není to zas tak velké akvárko. Zvolil bych zelený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2019 14:40 Muž Smetany [1226] Re: Jan Jonáš
Živorodky se křížit budou určitě. A u pancéřníčků nevím. Asi bych neřešil šance na odchov je malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 14:30 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Pancéřničci
Dobrý den, prosím, sdělte mi, zda při chovu ve společném akváriu se nebudou křížit pancéřničci zelení a pancéřničci trpasličí. Nevím, jak je to u jikrnaček.
Je pravda, že živorodka duhová by se mi křížila se živorodkou Wingeovou?
Děkuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=301